לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-02-2007, 13:35
  שין - ים שין - ים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.09.03
מקור צבאי אמריקני: "הישראלים יצטרכו לתקוף מטרות באיראן בשעות היום"

http://www.globes.co.il/serve/globe...?did=1000179090
זאת על מנת לוודא חיסול הטכנאים והמהנדסים * "וושינגטון טיימס": שיחת היום בצה"ל - איך ומתי לתקוף באיראן, אך ממשל בוש בולם תקיפה ישראלית * שר הההגנה של ארה"ב מוציא מכלל אפשרות התקפה אמריקנית

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.globes.co.il/serve/images/convert_author.gif]
רן דגוני, וושינגטון
9:00 4/2/07

שיחת היום בצה"ל היא כיצד ומתי תגיב ישראל על תכניתה של איראן להתחמש בנשק גרעיני; קרוב לוודאי שהמענה הישראלי יהיה התקפת מנע על המתקנים הגרעינים של איראן. כך אומר מקור צבאי אמריקני שמצוטט בעיתון וושינגטון טיימס.

ממשל בוש בולם תקיפה ישראלית, אם כי, בה בעת, הוא מקשיח את עמדותיו כלפי איראן, מציין העיתון. אמנם ב-1981, לא הודיעה ישראל לארה"ב על תקיפת הכור הגרעיני בעיראק אלא רק לאחר שמטוסי אף 16 ואף 15 של חיל האוויר הישראלי המריאו למשימה, אבל הפעם המצב יהיה כנראה שונה.

הישראלים היודעים שכל התקפה על איראן תחייב טיסה מעל עיראק, שנמצאת עתה תחת שליטה אמריקנית, אך פיתרון אפשרי הוא הקמת בסיס סודי באזור אחר, אי שם בין ישראל לאירן, שישמש לתדלוק המפציצים הישראליים בדרכם לביצוע המטרה ובחזרה, אומר ושינגטון טיימס.

המקור האמריקני מצוטט בטור השבועי "בתוך הפנטגון", שעליו חתומים ביל גרץ, הכתב לענייני ביטחון לאומי של וושינגטון טיימס, שנחשב בעל מקורות מידע מצוינים בקהיליית המודיעין של ארה"ב, והכתב הצבאי, רואן סקארבורו.

לדברי המקור, יודעים הישראלים, כי התקפה פוטנציאלית על מתקנים גרעיניים באיראן תהיה הרבה יותר עקובה מדם והרבה יותר קשה מאשר ההתקפה על הכור בעיראק.

"הישראלים יצטרכו לתקוף בשעות היום כדי כדי לוודא שיחוסלו הטכנאים והמהנדסים במתקנים", אמר המקור.

נוסף לכך, התקפה ישראלית תפגע באתרים שאין כוונה לפגוע בהם מפני שרבים מהמתקנים הגרעיניים של איראן ממוקמים סמוך למרכזי אוכלוסיה אזרחית, לדברי המקור.

כפי שפורסם באחרונה גם באמצעי תקשורת ישראליים, קנתה ישראל בארה"ב, בחודשים שחלפו, כמויות גדולות של פצצות מונחות (JDAM) וחומרי נפץ חודרי בונקרים שעשויים לשמש להריסת המתקנים הגרעיניים התת-קרקעיים של איראן, מציין וושינגטון טיימס.

לפחות 13 מתקנים גרעיניים ידועים ברבים וניתן למקמם באמצעות תכנת המיפוי של גוגל (Google Earth). מדובר במתקנים בטהראן, נאטאנז, אראק, לשקאר-אבאד, איספאהאן, ארדקאן, בושהר וגאצ'ין. אחת מהמטרות המרכזיות יהיה כנראה המתקן בנאטאנז, מפעל צבאי כ-350 ק"מ מדרום לבגדאד, שבו יש לפחות שורת צנטריפוגות אחת. מטרה חשובה אחרת עשוי להיות הכור הגרעיני בבושהר. הפצצת מתקן זה כרוכה בסיכון של הריגת עשרות רוסים שעובדים בהקמת המתקן, לדברי וושינגטון טיימס.

האיראנים פתחו אתמול (שבת) את המתקן הגרעיני באיספאהאן לביקור של משקיפים בינלאומיים, בכללם נציגים של הליגה הערבית, תנועת המדינות הבלתי-מזדהות וקבוצת G-77 (קבוצת המדינות המתפתחות). כל המבקרים מואמנים לוועדה הבינלאומית לאנרגיה אטומית, שמושבה בווינה, אך כולם הודו שאינם מבינים דבר וחצי דבר בכורים גרעיניים. האיראנים התירו לקבוצת עיתונאים זרים להתלוות לביקור.

אחת מהם, כתבת לוס-אנג'לס טיימס, ציינה כי המתקן באיספאהאן מורכב מקבוצת בניינים חומים, עם חלונות מסורגים. למתקן ניתן להגיע רק באמצעות כביש המוביל אל מחוץ לעיר למרחב מדברי לרגלי גבעות. המתקן מוקף בסוללות של ארטילריית נ.מ., שליד כל אחת מהן ניצבים חייל או שניים בכוננות, ובגדר תייל. באולם קבלת אורחים, פרושה כרזה ענקית: "אנרגיה גרעינית היא הזכות הברורה שלנו".

הכתבת מציינת, כי ביקור המשלחת היה תרגיל ביחיסי ציבור, שכן המבקרים לא ידעו מה רואים. יחד עם זאת, הביקור מצביע על מאמץ של איראן להפגין נכונות לפתוח את מתקניה הגרעיניים לפיקוח בינלאומי.

ובינתיים, בוושינגטון, התנער שר ההגנה, רוברט גייטס, מההשערות שעלו באחרונה כאילו ארה"ב מתכוננת להנחית מהלומה צבאית על איראן.

גייטס, שבעבר הגדיר פעולה צבאית נגד איראן כמוצא אחרון, אמר אתמול, כי "איננו מתכננים מלחמה עם איראן".

באחרונה נשמעו בוושינגטון כמה התבטאויות של בכירי ממשל ששיקפו הסלמה ברטוריקה האמריקנית נגד איראן. הנשיא בוש אמר, כי כוחות אמריקניים יוכלו לפגוע בסוכנים איראניים שפועלים בתוך עיראק. קודם לכן הודיע הנשיא על משלוח תגבורת ימית למפרץ הפרסי. כל אלה הולידו השערות שהבית הלבן מכשיר את הקרקע למתקפה צבאית נגד איראן. לפי גייטס, לא כך הדבר.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-02-2007, 15:04
  bertold bertold אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.01.05
נו ולדעתך טענות האלה לא נכונות ?
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "מה שאתה מעלה כאן הוא בעצם עיקר ה"קונפליקט"..."

תנסה לראות מה קרה עם פלסטינאים ועם חיזבאללה ומה קורה איתנו בסופו של דבר. הרי זה דבר הכי טבעי והגיוני שרק יכול להיות - במצב של התקפה מבחוץ אנשים מתלקדים מסביב לשלטון הקיים הרע ככל שיהיה או אפילו מבקשים שיבוא מישהו עם דעות יותר קיצוניות. תנסה לראות מה קרה לנפוליאון שפלש לרוסיה בתקופה של צאריזם או להיטלר שתקף את ברית המועצות בתקופת שלטונו של סטאלין. מה קרה לנו במלחמת לבנון האחרונה ? ימין ושמאל פה אחד תמכו בתגובה ישראלית צבאית קשה עד כמה שניתן. אז למה שבאירן יקרה משהו אחר ?
ומצד שיני יש לנו דוגמאות אחרות. משטר בברית המועצות ובדרום אפריקה התפרקו מהלחץ הפנימי ואפילו נשק הגרעיני שהיה בידי אותם משטרים לא עזר להם !.
נכון שלקח הרבה שנים של התמודדות קרה מול אותם משטרים עד שהם קרסו אבל אם מישהו היה מנסה לתקוף את אותן מדינות מבחוץ בשביל להחליף את המשטר ליותר "נוח" הוא היה מקבל בדיוק תוצאה הפוכה.
אני מתנצל על פטטיות אבל כך הם פני הדברים לדעתי - אנחנו כן יכולים לדעת איך תתנהג שלטון האירני לאחר התקפה צבאית וזה לא כיסוי למודיעין החלש.
מודיעין ידע על תוכניות אירניות הרבה לפני שזה התפרסם בתקשורת (כוונתי לאותם אובייקטים שאירנים התחילו לבנות בלי ליידע את סבא"א).
ובכלל לשאלה - על סמך מה אנחנו, "מקבלים החלטה" לתקוף את אירן. על סמך ידיעות בעיתונות ? הרי זה מגוכח. אני מסכים איתך לגמרי שיש גופים שצריכים לתת את דעת איך להתייחס לסוגייה האירנית אבל אני חושש שמידע הזה מסווג ולנו אין ברירה אלה להתייחס לחומר הפתוח בלבד. ומה שמעניין - החומר הזה קיים רק שהוא לא מגיע לישראלים.

לדוגמה - למה אצלינו לא מדברים על בעיות של אחמדינג'ד ? על כך שמפלגתו הפסידה בבחירות לשלטון המקומי והוא קיבל אופוזיציה חזקה בגלל שהוא ..איך נומר ראש ממשלה (או נשיא למי רוצה) גרוע ? האם צריך להסביר למה ראש ממשלה גרוע הוא יותר טוב בשבילינו מ-10 תקיפות של חיל האוויר ?

ואיפה אצלינו מדברים בכלל על היחס של אירנים כלפי ישראל ? אולי אנחנו נופתע לדעת שלא כ"כ איכפת להם מישראל ובטח הרבה פחות ממה שזה מוצג בתקשורת ?
ומצד שיני יש להם קונצזוס חברתי מוחלט לגבי תוכנית הגרעין וזה לא משנה מי יהיה שם בשלטון הם ימשיכו בכל מחיר.

אני רוצה להגיד דבר אחד - עם אירנים צריך הרבה אורך רוח (שזה תמיד טוב) והסתכלות קפדנית לפרספקטיבה כמה שיותר רחוקה. שנה, שנתיים וגם חמש שנים זה לא טווחים שאפשר לדבר עליהם כאשר מתכננים מהלך כ"כ מסוכן כמו מלחמה עם אירן. יש כאלה שטוענים שאירנים הם פסיכים. אז לדעתי צריך להוסיף - הם יהפכו לפסיכים אם יתקפו אותם. בדיוק כמונו ובדיוק כמו רבים אחרים.
ישן 06-02-2007, 15:19
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
אני פחות אתייחס לסקירה ההסטורית ויותר לסיומת של דבריך...
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי bertold שמתחילה ב "נו ולדעתך טענות האלה לא נכונות ?"

..."לדוגמה - למה אצלינו לא מדברים על בעיות של אחמדינג'ד ? על כך שמפלגתו הפסידה בבחירות לשלטון המקומי והוא קיבל אופוזיציה חזקה בגלל שהוא ..איך נומר ראש ממשלה (או נשיא למי רוצה) גרוע ? האם צריך להסביר למה ראש ממשלה גרוע הוא יותר טוב בשבילינו מ-10 תקיפות של חיל האוויר ?

ואיפה אצלינו מדברים בכלל על היחס של אירנים כלפי ישראל ? אולי אנחנו נופתע לדעת שלא כ"כ איכפת להם מישראל ובטח הרבה פחות ממה שזה מוצג בתקשורת ?
ומצד שיני יש להם קונצזוס חברתי מוחלט לגבי תוכנית הגרעין וזה לא משנה מי יהיה שם בשלטון הם ימשיכו בכל מחיר.

אני רוצה להגיד דבר אחד - עם אירנים צריך הרבה אורך רוח (שזה תמיד טוב) והסתכלות קפדנית לפרספקטיבה כמה שיותר רחוקה. שנה, שנתיים וגם חמש שנים זה לא טווחים שאפשר לדבר עליהם כאשר מתכננים מהלך כ"כ מסוכן כמו מלחמה עם אירן. יש כאלה שטוענים שאירנים הם פסיכים. אז לדעתי צריך להוסיף - הם יהפכו לפסיכים אם יתקפו אותם. בדיוק כמונו ובדיוק כמו רבים אחרים"...

ראשית - בהחלט דווח כאן בתקשורת (לפני כחודש) על ההפסד של אחמדינג'אד ועל אי שביעות הרצון של חלק לא מבוטל מהאיראנים מדעותיו הקיצוניות/מתריסות (למרות שמבחינתם זה פשוט גורם להם נזק תדמיתי ולא בגלל "אהבתם" לישראל/מערב).
דווח לפני כשנה וחצי אף על נסיון התנקשות כל שהוא (למרות שאני לא בטוח שאכן הדבר קרה)...
יש לא מעט ידיעות על אי שביעות רצונם של המנהיגים הדתיים/רוחניים וזכור לנו הראיון האחרון עם רפסאנג'ני ...

"לוקסוס" של המתנה בת כחמש שנים אני לא בטוח שנוכל להרשות לנו במצב הנוכחי (למרות שאורך רוח זה בהחלט דבר חשוב) !

אל תבין אותי לא נכון - אני לא מהמתלהמים שטוענים "תקיפה בכל מחיר" או מאלה שמנופפים בססמאות דומות אך עם זאת אני חש שמיום ליום אנחנו פשוט נדחקים יותר ויותר לפינה שיהיה קשה לצאת ממנה !
האיראנים משחקים עם הקהיליה הבין לאומית משחקים של "להרוויח זמן" ולפעמים נראה לי שלשאר העולם פשוט נוח עם זה שמצד אחד מתקבל הרושם שנעשות פעולות ומתקבלות החלטות ומאידך "אנחנו לא נלכלך את הידיים שלנו יותר מדי בשם מדינת ישראל או ארה"ב "...

החלטות לכאן או לכאן צריכות להתקבל (היו כבר צריכות להתקבל) וכמובן .... שכל מה שאני כותב/טוען אלו דעותי האישיות המתבססות לצרך העניין על מקורות גלויים / תקשורת.
ישן 06-02-2007, 16:38
  jibel jibel אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.10.06
האמת
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי boozi :] שמתחילה ב "אני גם חושב שמיום ליום צריכים..."

אני משתכנע יותר ויותר שהתקפה אווירית לא תהיה יעילה.
אם לא נגיב התוצאה היא שאף מדינה לא תעשה את מאמץ רציני למנוע פיתוח נשק גרעיני וההשלכות ברורות, בכל עימות שיהיה למדינה יוטל מעלינו הצל המאיים של התקפה גרעינית וזה איום בלתי נסבל.

אפשרות אחרת שמעלים פה היא התקפה אווירית.
הבעיה עם התקפה אווירית היא שבכל התקפה שתהיה המידע על הפיתוח עדיין קיים ויש לך עכשיו אנשים עם יותר מוטיבציה ויותר תמיכה מהעם להשתמש בו.
אנחנו לא יודעים מה באמת הולך מאחורי הקלעים בין רוסיה לאיראן והאמת היא שלמרות כל הדיבורים אנחנו לא יודעים איזה ציוד יש להם כרגע ובאיזה שלב הם נמצאים ולכן אני בטוח בוודאות שבכל התקפה לא כל הציוד יושמד וכל עוד לאיראן יש כסף תמיכה טכנית של רוסיה בפרוייקט הזה תמשיך להתקיים בצורה גלוייה או סמויה.
והבעיה האחרונה היא שאנחנו לא יודעים מה תהיה תגובת ה"עולם" ואנחנו צריכים מרחב תנועה ותמיכה כדי לפעול נגד התגובה שכנראה תגיע בצורה עקיפה דרך סוריה,לבנון והשטחים.

אולי באמת בסופו של דבר מלחמה קרה שמנוהלת כמו שצריך תהיה הפתרון הכי סביר, יש דרכים אחרות להפיל שלטון חוץ מהתקפות ישירות.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:31

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר