לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-02-2007, 19:05
  The Arcane The Arcane אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.01.07
אם זכרוני אינו מטעה...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רועי 357 שמתחילה ב "לוחמים בבית-ללא נשק!"

התעסקנו בסוגיה הזאת המון בתור ג'ובניקים שמשרתים בכרם שלום (קילומטר מעזה, למי שלא יודע). רצינו לצאת עם נשקים אבל לא נתנו לנו.

אם אני זוכר נכון, ההגדרה המלאה היא שבכל הקורסים וההכשרות למיניהן לא יוצאים עם נשק בכלל, ובתע"מ ושגרה קצין בדרגת אל"מ יכול לאשר לרובאי 03 ומעלה לצאת עם נשק.

כמה סייגים - א) ההוראה עדיין לא גובשה סופית וזה הכל הוראות ביניים. ב) הרבה יחידות לא מכירות את ההוראה במלואה או מעלימות עין מגורמים מסויימים וככה יוצא מצב שביחידות שונות יש נהלים שונים לגמרי. אח שלי למשל עכשיו בצמ"פ שיריון והם יוצאים בד"כ בלי, אבל כשיש אבט"ש או משהו שבגללו הם לא בבסיס, הם יוצאים עם הנשק ואני מאוד בספק שמח"ט ההכשרות מאשר כל פעם...

אגב, אם מישהו יודע על עדכון וודאי לנהלים האלה, אשמח לשמוע.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-02-2007, 19:28
  The Arcane The Arcane אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.01.07
שלוש סיבות למה, ואולי אפשר לחשוב על עוד...
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי לוגיין שמתחילה ב "בהלת הנשק"

א) חטיפת חייל לא חמוש הרבה יותר קלה והרבה יותר מזמינה.

ב) חיילים נושאי נשק בתחבורה ציבורית ומקומות ציבוריים מהווים גורם מרתיע ויכולים להתערב אם חס וחלילה צריך.

ג) הגנה עצמית בזמן תנועה למקום השירות וחזרה בגזרה מסוכנת (איו"ש ועוטף עזה).

מצד שני

הדאגה של הצבא בקשר לריבוי גניבות נשקים מוצדקת. הרבה חיילים לא מקפידים על אבטחת הנשקים שלהם כמו שצריך.

מצד שלישי

חשוב לציין שלפני כשנה וחצי בוטלה הוראה שכל הקצינים חייבים לשאת נשק וזה צמצם בכמות אדירה (כל הקצינים העורפיים!) את כמות הנשקים באזרחות. למרות זאת, נתון הגניבות לא ירד, מכאן ההוראה החדשה הזאת. אם זה לא עבד קודם, למה שזה יעזור עכשיו? אולי הבעיה זה לא כמות הנשקים המוצעים לגניבה אלא הטקטיקות של הגנבים שאותן צריך לתקוף?

בקיצור, הרציונאל שלי הוא נגד ההגבלה על יציאה עם נשק. גם לפני ההוראה הזאת חיילים שלא היו צריכים נשק לא קיבלו, ורוב השאר קיבלו מסיבות מוצדקות.

נערך לאחרונה ע"י The Arcane בתאריך 02-02-2007 בשעה 19:31.
ישן 02-02-2007, 19:44
  משתמש זכר Black Mammmba Black Mammmba אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Black Mammmba Facebook profile

חבר'ה !!!

לפני שקופצים בראש כל "החמורים" צריך לעשות הבחנה מי יוצא עם נשק ומי לא.

אז ככה, הפקודה שלא לצאת עם נשק,חלה על אנשים בקורסים ועל אנשים שאינם לוחמים וכאלה שאין צורך בנשק בבית.
כמו : חיילים שעושים טירונות, אימון מתקדם. הכשרות.
מנגד אלה שיוצאים עם נשק, אלה אותם לוחמים שחוזרים מהקו והנשק נחוץ להם תמיד (כי החייל יכול להיות מוקפץ למקום X וככה נמנעת למשל מצב שצריך להחזיר את החייל לבסיס רק בשביל לקחת את הנשק).

עכשיו לטירון ומי שעובר אימון מתקדם, אין לו צורך בנשק. כי הנשק משמש אותו לאימונים בלבד ולא לתעסוקה מבצעית. כמו הקו.

אי יציאה עם נשק הביתה, מונעת את כמות גנבת הנשקים מחיילים.
וגם את המצב של "לשכוח" נשק במקום X בגלל חוסר ערנות לדוגמא.
כמו כן זה מקל על לוקחים בכך שהנשק לא איתם כאשר הם חוזרים מהבית לצבא.

אני לא מבין על מה כל הקרנבל, סביב יציאה עם נשק הביתה. כאשר אתה יוצא עם הנשק יש סביבך יותר אחריות (זה לא שלא סומכים על הלוחמים) בלשמור עליו וגם איפה לאחסן אותו.

עוד נקודה. אם אותו חייל צריך נשק באיזור שהוא גר (דוגמאת ההתנחלויות) הוא יכול לקבל אישור לצאת עם נשק.

"שאלוהים ירחם על אויבי,כי אני לא ארחם עליהם,,-גנרל ג'ורג' סמית' פטון

ישן 02-02-2007, 20:44

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי newguy שמתחילה ב "[QUOTE=Dmith]זה לא הקטע..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי newguy
גם איתך אני מסקים. במיוחד כשהם רוצים שעם הנשק הזה אנחנו נגן על המדינה שלא בוטחת בנו... אבל מזווית של ביטחון כללי, אני מעדיף שיזלזלו גם בי אבל גם במפגרים...

אף אחד לא אומר שלא סומכים עליך. הנה תפעיל D9, תטיס F16 תצלול עם הדולפין וכ'ו כ'ו.

הצבא אומר פשוט. אם אין לך צורך בנשק בבית, אין טעם לתת לך אותו.

בצבא אתה עם נשק 24 שעות או שהוא תחת השגחה של ש"ג או ש"פ. בבית אתה יוצא לבלות.-> מי משגיח לך על הנשק?

הרבה אירגוני פח"ע עוקבים אחרי לוחמים כדי לגנוב להם את הנשק כאשר הם לא בבית.
ואתה לא יודע כמה זה עצוב לתפוס חולית מחבלים עם M16 שכתוב עליו צ' ישראלי !!

כמו שנאמר פעם. אם יש ספק אין ספק !!

ישן 02-02-2007, 20:35
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
אני מגיב בכלליות כי קשה להגיב לכמות הדברים שנכתבו פה

אתם חייבים להבין את ההבדל בין חייל בהכשרה ללוחם: רובאי - יש 03,04,05,07 ועוד, כולם לוחמים, אין הגבלה של רובאי בפקודה הזאת, אלא לוחמים ולא לוחמים (או רמת הסיכון של הבסיס)

זה נכון שאנחנו רגילים לצאת הביתה עם נשק, וכל פעם שיצא לי לא לצאת עם נשק הביתה הרגשתי רע עם עצמי (מעבר בין יחידות), אבל בת'כלס יש המון היגיון בפקודה הזאת:
א. יש המון גניבות נשקים לחיילים בבסיסי הדרכה, באמת כמות שלא תתואר, חלק מהפעמים זה היה חטיפת נשק ולא גניבת נשק. נכון שיש גם ביחידות מיבצעיות, אבל מוכנים לקחת את הסיכון הזה - אבל רק שיש בכך צורך אמיתי.
ב. לצערנו, בפיגועי עבר חיילים לא תיפקדו כראוי בלשון המעטה, חלק מהחיילים החמושים התחבאו בשירותים והפחד הכי גדול - שחייל שכן יגיב, למרות שהוא לא באמת מוכשר לתפקד באירוע פח"ע - יגרום ליותר נזק מתועלת (פגיעה בחפים מפשע) והחשש שייבצר דו"ץ בין הכוחות בשטח (תיזכרו שהמחבל בדרך כלל מחופש). כאשר לא יודעים מי יורה על מי.
ג.התאבדויות ומשחקים בנשק - זה יפה להגיד "איך לא סומכים על חייל שיחזיק נשק שיתפעל צוללת" אבל העובדות מראות שאחוז ההתאבדות הכי גבוה הוא בטירונות, אי אפשר להתעלם מזה, וזה עוד דרך לצמצם את זה.

כמובן שגם יש לזה חסרונות, בעיקרת תחושת הביטחון שחייל חמוש מקנה לאזרחים, אך עדיין לפי דעתי ההחלטה היא הגיונית לחלוטין.

ישן 03-02-2007, 02:50
צלמית המשתמש של Saeglopur
  Saeglopur Saeglopur אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.01.07
שלח הודעה דרך ICQ אל Saeglopur
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי luxirious18 שמתחילה ב "אני לא מבין"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי luxirious18
את ההגיון של אלה שמתאבדים בטירונות כי זה קשה ומדכא..למה להפסיק את החיים בגלל משהו (הטירונות) שיפסק עוד כמה חודשים..יעני עוד כמה חודשים אתה כבר שוכח את כל החרא שאכלת בטירונות ואתה מספר את זה כחוויה..למה להתאבד בגלל זה..

זה בד"כ אנשים שיש להם בעיות נפשיות מלפני זה, שבד"כ נגרמות מהרקע שהם באים ממנו.
תחשוב על מישהו שמרגיש שגם ככה החיים שלו חרא, ואז בצבא זה פשוט מעמיס עליו יותר מדי. הוא לא חושב על זה שזה יגמר עוד כמה חודשים, הוא רק מרגיש שהחיים קורסים עליו כרגע.
זה מה שאני משער לפחות, לא למדתי על זה או משהו.

עריכה: וגם יש אנשים ממש רגישים שלוקחים הכל באופן נורא אישי ויכולים להשתגע מכל דבר קטן... בסרט דור הפרוזאק (שסה"כ הוא לא סרט כזה טוב לדעתי), כריסטינה ריצ'י היא דוגמה מוקצנת, למי שראה.

נערך לאחרונה ע"י Saeglopur בתאריך 03-02-2007 בשעה 03:15.
ישן 02-02-2007, 22:22

בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי Suicide Commando inc שמתחילה ב "הקטע הוא שאם בנאדם באמת ירצה להתאבד הוא יעשה את זה גם ללא נשק"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Suicide Commando inc
תליה, קפיצה מגובה רב, אפשר לחתוך וורידים... מי שיש לו מספיק כח רצון יכול אפילו לעצור את הנשימה ולהחנק... אז לא נראה לי שזה בגלל ההתאבדויות.

בהחלט, שמי שמעוניין בלשים קץ לחייו, יש באפשרתו אין ספור אופציות.

אבל הרבה פעמים חיילים מתאבדים עם נשקם האישי ( חבר לקורס מ"כ התאבד שנה שעברה בעזרת הנשק)

הנשק והמחסנית משדר זמינות. פשוט תקח ותנדור. ושלום על ישראל.

ובכך נופל המצב שאפשר האשים את הצבא, בכך שהוא נתן לו את האמצעי להתאבד.
הצבא "מתנער" מהאחריות למקרה שאיזה חייל ירצה להתאבד, פשוט לא יהיה באפשרותו להשתמש בציוד עם צ' עליו.
וכל האחריות נופלת על החייל.

ישן 03-02-2007, 15:26
  צעיר מורעל צעיר מורעל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.01.07

תראה בבית יש מקומות כמו הרון קטן במיטה (אני חושב שלרוב כאן יש מיטה כזאתי) שבו אפשר בקלות להכניס את הנשק בלי המחסנית ואת המחסנית לשים במקום נפרד שלא תתחמם ומתחת למיטה ולא יהיה הישג יד לילדים כי אם לתת כדור לילד הילד ישפשף את הכדור או ישחק איתו והכדור עלול להתפוצץ לו בידיים. אז אם אתה בן אדם אחראי לא תהיה לך בעיה להרזיק נשק בבית, שישי שבת נכון?
ואם המצב של ההתאבדויות גבוה אז אולי כדי שרק חיילים קרביים יקחו נשק הביתה?
תראו אי אפשר כמעט לפתור את הדילמה הזאתי מצד אחד: החיילים צריכים נשק כדי להגן על עצמם ועל אזרחים אחרים אם יש מחבל אם נשק ומצד שני: יש מצב של התאבדויות ושל אנשים לא שפויים (חיילים) שיכולים להתעצבן על מישהו ולרוקן עליו מחסנית (זה קרה כבר בעבר), ויש גם את הגניבות והמכירות של הנשק.

נערך לאחרונה ע"י צעיר מורעל בתאריך 03-02-2007 בשעה 15:44.
ישן 03-02-2007, 21:57
  gothic_ gothic_ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.12.04

אני לא מנסה להגיב כנגד ההחלטה או להתגרות בשום מלש"ב. אני רוצה להבהיר דבר בסיסי לדעתי שברור לכל לוחם בצבא.
אף אחד לא מבין מה התחושה לצאת הביתה עם נשק. באמת, תגידו הכל, הכל נכון. חתיכת ברזל כבדה ומציקה שנדפקת בפיקה של הברך בדיוק כשאתה מתכופף להרים את הפלאפון שנפל על הריצפה. דורשת אחריות ופיקוח. הרצועה מסתרבלת עם התיק ומסתבכת עם החוטים של האייפוד. נדפקת במראה של המעלית בבניין ועושה סדקים. לא נוח בנסיעה ברכבת וכו' וכו' וכו'.
אבל אין על התחושה של לצאת הביתה עם נשק. קוראים לזה "וואסח"? תגידו וואסח.
זה וואסח שאנחנו- הלוחמים מרוויחים. זה מבדיל בין אלה שהולכים עם התיק הגדול על הגב, שיש בוא בגדים לשבועיים ולפעמים יותר ונשק כמובן לבין אלו שיש להם תיק קטן עם עיתון ואייפוד.
זה נותן לנו הלוחמים תחושה שוואלה- סומכים עלינו. סומכים עלינו לצאת הביתה, להסתובב ברחוב עם כלי שנועד להרוג. סומכים עלינו שנידע להגן איתו על האזרחים, סומכים עלינו שנשמור עליו.
זה גורם לנו להרגיש גאים. בטוחים.
זה גורם לאזרחים סביבנו להרגיש בטוחים יותר. לדעת שאין שום מחבל שיעז להתקרב.
זאת זכות לדעתי שכל לוחם מרוויח אחרי המון זיעה.
אז כן, בסופו של דבר החוק יפחית את כמות גניבות הנשקים, פחות התאבדויות ופחות משחקים בנשק.
אבל עדיין, ללוחם שיוצא הביתה בלעדיו זה משאיר צביטה חזקה מאוד מאוד בלב.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:46

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר