לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-11-2006, 22:13
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי ArmouredDov_D9 שמתחילה ב "הציוד מיושן"

אתה מצפה שבבסיס אימונים יהיה מיגון משופר? ממש לא. (שלא לדבר על ימ"חים, כן?)
ונגמ"שים הם הכלים של החרמ"ש. אין משהו אחר.
לא יודע למה ציפית.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-11-2006, 16:03
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי offerd שמתחילה ב "מעניין שלא היתה התייחסות לעצם העניין"

צה"ל "אילף" את אנשי המילואים. היום גם 3 ימי אימונים נראים כמו חלום לעומת אי-האימון הרגיל...

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 08-11-2006, 18:02
  offerd offerd אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.04.05
לצערי, היום, לבקש את הדבר הבסיסי שנקרא אימון גובל ב"נאיביות"
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי zragon13 שמתחילה ב "a little naive?"

אני לא רוצה להכנס לדיונים ארוכים של אז והיום אבל העדר האימונים לא מאפשר לצבא להיות מקצועי.
ללא אימון אנחנו משלמים בחיי אדם - חד וחלק. כל חייל קרבי במילואים חייב להתאמן לפחות 2-3 שבועות בשנה. פחות מזה לא ניתן להיות מקצוען וללא מקצועיות לא יהי לנו יתרון של איכות. בכמות מזמן הפסדנו.

להצטרפות לרשימת התפוצה של עפר דרורי, שלח דוא"ל ל:
drori-post+subscribe@googlegroups.com

להצטרפות לרשימת התפוצה של אתר הגבורה, שלח דוא"ל:
gvura+subscribe@googlegroups.com

נערך לאחרונה ע"י offerd בתאריך 08-11-2006 בשעה 18:15.
ישן 09-11-2006, 07:56
צלמית המשתמש של zragon13
  zragon13 zragon13 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.09.05
I agree with you 100% that the minimum training required for maintaining a skilled re
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי offerd שמתחילה ב "לצערי, היום, לבקש את הדבר הבסיסי שנקרא אימון גובל ב"נאיביות""

I agree with you 100% that the minimum training required for maintaining a skilled reserve force is 2-3 weeks a year.

However even if the money is allocated for this, I don't see how this goal can be met unless the reserves are not used for doing batash anymore. On the other hand, the army will want reserve units to do more batash to replace sadir units so that the latter can also train more

I just doubt that in the social reality of 2006, where only a shrinking minority of citizens continues to carry the burden of reserve service, that the average reserve soldier will be willing to serve five to seven weeks per year -- and reserve commanders more of course.
(and this is just for during shigra--not during times of war or emergancy)

I think that to enable the reserves to train 2-3 weeks/yr AND still enable the sadir to train 50% will mean that the army must develop a completely new model for reserve service with a different solution for fulfilling its batash responsibilities.

Will our leaders be able to deliver such a drastic change?

נערך לאחרונה ע"י zragon13 בתאריך 09-11-2006 בשעה 08:05.
ישן 09-11-2006, 08:10
  offerd offerd אינו מחובר  

הוא אשר טענתי דרוש שינוי יסודי
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי zragon13 שמתחילה ב "I agree with you 100% that the minimum training required for maintaining a skilled re"

וארחיב מעט
3 שבועות אימון בשנה טובים למי שהתאמן במרבית זמן הסדיר שלו והוא נדרש רק ל"שפשוף". הסדיר של היום לא מתאמן כמעט כלל ולכן נדרש זמן רב יותר גם להם וגם למילואים של 10 השנים האחרונות. המסקנות שלך נכונות ולכם נדרש כאן שינוי מהותי יותר.
מבלי להכנס לצד הפוליטי היו פרשנים שטענו לאחר רצח רבין כי בעצם הנכונות שלו להסכמי אוסלו היתה בגלל ההבנה שלו שלא נוכל להחזיק בשטחים שנים ולשמור על מוכנות הצבא. אני מדגיש איני רוצה להכנס כאן לצד הפוליטי אבל האמירה הזו יוכלה להצביע על בעייה ביישום.
כיוון אחר אפשרי הוא רויזיה בכל תהליך הגיוס של צהל היום. כידוע יותר מ 50 אחוז של המלש"בים הם בעלי פטור. החרדים מתוכם הם המיעוט (אף שבהם תמיד נוח להשתלח) ולכן חיייבם בדק בית יסודי ולהפסיק עם האצבע הקלה על עניין הפטורים. גיוסים גדולים יותר יאפשרו אימונים ובימצוע משימות בט"ש במקביל.
העברת האחריות לגורמים אזרחיים בחלק מהמשימות שהצבא עסוק בהם כמו שיטור, גבולות, לוגיסטיקה למינה.
יש עוד רעיונות, איך שיתפתח הדיון...

ישן 09-11-2006, 18:42
צלמית המשתמש של shai.shai
  shai.shai shai.shai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.06
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי offerd שמתחילה ב "מעניין שלא היתה התייחסות לעצם העניין"

אני חייבת להגיב (ובבקשה, אני יודעת שקל להגיד ש"אני לא מבינה כלום", אבל תהיו מופתעים...)

אז נכון שאין מספיק אימונים, אבל קודם כל שתדעו- האימון בצאלים זה אימון של נטו 4 ימים מלאים, שכולל שיעורים עיוניים, שיעורי שטח ותרגולות על הכלים, מסל"צים, תרמ"חים, תרפ"לים (כולם ביבש וברטוב), ותרג"ד (באימון האחרון לא היה תרג"ד כי היו סופות, אבל בעיקרון כל אימון נגמר בתרג"ד, בדר"כ בשת"פים...). מפקדים מקבלים עוד יומיים לאימון....

אישית, הרושם שאני מקבלת ממילואימניקים הוא שהאימון בהחלט ריענן אותם, שאחרי האימון הם מרגישים הרבה יותר בטוחים ושלמרות שזה פחות משבוע- זה אימון שבהחלט עונה על הדרישות...

חוץ מזה, אני רוצה לראות את החייל האמיץ, בכל דרגה שתהייה, שיצליח לשכנע מילואימניק להתנדב (כן, מילואים זה התנדבות בעייני) ליותר מה-5 ימים האלה...... ואני גם רוצה לראות את הסדירניק שמצליח להוציא את המילואימנק מהשביזות המטורפת שתוקפת אותו ביום השני וממשיכה עד האוטובוס הבייתה- בהצלחה!
ישן 09-11-2006, 22:35
  offerd offerd אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי shai.shai שמתחילה ב "אני חייבת להגיב (ובבקשה, אני..."

שלום לך

למה שנגיד שאת לא מבינה ?
את יודעת במה את מבינה ואנחנו מכבדים זאת

הנקודה שנטענה כאן שהאימון הזה קצר מדי למטרות כשירות מבצעית משמעותית
גם 4 ימים אינם מספיקים ועכשו אחרי שפרטת מה עושים בארבעת הימים האלו אני רק מודאג יותר
ב- 4 ימים להפסיק מסלולי צוות, תרגילי מחלקה, תרגיל פלוגה וגם תרגיל גדוד ? קצת הרבה למשך הזמן, הכל אפשרי אבל לא בצורה רצינית ובודאי לא מספיק לפעם ב-3 שנים.
לעצם הקושי להפעיל אנשי מילואים - יש בי רק הזדהות לתפקיד הקשה. המשימה שלכן שם חשובה ואני מקווה שלא תאבדי את המוטיצביה.
תודה על מה שאת משקיעה בחיילי המילואים.

ישן 09-11-2006, 23:14
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי shai.shai שמתחילה ב "חחח איזה חמוד.... בכיף, תבוא..."

יקירתי, דברייך הם בדיוק הבעיה.

פעם בשלוש שנים, מגיעים למל"י, מתאמנים על אותם סטריפים מזעריים שמכירים כבר בעל פה, תרגילים משעממים, שבלוניים, מוגבלים בתמרון האפשרי, ללא שום אתגר טקטי - לא לרמת הצוות ולא לרמת הגדוד. פשוט משעמם להחריד ולחלוטין לא מלמד - ולזה קוראים אימון מוצלח....

ישן 10-11-2006, 09:25
  freedom_fighter freedom_fighter אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.06
אימוני כסת"ח.
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי shai.shai שמתחילה ב "בקטע הזה אני דיי מסכימה איתך,..."

לי יצא להתאמן בשנה האחרונה 4 ימים ברמה"ג על טנקים, ועוד 8 בצאלים.
אחר כך הלכנו למלחמה. מה שיש לי לומר על האימונים:
1. השיעורים שבלוניים ואינם מפתחים מקצועיות. אין בהם דבר שמשפר ידע קים אלא רק חזרה על אותם מערכי שיעור היסטוריים שלמדנו בסדיר. התחושה היא שלומדים שוב ושוב את אותו שיעור ששמענו כבר עשרות פעמים בעבר.
2. לוח הזמנים הצפוף אינו מאפשר תחקיר מעמיק וחזרה על תרגולים. ההזדמנות היחידה שתהיה לי ולצוות לתרגל שוב מסלול גרוע, או תרגולת גרועה ברטוב תהיה באימון\מלחמה הבאות.
3. עבודת החונכים ככלל- מצוינת ומקצועית.
4. בסופו של דבר, האימונים קצרים מדי, ואינם אלא רענון של ידע וניסיון שהמערכת מניחה שקיים בלוחמים מהסדיר. לכן כל אימון כזה שוב חוזר על הבסיס- תותחנות בסיסית, מקלעים בסיסי, נהיגה בסיסית... אבל אין שום דבר שמפתח מקצועיות של ממש (פרוק והרכבת מקלע בזמנים, תפעול תקלות תותח, חזרה על תרגולות הלחימה של הצוות בכתה, במועמד ועוד).
5. אני תמיד יוצא מהאימונים האלה בתחושה של "טוב שהסיוט הזה נגמר, אני ממש חלוד ולא זוכר כלום, חס וחלילה שלא תפרוץ מלחמה".
ישן 10-11-2006, 14:08
צלמית המשתמש של shai.shai
  shai.shai shai.shai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.06
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי freedom_fighter שמתחילה ב "אימוני כסת"ח."

תאכלס, לא מכבודי לענות- אבל אני יגיב בכל זאת..

..
ציטוט:
במקור נכתב על ידי freedom_fighter
לי יצא להתאמן בשנה האחרונה 4 ימים ברמה"ג על טנקים, ועוד 8 בצאלים.
אחר כך הלכנו למלחמה. מה שיש לי לומר על האימונים:
1. השיעורים שבלוניים ואינם מפתחים מקצועיות. אין בהם דבר שמשפר ידע קים אלא רק חזרה על אותם מערכי שיעור היסטוריים שלמדנו בסדיר. התחושה היא שלומדים שוב ושוב את אותו שיעור ששמענו כבר עשרות פעמים בעבר.
2. לוח הזמנים הצפוף אינו מאפשר תחקיר מעמיק וחזרה על תרגולים. ההזדמנות היחידה שתהיה לי ולצוות לתרגל שוב מסלול גרוע, או תרגולת גרועה ברטוב תהיה באימון\מלחמה הבאות.
3. עבודת החונכים ככלל- מצוינת ומקצועית.
4. בסופו של דבר, האימונים קצרים מדי, ואינם אלא רענון של ידע וניסיון שהמערכת מניחה שקיים בלוחמים מהסדיר. לכן כל אימון כזה שוב חוזר על הבסיס- תותחנות בסיסית, מקלעים בסיסי, נהיגה בסיסית... אבל אין שום דבר שמפתח מקצועיות של ממש (פרוק והרכבת מקלע בזמנים, תפעול תקלות תותח, חזרה על תרגולות הלחימה של הצוות בכתה, במועמד ועוד).
5. אני תמיד יוצא מהאימונים האלה בתחושה של "טוב שהסיוט הזה נגמר, אני ממש חלוד ולא זוכר כלום, חס וחלילה שלא תפרוץ מלחמה".

1) השיעורם שבלוניים? כנראה שאם אתה עובר כמה אימונים, כל פעם אצל מדריכה אחרת, השיעורים באמת יראו שבלוניים... במיוחד שאני בטוחה שעברת אימון חד-יומי ואימון לפני המלחמה... פה בדיוק המקום "לחפור" למדריכות על מה שאתה לא יודע, ולהראות את מה שאתה כן יודע כדי לעזור לה להתמקד במה שצריך.
2) עצוב לי, אבל פה זאת כבר בעייה של הקצינים המתאמנים- שגם הם מילואימניקים שבוזים.
3) אכן, חונכים תותחים אחד-אחד...
4) מוזר, דווקא השיעורים שאני העברתי האימון ממש לא היו בסייסים...אישית העברתי שיעורי את"ת תותח, פירוק והרכבת מקלעים וכ'ו....
5) תחושתך האישית בלבד (אבל צודק, זה באמת יכולה להיות תחושה כלכלית- הכל תלוי באימון וברצון של המתאמנים...)

בכל אופן- כן, אני מסכימה שאימוןישעוד יומיים יתרום הרבה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:04

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר