לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-01-2005, 13:18
  העכבר ששתק העכבר ששתק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.03.03
הפרטים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "יאסרה בכרי זוכתה מאשמת אי מניעת פשע בפיגוע באטובוס במירון"

שנתיים וחצי לאחר שהואשמה יאסרה בכרי באי מניעת פשע לאחר שנסעה בקו 361 בו התרחש הפיגוע בצומת מירון בחודש אוגוסט 2002, בחר היום (ב') נשיא בית משפט השלום בנצרת לזכות אותה זיכוי מלא.

בכרי, הואשמה על ידי פרקליטות מחוז הצפון, כי ידעה שבכוונת מחבל מתאבד שנסע בקו האוטובוס 361 לפוצץ עצמו בצומת מירון ולא דיווחה על כך, אולם היום קבע השופט, תאופיק כתילי, בהחלטתו: "משקבעתי שהנאשמת לא ידעה ולא האמינה כי עסקינן במחבל מתאבד שמתכוון לבצע פיגוע הנני מזכה את הנאשמת מכל אשמה". בפרקליטות מחוז הצפון אומרים בתגובה: "נלמד את הכרעת הדין ונשקול הגשת ערעור".

בכתב האישום שלדבריה רדף אותה במשך כל התקופה הארוכה הואשמה בכרי כי כאשר עשתה דרכה ללימודים במכללת צפת פנה אליה המחבל שישב לצידה ואמרה לה בשפה הערבית: "תרדי מהאוטובוס, תרדי מהאוטובוס".

המשטרה טענה בעבר כי מחקירתה של בכרי עלה ש"היא הבינה היטב שמדובר במחבל המבקש לבצע בפיגוע, אבל בחרה להזהיר רק את חברתה, סמיה אסדי, כיוון שהיא ממוצא מוסלמי". שתיים ירדו מהאוטובוס בצומת שבע, עצרו מונית. שניות לפני שפוצץ עצמו המחבל עקפה המונית את האוטובוס וזמן קצר לאחר מכן התרחש הפיצוץ.

בכרי: תודה לאביגדור פלדמן ולאלוהים

אל בית המשפט בנצרת נאספו ובאו היום בכרי ובני משפחתה לאחר הקראת הכרעת הדין אמרה בדמעות יאסרה בכרי: "דעתי לאורך כל הדרך שאני חפה מפשע. אם הייתי נקלעת היום לאותה סיטואציה הייתי נוהגת בדיוק באותה צורה".

הנאשמת, שיוצגה על ידי עו"ד אביגדור פלדמן, שבה והודתה לו ואמרה: "תודה לעורך הדין, לאלוהים ולמשפחה שלי, הם שנתנו לי את הכוח. עברו עלי שנתיים וחצי קשות מאוד".

"מדובר בצעירה שניצלה בנס מהפיגוע. לא מספיק שהטראומה ליוותה אותה כל השנים אני חושב שאפילו מן המקום ההומני לא היה מקום להגיש כנגדה כתב אישום" אמר בתגובה לזיכוי עו"ד פלדמן.

אביה של בכרי, מוחמד, הוסיף: "אנחנו מכירים את המשפחות שנפגעו, מרגישים את הכאב שלהן ומבינים את הסבל. עם הפיגוע היה בידינו הרי הוא לא היה מתרחש. אנחנו אנשים שוחרי שלום".

בכרי התקשתה להסתיר היום את התרגשותה הרבה ואמרה לאחר שהתאוששה בבית המשפט: "בני משפחות ההרוגים הם קורבנות בדיוק כמוני. כואב לי בשבילם כולנו הרי בני אדם".

עו"ד מירית שטרן מפרקליטות מחוז הצפון אמרה ל-ynet בתגובה להחלטת השופט: "האפשרות שיאסרה בכרי תזוכה נלקחה בחשבון. אנחנו נקרא את הכרעת הדין, נלמד אותה ונשקול הגשת ערעור".

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3036466,00.html
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-01-2005, 15:30
  העכבר ששתק העכבר ששתק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.03.03
על פניו - על הפנים
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי juda שמתחילה ב "ומה דעתך על פסק הדין?"

אסייג ואומר שקשה עד בלתי אפשרי להביע דעה על סמך משפט אחד בלבד מהחלטת השופט ("משקבעתי שהנאשמת לא ידעה ולא האמינה כי עסקינן במחבל מתאבד שמתכוון לבצע פיגוע הנני מזכה את הנאשמת מכל אשמה"). עם זאת, השאלה ששאלתי את עצמי כשקראתי זאת היא: אם הנאשמת לא ידעה שמדובר במחבל מתאבד, מדוע היא מיהרה לרדת מהאוטובוס (ועוד להציל עימה את חברתה)?
יכול להיות שיש הסבר מנומק לכך בהכרעת הדין, אבל הוא לא לפני, ולכן מה שנשאר הוא טעם רע מאוד בפה.
ברור שאם היא אכן ידעה מה כוונתו של המחבל, היא אשמה לא פחות ממרגלית הר-שפי, למרות שהאפשרויות שלה למנוע את הפיגוע - גם לו היתה רוצה - היו מצומצמות הרבה יותר בגלל הסיטואציה (אבל זה כמובן לא מפחית מחומרת המעשה, בהנחה שאכן ידעה).
לגבי השופט - היתלות במוצאו היא חרב פיפיות, שכן מחר יטען מי שיטען ששופט הרשיע או החמיר עם נאשם ערבי רק בגלל שהוא (השופט) יהודי. אם המדינה בטחה בשופט הזה - שאיני מכירו - בתיק כה רגיש, אני נותן לה את הקרדיט שהיא בוטחת בו וסומכת עליו.
אישית, אני מקווה שהפרקליטות תגיש עירעור, כדי שערכאה בכירה יותר תדון בנושא - על מנת להסיר כל ספק, לכאן או לכאן.
ישן 24-01-2005, 15:20
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
שופט ערבי מונה לשפוט במקרה ברור של אי מניעת פיגוע - והוא זיכה. איזה שוק...
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי העכבר ששתק שמתחילה ב "הפרטים"

למי שלא זוכר, הגברת בכרי ה-כ-י-ר-ה את המחבל, שהיה דייר בביתם, שם תכנן יחד עם אחיה את
הפיגוע - ועימם גם הרכיב את המטען. היא ידעה היטב למה הוזהרה, ולכן מיהרה לרדת. ברדתה, היא
ר-א-ת-ה את רס"ל רוני ע'אנם מתיישב על כסאה, בסמוך למחבל - ולא טרחה לומר לו מילה. אם זו לא
אי-מניעת פשע - אז נשאלת השאלה המרתקת מהי כ-ן אי-מניעה...
בכל מקרה, כולנו נתנחם בכך שאת עבריינית העל, האהבלית מרגלית הר-שפי, זרקו לכלא על אותה
עבירה בדיוק - כאשר אצלה נאמר במפורש שלא ידעה בוודאות שאכן מתוכנן פשע, אלא רק שיכלה
להניח. כאן יש לנו מקרה של מישהי שידעה בוודאות איך, מתי ואיפה יבוצע פשע, ועשתה אפס מאופס
כדי למנוע זאת.
היא הדבר הקרוב ביותר למחבל שאפשר היה לחשוב עליו, והעובדה שהיא מהחמולה המופלאה שתכננה
ת'פיגוע ושממנה יצא מסמך התעודה האנושי "ג'נין ג'נין" - לא צריכה להפתיע איש...

אגב, לא צריך לבוא בטענות לשופט, אלא למי שמינה אותו. השוטפט הזה היה צריך להמשיך לחיות
בסביבה לא אוהדת, בלשון המעטה, אם היה מרשיע אותה...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:41

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר