לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-01-2005, 09:07
  העכבר ששתק העכבר ששתק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.03.03
השופטים: "חומרת מעשיה אינה מחייבת מעצר"
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "בית המשפט המחוזי בת"א משחרר את טלי פחימה למאסר בית"

התפתחות מפתיעה: שופטי בית המשפט המחוזי בתל-אביב החליטו לשחרר את פעילת השמאל, טלי פחימה, למעצר בית עד תום ההליכים המשפטיים נגדה. פחימה תשהה במעצר בבית אמה בקריית-גת, תחת פיקוח של אמה ואחותה לסרוגין.

עם זאת, בהחלטתו נעתר בית המשפט לבקשת הפרקליטות לעכב את ביצוע ההחלטה ב-24 שעות כדי לשקול אם לערער עליה.

השופטים נימקו את ההחלטה בכך ש"חומרת המעשים אינה כזו שמחייבת מעצרה עד תום ההליכים ואפשר לקבל את מטרת המעצר באמצעים שפגיעתם פחותה. אף שאין להקל ראש במעשי פחימה, נראה כי הקראת החוברת שנפלה לידי פעילי הארגון על-ידי פחימה אינה מגיעה לרמה כזו שמצביעה על סיכון המחייב מעצרה".

השופט, צבי גורפינקל, קבע בהחלטתו כי: "אין כל ספק כי אילו תפסה פחימה את החומר הסודי והיתה מעבירה אותו לפעילי הארגון, היה בכך עילה מספקת למעצרה עד תום ההליכים עקב מסוכנות וסיכון לביטחון המדינה. גם אילו מצאה פחימה בעצמה את החומר שאבד ומסרה אותו לפעילי הארגון, היה בכך כדי להצביע על כוונתה לפגוע בביטחון המדינה ולסייע לאויב ובכך לגרום למעצרה עד תום ההליכים בלי אפשרות שחרור לחלופת מעצר.

"הנסיבות בעניין פחימה שונות. עובדת הכרותה של פחימה עם זכריא זביידי לא היתה הסוד כבר במאי 2004 כאשר נעצרה על-ידי בית משפט השלום בפתח-תקווה, אולם שוחררה כעבור מספר ימים ולא הוגש נגדה כתב אישום בשל כך".

פרקליטה של פחימה, עו"ד אביגדור פלדמן, הביע שביעות רצון על החלטת השופטים ואמר: "ההחלטה של היום תקעה סיכה בבלון שיצרה המדינה נגד טלי פחימה. אני מאמין שגם המשפט יגלה שלדברים אין בסיס משפטי וראייתי".

אמה של טלי פחימה, שרה לחיאני, אמרה מיד לאחר הדיון בשחרורה: "אני מאושרת שהיא חוזרת הביתה. תהיה חגיגה גדולה לכל החבר'ה שמלווים אותנו עוד מהמשפט הראשון".

כמו כן השופט הורה לפחימה להפקיד ערבות במזומן בסך 15,000 שקל. עוד קבע השופט כי פחימה, אמה ואחותה יחתמו על ערבות עצמית וערבות צד ג' בסך 20,000 שקל כל אחת, להבטחת תנאי השחרור. במקביל, הוצא נגד פחימה צו עיכוב יציאה מהארץ עד תום ההליכים במשפטה ודרכונה יופקד במזכירות בית המשפט.
האישום: סייעה לאויב במלחמה

לפני כחודש הוגש כתב אישום בבית המשפט המחוזי בתל-אביב נגד פעילת השמאל, פחימה. בכתב התביעה נטען כי פחימה סייעה לאויב במלחמה, מסרה ידיעה לאויב, קיימה מגע עם סוכן זר, החזיקה נשק ללא רשות ותמכה בארגון טרור.

כתב האישום מייחס לפחימה שני אישומים. בראשון נטען כי בחודש מאי 2004 נכנסה פחימה ללא היתר לאזור ג'נין ושהתה שם שבועיים. באותה תקופה פגשה הנאשמת פעילי טרור בגדודי חללי אל-אקצה, ביניהם ראש הפת"ח בג'נין, זכריא זביידי, וסגנו, מחמוד אבו-חליפה, שהיו מבוקשים על-ידי כוחות הביטחון.

כמו-כן במהלך מבצע של צה"ל בעיר בחודש מאי האחרון, אבד חומר שסווג סודי ביותר והגיע לידיהם של פעילי גדודי חללי אל-אקצה. פחימה תרגמה את החומר עבור זביידי. לטענת התביעה, פחימה עשתה זאת במטרה לסייע לאויב בזמן מלחמה והתעלמה באופן ברור מהסכנה הקריטית שיש בכך לשלומם של חיילי צה"ל הפועלים באזור.

באישום השני נטען כי גם כאשר שוחררה בערבות לאחר שנעצרה בפעם הראשונה, ובתנאי שלא תיכנס לשטחים שהכניסה לאזרחים ישראלים אסורה עליהם, הפרה פחימה את תנאי שחרורה וניסתה להיכנס לג'נין.

התובעת, עו"ד אורלי בן-ארי גינזברג, ביקשה בדיונים הקודמים להשאיר את פחימה במעצר. "מעשיה של פחימה מלמדים, כי יש לה כוונה ברורה לסייע לאויב ולפגוע בביטחון המדינה. לפיכך, לא ניתן להשיג את מטרת המעצר בדרך של שחרור בערבות שכן היא חוזרת ומפרה את החלטות בתי-המשפט טוענת התובעת", אמרה בעבר.

פחימה, שנמצאת בתנאי בידוד, אמרה בכניסה לדיון הקודם בבית המשפט, כשדמעות בעיניה, כי "כבר חצי שנה סותמים לי את הפה ולא נותנים לי לדבר ואני נמצאת בבידוד". פרקליטתה, עו"ד סמדר בן-נתן, אמרה שהבידוד משפיע עליה.

http://www.nrg.co.il/online/1/ART/858/941.html
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:05

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר