לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-01-2005, 13:58
  eGod eGod אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
ראשי ישע לנשיא: לעצור את המחטף

ראשי מועצת יש"ע לנשיא: חשש לקרע גדול בעם

בפגישה עם הנשיא, הזהירו בכירי יש"ע, בנצי ליברמן ופנחס ולרשטיין, כי אם לא ייערך משאל-עם, יש חשש לקרע בעם "שאת תוצאותיו אין לשער" ודיברו על "תסריטים קשים". השניים ביקשו ממנו לנסות להשפיע על רה"מ, אך הנשיא הודיע: אני לא מתערב
דורון שפר

"מי שמחליט לזרוק אותי מהבית בהחלטה בולשביקית, שלא יתפלא שהתגובות ייצרו סחף שאי אפשר יהיה לעצור אותו. אי אפשר לבצע החלטות במחטפים. ביקשנו מהנשיא שיפעל לקבלת ההליך הדמוקרטי של משאל עם או בחירות. אם לא, ישנו חשש של קרע גדול בעם שאת תוצאותיו אין לשער".

כך אמר היום (ג') יו"ר מועצת יש"ע, בנצי ליברמן, בצאתו מפגישה שערכו הוא ופנחס ולרשטיין, יו"ר מועצת בנימין, עם נשיא המדינה, משה קצב.

"דברינו לא נפלו על אוזניים ערלות. הנשיא הבין היטב מה אנו אומרים לו ואמר שהוא מודאג מהקרע הצפוי בעם. זה מחטף שיוביל את החברה הישראלית למקומות שאף אחד לא רוצה להיות בהם. אנו חוששים מתסריטים קשים ביותר", אמר ולרשטיין בתום הפגישה.

השניים, שייפגשו מחר עם אנשי שמאל, בהם עמי איילון ואמנון ליפקין-שחק, הדגישו כי הם יקבלו את תוצאותיו של משאל עם ולא יתנו תנאים בנוגע לסוגיית השתתפותם של ערביי ישראל במשאל.

"אולי יהיו כמה מאות קיצונים בתוכנו שלא יסכימו לקבל את הדין, אבל מרבית אנשי מועצת יש"ע והתושבים יקבלו את התוצאות. אנו מבקשים הליך דמוקרטי לגיטימי ומקובל בעולם", אמר ליברמן וציין שהוא ביקש להסיר את חתימתו מאמנת "שיח האחים", הקוראת להידברות בין חלקי העם, בעיקר בסוגיות מדיניות. "איני רוצה להיות חלק מהפלטפורמה עליה נמצאים אנשים אשר מקבלים החלטות במחטף בולשביקי בלתי לגיטימי".

נשיא המדינה קצב אמר לאחר הפגישה כי הוא אינו מתכוון להתערב בשיקוליו של ראש הממשלה ושל הכנסת. "שמחתי להיפגש עם ראשי מועצת יש"ע, אני מבין לכאבם. אני אמלא את תפקידי כפי שאני רואה אותו, מבלי להביע עמדה של תמיכה או התנגדות בעמדתם. הם אמרו לי שהם מתנגדים לסרבנות ולאלימות ולכן איני חושש מהתנהגות אלימה בעת הפינוי. חששי הוא מכמה מאות אנשים אלימים שעשויים לנקוט בדרכים קיצוניות וכן ממספר רבנים שהתבטאו בעד הסרבנות".

(25.01.05, 13:58)
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:39

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר