לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-01-2005, 16:56
צלמית המשתמש של תוהו ובוהו
  תוהו ובוהו תוהו ובוהו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.10.04
עדות: רופא צבאי ביצע שיעור באנטומיה בגופת פלשתינאי

עדות: רופא צבאי ביצע שיעור באנטומיה בגופת פלשתינאי

מאת עמוס הראל

עדויות חדשות של חיילים, שאספו אנשי תנועת "שוברים שתיקה", מעלות חשדות למעשים חמורים במהלך הלחימה בשטחים. פרשייה אחת מתייחסת לרופא צבאי שהדגים שיעור באנטומיה לחובשים על גופת פלשתינאי חמוש; והשנייה לירי בחברון, לכאורה בדם קר, של חייל בפלשתינאי לא חמוש. מצה"ל נמסר כי הפרשות אינן מוכרות וכי הדיווחים ייבדקו.

חייל בשירות סדיר, ששירת כחובש בגזרת רמאללה לפני כשנתיים סיפר ל"הארץ", כי ה"שיעור" יוצא הדופן אירע בתום היתקלות בין הפלשתינאי לכוח צה"ל. לדבריו, גופתו רוטשה מיריות וחלק מאיבריה הפנימיים נפלטו החוצה. "הרופא הוציא סכין והתחיל לחתוך חלקים בגופה", מתאר החייל. "הוא הסביר לנו על חלקים שונים: הקרום שעוטף את הריאות, שכבות בעור, הכבד, דברים כאלה". מצה"ל נמסר כי נעשה ניסיון לאתר את המקרה, אולם הפרשה אינה מוכרת.

את העדות מחברון סיפק צנחן ששירת בעיר באוקטובר 2000. הצנחן מספר כי חייל מהפלוגה שלו ירה אש חיה לעבר צעיר פלשתינאי, שעמד במרחק מה מהתקהלות שמשתתפיה יידו אבנים בעמדת צה"ל. ההרוג הוא מנסור טהא אחמד, בן 21. הצנחן מספר כי ירה כדורי גומי אל מיידי האבנים. "שיחקנו תופסת, כמו חתול ועכבר. לא הגיעו אלינו האבנים בכלל. פתאום אתה שומע כזה 'פא' וישר אחרי זה עוד 'פא', של כדור חי. אני ישר מרים גבה וחושב לעצמי: 'וואי. נראה לי שהם לא ירו כדורי גומי (...) בוא'נה, זה כדורים חיים'". בפרשה לא נפתחה חקירת מצ"ח ולא נוהל תחקיר כלשהו.

תנועת "שוברים שתיקה" אומרת כי "צה"ל לא מתעמת באמת עם הלכלוך ומעדיף לסגור את הדברים בתוך הבית, כפי שמלמדות גם העדויות החדשות".

הארץ

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-01-2005, 18:34
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
מי בדיוק החליט שזה לא רלוונטי? אתה?
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי cold_lazarus שמתחילה ב "טיעון חלש"

עם כל הכבוד אתה הוא לא זה שמחליט. דעתי נחשבת בדיוק כמו דעתך.
עכשיו נגיד שאתה צודק, מה הקשר בין נפגעי טראומה לבין השניים האלה? הם לא עברו שום טראומה אם כבר הם גרמו טראומה לאחרים.
מעניין שכשהם גרמו את הטראומה הזו לפלסטינאים האלו זה ניראה להם בסדר ורק אחרי שהארגון הזה קם, הם ניזכרו שזה לא בסדר לרצוח או להשתמש בגופה של מחבל כעזר ללימודי אנטומיה.
בקיצור אם הם היו הקורבנות הייתי מסכים איתך, מכיוון שהם לא הקורבנות הזמן כן מפחית מהאמינות שלהם. כניראה שבאירגון העלוב הזה שכחו להגיד להם שהתיישנות חלה רק אחרי 7 שנים, ושעל רצח אין התיישנות בכלל. אני מציע שאם הם באמת עומדים מאחורי הדברים שלהם, שילכו למשטרה ויגישו תלונה. הרי הם יודעים בדיוק מי היה שם מי ניתח את הגופה ומי ירה באדם "תמים". אני מקווה שהם לא ישכחו גם לספר לשוטרים שהם היו שותפים לפשע הזה והסתירו אותו כל כך הרבה זמן.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:15

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר