לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-01-2005, 13:16
צלמית המשתמש של שמוליק
  שמוליק שמוליק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.11.01
Facebook profile
"יריתי באלטלנה. עכשיו התמונות חוזרות. אני רועדת"

"יריתי באלטלנה. עכשיו התמונות חוזרות. אני רועדת"
14:04, 26 ינואר 2005 / ט"ז בשבט תשס"ה

"קיבלתי נשק ונצטוויתי לירות על מי שירד מאלטלנה. לא יכולתי לסרב פקודה, זה לא היה מקובל אז. היום אני בטראומה. זה חוזר. אני חוששת ששוב יהודים יהרגו יהודים. אני רועדת", דברי יעל שרז-פולקובסקי לערוץ 7.

"קיבלתי פקודה להתייצב מעל בנין האופרה הישן בתל אביב, קיבלתי נשק ונצטוויתי לירות על כל מי שיורד מהאלטלנה. לא יכולתי לסרב פקודה, זה לא היה מקובל אז. היום אני בטראומה כי זה חוזר ואני חוששת ששוב יהודים יהרגו יהודים. אני כולי רועדת", כך אומרת יעל שרז-פולקובסקי, בת 74 מרמת-השרון, פלמ"חניקית ומי שנטלה חלק בירי על אלטלנה, בראיון לכתבתנו רותי אברהם.

שרז פולקובסקי דוברת התארגנות חדשה של אמהות וסבתות "קולה של אמא", קוראת לשרון להתעשת, למנוע מלחמת אחים ולהציל את המדינה.

תנועת "קולה של אמא" מחתימה ברחבי הארץ על עצומה שבה נכתב: "לגרש יהודים בארץ ישראל? להחריב ישובים, בתי כנסת, בתי ספר? לעקור קברים? למסור את הכל לאויב הערבי? ליצור טרגדיה לאומית? בני החייל, בני השוטר – את זה לא ראית אצלנו בבית! ידעת תמיד שהצבא צריך להלחם באויב, והמשטרה לוחמת בפשע. ראש הממשלה מנצל את המדים שלך למשימה פוליטית בזויה. גירוש בני אדם שלא חטאו בכלום הוא מעשה בלתי חוקי נפשע. מנע מלחמת אחים! הצל את צה"ל והמשטרה – אל תשתתף!!".

שרז פולקובסקי אומרת לכתבתנו "נולדתי בארץ וגדלתי בבית ציוני, ליוויתי שיירות לירושלים ואיבדתי חברים. היום עומדים לתת את ארץ ישראל שעליה נלחמנו, כך ללא שום תמורה, ואנחנו מרגישים מובלים לאבדון. בשיחותי עם אנשים שנלחמו איתי, אנשי שמאל ומרכז, הם אומרים שהמצב נורא. זהו רוב דומם ועייף. אנחנו נפגשים אחת לשבוע ב'פרלמנט' בהרצליה, בינינו חבר'ה ממלחמת השחרור, והם אומרים שלא פותחים רדיו וטלויזיה כי זה כואב מידי".

לשאלת כתבתנו מדוע לא סירבו לפקודה לירות לעבר יהודים שירדו מאלטלנה, אומרת שרז פולקובסקי, כי טענו שאותם אנשים הם "'אויבי המדינה שבדרך', שבאו לחבל במדינה שעומדת לקום ושאנחנו נלחמים להקמתה"
.
"אני חוששת שהיום יהיה גרוע יותר", היא מוסיפה, "שמעתי אתמול את נאומו של שרון בכנסת ואמרתי לבעלי, תראה איך האדם הזה מלבה את הלהבה. הרי העם נמצא בתדהמה, מפוחד ממלחמת אחים, מהרג, מאפשרות שאנשים יובלו כמו צאן לטבח. למה שרון צריך לתקוף את בשר מבשרו? מה קרה לו? יש אנשים סביבו שלוחצים עליו להפוך את עורו?"

שרז פולקובסקי אומרת כי בטיוליה הרבים בעולם היא משוחחת עם אנשים ומשתדלת לסייע בהסברה של ישראל. "אני אומרת לאנשים בואו נסתכל על המפה ותראו את ישראל. איך אפשר לומר עלינו שאנחנו אגרסיביים? איך פיצקעלה כזה נהפך לשונאי העולם כולו? כשהם רואים את המפה לא צריך לומר יותר כלום". ההסברה הישראלית היא אומרת היא אסון. "לוקחים אנ"ש ושולחים אותם להסביר במקום לקחת מומחים לצורך הענין".

לדבריה כדמוקרטית אמיתית , היא מאמינה בדו שיח ובהקשבה ולכן צריך ללכת למשאל עם או לבחירות. "גדלתי על הקשבה אבל כיום מקשיבים דרך האוזן והלב רחוק. חברי, אנשי שמאל רבים, אומרים כי אין מנהיגות ואין הקשבה".

כתבתנו מציינת כי בתנועת "קולה של אמא" חברות גם טנא להבי מהמושבה כינרת אם לשלושה בנים לוחמים, נאוה קורן מטבריה, אם לבן במילואים, שלי רוז'נסקיה מחיפה, אם לבנים קציני צה"ל, לאה מורגנשטרן מירושלים, אם לבנים וחתנים במילואים בחילות קרביים.

פרסום ראשון:13:56, 26 ינואר '05
עדכון האחרון:14:04, 26 ינואר '05

http://www.a7.org/news.php?id=101696

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-01-2005, 16:09
  נרויאיר נרויאיר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.08.04
באלטלנה היה קרב שנפתח מכיוון האצל כלפי צה"ל
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי מדינאי שמתחילה ב "מזעזע עד מאוד."

בקרב אלטלנה היה קרב שנפתח מכיוון האצל כלפי צה"ל וכלפי הנהגת המדינה שהיה לה רוב גדול של העם.
זה היה קרב שהאצל החל בו נגד צה"ל שהיה צבא ההגנה של מדינת ישראל שהוכרזה כבר. היו נפגעים משני הצדדים. גם זה היה מרד של מעטים מול רוב אזרחי המדינה והשלטון החוקי. הניצול האומלל של חיסול המרד של האצל נגד שלטונות המדינה רק מסיתה את הדיון מנסיון של מיעוט לפעול בכח נגד הרוב ונגד השלטון. גם היום המיעוט מנסה בעת מלחמה להקצין ופועל בכוח. ולכן צריך לפעול גם היום כמו באלטלנה. מקרה אלטלנה היה מרד שדינו בעת מלחמה הוא מאסר ואפילו מוות. מנחם בגין היה צריך להגיד תודה שלאחר המקרה הזה בכלל נתנו לו לכהן בכנסת. הגיע הזמן להגיד את האמת מי שפועל במדינות דמוקרטיות בכח נגד השלטון נשפט ולרוב לא רואה אור יום.
ולגבי המגיב הקורה לעצמו מדינאי -אני מששתתף בצערך על המוות המוחי בו אתה שרוי.
ישן 29-01-2005, 20:46
צלמית המשתמש של justice30
  justice30 justice30 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.11.04
דעתך נכונה עבור נקניקים
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי dkdkd שמתחילה ב "עכשו ירד לי האסימון"

יצורים כמוך שחושבים שאדם הוא רק חתיכת פסטרמה ,
דעתם היא כמו של נקניק .

היהודי יודע שהאדם הוא הרבה יותר מזה , הגוף מת ,
הנשמה היהודית נשארת לנצח והתורה של הנפטר נשארת לנצח,
לכן הוא ממשיך לחיות .

יצורים כמוך בעלי נשמה שחורה שמשאירים אחריהם
רק רעש וצילצולים אכן מתים , מתים גם בחייהם .

רשעים בחייהם נקראים מתים , צדיקים גם לאחר מותם נקראים חיים.

"לְמַעַן צִיּוֹן לֹא אֶחֱשֶׁה, וּלְמַעַן יְרוּשָׁלִַם לֹא אֶשְׁקוֹט, עַד-יֵצֵא כַנֹּגַהּ צִדְקָהּ, וִישׁוּעָתָהּ כְּלַפִּיד יִבְעָר"

ישן 27-01-2005, 11:11
  משתמש זכר EtEoR EtEoR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.03
ביקשת, קיבלת....
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי dkdkd שמתחילה ב "תסביר לי איך מישהו נהרג בחוף"

אתה בכלל יודע כמה מתנדבים היו על האונייה ?...
אני אגלה לך - היו עליה כ-900 איש, שיכלו בלי בעיות לעשות, יחד עם הנשק הרב
שהיה על האונייה, מלחמה קטנה עם ה-ר-ב-ה יותר פצועים והרוגים.

מתוך ההרוגים היו 16 אנשי אצ"ל ושלושה אנשי צה"ל (שנפגעו מאש "ידידותית").

הכנסת הנשק הייתה בתיאום מלא עם הממשלה הרבה קודם לכן, ולא היה ש-ו-ם ניסיון
מרד אלא להיפך, היה הסכם של האצ"ל עם הממשלה שהאונייה תגיע בהקדם האפשרי,
זאת יחד עם הסכמתו של בן-גוריון להקצאת 20% מהנשק שעל האונייה לחימוש "הגדוד
הירושלמי".

נ.ב.
אפילו רבין בספרו האישי (לא עולה לי השם כרגע) כתב מפורשות שלא היה ניסיון
מרידה - אז גם עם אלילך שלך אתה מתווכח ?...
תתווכח...

ישן 27-01-2005, 12:03
  נרויאיר נרויאיר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.08.04
בגין אמר לא תהיה מלחמת אחים כמו שעמיר אמר סרק סרק
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "מצטער לשבור לך ת'מיתוס."

אז הוא אמר אז מה??? בפועל הוא ארגן מרד בזמן מלחמה קשה להקמת המדינה. זאת כדי לתפוס שלטון. כמו שעשה כמה שנים קודם נגד הנהגת הרוב שהתגייסו להגנה ולעזרת בנות הברית במלחמה בנאצים. בגין עם השקרים שלו אח"כ ניסה לסובב את ההיסטוריה (ולפי המקרה כאן בפורום הצליח לא מעט לעוות את העובדות). מה זה נקרא לא להעביר נשק לצה"ל בזמן מלחמת השחרור ולהנחית נשק מול מפקדת הפלמ"ח בתל אביב. לאחר מכן פורקו בצו כל הארגונים עם הזהות הפוליטית. האצל היה בסה"כ ארגון טרור שגבה דמי חסות מחנויות (אם לא- היה הורס את העסק). יום אחד תלמד את העובדות אז תבין שגם הסזון היה מוצדק. הסזון החל לאחר שההגנה שהיתה הכח הלוחם הגדול ושל כל העם הגיעה להבנות עם הבריטים להצטרף למלחמה נגד הנאצים וקיבלו אישור לכוחות משטרה יהודיים חמושים (הנוטרים). הבריטים העלימו עין ולא הקפידו על מניעת העלייה (הספר הלבן שנכתב כדי לרצות את הערבים). לאחר החלטת מנהיגות היישוב להצטרף למלחמה עם הבריטים (הבריגדה היהודית) כנגד הנאצים , החל האצל בפעילות טרור נגד הבריטים. צרצ'ל לפי המסופר אמר לוויצמן לפני כן -תעלו יהודים בשקט (מימדי ההשמדה כבר נודעו אז). בעת המלחמה בנאצים החל האצ"ל בפעולות נגד הבריטים. פעולות אלו גרמו לבריטים להרגיש מרומים מצד היהודים וחזרו להקפיד על חוקי הספר הלבן. הנהגת היישוב בכאב רב היתה צריכה להחליט על הסחת מאמץ נגד יהודים זה נקרא הסזון. לידיעתך הלח"י חוץ מזה ששדדו יהודים למימון פעולותיהם אפילו הקצינו ורצו לשתף פעולה עם הנאצים. לכן תחשוב אולי היתה סיבה גם לסזון.
לסיכום: המדינה הייתה קמה גם ללא האצל, אבל לא היתה קמה ללא ההגנה והפלמ"ח. והגיע הזמן שכל אלו שלא נותנים לאמת לבלבל אותם יפנימו את זה. התרומה החיובית של בגין היתה שפעולותיו השליליות חיזקו את שלטון הרוב בארץ. מזל גדול שהוא לא היה מעורב בהקמת המדינה.
ישן 27-01-2005, 12:20
צלמית המשתמש של justice30
  justice30 justice30 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.11.04
הפרוטוקולים של זקני מפ"ם
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי נרויאיר שמתחילה ב "בגין אמר לא תהיה מלחמת אחים כמו שעמיר אמר סרק סרק"

כמה שקרים במאמר כל כך קצר .

האצ"ל לא נלחם בבריטים בתקופת מלחמת העולם השניה , על רקע זה
היה הפילוג עם הלח"י ,
דב גרונר עולה הגרדום של האצ"ל קיבל אות גבורה של הצבא הבריטי
על אומץ לב בקרב שהיה בצפון אפריקה .

האניה אלטלנה הובאה לארץ באישור ובידיעה מראש של ראשי המדינה ,
העלילה והרצח של אנשי אלטלנה נועדה לחסל מתנגדים פוליטיים ,
כדרכו של השמאל מאז ומעולם , או שאני בשלטון או שאני שורף את המועדון.

הבריטים הקפידו תמיד על העליה ואף רצחו יהודים , עצרו והיגלו אותם .
מה שאמרת הוא שקר מוחלט בהחלט. בנושא זה הבריטים סייעו לנאצים.

האצ"ל הוא שגירש את הבריטים מארץ ישראל ובלעדיו הקמתה של
מדינת ישראל היתה לפחות נדחית בשנים רבות מאד אם בכלל היתה קמה ,
אף אחד לא מחלק מדינות לתבוסתנים כמו הפלמ"ח וההגנה ,
מדינה מקבל רק מי שנלחם למענה ושופך את דמו למענה.

כדאי שתעדכן את ספרי ההיסטוריה שלך ,
הם קצת השתנו מאז שלמדתי בבית ספר ,
שם באמת נשמעה ההיסטוריה די דומה לבדיחה שהבאת כאן.

"לְמַעַן צִיּוֹן לֹא אֶחֱשֶׁה, וּלְמַעַן יְרוּשָׁלִַם לֹא אֶשְׁקוֹט, עַד-יֵצֵא כַנֹּגַהּ צִדְקָהּ, וִישׁוּעָתָהּ כְּלַפִּיד יִבְעָר"

ישן 27-01-2005, 14:36
  משתמש זכר EtEoR EtEoR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.03
אל תקרא לעובדות שטויות, זה לא יאה ולא נאה...
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי זעמן שמתחילה ב "לפני זמן קצר גם אתה הצגת שטויות מעין אלה."

חוץ מזה, אתה בתור מי שלמד הישר מאתר האצ"ל, צריך להיות הראשון
לטעון שדבריי עמיתנו הבלתי מלומד הם הבל הבלים...

כנראה שניכם בורים גמורים עם דיפלומה של אינפנטיליות אינטגרלית...
(או שפשוט אינך יודע לקרוא, כי אין סיכוי שבנאדם שפוי יסכים עם הכתוב...)

דוגמאות מן הודעת הבדייה:
  • "...בזמן מלחמת השחרור ולהנחית נשק מול מפקדת הפלמ"ח בתל אביב."
  • "...האצל היה בסה"כ ארגון טרור שגבה דמי חסות מחנויות (אם לא- היה הורס את
    העסק)..."
    (הוא כנראה התבלבל עם מנהיגי הכנופיות הערביות, חסן סלאמה וחבריו )
  • "...לידיעתך הלח"י חוץ מזה ששדדו יהודים למימון פעולותיהם..."

לא נורא, עשית לעצמך עוד בושות - בסוף עוד תשכיל לא לדחוף חוטם היכן שלא כדאי...

ישן 27-01-2005, 14:55
  שונרא1 שונרא1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.06.03
בסוף 2005 לכל המאוחר לא ישאר מתיישב אחד לרפואה בגוש קטיף!!
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי שמוליק שמתחילה ב ""יריתי באלטלנה. עכשיו התמונות חוזרות. אני רועדת""

לצערי הרב מאוד, הגירוש הוא בלתי נמנע לחלוטין.
רק נס יכול להביא לשינוי
הרבה מאוד אנשים-אליפ רבים יפגעו נפשית בוודאי וחלקם גם פיזית
להערכתי חלק יפצעו ולק אפילו ימותו.
וכן חוששני שיהיו גם קיצונים שיפתחו באש ואש תושב לכוונם ואנשים יפגעו משני הצדדים
אני מאוד מקווה שהמחיר שנשלם הפעם, יהיה קטן עשרות מונים, מהמחיר ששלמנו באלטלנה. (16 הרוגים על האוניה ו 3 לוחמי ההגנה בחוף כפר ויתקין ועוד עשרות פצועים)
העיקר ש"מלחמת אחים לעלום לא" כדברי מנחם בגין.
אבל כן חברים חוששני שזה פשוט בלתי נמנע
ובפראפרזה קיצונית על השידור הישיר עכשיו מאושוויץ, רכבת ההתנתקות כבר יצאה לדרך וכבר לא ניתן לעצרה......

האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:24

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר