לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-01-2005, 23:06
  העכבר ששתק העכבר ששתק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.03.03
כתבה נערות הגבעות: "זו מלחמת מצווה מתמשכת"

עם אש בעיניים, בלי טיפה של פחד, נשכבו בשבוע שעבר ילדות בנות 15 על האדמה הבוצית של גבעת להבה, ונלחמו בכל כוחן בחיילים ובשוטרים. "במלחמת מצווה גם כלה יוצאת מחופתה", הן מסבירות, "וכאן זו מלחמת מצווה מתמשכת". ומנהל אולפנת צביה ברבבה שבשומרון אומר: "הן בחורות עם שאיפות רוחניות גדולות, ורואות את זה כחלק מהמחויבות שלהן כבחורות דתיות"

הנערה הצנומה צ', ספוגת הבוץ והמים, שהתמונות שלה - נגררת על ידי שוטרות מג"ב כשחלק מבטנה חשופה והחצאית שעולה מגלה את מכנסי השרוואל-כיסו את העיתונים בשבוע שעבר, נראית עכשיו הרבה יותר מאופקת.

משהו מהפראיות שקלטה עדשת המצלמה בזמן פינוי המאחז גבעת להבה ליד יצהר, נעלמה. נדמה שהיא בכלל נערה מופנמת, לא נותנת לאחרים לחדור אליה. רק העיניים הגדולות מספרות את הסיפור האמיתי, חדורות להט ותמימות נעורים.

היא לבושה במעיל דובון גדול שמסתיר את חצאית הג'ינס הארוכה והסווטשירט הרחב. נערה בת 15 שאין לה שום עניין להבליט את נשיותה. בכפות הידיים שלה ניכרים עדיין הסימנים הכחולים מהעימות שהתחולל שם. את שמה היא מעדיפה שלא נזכיר, גם לא את ההתנחלות בשומרון שממנה היא מגיעה. לא נוח לה עם התמונות שצולמו ללא רשותה.

"ראיתי שצילמו וצעקתי 'תפסיקו לצלם אותי במצב הזה'", היא משחזרת. "זה הכעיס אותי מאוד. הם לא היו יכולים לכסות את זה או משהו? דווקא תמונה שמרימים לי את החולצה? את יכולה להגיד להם שיכסו את זה?".

את הרגעים שבהם צולמה היא זוכרת בבירור. "נשכבתי על האדמה באזור הקרוואנים. באו אליי שוטרים וחיילים והתחילו לקחת אותי באכזריות. בתמונה רואים שוטרות אבל בצד השני היו שוטרים. אני זוכרת שצעקתי 'תעזבו אותי, אני רוצה להוריד את החולצה'. לא היה להם בכלל אכפת".

גיוס באס-אם-אס

הבנות שהגיעו לגבעת להבה לומדות באולפנות באזור. בשעות הבוקר הן קיבלו הודעות אס-אם-אס בהולות על הפינוי ויצאו למאחז. צ' יצאה עם עוד 20 בנות מהאולפנה שלה, בטרמפים.

"כשהגענו לצומת יצהר-חווארה", היא משחזרת, "הכביש היה חסום על ידי המשטרה. הם חשבו שרק בגלל זה אנחנו נחזור, אבל לנו זה לא שינה כלום. עלינו דרך ההר, דרך כפר חווארה. לא פחדנו. מה שהיה חשוב לנו זה להגיע כמה שיותר מהר. הלכנו שלושת רבעי שעה בבוץ. היו בנות שהלכו יחפות בגלל שלא יכלו ללכת עם הנעליים בבוץ. היו שוטרים שניסו לרוץ אחרינו, לעצור בעדנו, אחרי כמה זמן הם התייאשו וחזרו".

"כשהגענו למעלה ראיתי חיילים עם פטישים של חמישה קילו, שבאים והורסים בית. הזדעזעתי. מזעיקים 500 אנשי כוחות ביטחון להרוס שני קרוואנים, במקום להרוס בתים של ערבים שבונים בתי פאר לכל החמולות שלהם, 500 מטר ליד. אם כל כך מפריע להם, שילכו לראות כמה מגדלי פאר הערבים בונים כאן, ליד חווארה. זה לא מפריע להם. רק כשבונים שני קרוואנים פתאום מפריע להם. צה"ל שאמור להגן על המדינה שלנו, בא והורס בתים של יהודים בארץ ישראל".

מה עשית?
"באותו שלב ניסיתי כמה שיותר למנוע בעדם, להקשות עליהם. ניסיתי לשכב ליד השופל שמנסה להגיע. מה שחשוב לך עכשיו זה לנסות כמה שיותר למנוע את הפינוי, שהם לא יחשבו שיהיה להם כל כך פשוט להרוס בתים בארץ ישראל".

מה קרה אחר כך?
"באה קבוצה של חיילים, מושכת אותך בשערות, זורקת אותך על הסלעים, יש קוצים וסלעים, את מקבלת מכות בכל הגוף ולאף אחד זה לא מזיז. היתה שם ילדה בת עשר, מסכנה, זרקו אותה על סלע. ילדה אחת שברה את הרגל ופונתה לבית חולים לניתוח".

אין לך בעיה עם זה שילדה בת עשר משתתפת באירוע כזה?
"כל העם צריך להשתתף בזה. אני לא חושבת שאני צריכה לבוא לפינוי ולחשוב שאני אפגע. את צריכה לבוא לפינוי כי את יודעת שזאת הארץ שלך, ופה מנסים לגרש אנשים מהבית שלהם ואת צריכה למנוע, בכל מחיר, את חילול השם הגדול הזה".

בעיתונות פורסם שנשלפו אגרופים.
"אגרופים זה עוד טוב. נתנו לי מכות רציניות. יש לי סימנים כחולים, יש לי עדיין כאבים בגב. ניסיתי לחזור מהסלעים ושוב הם נותנים מכות רציניות, מושכים בשערות, חונקים אותך, מעקמים לך את היד, ככה זה נמשך ארבע שעות".

אם רק בנים היו משתתפים לא היית מגיעה למצב שמרימים לך את החולצה.
"ברור שזה מפריע לי שרואים לי, אבל מצוות יישוב ארץ ישראל ולבוא ולהתנגד לפינוי, זה דבר יותר עליון וחשוב".

'תביאו שוטרות'

גם נ' בת ה-15, חברה של צ', הפכה לאחד מסמלי מאבקי הבוץ שהתחוללו במאחז. עדשת המצלמה קלטה אותה כשהיא שרועה על האדמה הבוצית, בגדיה ספוגים בבוץ ובמים, שיערה רטוב וסתור, והיא מחבקת בזרועותיה את אחת מחברותיה, המוטלת עליה.

"חברה שלי התעלפה מהחיילים שדרכו עליה", היא משחזרת את הרגעים שנצרבו בתמונה, "אני הייתי לידה לפני שהחובש הגיע. היא ילדה קטנה, לא היה לה אוויר כמה דקות. היה קר, גשם, בוץ. לא בכיתי, אולי דיברתי עם החובש. היו צלמים, אבל לא כל כך התייחסתי אליהם. הם יהודים כמוני, הם צריכים גם לעזור, להילחם".

נ' הגיעה למאחז עם קבוצה של 50 בנות מהאולפנה שלה בשומרון. "אמרנו לרב של האולפנה שיש פינוי", היא מספרת, "הוא אמר שרק מי שיש לה אישור הורים יכולה ללכת. בעיקרון, הרב אמר שבמקרה שזה יגיע לתוכנית ההתנתקות אז כל האולפנה תלך. כרגע צריך אישור הורים. היו עוד בנות מאולפנות ומיישובים באזור. הלכנו לכיוון צומת יצהר והיתה שם חסימה. התחלנו לעלות ברגל ליצהר, יש הרים ענקיים שעלינו ברגל, חיילים ניסו לרדוף אחרינו ולא הצליחו ללכת כי היה שם בוץ. הם פנו אחורה ואנחנו המשכנו. הגענו לשם, כל אחת עשתה מה שהיא יכולה".

דובר על עימותים קשים של המתנחלים מול השוטרים.
"היו חיילים שהעיפו אותנו, לא נתנו לנו לסרב, הרביצו לנו, משכו אותנו, קיללו. על פי החוק צריך להיות שוטרות, אבל הם לא שמים על זה. בעיקר שוטרים מעיפים אותי, בלי לחשוב בכלל, לא מהססים. אני אומרת להם 'תביאו שוטרות', הם מתחילים לצחוק עליי".

החצאית על המכנסיים, זה נוהל קבוע?
"אנחנו מכירים את החיילים לא מהיום. אנחנו יודעים עם מי יש לנו עסק. לא חשבנו שהם יטפלו בנו כמו בילדות נורמליות. לקחו אותי, הפילו אותי בצד של הכביש. יש לי צלקות בכל הגוף, כל היד שלי היתה מלאה קוצים, שעתיים שלמות הוצאתי אותם, הכל כחול, בגדים נקרעים, אף בת לא חוזרת עם בגדים שלמים".

תחושות של פחד, כאב?
"כשנמצאים בתוך הפינוי אתה לא חושב על זה שאין לך כוח לרוץ וכמה כואב לך, אתה חושב על מה שמניע אותך. כשבאים לעקור קרוואנים מארץ ישראל ולגרש יהודים מהמקום שלהם, לא יקום ולא יהיה, אנחנו לא נשב בשקט, ואם הצבא לא מבין שהתפקיד שלו להגן עלינו, גם אנחנו צריכים לתת את החלק שלנו. בפינוי עצמו לא מרגישים שום כאב כמעט. הרבה פחות ממה שאחר כך. אחר כך בבית מתחילים לגלות את הסימנים הכחולים".

למה אתן לא משאירות את המאבק לגברים?
"במלחמת מצווה גם 'כלה יוצאת מחופתה'. אנחנו לא מדברים פה על אווירת רוגע. פה זו מלחמת מצווה מתמשכת. אם עכשיו היה קרב, הייתי צריכה לזוז מפה. פינוי זה חלק מהקרב, כי רוצים לגרש אותנו מארץ ישראל".

הכתבה המלאה:

http://www.nrg.co.il/online/11/ART/853/663.html
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-01-2005, 02:47
  יין בן יונה יין בן יונה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.04
איזה אידיוט העיר אותי, ועכשיו אני לא יכול לישון.
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי עוד קפה לאסד שמתחילה ב "ולכל מדינה יש את תעונת החמאס שלה"

אז בהזדמנות הזו קבל את תגובתי.
אני רואה את השתוללות הנערות בצער, כי לדעתי הן שטופות מוח.
אני גם סבור שהקנאות הדתית או הלאומית או השילוב הקטלני ביניהם
הוא מסוכן למדינה ולעם.
מצד שני אני לא משווה אותם לחמאס, שהם אוייב מר ואכזר, שכל רצונו
להשמידנו.
יש דרגות בסיכון למדינה.
1. האוייבים מבחוץ.
2 . השחיתות בשלטון ובמוסדות המדינה.
3 . הפשע.
4. הקנאות הדתית.
5 . הקנאות הלאומית.
6 . הטיפשות והעיוורון של השמאל הקיצוני.
7 . התרבות הברברית, האלימות, חוסר הסובלנות, השנאה, הברוטליות.
זהו. עכשיו פיפי ולישון.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:44

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר