לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-01-2007, 19:37
  שאבז שאבז אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.10.05
מדינת ישראל קורסת.

שוב פעם אנחנו רואים סביב מינוי רמטכ"ל מאבקים פוליטיים בין פרץ לצ'מברליין (אולמרט) ושוב פעם יבחר הרמטכ"ל הבא של מדינת ישראל לא לפי כישורים מקצועיים אלא לפי קישורים וקשרים.ההורים השכולים חלקם אומר הרגו לנו את הילדים ובכל מקום באזרחות האנשים האלה היו נכנסים ל20 שנה בית סוהר.
הכנסת והממשלה הפכו להיות קרנות המזבח של פושעי אוסלו שממשיכים להתעלם מרצון הציבור ומסרבים להתפטר.
רק חזית יהודית לאומית מבטיחה שינוי טוטאלי בתפיסת הבטחון של צה"ל ומדינת ישראל ושינוי המבנה הדמוקרטי של מדינת ישראל שם יהייה סינון של פושעים ופוליטיקאים מושחתים שיראו את העולם מבעד לסורגים.
רק חזית יהודית לאומית אומרת בגלוי עם ישראל משחרר את ארצו ומולדתו מהכיבוש האיסלאמי הברברי.
בבחירות הבאות נעיף את כל המושחתים החילונים האלה ונבחר ביהודים לאומיים דתיים ואמוניים לתקומת עם ישראל בארצו ומולדתו הדתית וההיסטורית.
ברוך מרזל לשלטון.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-01-2007, 20:43
צלמית המשתמש של הקרדינל
  הקרדינל הקרדינל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי שאבז שמתחילה ב "מדינת ישראל קורסת."

אמרתי ואני אומר את זה שוב: אני מעדיף ימין חילוני מאשר דתי משום שהימין החילוני אינו ייצור קרעי ענק בעם ומשום שכל ימני מקושר למסורות היהודיות הוא גם לא ייפגע בדתיים, ואת קדושתו של אלוהים יש לשמור הרחק מהפוליטיקה הסרוחה הזאת וכמו שכהנים לא הייו מוכתרים למלכים כך גם אנשי דת צריכים לשמור את קדושתו הרחק מהיכלי המדיניות אך אני תומך כמובן בהכנסה של חוקים מהמשפט היהודי למערכת המשפטית הישראלית וסוף סוף לשנות את מערכת המשפט הרקובה שלנו שמנסה לחקות את בתי המשפט במדינות המערב במקום להסתמך על האוצר העשיר של היהדות. אז בבחירות הבאות הצביעו חירות!!!

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 17-01-2007, 20:48
  kkr3 kkr3 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.02.06
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי הקרדינל שמתחילה ב "אמרתי ואני אומר את זה שוב:..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי הקרדינל
אמרתי ואני אומר את זה שוב: אני מעדיף ימין חילוני מאשר דתי משום שהימין החילוני אינו ייצור קרעי ענק בעם ומשום שכל ימני מקושר למסורות היהודיות הוא גם לא ייפגע בדתיים, ואת קדושתו של אלוהים יש לשמור הרחק מהפוליטיקה הסרוחה הזאת וכמו שכהנים לא הייו מוכתרים למלכים כך גם אנשי דת צריכים לשמור את קדושתו הרחק מהיכלי המדיניות אך אני תומך כמובן בהכנסה של חוקים מהמשפט היהודי למערכת המשפטית הישראלית וסוף סוף לשנות את מערכת המשפט הרקובה שלנו שמנסה לחקות את בתי המשפט במדינות המערב במקום להסתמך על האוצר העשיר של היהדות. אז בבחירות הבאות הצביעו חירות!!!

חוקי הדת על אחת כמה וכמה גדולים מחוקי המדינה, למה אני צריך להקשיב לחוקי המדינה? נשאיר אותם בצד.

נערך לאחרונה ע"י kkr3 בתאריך 17-01-2007 בשעה 20:50.
ישן 18-01-2007, 19:13
  kkr3 kkr3 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Oasis11 שמתחילה ב "חופש דת וחופש מדת הם חלק בסיסי בעקרונות הדמוקרטיה."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Oasis11
ישראל היא מדינה יהודית, ציונית ודמוקרטית.
אתה רוצה להיות חלק ממנה, יופי, רוצה מדינת הלכה? סבבה, מה דעתך על אוגנדה?
יודע מה? בוא נשאיר את ההחלטה למשיח בן דוד שיבוא עם חמורו.

המדינה הזאת לא יהודית מותק, אולי יש בה יהודים אבל זוהי איננה מדינה יהודית, פה ושם ביסוס על פי הלכות וגם זה לא, אינם קובעים שהמדינה הזאת יהודית, מי הסמיך אותך לקבוע מהי היהדות, האם היהדות(המונח שאתה משתמש בו) היא לאום או דת?
הקב"ה נתן לך בחירה ליהיות יהודי? לשם מה אם עכשיו אתה אומר שאתה לא רוצה ליהיות יהודי ורוצה לקבל חוקים של מדינה חילונית(שכן היא מביאה אותך לעולם הזה וחוקי הדת מביאים אותך לעולם הבא, על אחת כמה וכמה שהם יותר חשובים)?
קרא:
ציטוט:

אמנם הדת היהודית הינה המאפיין התרבותי הראשון במעלה של האתניות היהודית, אך למרות זאת, האמונה בדת היהודית או שמירת מנהגים יהודיים אינם תנאי מחייב להיות יהודי על פי ההלכה היהודית. כך למשל, ישנם אנשים אשר מגדירים עצמם "יהודים חילוניים", "יהודים חופשיים" או אתאיסטים, אך הם מוגדרים יהודים מבחינת ההלכה. לפי ההלכה, כל צאצא לאם יהודיה, אפילו הצהיר מפורשות על המרת דת וכן כל אדם אשר עבר גיור הינו יהודי. השקפות הלכתיות לפיהן המרת דת מבטלת את יהדותו של אדם היו קיימות בימי הביניים, אך לא התקבלו להלכה בשולחן ערוך.

המושג "העם היהודי" זהה כיום למונח "עם ישראל" במשמעות העם, או הקבוצה האתנית, שמוצאה, על פי המסורת היהודית, הוא מבניו של יעקב. במקורו, יוחס הכינוי יהודים לבני שבט יהודה, אולם בתקופה שלאחר חלוקת ממלכת ישראל והקמת ממלכת יהודה - יוחס הביטוי גם לבני שבטים אחרים שהיו תושבי ממלכת יהודה (כמו בני שמעון ובני לוי) ובאופן כללי על שבטי ישראל שלא גלו מארץ ישראל עם עשרת השבטים האבודים. מן הבחינה הדתית, קיים עם אחד, עם ישראל, הכולל בתוכו גם את עשרת השבטים

אכן זוהי מדינה ציונית(או בשמה האמיתי-חילונית, לפחות לא לטעות, אני עלול לחשוב שאתה באמת ציוני-ההגזרה לפי הדת)

יש לי מצווה לעלות לארץ ציון-א"י.

נערך לאחרונה ע"י kkr3 בתאריך 18-01-2007 בשעה 19:18.
ישן 18-01-2007, 19:36
  kkr3 kkr3 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Oasis11 שמתחילה ב "אתה לא יותר יהודי ממני. אם תרצה או לא תרצה."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Oasis11
אני חושב שאורי הבהיר לך את זה בדיונים קודמים.
המדינה קמה ע"י יהודים, ובעלת צביון יהודי ורוב יהודי. ישראל היא מדינה יהודית וציונית. ותתפלא, המושגים הללו לא מנוגדים זה לזה.
יום טוב.

לא הוא לא, אודה לך אם תראה לי.
מישהו טען שלא?
האופי של המדינה הוא לא יהודי, סלח לי, אתה יכול לטעון זאת שעות, יהדות היא דת המאפינת את העם הזה(העם היהודי), אם המדינה מאפינת יהודי על פי חוק השבות וקובעת חוקים אנטי-דתים ומחללת שבת זאת לא מדינה בעלת צביון יהודי אלא צביון חילוני, הוא כפי שהרצל היה רוצה: "מדינה אירופית".
נוגד:
http://hidabroot.org/Site/ARDetile....y=18&SubID=7472

ד"א מצחיק שאתה "ציוני" למה הוגה התנועה "הציונית" רצה להתפשר על אוגנדה הוא בעצמו.
ואני לא אמרתי שאני יותר יהודי ממך אני פשוט אמרתי שאני אומר על עצמי שאני יהודי ע"פי מה שהקב"ה קבע לי לא ע"פי מה שהמדינה.

ציטוט:
שאלה לי אליך, אתה רואה את עצמך מתגייס לצבא "הציוני" ?

בעז"ה כן, למרות שלוי כמוני צריך לעסוק בתורה, אני עושה זאת בגלל מצוות: "לא תעמוד על דם רעך"

נערך לאחרונה ע"י kkr3 בתאריך 18-01-2007 בשעה 19:40.
ישן 20-01-2007, 20:37
  kkr3 kkr3 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי סאשה הסוס שמתחילה ב "ברור. ומיליון יהודים שטוענים שהם יהודים ולא מקיימים מצוות אינם יהודים."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סאשה הסוס
מסתבר שבעולם של קאקער אין זכות הגדרה עצמית, אלא רק את הקביעות הקאקעריות לגבי מיהו מי.

צריך להיות חתיכת מגלומן כדי לקבוע לאנשים אחרים בני איזה עם הם, אבל אחרי הכל - למדת מהטוב
ביותר, אלוף הסנוקר שלך...

זה שאתה חי במדינה היהודית לא אומר שאתה מקיים אורח חיים יהודי, יהודי הוא מי שנולד לאם יהודיה\התגייר לפי התורה, היסוד של יהודי הוא הדת, היא זאת שבזכותו הוא קיים, היא זאת שמחייבת אותו בגלל שהוא יהודי, זה שאתה צועק עכשיו שאתה יהודי, לא אומר שאתה מקיים אורח חיים יהודי, יהודי חייב בעול תורה ומצוות, לפי רבי נחמן: "יהודי שלא מקיים עול תורה ומצוות הוא כמו באר בלי מים".
אני טענתי שאתה לא מקיים אורח חיים יהודי, אתה עדין יהודי אין ספק לפי הבורא, אבל אורח חייך הם אורח חיים אירופים, אבל מה ששאבז זה שהיהדות לא קשורה לעם היהודי(נשמע מוזר אה?!) כלומר מי היא התורה שתקבע מיהו יהודי?

להזכירך, הנה מה שטען שאבז:

ציטוט:
הלאום היהודי אינו קשור לדת כלל וכלל.
מדינת ישראל אמורה להיות על פי מגילת העצמאות מדינה יהודית ודמוקרטית.
כך קבעו כותבי מגילת העצמאות.
אם יש לך בעייה להיות יהודי לך תתאסלם או תתנצר.

ועניתי לו שהיהדות(הדת) היא היסוד של היהודי, זה שהכניסו לו שהוא בן ללאום היהודי, כשהוא אפילו לא יודע מיהו היהודי שהוגדר לפני הקמת המדינה, זו בעיה, הוא חושב שזה שקוראים ליהודי יהודי אין קשר בין זה לדת, אני אומר שזה כמו קשר בין באר למים, המים צריכים למלא את הבאר, מה גם שזה מגוחח כי בזכות היהדות זכינו ליהיות עם.
והוא עוד אומר לי ש"מדינת ישראל אמורה ליהיות "עפ"י מגילת העצמאות", אז אני אומר לו שמדינת ישראל צריכה ליהיות ע"פי התורה, אל תתהלל שאתה יהודי שלא שומר מצוות ולא הולך בדרכי תורה, אבל גם אל תלך נגד ההלכה היהודית שקובעת שאדם נקבע כיהודי לפי זה שאמו יהודיה\התגייר, ולא בגלל חוק השבות, או כל מה שהגדירה המדינה הזאת שקמה בסך הכל 59 שנים, בעוד היהדות קיימת 3000 שנה.

קיצר, בלבול מטורף בין היהודי האמיתי ל"יהודי"(הישראלי שפשוט הטעו אותכם במונח)

להלן ויקיפדיה:
ציטוט:

יהודים הם קבוצה אתנית ממוצא שמי אשר השייכות אליה מתבססת במקורה על הדתהיהודית.

אמנם הדת היהודית הינה המאפיין התרבותי הראשון במעלה של האתניות היהודית, אך למרות זאת, האמונה בדת היהודית או שמירת מנהגים יהודיים אינם תנאי מחייב להיות יהודי על פי ההלכה היהודית. כך למשל, ישנם אנשים אשר מגדירים עצמם "יהודים חילוניים", "יהודים חופשיים" או אתאיסטים, אך הם מוגדרים יהודים מבחינת ההלכה. לפי ההלכה, כל צאצא לאם יהודיה, אפילו הצהיר מפורשות על המרת דת וכן כל אדם אשר עבר גיור הינו יהודי. השקפות הלכתיות לפיהן המרת דת מבטלת את יהדותו של אדם היו קיימות בימי הביניים, אך לא התקבלו להלכה בשולחן ערוך.

המושג "העם היהודי" זהה כיום למונח "עם ישראל" במשמעות העם, או הקבוצה האתנית, שמוצאה, על פי המסורת היהודית, הוא מבניו של יעקב. במקורו, יוחס הכינוי יהודים לבני שבט יהודה, אולם בתקופה שלאחר חלוקת ממלכת ישראל והקמת ממלכת יהודה - יוחס הביטוי גם לבני שבטים אחרים שהיו תושבי ממלכת יהודה (כמו בני שמעון ובני לוי) ובאופן כללי על שבטי ישראל שלא גלו מארץ ישראל עם עשרת השבטים האבודים. מן הבחינה הדתית, קיים עם אחד, עם ישראל, הכולל בתוכו גם את עשרת השבטים. אולם, היהדות של חלק מהצאצאים העבריים, שטוענים ששורשיהם בשבטי ישראל ואשר היו מנותקים שנים רבות מן העם היהודי (כמו באתיופיה ובהודו), שנויה עדיין במחלוקת.

יהודים התייחדו כקבוצה דתית ואתנית לאורך אלפי שנים, ושמרו על ייחוד כמקיימי פולחן בהתאם לכתבי הקודש שלהם. כך שרדה השפה העברית כשפת קודש עד לתחייתה בסוף המאה ה-19. לאורך ההיסטוריה, סבלו היהודים מרדיפות על רקע מוצאם ומנהגיהם. בעידן המודרני, נהוג לכנות תופעה זו אנטישמיות. שיאן של הרדיפות האנטישמיות התחולל במלחמת העולם השנייה, בשואת יהודי אירופה.

בחוק השבות מוגדר "יהודי", לעניין חוק זה: "מי שנולד לאם יהודייה או שנתגייר והוא אינו בן דת אחרת". לפי חוק זה, יהדותו של אדם נקבעת על פי אחד משני גורמים:
  • ביולוגית: יהודי הוא מי שנולד לאם יהודייה, כאשר זהות האב אינה רלוונטית.
  • גיור: משרד הפנים מכיר בגיור שנעשה בחו"ל על ידי קהילה יהודית מוכרת (אורתודוקסית, קונסרבטיבית או רפורמית). גיור שנעשה בישראל מוכר רק אם הוא גיור אורתודוקסי.

אני חושב שמי שנוהג היום לשחק סנוקר זה חילונים, לא?

נערך לאחרונה ע"י kkr3 בתאריך 20-01-2007 בשעה 20:42.
ישן 20-01-2007, 21:12
  kkr3 kkr3 אינו מחובר  

ויקיפדיה נתן הגדרה טובה
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי סאשה הסוס שמתחילה ב "ברור. העיקר שבעולם ההזוי שלך "יהדות היא לא לאום"."

יהדות היא מונח המתייחס לדת, לתרבות, ללאום ולקבוצה אתנית. המשתייכים אליה נקראים בשם יהודים.

כדת היהדות היא העתיקה מבין שלוש הדתות המונותאיסטיות המערביות. זוהי הדת שממנה התפצלה הנצרות, והדת שהייתה המשפיעה ביותר על היווצרות דת האיסלאם. היהדות היא דת הלכה (אורתופרקטית), המבוססת על מערכת של מצוות מעשיות, שמקורותיה בכתבי הקודש היהודיים: התורה שבכתב (התנ"ך) והתורה שבעל פה (כדוגמת המשנה, התלמוד, ובשלב מאוחר יותר השולחן ערוך).

כתרבות, היהדות כוללת כמה שפות ייחודיות, שבכל אחת מהן נוצרה ספרות ענפה, וכן מערכת של מנהגים ומוסכמות חברתיות שלהם שותפים גם יהודים חילונים שאינם מקיימים את ההלכה היהודית.

כלאום, היהדות משמשת מוקד הזדהות לאומית לקבוצה של כמה מיליוני בני אדם ברחבי העולם. הזהות היהודית הלאומית, והזיקה רבת השנים לארץ ישראל עמדה במאה ה-20 כבסיס להקמת מדינת ישראל.

כקבוצה אתנית, אליה משתייכים הנקראים בשם יהודים, מונה היהדות כ-13 מיליון בני אדם, המפוזרים בארצות שונות בעולם, ובעיקר בישראל, בארצות הברית ובאירופה. בין החברים בקבוצה האתנית ניתן למצוא מאפיינים תרבותיים משותפים ותחושת סולידריות.

מקור השם יהדות הוא בשבט יהודה, שאליו מיוחסים רוב היהודים כיום (בנוסף לשבט לוי, שבט שמעון ושבט בנימין). המסורת היהודית, המתבססת על המסופר בתנ"ך, מדברת על שבטים נוספים "עשרת השבטים") שגלו לאשור באמצע האלף הראשון לפני הספירה, ומאז לא נודעו עקבותיהם. מקובל לכנות את היהודים "עם ישראל", על-פי השם המופיע בתנ"ך לכלל שבטים. בתנ"ך מיוחס השם ישראל ליעקב, אביהם של כל השבטים, וכללם יהודה. מתעודות ארכאולוגיות (אסטלת ישראל) אפשר להסיק כי מדובר בשם קדום של עם שישב בארץ כנען (קשה לקבוע אם הכוונה שם לאותו עם המתואר בתנ"ך בשם זה).

רוב היהודים רואים ביהדות דת ולאום כאחד. אמנם, רוב היהודים כיום אינם מקיימים את כל מצוות הדת היהודית, אולם הדעה הרווחת היא שאדם אינו יכול להיות יהודי ובה בעת לקיים פולחן של דת אחרת. ההלכה היהודית רואה כל מי שנולד לאם יהודייה כיהודי, ואינה מכירה באפשרות של המרת דת. יהודי שמקיים פולחן של דת אחרת נחשב מומר אבל עדיין נחשב כיהודי. בציבור היהודי החילוני, יהודי שהמיר את דתו נחשב כמי שיצא לגמרי מתוך היהדות, והשקפה זו באה לידי ביטוי בחוק השבות של מדינת ישראל. ההלכה היהודית מאפשרת ללא-יהודים להפוך ליהודים, בהליך שמכונה גיור, אולם הליך זה מסובך יחסית.

ישן 20-01-2007, 22:31
  kkr3 kkr3 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי סאשה הסוס שמתחילה ב "ה"מאמר" מתחיל משקר וכך גם הוא נראה."

ציטוט:
אנטי-ציוני איננו "מי שמתנגד לציון וליושבים בה", אלא מי שמתנגד לציונות בדיוק כמו

ש"אנטישמי" איננו שונא ערבים. אבל העיקר ש"יהדות היא לא לאום". לא מעט אנטישמים
אמיתיים ישמחו למשמע ההצהרה הדבילית הזאת.

טרחת לקרוא בכלל? כנראה שלא.

הנה, מצאתי לך פתרון (אני מקווה שהפעם תטרח לקרוא):

יהדות - דת או לאום?

מתוך העלון חמדת ימים
www.eretzhemdah.org

מוקדש לעלוי נשמת
חנה בת חיים

הנימוק המופיע לחיוב שמירת השבת בעשרת הדברות של פרשתנו הוא: "שָׁמוֹר אֶת יוֹם הַשַּׁבָּת לְקַדְּשׁוֹ כַּאֲשֶׁר צִוְּךָ יה' אלוקיךָ:...וְזָכַרְתָּ כִּי עֶבֶד הָיִיתָ בְּאֶרֶץ מִצְרַיִם וַיֹּצִאֲךָ יה' אלוקיךָ מִשָּׁם בְּיָד חֲזָקָה וּבִזְרֹעַ נְטוּיָה עַל כֵּן צִוְּךָ יה' אלוקיךָ לַעֲשׂוֹת אֶת יוֹם הַשַּׁבָּת" (דברים ה' יא-יד). ניתן לשייך נימוק זה לקבוצת הנימוקים הלאומיים, השבת היא בבחינת "זכר ליציאת מצרים" הזמן בו הפכנו מחבורה של יחידים משועבדים ללאום חופשי. לעומת זאת בדיברות של פרשת יתרו הנימוק לזכירת השבת הוא אחר : "זָכוֹר אֶת יוֹם הַשַּׁבָּת לְקַדְּשׁוֹ:... כִּי שֵׁשֶׁת יָמִים עָשָׂה יה' אֶת הַשָּׁמַיִם וְאֶת הָאָרֶץ אֶת הַיָּם וְאֶת כָּל אֲשֶׁר בָּם וַיָּנַח בַּיּוֹם הַשְּׁבִיעִי עַל כֵּן בֵּרַךְ יה' אֶת יוֹם הַשַּׁבָּת וַיְקַדְּשֵׁהו" (שמות כ' ז-יא). כאן בודאי שהנימוק "זכר למעשה בראשית" הוא אמוני -דתי. בזכירת השבת אנו מצהירים על אמונתנו בבורא עולם. רש"י בפרשתנו מביא "שמור - ובראשונות הוא אומר (שמות כ, ז) זכור שניהם בדבור אחד ובתיבה אחת נאמרו ובשמיעה אחת נשמעו" (ה' יא). העניין הדתי והעניין הלאומי בעם ישראל אינם שני עניינים, אלא משולבים זה בזה בדבור אחר ממש.

אנו מוצאים בפרשתנו מצווה נוספת שמבליטה ומדגישה רעיון זה והיא מצות תפילין: "וּקְשַׁרְתָּם לְאוֹת עַל יָדֶךָ וְהָיוּ לְטֹטָפֹת בֵּין עֵינֶיך"ָ(דברים ו' ח). תפילין של יד באים להזכיר לנו בעיקר את חובתנו לבורא, ולכן הם מונחים כנגד הלב. "לך לאות" ולא לאחרים "לאות" דורשים חז"ל ולכן תפילין של יד מכוסות. אולם תפילין של ראש מסמלים את הופעתם הלאומית של עם ישראל. על הפסוק " וְרָאוּ כָּל עַמֵּי הָאָרֶץ כִּי שֵׁם יה' נִקְרָא עָלֶיךָ וְיָרְאוּ מִמֶּךָּ" (דברים כ"ח י) דורשים חז"ל "תניא, רבי אליעזר הגדול אומר: אלו תפילין שבראש" (מסכת ברכות דף נז ע"א). וכן הסבירו בעלי התוס' "ואמרו אלו תפילין שבראש שיש לפרש הטעם לפי שהן לעולם בגובה של ראש ונראים לעולם שפיר אות אבל אותן של יד אינן נראין ואין בהן אות כדכתיב והיו לך לאות ודרשינן (מנחות דף לז ולא לאחרים לאות" (תוספות מסכת מגילה דף כו ע"ב).

השלמות היא כששתי הבחינות מתאחדות. אמנם בדיעבד הן אינן מעכבות זו את זו. אפשר להניח רק תפילין של יד אם הוא ח"ו פגוע בראשו, וכן להפך. כך גם התקיים בעם ישראל בתקופת הגלות רק דין "תפילין של יד". הייתה זו יהדות בלא לאומיות ובלא מדינה. גם הניסיון של חלק מן העם לחיות רק את הפן הלאומי משול הוא למציאות של הנחת תפילין של ראש ללא תפילין של יד. המעניין הוא שחז"ל קבעו שמי שמפריד בין תפילין שלראש לתפילין של יד איננו יכול לצאת למלחמה ולייצג את העם במלחמות השם. וז"ל חז"ל : "ואם סח בין תפלה של יד לתפלה של ראש עבירה היא בידו וחוזר עליה מעורכי המלחמה" (מדרש תנחומא (ורשא) פרשת בא סימן יד).

הבה נתפלל שנזכה לכך שלא תהיה הפרדה מכל סוג שהוא בין תפילין של יד לתפילין של ראש.
http://www.yeshiva.org.il/midrash/shiur.asp?id=2491

נערך לאחרונה ע"י kkr3 בתאריך 20-01-2007 בשעה 22:39.
ישן 20-01-2007, 23:22
  kkr3 kkr3 אינו מחובר  

אבל לא הבאתי לך מאמרים של מדענים שבאו להפריך את הענין של גלגול הנשמות?
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אתה כתבת א', וכעת אתה מתכחש לדבריך. היה עדיף שתודה שטעית בהם..."

ובסוף יצא שהם הוכיחו אותו.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
לגבי המאמר שהבאת לי. המאמר הזה הוא מעניין ונחמד, אבל שוב - הוא לא עדות מדעית חותכת.
רוב מוחץ של הקהיליה המדעית, לא מקבל אותו. קשה לי לקבל הנחה כרצינית, רק בגלל חוקר חכם
שהבין שיש הרבה כסף בשוק "מגלגלי הנשמות", וקפץ על העגלה הזו...

http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...90&postcount=70

בניגוד למה שמצטט גאון מד"ר סוזן בלקמור – היו חוקרים אחרים שניגשו לחקר הנושא של חיים אחרי המוות במטרה להפריך ושוכנעו כי יש תודעת שממשיכה להתקיים גם לאחר המוות.

- פרופ' לנדאו מציין כי עוד לא נתקל במקרה בו אדם שחווה מוות קליני תיאר דברים שהוא לא היה יכול באמצעות חושיו, ובכן במחקרים שפורסמו עד היום מופיעים מקרים של אנשים שקלטו דברים שלא באמצעות החושים, כדוגמת אשה עיוורת שתיארה חפצים ודברים שהיו בחדר הניתוח. אשה אחרת, שלאחר שיצאה מגופה ריחפה מחוץ לבנין בית החולים וראתה נעל טניס מחוץ לאדן חלון באחת הקומות, הרופא המתעד בדק וגילה כי המידע נכון.

- בניגוד למה שכתב גאון כי נשואי המחקר גדלו על רקע תרבותי אחיד, ואימצו מתודה נוצרית, הרי הוא לא מציין כי יש מחקרים רבים נוספים המוכיחים כי אנשים תיארו חוויות דומות מרקעים תרבותיים שונים.

http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...58&postcount=78

ישן 20-01-2007, 23:29
  kkr3 kkr3 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי סאשה הסוס שמתחילה ב "השטות הזאת נכונה רק בעולם הסנוקר שהגורו שלך יצר"

ציטוט:
כשאומרים "חתול הוא חיה" הכוונה היא שחתול הוא גם חיה (ולא שחתול איננו כל דבר

שלא חיה, כמו לדוגמה, יצור פרוותי). לעומת זאת, כשאומרים "חתול איננו חיה" הכוונה
איננה שחתול איננו רק חיה, אלא שחתול איננו חיה כלל.

עכשיו החלף "חתול" ב"יהדות", "חיה" ב"לאום", ו"יצור פרוותי" ב"דת". אכן, עברית שפה קשה.

חתול הוא חיה נכון, אבל זה לא קשור, אני מדבר איתך על יהודי אשר ההגדרה שלו מתחלקת לחצי: לאום+דת, אי אפשר זה בלי זה, חתול הוא חיה, כמו שלאום+דת=יהדות.
אתה אמרת שלאום=יהדות, אני אומר שלאום לא שווה ליהדות כמו משוואה: y=z+x ולא y=z כמו שאתה אומר.

ישן 20-01-2007, 23:40
  kkr3 kkr3 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי סאשה הסוס שמתחילה ב "בזה שאתה טוען שהיהדות איננה לאום אתה מקעקע את הבסיס לקיומה של מדינת ישראל"

ציטוט:
ובזה שאתה לבדך מוריד את ה-IQ הממוצע של הישראלים הרחק אל מתחת לאפס...

עדין לא הבנת מה אני מנסה להגיד, נכון?
אולי תקרא סוף סוף את המאמר?
http://www.yeshiva.org.il/midrash/shiur.asp?id=2491

LOL חבל רק שהמדינה הזאת קמה אך ורק בשביל הלאום ולא בשביל הדת, זוכר את המשוואה y=z+x?
המדינה הזאת לא מקיימת את זה, וד"א תגיד תודה שהקב"ה בכלל הביא אותך לפה ברוב חסדו, אם היו אנשים כמוך בגלות היינו מגיעים לפה עוד המון זמן, וד"א אתה צריך להגיד תודה מדי פעם ליהודים שקיימו אורח חיים יהודי תחת אש בגלות.

נערך לאחרונה ע"י kkr3 בתאריך 20-01-2007 בשעה 23:43.
ישן 21-01-2007, 00:20
  kkr3 kkr3 אינו מחובר  

...
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי סאשה הסוס שמתחילה ב "אף אחד מהציבור שלך לא ש-י-ח-ק סנוקר בערך כמו שהיהדות איננה לאום..."

ציטוט:
מה לעשות שסיפור הסנוקר, בדיוק כמו האמירה האומללה שלך, נמצא בעבר ולא ישתנה כמה שלא תתפתל. אבל בוא נחזור לעניין, יש עוד משוואות מעניינות שכדאי לי לדעת עליהן? אולי "אמנון יצחק + חבורת מטומטמים = המון כסף"?

מי כמוך יודע קורות חיים של אדם שחזר בתשובה, אהה שכחתי, כנראה שמעת את זה מאיש "צדק ואמת", עזוב, לא שווה להתייחס בכלל לבן אדם בדמות מישהו אחר, או אולי מתיימר ליהיות, וגם הוא אוכל את השקרים של אותו אדם.
כנראה שבכל זאת יש יותר מאדם אחד שעבר שטיפת מוח במגזר שלכם
מה גם שאני להבדיל מהמגזר שלך לא נוטה לתקן אנשים כמוך בעברית, גם אם מישהו טועה(רמז דק)

נערך לאחרונה ע"י kkr3 בתאריך 21-01-2007 בשעה 00:22.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:11

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר