לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-03-2007, 20:12
צלמית המשתמש של benihartmann
  benihartmann benihartmann אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.04.06
הזכרונות מתעוררים
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "נפלא ! פשוט נפלא !... יופי של תמונות."

כשרואים את התמונות משתי החזיתות של מלחמת יום הכיפורים.

תעלת סואץ והגשרים שצ.ה.ל. הקים בכדי לחצות אותה ולהעביר את המלחמה לשטח מצרים.

תעלת המים המתוקים ממערב לתעלת סואץ, שדה התעופה המצרי בפאיד שממנו יצאנו לחופשה במטוסי

ההרקולס הנראים בתמונות. דירי הבטון למטוסים שבנו המצרים.בכדי להגן עליהם.

בית העלמין הבריטי בפאיד עם השער המוכר והצלב הענק והמצבות הבריטיות. ( כמו בירושלים וברמלה ! ).

מכונית סוסיתא !!......, טנדר פג'ו שהיה פופולארי מאוד בארץ באותה תקופה.

עם טנדר כזה יצאתי לחופשה הראשונה לאחר המלחמה.....

טנק פאטון ישראלי , הטנקים המצריים והסוריים הפגועים. חילי האו"ם שהגיעו בכדי לחצוץ

בין הצבאות אחרי הפסקת האש.

היו זמנים היו זמנים .......
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-03-2007, 20:55
צלמית המשתמש של b.a
  b.a b.a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.05.05
סוללות הנ"מ הושמדו ע " חטיבה 421
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי megashock שמתחילה ב "ומה אפשר את מה? השמדת סוללות..."

שפעלה באיזור ראש הגשר ולאחר מכן הושמדו יתר הסוללות ,מקו פאיד ודרומה, ע"י אוגדת ברן.
רק לאחר שכוחות הקרקע פגעו בסוללות הטילים, יכול היה חיל האויר לפעול בחופשיות.

לפי רקע הצילומים ואופי הקרקע,סבורני כי,הסוללה שנראית בתמונה היתה כנראה באיזור שממערב לאיזור הגישור.

הסוללה מורכבת ממספר משגרים בתוך מחפורות, הבנויות במעגל סביב לבונקר הפיקוד. על גג הבונקר מוצב קרון המכ"ם. בדרך כלל פגיעה אחת בקרון המכ"ם הוציאה את הסוללה מכלל שימוש.

הסוללה הזאת נראית די מאולתרת. בדרך כלל לסוללות היו מחפורות מבוטנות וכן בונקר מסיבי, הבנוי בצורת פירמידה כאשר על גגו משטח לקרון המכ"ם. ליד הסוללה היו בדרך כלל סמי טרילרים ועליהם טילים לטעינה חוזרת. בדרך כלל גם לאלה נחפרו מחפורות- דבר שלא קיים בסוללה שבצילומים, אשר נראית במצב תחזוקה מוזנח- לא אופייני.

חלק מהסוללות בשטח לא היו תפוסות ובמקום טילים נמצאו בהן טילי דמה עשויים עץ לבוד.

במהלך המלחמה ותקופת השהיה וההתשה שלאחריה, יצא לי לראות מקרוב מספר לא-קטן של סוללות כאלה, אשר היו מסומנות במפות הקוד בצורת פרח.

נערך לאחרונה ע"י b.a בתאריך 01-03-2007 בשעה 21:00.
ישן 01-03-2007, 23:23
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
הוא מת באותו תאריך, לא בהכרח נפל
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי b.a שמתחילה ב "החלל אהרון וייסביין"

סטטיסטית רוב הנקברים שם הם אנשים שמתו בסביבה ובעיקר בבתי חולים. כמו שאתה יודע גם בשיא ההסתבכות הבריטית, עדיין היו "ג'ובניקים" במצריים בכמויות גדולות יותר משל אנשים ששירתו בחזית. מנסיוני בבדיקות אקראיות של נקברים (מסיבות שונות) מספר האנשים שמצו ממחלות/תאונות הוא מאוד גדול בהשוואה להיום. אנחנו לא יכולים לדעת ממה הוא מת - אפילו את הגיל שלו לא יודעים (די חריג... אי אפשר לדעת האם הכיתוב היהודי הוסף משום שברור היה לרשמים שהוא יהודי, בגלל בקשתו להרשם כיהודי בזמן הגיוס (ואז מאותו מסמך בדיוק היו אמרוים לדעת את גילו) או בגלל שמשפחתו ביקשה זאת כאשר פנו אליה מהוועדה המתאימה. בערך כ-100 נקברים בבית הקברות, הם חיילים שנקברו במדבר המערבי בכל מני מקומות שלא היה ניתן לתחזק, והם הועברו לפאיד (בעיקר משום שככל הנראה לא היו בתי קברות פעילים במדבר המערבי כאשר (לאחר המלחמה בד"כ) החליטו לרכז קברים. לפעמים ישנם סיפורים מאוד מוזרים שמקורם בהעתקת קברים. בחיפה לדוגמא קבור סייס מצרי שמת ב-1916 (מערכה בסיני) - חיפה נכבשה בסתיו 1918 ובית הקברות שם ממילא שירת בעיקר בית חולים צבאי. יש הרבה מקרים כאלה.

ישן 17-04-2007, 00:45
צלמית המשתמש של AskZeev
  משתמש זכר AskZeev AskZeev אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.07
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "המשאית שבתמונה הזו היא צהלי"ת או רכב שלל?...."

הרכב הנראה ברקע הוא משאית קלה 4X4 גרמנית שנקראת בארץ יונימוג - השם הנכון הנומג הנשל כלי רכב 4X4 מצויין שמצוי בשימוש חקלאי
בצבא המצרי הוא היה חלק מכלי הרכב של יחידות השדה

הכותב "אימץ" כזה אחד שנוסע גם עם סולר מזוהם וסובל כל נהג....
הסימון "צ" על הדלת היא של היחידה לפינוי ואיסוף שלל שפעלה בצמוד למשטרה צבאית ל"חייל" כל רכב שנעו בכבישים
בגלל שחששתי שיחרימו לי ויתנו לאחרים לא נסענו בכבישים ראשים [צירי "פח" ו "חבית"] שם מ.צ. נכחו.
כדי להגיע מהדרום [היינו בדרום ליד העיר סואץ] לשדה התעופה בפאיד ליציאות הבייתה, נסענו ברכב שקיבל מספר כזה....
אם תהיה עוד פעם מלחמה כזו - אמצא צבע לבן ואכתוב בעצמי צ-12345
זה הספיק כדי להיראות "חוקי"
ישן 02-03-2007, 11:29
צלמית המשתמש של b.a
  b.a b.a אינו מחובר  

יופי של תמונות-מעוררות הרבה זכרונות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי il12941 שמתחילה ב "אפריקה 1974 (כבד)"

צילומים יפים מאוד.

לדעתי הם משנת 1973 ולא 1974 וזאת לפי מראה המתקנים בש.ת פאיד

הנראים מן הימים שלפני מיסוד הטרמינל.

הדת"ק וההנגר שלידו שימשו כמבני הטרמינל לטיסות הבייתה.

הטיסות היו בדרך כלל במטוסי הרקולס וסטרטוקרוזר אשר היו נוחתים,

פורקים במהירות את הנוסעים, מעמיסים במהירות את היוצאים ומיד ממריאים.

כן רואים בצילומים שניים מהגשרים שעל התעלה. הגשר היבשתי וגשר הצנע.

גשר הצנע שונה מן הגשרים הרגילים בכך שאין לו תאי מנועים לצד הדוברות.

כן רואים, לדעתי, באחד הצילומים את ציר נחלה בכניסה לחצר הצליחה. רואים דוברה רזרבית בצד ימין.

אני מצרף עוד כמה צילומים משלי, שנמצאו בבוידעם. לצערי צריך לערוך חיפוש יסודי על מנת למצוא את השאר, שהיו הרבה יותר טובים. כולל הרבה צילומים של ציוד מצרי.

בשעתו פתחתי אשכול של חלק מן הצילומים:

http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...%E4#post1187361

בתמונה העליונה רואים את הגשר היבשתי ביום פינוי אפריקה. כל יחידה שחלפה הניחה עליו נר עשן צבעוניתמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י b.a בתאריך 02-03-2007 בשעה 11:36.
ישן 02-03-2007, 13:11
  asharuf asharuf אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.02.06

מה עבר בראשו של אביך וחבריו שטיפסו על טיל SA-2 חמוש

הטילים לא היו שמישים וזה בגלל שחיל האוויר במתקפת פתע בתחילת המלחמה
השמיד את כל המכמים של הטילים ובלי המקמים הטילים לא שמישים

היה ביטאון שיצא ע"י מעריב אחרי המלחמה היה לי אותו לצערי הוא לא בין החיים
שהם היו תמונות מדהימות של כל מערך הנ"מ של המצרים
ושם היה כתוב שאת מערך הנ"מ השמיד חיל האוויר
הטילים האלו כפי שרובנו יודעים אלא הסבא והסבתא של טילי הסקאד המוכרים לנו דיי טוב

כמו כן אני רוצה להוסיף שיש כאן תמונות מדהימות ואי מתאר לעצמי שרובם
צולמו בחודשים האחרונים שאחרי המלחמה
וזה רק מראה כמה החיילים אוהבים לצלם את מראות המלחמה

יש כוח לפותחי האשכולים האלה
ישן 02-03-2007, 15:26
  offerd offerd אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.04.05
תמונות טובות ומעלות זכרונות

כמה מילים

רואים את מטוסי הסטרטוקרוזר שאני מניח שמרבית המשתתפים כאן לא מכירים. אלו היו מטוסים של ח"א שהטיסו את החיילים לשדה התעופה פאיד. מרעישים משהו, אבל ממריאים ונוחתים. אגב, היו להם שני סיפונים - יענו 747.

רואים את גשר הדוברות על התעלה ואת השיפורים בשתי הגדות.

יש 2 תמונות של ההאנגרים של המטוסים המצריים בש"ת פאיד שאגב לקראת עזיבתנו את המקום ח"א התאמן עליהם בפצצות חדשות לאז שנועדו לפצח את הבונקרים. היו מין יעפים שהמטוסים התרוממו מאוד גבוה ואז זרקו את הפצצות / טילים שפגעו ישירות בהאנגרים. כמה שזה נשמע מדהים ההאנגרים לא קרסו אלא נפער חור בגג שלהם וכמובן שכל מה שהיה בפנים הושמד. לנו נתנו להשאר בטווח של כק"מ אחד מהמקום מטעמי בטיחות.

חלק מהתמונות לא צולמו בסיני אלא ברמת הגולן לפחות על פני השטח וצבע הטנקים שלא תואם את הצביעה המצרית של אז.

בהחלט מעלה זכרונות ויפה ששיתפת את כולנו
תודה

עריכה: התייחסות קצרה לשאלה מה קדם למה השמדת טילי ק"א מצריים ע"י כוחות השריון או השמדתם מהאוויר.
בפועל ח"א לא נכנס לתקיפות באזור הזו בגלל שנפגע קשה מטילים בעיקר סאם2 ו-6. מה שאנו נדרשנו לעשות זה להשמיד אותם קרקעית, מרבית הסוללות נפגעו ע"י כוחות שריון ורק לאחר מכן נפתח מסדרון לח"א לביצוע תקיפות נוספות, חלקן בעומק חלקן בסיוע.
הייתי שמח אם זה היה הפוך אבל זה היה המצב ב 1973.

להצטרפות לרשימת התפוצה של עפר דרורי, שלח דוא"ל ל:
drori-post+subscribe@googlegroups.com

להצטרפות לרשימת התפוצה של אתר הגבורה, שלח דוא"ל:
gvura+subscribe@googlegroups.com

נערך לאחרונה ע"י offerd בתאריך 02-03-2007 בשעה 15:29.
ישן 03-03-2007, 19:04
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  
מערכות מודיעין חוזי (IMINT), מערכות חישה גילוי והתרעה - חלל, אויר, ים ויבשה. התנהלות ביטחונית, תעשייתית וחוזית בינלאומית

חבר מתאריך: 08.03.05
תמונות מאז.....

גם אני מתחבר לתודות הרבות על שהעלית תמונות אלה. חן חן.

כמה הערות שוליים:

א. מעניין שהתמונות צולמו בצבע. די נדיר לאותה התקופה. גם די יקר היה לפיתוח והדפסה באותן השנים... פוטו פאראג' בתל אביב חגג אז...

ב. לפי העננות הכבדה הנראית בחלק מהתמונות וכן לפי הלבוש החורפי של חלק מהחילים שבתמונות מדובר בתקופת חורף 73. כלומר בסביבות סוף 73 וינואר- פברואר 74. כמה חודשים לאחר סיום הקרבות.

ג. חלק מהתמונות צולמו ברמת הגולן. מציע לך לבדוק מהיכן הגיעו לאביך. אין הן מ"אפריקה" ואף לא מסיני. אני אומר זאת בוודאות מוחלטת. זיהוי טופוגראפי, זיהוי צמחייה, זיהוי אבני הבזלת ותוואי הקרקע, זיהוי רק"ם וטנקים של הצבא הסורי. מציע שתבדוק שוב.

ד. אכן מרבית טיסות התובלה לפאיד היו של הרקולסים ושל סטראטואים. היו גם נורדים (אגב - אני עוד מהזן שצנח מהנורד ומהדקוטה .....!!!! - תודה...)

ה. מישהו כאן כתב באחת התגובות בחוסר אחריות שחיל האויר השמיד את מערך הנ"מ המצרי "במתקפת פתע".... - אני לא יודע מה הבחור מעשן ולא יודע איזה עיתון "מעריב" או בטאון ח"א או חלום רטוב הוא סומך טיעוניו על.... להד"ם. אין על כך כלל עוררין ואנא לא לבנות אגדות כאן לבניית תהילה שלא היתה כלל. כל תוכנית "שובך יונים" היתה בנויה על השמדת הסוללות הקדמיות בכוחות "ירוקים" (קרקע) ולא באמצעות חיל האויר !!! ולו יכולנו לפגוע בסוללות ובנ"מ בתקיפות מהאויר, היו פני כל המלחמה הזאת שונים לגמרי !!!!! לגמרי !!!!!

שוב - תודה.
ישן 03-03-2007, 22:38
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  
מערכות מודיעין חוזי (IMINT), מערכות חישה גילוי והתרעה - חלל, אויר, ים ויבשה. התנהלות ביטחונית, תעשייתית וחוזית בינלאומית

המממ.....
בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי b.a שמתחילה ב "צר לי לחלוק עליכם"

כמי שהשתתף באופן פעיל בהכנת "שובך יונים" אני חייב להודות שלא זכורה לי שום תוכנית בשם "בנדיגו"....

אינני מכחיש בכך את קיומה דאז. לחיל האויר היו תוכניות מגירה שונות לקרבות מוגבלים ולתקיפות יזומות. חלק מהתוכניות הללו היו בשיתוף הירוקים ונכון - בעיקר בשיתוף ארטילרי וכן בפשיטות חי"ר, חלקן של התוכניות בעיקר בעומק המצרי היו עצמאיות יותר לחה"א.

בשנה שלפני פרוץ המלחמה ידע הפיקוד הבכיר היטב כי עם התלקחות לחימה לאורך כל התעלה, ועם אפשרות כניסה סורית או ירדנית ללחימה גם כן, חיל האויר לא יוכל להכריע את מערך הנ"מ שכלל טילי קרקע אויר וסוללות נ"מ ארטילרי ביעילות כלל.

קראנו אז את המפה, וידענו היטב שלהביט מעלה לישועה ולראות את מטוסי חה"א או ראות את בורא עולם - יניבו את אותן התוצאות....

לו יזמנו אנו את ההתלקחות (ואני כלל לא מצדד בזה...!) ייתכן ותוכנית כמו "בנדיגו" שהיא כנראה אחד הנספחים הנלווים של "שובך יונים", ייתכן וחת"ם היה מסוגל ל"הרגיע" את סוללות הנ"מ בראדיוס של 15 - 20 ק"מ מהתעלה. מכיון שהמצרים יזמו וכברבתחילת הלחימה תקפו את כל מערך החת"ם שהיה לנו לאורך התעלה, שום בנדיגו לא יכול היה לצאת לפועל. צה"ל נתפס בלתי מוכן וכל תוכניות המגירה שהיו לנו ועליהן התאמננו לא יצאו לפועל.

כאמור זאת הפעם הראשונה שאני שומע את השם "בנדיגו" - למרות שמבצעית אני מבין למה היתה הכוונה בתוכנית זאת.
ישן 04-03-2007, 10:31
צלמית המשתמש של b.a
  b.a b.a אינו מחובר  

יתכן שהשם "בנדיגו" מוכר רק לארטילריסטים.
בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי מיקיטל שמתחילה ב "המממ....."

אולי השם "בליעה" אומר לך משהו.
תרגיל בליעה נערך בחודש דצמבר 1971, ונערך על מתווה בנדיגו.
התרגיל נערך באיזור ביר תמדה, ובו ירה גד"כ על מדמי סוללות טילים, בטיווח מת"ץ אויר שטס בסקיהוק.
שוחחתי לא מזמן על התוכנית עם קצין בכיר בחת"ם מאותם הימים. לדבריו, עיקר הנטל אמור היה ליפול על חיל האויר בתקיפת הסוללות, כאשר הארטילריה היתה אמורה לסייע בשיתוק הסוללות בעת התקיפה.

באשר לחוסר הסיוע האוירי לכוחות הקרקע: אף אני זוכר כי כמעט בכל הקפ"קים דובר על כך שכוחות הקרקע לא יזכו לסיוע אוירי בשלבים הראשונים של הלחימה, שכן חי"א יהיה עסוק עם סוללות הטק"א.

במחשבה לאחור, סבורני כי גם תוכנית בנדינגו היתה יומרנית ובלתי ניתנת לישום, כיוון שהיא הפנתה את כל הארטילריה המעטה של צה"ל לטובת חי"א, תוך התעלמות מהלחימה הצפויה ,מגורם האוייב ומהצורך בסיוע לכוחות הקרקע.

תוכנית זו, לטעמי, אינה אלא עוד סימפטום לגבהות הלב שאחזה גורמים שונים בצבא, אשר סברו כי ניתן לנפנף את האוייב בהינף קולמוסם של המתכננים.

כך גם תוכננו כל התכנונים האחרים: צפניה:חתול מדבר: בן-חיל ודומיהם. בכולם נשכח גורם האוייב.
אגב, חלק מתוכנית בנדינגו כן בוצע, ככל הנראה, בשלבים המאוחרים של הלחימה בגזרה הדרומית ע"י א.א. 209, אבל זה היה כבר בשלבים בהם הארמיה השלישית היתה במצוקה קשה מאוד.
ישן 04-03-2007, 23:37
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  

שדות התעופה המצריים שהזכרת...
בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי strong11 שמתחילה ב "תגובה"

לא היו פעילים מאז תחילת מלחמת ההתשה. פה ושם נחתו בהם מסוקים מצריים אולם לא שהו שם זמן רב. טסנו מעל פאיד כמעט יום ביומו, המעוז שממולו "בוצר" לזכרוני, גם כן "השגיח" עליו היטב.
הדבר היה דומה בדוור-סואר.

כל התוכניות הללו של תקיפה ארטילרית היו יכולות להיות יעילות במקרה והיוזמה היתה שלנו. גל התקיפות האויריות (וכן הארטילריה המצרית) עם פרוץ המלחמה שיתקו כמעט לחלוטין את האפשרות האופרטיבית הזאת.

"שובך יונים" לקח בחשבון חדירת כוחות מצריים לסיני באזורים מוגבלים ותגובת צה"ל בהקיפהו והשמידהו.... הביצוע המצרי בתחילת המלחמה היה שונה משהו ממש שחזינו, אבל יותר מכך - בצידנו לא היינו מוכנים כלל להפעלה של "שובך יונים" או "מלונת כלבים" אחרת..... כשלנו ושילמנו מחיר כבד מאד על כך.

על כך כבר נכתב וסופר לאורך השנים.
ישן 04-03-2007, 23:53
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  

אני מודה ומתוודה...
בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי b.a שמתחילה ב "יתכן שהשם "בנדיגו" מוכר רק לארטילריסטים."

אינני זוכר את "בליעה". אבל אין זה אומר אלא ש... אינני זוכר תוכנית כזאת....

היו לנו תוכניות רבות ולהן שמות רבים בזמנים שונים.

אני כן זוכר (טוב מאד) את נושא הטיווח האפשרי בסקייהוק.... ואכן בוצעה טיסה כזאת בשמי התעלה בזמן הלחימה. כבר בזמן התרגולת אמרנו שאין סיכוי שהסקייהוק יטוס בשלווה בזמן התקיפה ללא סיכון ברור, מה גם שדובר על צורך טיפול במטרות טק"א לכל אורך התעלה ולשם כך היה צורך בהקצאת מספר אווירונים לא קטן ולהגן עליהם גם מפני מטוסי יירוט מצריים.

התוכנית הזאת היתה סטרילית, מאד נקודתית-גזרתית ומוגבלת. היו לנו גם אמצעי טיווח אוויר אחרים, איטיים יותר, שגם הם נכללו בתוכניות. הזילזול במצרים מחד וחוסר ההכנות למתאר שהם יזמו וביצעו בסופו של דבר היה בבסיס הבעייה ליישום כל תוכניותינו והתרגילים הרבים אותם ביצענו.

על כך שילמנו מחיר דמים איום.
ישן 03-03-2007, 20:03
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  

"עיבוד תמונה"....

כדי להקל על הבנת התמונה, שיפצתי אותה מעט ב- Photoshop וכן הדגשתי את מיקום התעלה, מפרץ סואץ וכן הצירים הראשיים בהם ניתן להבחין בשולחן החול הזה. לא היה קל לדייק שכן בזוית הצילום הזאת ומכיון שהאתר הזה לא נשתמרבמצב טוב כל כך קשה להבחין בפרטים.

על כל פנים יש לשים לב שמדובר אך ורק בגזרה הדרומית מהאגם המר הקטן בצפון ועד מפרץ סואץ בדרום.

נראה שהושקעה עבודה מכובדת ע"י המודיעין המצריבהכנת התבליט הזה. אני מניח שלא מילאו במים את התעלה והמפרץ... אבל עבודה יפה וחשובה לפיקוד שלהם הם אכן עשו.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ישן 17-04-2007, 21:36
  עין טרמית עין טרמית אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.03.07
תכנית בנדיגו ושובך יונים..

הבלבול שאתם חשים כאן אינו רק מנת חלקכם..בשל השלכותיה מרחיקות הלכת של המלחמה ודמיות המפתח בה(אריק שרון למשל..) היא הפכה לפוליטית כבר מתחילתה...

דוגמא מאלפת היא כי ישנן עדויות סותרות לגביי תכנית שובך יונים בשני ספרים האחד היא הרועה - ביוגרפיה ששל אריק שרון והשניה היא זמן אמת -ספרו של רונן ברגמן על סמך הקלטות של חמ"ל אלוף הפיקוד -גורודיש

הנקודה שלי היא כי כל גורם בצבא ומחוצה לו ניסה לייחס או לנכס כל הישג ולהכחיש כל קשר לתכנית שכשלה..
בקשר לשם בנדיגו..
נדמה לי כי ברגמן מזכיר את בנדיגו..
מה שבטוח הוא כי תכנית שובך יונים התייחסה לפריסת אוגדת מילואים של שיריון יחד עם קו המוצבים על התעלה בזמן חירום..אני חייב להודות שכן שמעתי על תכנית בנדיגו אבל לא זכור כעת במדויק על איזה הקשר דובר בה..

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:39

הדף נוצר ב 0.17 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר