לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-11-2006, 20:40
  משתמש זכר Black Mammmba Black Mammmba אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Black Mammmba Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ArmouredDov_D9 שמתחילה ב "עכשיו בערוץ 2 - על היחידות המובחרות בצה"ל"

סוף חלק א'.

מעניין, רואים שח"כים מנסים לא להכנס לפוליטיקה. וזה יפה.
הכתבה על דובדבן והימ"ס טובות אך קצרות ומצומטתות, אם הם מפרטים כי כל יום יש מבצע, אני חושב שהיה אפשר להביא יותר חומר מצולם. ולא דווקא חומר מתחילת האינדיפדה הראשונה.

אם כבר מדברים על לחימה בשטחים. לדעתי אגוז לא קשורה אלא החבר'ה של מגלן יותר קשורים מאשר להתקע בשיחים שבועות (בהומור).

מגרש המשחקים של מגלן בג'ינן. יש הרבה חומר בשביל לדבר עליהם.

כמו כן ח"ח על הפורום שלהם.
רב אלוף שאול מופז.נציג היבשה
אלוף עמי איליון.-נציג הים.
סרן בנימין נתניהו. נציג מטכ"ל.

הייתי שמח לראות כתבה פעם אחת על האיש היחידות האלה. האלוף טל רוסו.
נמתין לחלק ב'.

"שאלוהים ירחם על אויבי,כי אני לא ארחם עליהם,,-גנרל ג'ורג' סמית' פטון

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-11-2006, 21:07

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ArmouredDov_D9 שמתחילה ב "עכשיו בערוץ 2 - על היחידות המובחרות בצה"ל"

סוף חלק ב'. השייטת.

הדבר היחיד שהבנתי מהחלק, הוא שאין כבר מבצעים נועזים בעומק האוייב כמו פעם.
ראה ערך האי גרין, אביב נעורים וכו'... כמו פעם בשנות ה70 וה80 (ראה את הצל"ש לשייטת מרפול)

כתבה נחמדה על השייטת ו"תמונות" ראשונות של קראיין A. לא חבל? הסיפור בעל היסטוריה של 6 שנים... אין משהו יותר חדש. וגם הפעולה בצור.

אין לא מבין איך אנשים יכולים לחשוב אם היא הייתה חשוב או לא.
לקחת החלטה, צריך לעמוד מאחוריה !! גם בטוב גם ברע.

נמתין לחלק ג'.
סיפורה של מטכ"ל וסא"ל עמנואל יהודה רומנו ז"ל.

ישן 04-11-2006, 21:37

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי LoneWolf שמתחילה ב "תודה על שני הסיכומים- אין לי דרך לראות את התוכנית כרגע."

חלק ג'.

סיפורה של מטכ"ל. תזכורות של מבצעים ישנים כמו אנטבה,סבנה טבח מעלות ועד לנחשון ווקסמן.
והמבצע הכי טרי של מטכ"ל עם שלדג בבעל בק כולל המבצע שבו סא"ל מורנו ז"ל נהרג.
דגש על כך שהתפקיד של מטכ"ל הוא להגיע לנקודה, להטמעה באיזור (כמו להתחפש לחיילים מצבא לבנון, על פי פירסומים של לבנונים) ובצע את הפעולה ולהתסלק.

הרבה "אור" לא נשפך פה בכתבה מתומצטת ממש, אלה יותר דיבורים על מה שהיה פעם..
אבל חבר'ה, ממה שהיה פעם אי אפשר לחיות.... וזה חבל. אני בטוח שחיילים במטכ"ל כל אחד איש "בריא" בגופו ובראשו, והרבה מהפעלויות שלהן לא נחשפו. ואולי טוב שכך...אך כמו שגדי אמר.. אנחנו רוצים דם, בשר. רוצים הוליווד בחדשות.
האם זה מה שבאמת מה שאנחנו רוצים?..

חלק ד'. היה כולו בשביל האיש "מספר אחד" של היחידה מספר 1. סא"ל עמנואל יהודה רומנו ז"ל

אני מתנצל אבל תודה לYES ולגשמים. ולא ראיתי את הכתבה עליו.

חלק ה'.
שיחה עם היואל גלנט, אלוף פיקוד דרום. יוצא שייטת 13 וכמו כן הוא היה בעצמו מש"ט 13

ישן 04-11-2006, 22:35
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
אני רק יכול לומר לאחר שראיתי את הסרט ובייחוד את החלק הרלוונטי

ניכר כי דברים שאמרתי לפני מספר ימים, מקבלים חיזוק וחידוד.

אני לא יודע למה ציפו גולשים, אבל זה די טבעי שיחשפו רק קצה קצהו של קרחון. כל מה שלא נראה, הרי שזה מטעמים מובנים. לגבי היח' עצמן, הגיע הזמן שחלקנו כאן יפנים את חשיבותן ומשקלן והגיע הזמן שנשים סוף לויכוח עתיק בפורום, שצץ ועולה לו מחדש מדי פעם בהקשרים כאלו ואחרים לגבי הצורך ביחידות מובחרות והאם מוצדק שהן יתוחזקו בציוד הטוב ביותר ושישרתו שם הטובים ביותר.

ישן 04-11-2006, 22:59

כמה נקודות על התוכנית הזאת.

דם , יזע ודעמות

*אם התוכנית הופנתה עבור מלש"בים? אז היא העוברה מצויין. זה כמו ילד שעדין לא יודע איזה "גלידה" הוא רוצה, אז נותנים לו לטעום מכל אחת ואחת המובחרות שיש. כמובן שלא נחשפו כולן. היה אפשר לדבר גם על מגלן,שלדג והחבר'ה מיהל"ם.
התוכנית באה, לגרות אולי מלש"בים שמועניינים להתגייס ליחידות מיוחדות/עילית. ש"בוא" תראו איזה מצבעים מטורפים אנחנו עושים בעומק האויב.

אך אם זה היה מופנה לכיוון המלש"בים. חסר משהו להראות לכל אותו נער שרוצה להגיע למטכ"ל כדי לרדת בסולם חבלים ממסוק אמצע לבנון. זה לא קורה בשניה. אלה רק אחרי שתוכל "חרא" או שתפתח לך את התחת במשך של שנתיים כמעט, רק אז אולי יכניסו את השם שלך לאיזה צוות פעיל, אבל במשך שנתיים אתה תעשה מעט. את הנקודה הזאת הם לא מראים. מכיוון שזה לא מצטלם יפה.
ואף אחד מהקצינים שהיו באולפן לא ציין כי בשביל "לקטוף את הפירות, צריך לעבוד קשה". כי זה המסר הכי חשוב שהיה יכול להיות מעובר באותה התוכנית היום.

כמו כן בתור מלש"ב, תמיד נשמע על מטכ"ל שייטת 13 דובדבן ימ"ס ואגוז. אך אף פעם לא יצא לאותו נער לראות אנשים כמו עמנואל מורנו ז"ל ורועי קליין ז"ל. אשר הראו לכולם. כי גם אם אתה ביחידה הכי מובחרת. אתה כולה בן אדם עם נשמה.

מנקודת מבט של לוחם.

אני אחד, שיצא לו לעבד עם טובי היחידות שיש בארץ, כולל היחידות שהראו בכתבה הנ"ל.
למרות שנכון, לנו בתור לוחמים, כאלה כבר אחרי הגיוס, כבר מעל שנה וחצי בצבא, הסרטונים האלה לא מחדשים כולם. כי אנחנו חיים את זה יום יום. וכבר נתקלנו בסרטונים האלה בשירות הצבאי.

אבל הדבר היחיד שהבנתי כלוחם הוא, שהכתבה הזאת באה לצעוק את התחושה של הלוחמים שמאחורי הפעולות. אנשים לא מבינים איזה פעולות עושים לוחמים של השייטת או אגוז. זה יפה שמראים מבצעים שלהם, רק חבל שהם כבר לא אקטואלים לימנו. כמו קראין A או מבצעים של הימ"ס.

התוכנית באה לתת כבוד לאותם לוחמים. אותו כבוד שלוחמי דובדבן מקבלים רק מהאוגדנור של איו"ש. זאת הייתה סוג של מחוואה לאותם לוחמים ככה שאפשר היה לראות את הפעילות שלהם ברבים. וטוב שכך.
צריך להראות לתושבי המדינה, בשביל מה יש לנו את כל היחידות האלה. אולי לא צריך לספר מה יעוד של כל אחת, או מה הבדל בין 212 ל217 ו202. אבל כן צריך להגיד שיש לנו יחידות מיוחדות שמוכשרות לעבוד מעבר לקווי האוויב, לבד כקבוצה קטנה.
הדבר בא להראות לצבאות אחרים, אם זה הסורים, חיזבאללה או החמאס. שיש לנו את כל הכוחות בשביל להגיע אליהם לעזה, אם זה דרך הים היבשה או מהאוויר. וכן נכון לעשות זאת. ככה בונים "גב". כדי שפעם הבאה שיאסר ירצה להסתובב עם מזוודה וחומר נפץ פנים. שיחושב פעמים אם אותה זקנה היא בת 80 או בחור בשם ג' בן 22 וכושר מעולה, שבא לדפוק לו את היום בעבודה. וככה אפשר יהיה למנוע דברים בעתיד.

לוחמה פסיכולוגית מילים אחרות, להרתיע את האויב.

דבר לפני אחרון שרציתי לדבר עליו, הוא שגדי ניסה כל הזמן, לעקוץ ולנשוך בשביל עוד בשר של היחידות. אבל מה לעשות הדובר צה"ל. נתן מה שאפשר. אפשר לריב על זה, ואפשר אולי ללחוץ על הדובר שיתן יותר חומר, כי העם צמה לפעולויות כמו פעם כמו אביב נעורים,האי גרין, מבצע סבנה וכמובן מבצע אנטבה.
אולי באמת העם זקוק לאיזה תמונות מהמבצעים מלבנון, כדי להרים לנו את החזה. כי כולנו יודעים שהגאווה שלנו נפגע בלבנון.

דבר אחרון הוא סא"ל עמנואל יהודה רומנו ז"ל. אני לא ראיתי את הכתבה עליו, אך מקטעים אפשר להבין כי הוא איש בדורו ולא יהיו רבים כמותו, מעט אנשים מקבלים הילולים כמוהו.
האחד והיחיד שהיה במקום דומה הוא , יוני נתניהו ז"ל.
לדעתי אפשר לדבר רבו על השניים ולמצאו דברים דומים. אח של מורנו קצין ביחידה, גם ביבי היה קצין ביחידה. שניהם נהרגו בעומק האוויב במבצעים נועזים. ושניהם חזרו הביתה בארון ודרגת סא"ל.

שורה תחתונה, הכתבה הייתה טובה ומצומצמת, חבל שלא דיברו על יחידות נוספות, או יותר נכון היו יכולים לפרוס את התוכנית למספר תוכנית במספר. דובר צה"ל הוא גוף קשה. ולהוציא ממנו מידע על היחידות זה כמו לחלוב פר, ולצפות לחלב.
אם היו עוד תוכנית היה נכון לפרט על המסלולים הקשים שהלוחמים עוברים.

אני מתנצל על הסלט שיצא לי, ככה הראש שלי חושב .
כתבתי את ההודעה איזה 4 פעמים וכל פעם הייתי מוחק הכול. וכותב מחשב. עד פשוט "ירקתי" הכול.

נערך לאחרונה ע"י Black Mammmba בתאריך 04-11-2006 בשעה 23:11.
ישן 07-11-2006, 12:09
  abac abac אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.05
מי שנראה לו שזה בשביל לגייס מלשב"ים
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי Black Mammmba שמתחילה ב "[QUOTE=רועי..."

מורעלים ליחידות האלה הוא טועה ברמות...אני מגיב למישהו שאמר שצריך לגייס יותר אנשים איכותיים ליחידות האלה ובשביל אותו אחד שאמר שהם צריכים לקבל את התקציבים הכי טובים בצבא..קודם כל יש לכל היחידות האלה זכות בחירה ראשונה על המלשב"ים עם הנתונים הכי גבוהים בצבא והמוטיבציה שם היא כל כך גבוהה שזה מטורף. אנשים משלמים כסף לפני הצבא לכל מיני הכנות כדי לשפר את הסיכויים להגיע לשם...איפה שצריך יותר אנשים איכותיים זה במקומות חסרי המטוביציה. איך לעזעזל אתה מצפה שיביאו מלשבים יותר איכותיים, מחו"ל אולי?
ובקשר לתקציבים, בגדול זה נכון הם חייבים ציוד מעולה והכל, ואני גם לא מכיר אישית את התקציבים שלהם אבל אני די מבין איך זה מתבטא... ולפני שלושים שנה במבצעים כמו אנטבה ראית כמה ציוד היו צריכים, ופעם שמעתי שאמרו שהחייל עושה את הציוד ולא להפך...וחלוקת התקציבים בצבא היא ללא ספק לא שיווניות. אני לא יוסיף בעניין יותר מזה כי ההיכרות שלי איתו היא קטנה...
ישן 07-11-2006, 18:41
  HU99 HU99 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.08.05
תקשיבו
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי abac שמתחילה ב "מי שנראה לו שזה בשביל לגייס מלשב"ים"

תראו דבר ראשון, בדיון שהיה פה לפני כמה זמן לוחם לשעבר באחת היחידות המיוחדות אמר שלדעתו שיטת המיון לא הכי טובה שאפשר, ואינה ממיינת בהכרח את המתאימים ביותר (אם אני זוכר נכון, משהו בסגנון זה היה בכל אופן. ובכוונה אמרתי המתאימים ביותר ולא הטובים ביותר כי זה פשוט לא נכון).
דבר שני, אתם בכלל לא קולטים מה הכמות של נוער איכותי שמתגייס לקרבי. אני לא אכנס למספרים כי אסור, אבל כולכם פה יודעים מה כמות הלוחמים ביחידה מיוחדת. הרבה - זה לא. עכשיו אתם באמת חושבים שזו כמות הנוער האיכותי שיש לנו? נו באמת, נכון שיש הדרדרות בשנים האחרונות, אבל נערים ששווים משהו - עדיין יש בשפע. וגם החבר'ה בגדודים איכותיים ביותר. אפשר בכיף "ללקט" כמה חבר'ה מכל גדוד ולהכניס אותם לכל יחידת עילית בצה"ל. לא כל אחד - אבל יש, ורבים כאלו.
להגיד שהיחידות המיוחדות בוחרות את החבר'ה הטובים ביותר זה לא נכון. אולי יש להם את הצ'אנס לכך, אבל הם לא תמיד מצליחים.
ישן 07-11-2006, 20:04
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
אני חולק על האמירה הזו. העניין הוא פשוט. יש קריטריונים
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי HU99 שמתחילה ב "תקשיבו"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי HU99
להגיד שהיחידות המיוחדות בוחרות את החבר'ה הטובים ביותר זה לא נכון. אולי יש להם את הצ'אנס לכך, אבל הם לא תמיד מצליחים.

יש מבחנים ויש דרישות לנתונים מסוימים. נמצא מתאים, נמצא עונה לדרישות מתקבל. לא עונה על הדרישות, מנסה את מזלו במקום אחר.

ישן 04-11-2006, 23:26
  רועיROI רועיROI אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.06
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי Black Mammmba שמתחילה ב "כמה נקודות על התוכנית הזאת. ..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Black Mammmba

ואף אחד מהקצינים שהיו באולפן לא ציין כי בשביל "לקטוף את הפירות, צריך לעבוד קשה". כי זה המסר הכי חשוב שהיה יכול להיות מעובר באותה התוכנית היום.

דווקא בנימין נתניהו אמר שהוא עבד על מודלים למבצע 10 חודשים ואז ביטלו לו אותו. אני חושב שזה דיי מדגיש את העניין של העבודה הרבה לפני כל מבצע.

חוץ מזה למרות שאני יכול לשבת שעות ולראות סרטים על יחידות כאלה, דווקא דיי שמח שלא פרסמו יותר. מה שפרסמו בהחלט מספיק.

לפי דעתי דווקא היו שם כמה דברים יפים שממחישים טוב איך היחידות עובדות ובאיזה תוואי שטח:
1. הפעולה של השייטת על קארין A - צילום ממש טוב. בהתחשב בעובדה שזה תוך כדי הפעולה, ממש רואים איך השייט עולה ומנטרל את אחד מאנשי הצוות של הספינה.
2. השחזור של הפעולת השייטת שהצמידו מוקש לספינה של הרשות.
3. וכמובן לראות את המטכליסטים יורדים בחבלים ממסוקים באמצע לבנון.

קיצר היה נחמד.
ישן 05-11-2006, 08:59
  shlomz shlomz אינו מחובר  
מנהל פורום מילואים (במיל.)

חבר מתאריך: 21.08.06
כשלא עושים, מדברים...

נראה לי, שכל מטרתה של התכנית הזו היתה להעלות את המורל של העם היושב בציון - תראו איזה צבא נהדר יש לנו, איזה יחידות מובחרות, כולם לוחמים נועזים וגיבורים...
משום מה, אני חושד כי לו היתה מלחמת לבנון 2 נגמרת אחרת (כלומר בנצחון שלנו) לא הינו זוכים לראות את התכנית הזו - שכולה רוח, צלצולים ויחסי ציבור.

אל תטעו - אנח מלא בהערכה ללוחמים ולמבצעיהם וברור לי שישנה פעילות רבה שאינה נחשפת. אבל השורה התחתונה נותרת בעינה: צה"ל, עם השייטת, מטכ"ל, שלדג ויחידת האלפקות המוסקת נכשל במבחן החשוב היחיד לצבא: לנצח במלחמה.

http://www.baking.co.il

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:57

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר