לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-01-2005, 15:08
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
עוד כותרת מטעה בוואלה " החיילים פותחים את הפה על המתנחלים"

מקריאה בכתבה עולה כי חייל בודד פתח את הפה על מתנחלים בודדים במאחז בודד ליד יצהר המבודדת ,

החיילים פותחים את הפה על המתנחלים
יום ראשון, 30 בינואר 2005, 10:15 מאת: עמוס הראל, הארץ

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://wmh.walla.co.il/w/18-200/136197-18.jpg]
[img]chrome://targetalert/content/skin/new.png[/img]
המאבק במאחז ליד יצהר. "מצומת תפוח החוק נגמר" (צילום: רויטרס)

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://wmh.walla.co.il/w/18-200/125057-18.jpg]
[img]chrome://targetalert/content/skin/new.png[/img]
אלוף פיקוד המרכז היוצא, משה קפלינסקי. מתח ביקורת על שתיקת מועצת יש"ע לנוכח הקצנת חלק מהמתנחלים (צילום: דובר צה"ל)
שבועון צה"ל, "במחנה", נותן במה לעדויות הקצונה הזוטרה, שמספרת על מתנחל שכיוון נשק אל חייל ודרך אותו, ועל מתנחלים "שקראו לנו נאצים"

ככל שמתקרב מועד יישומה של תוכנית ההתנתקות, מאבד צה"ל את נימוסיו הטובים באשר למתנחלים. במשך שנים בלעו הקצינים את רוקם בכל פעם שחטפו עלבונות, בעיקר מתושבי ההתנחלויות הקיצוניות בשומרון. אלימות כלפי ערבים, אפילו התקפות על חיילי צה"ל, התקבלו בהבלגה מצד הצבא. אבל המתח הנוכחי בשטחים משחרר מהם בהדרגה התבטאויות בוטות יותר. בראיון פרידה עם סיום תפקידו כאלוף פיקוד המרכז (בטקס שיתקיים היום יחליף אותו האלוף יאיר נווה), מתח שלשום משה קפלינסקי ביקורת על שתיקת מועצת יש"ע לנוכח ההקצנה בקרב חלק מהמתנחלים. הוא צפה כי יישום ההתנתקות בצפון השומרון יהיה קשה יותר אפילו מאשר ברצועת עזה.

גם פקודיו מתחילים לדבר. במה מעניינת מספק להם דווקא השבועון הצבאי "במחנה". בחודשים האחרונים, מאפשרים שם לקצינים לדבר בגילוי לב יחסי על השירות בשטחים - ואלה, אולי משום שזו נתפסת כאכסניה פנימית יותר, אולי בגלל שהמאמרים לא עוברים "פילטר" מרכך של דובר צה"ל, חושפים יותר מחוויותיהם שם. הדברים בלטו בסדרת מאמרים של מ"פים, חניכי האקדמיה הצבאית, שאחדים מהם תקפו בחריפות את המתנחלים. בשבוע שעבר התראיין ב"במחנה" סרן מאור שושן. שושן הוא מפקד פלוגה בגדוד 890 של חטיבת הצנחנים. באחרונה סיימה פלוגתו שירות לא סימפטי בהגנה על ההתנחלות יצהר, מדרום לשכם. במהלכו, עברו המ"פ וחייליו הטרדות יומיומיות מצד תושבי יצהר, שהגיעו לשיאן בעימות סביב פינוי שני קרוואנים ממאחז סמוך. בעקבות המתיחות, פירק צה"ל את המוצב בהתנחלות והעביר את הצנחנים לבסיס אחר. המ"פ שושן אף נפגש עם ראש הממשלה, אריאל שרון, שביקש ממנו דיווח על האירועים. עכשיו, כאשר שושן כהגדרת השבועון "משתחרר מעול יצהר" הוא מתאר את מה שעבר עליו.

"כולם אמרו שמצומת תפוח החוק נגמר", מספר המ"פ על מה ששמע לפני שהוצב ביצהר. התחזיות התאמתו עד מהרה. כשניסה שושן למנוע, בהתאם להנחיות צה"ל, חיבור של קרוואנים חדשים למים וחשמל, הגיבו כמה מתנחלים בניתוק המים למוצב. "קיבלתי מסר ברור מהתושבים - הכנסת את האף שלך למקום שלא היית צריך ועכשיו אנחנו מתעסקים בדברים שלך". המ"פ מספר על הפגנה של מתנחלים מול המוצב, בדרישה לפינויו. "ראיתי אנשים שנמצאים בסערת רגשות. אתה רואה את המבט שלהם שאני אפילו לא יודע איך להגדיר אותו. מבט קשה, מוזר, עם ניצוץ מפחיד בעיניים של 'לכו מפה. אנחנו לא רוצים אתכם יותר'". המתיחות יצרה בעיות בתוך הפלוגה. "חייל אומר לך: לך תשכנע אותי עכשיו שאני צריך לשמור עליהם בשתיים בלילה - ואתה צריך לתת לו תשובות".

שושן אומר שהעימות על פינוי הקרוואנים סיכן את שלום חייליו. "לשפוך שמן על הכביש זה לסכן חיי חיילים. מה היה קורה אם על השמן ששפכו היה מתהפך אוטובוס עם 50 חיילים לתוך ואדי? היו אבנים שזרקו במטרה לפגוע... (קראו לנו) נאצים. גסטאפו... זה מאוד כואב לשמוע את הדברים האלה מיהודים... ראיתי את האיפוק שאנשים (חיילים) שמרו עליו שם וזה היה מדהים. בעיקר האנשים הדתיים, כי הם קיבלו את עיקר הטענות. עומד מישהו מאחורי המג"ד (מג"ד 890, סא"ל יהודה לוין - ע") שהוא חובש כיפה ובמשך שעות אומר דברים עליו ועל המשפחה שלו". בתקרית אחרת, מיד לאחר הפינוי, נאלץ חייל מהפלוגה לירות באוויר לאחר שמתנחל כיוון לעברו נשק ודרך אותו.

התיאורים הללו נשמעים כמו קדימון למה שעלול להתרחש בהתנתקות עצמה. מ"פ הצנחנים לא שולל "תסריט גרוע" כלשונו, שבו תיפתח אש על החיילים. אבל הרבה תלוי, הוא סבור, בעמדה שתפגין כעת מערכת הביטחון נגד מתנחלים קיצונים. "אני שואל את עצמי", אומר שושן, "מתי דיברתי עם חייל שלי על הוראות שימוש בנשק כלפי יהודים. אף פעם לא תיארתי לעצמי שזה יקרה ובגלל זה אף פעם לא הגדרתי לחייל מה הוא צריך לעשות כשמתנחל דורך עליו את הנשק. עכשיו אני יודע שצריך לדבר גם על דברים כאלה".

************************************************** ********************************************

הכותרת מטעה במכוון ונועדה לייצר אוירה של אנטי נגד כל המתנחלים , לצייר אותם בצבע אחד כדי לייצר שנאה כלפיהם .

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-01-2005, 15:40
צלמית המשתמש של looklook

כשנותנים כותרת שאין לה גיבוי בתוכן , זו הטעיה .
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי צביליך שמתחילה ב "ועדיין אין כאן שום שקר ושום הטעייה. בסה"כ הביאו דוגמא אחת."

ולא , לכתוב בגוף הכתבה " ויש לנו עוד הצדקות לכותרת , אבל אנחנו לא מפרסמים אותם " זה לא בגדר גיבוי .

אגב, גם אם היו שם עשרה עדויות על עשרה מתנחלים זה עדיין לא היה מצדיק את הכותרת .
גם אם הייתה שם עדות על רוב הנהגת המתנחלים או על כל המתנחלים לא הייתה הצדקה לכותרת כזאת משום ש"החיילים" לא העידו כך אלא "חיילים" .
הכותרת תהיה מוצדקת רק אם כל (או לפחות רוב החיילים) היו מעידים כך על כל ( או רוב או כל הנהגת ) המתנחלים.

אבל אני בטוח שכותרות מכלילות על ערבים תקבל בהבנה דומה , כה לחי!

ישן 30-01-2005, 16:10
  העכבר ששתק העכבר ששתק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.03.03
וזה מזכיר לי את הבדיחה על ההוא שאמרו לו שאשתו בוגדת בו עם החבר הכי טוב שלו...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "עוד כותרת מטעה בוואלה " החיילים פותחים את הפה על המתנחלים""

הוא רץ הביתה כאחוז תזזית, וחזר כעבור כמה דקות, מחייך בביטול: גם כן חבר - אני בקושי מכיר אותו...

בקיצור, לא תוכן הדברים, כפי שמובא למשל בציטוט בהמשך, מטריד אותך, אלא איזו כותרת בחר וואלה לתת לראיון המזעזע הזה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי looklook
[/]
שושן אומר שהעימות על פינוי הקרוואנים סיכן את שלום חייליו. "לשפוך שמן על הכביש זה לסכן חיי חיילים. מה היה קורה אם על השמן ששפכו היה מתהפך אוטובוס עם 50 חיילים לתוך ואדי? היו אבנים שזרקו במטרה לפגוע... (קראו לנו) נאצים. גסטאפו... זה מאוד כואב לשמוע את הדברים האלה מיהודים... ראיתי את האיפוק שאנשים (חיילים) שמרו עליו שם וזה היה מדהים. בעיקר האנשים הדתיים, כי הם קיבלו את עיקר הטענות. עומד מישהו מאחורי המג"ד (מג"ד 890, סא"ל יהודה לוין - ע") שהוא חובש כיפה ובמשך שעות אומר דברים עליו ועל המשפחה שלו". בתקרית אחרת, מיד לאחר הפינוי, נאלץ חייל מהפלוגה לירות באוויר לאחר שמתנחל כיוון לעברו נשק ודרך אותו.

ישן 30-01-2005, 17:22
צלמית המשתמש של looklook

לסיכום , כדי להוכיח שאני בעד אלימות...
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי העכבר ששתק שמתחילה ב "זה בסדר. ממילא לא הייתי רוצה להעסיק אותך אצלי בעבודות גינוי..."

אתה צריך להציג ציטוט שלי או משהו שממנו אפשר להבין (אפילו על ידי פרשנות דחוקה) שאני בעד מעשים כאלה .
אני לעומת זאת , לא צריך להוכיח לך שאני נגד מעשים כאלה .

המוציא מחברו עליו הראיה . אולי אתה לא מבין את המשפט , המילא עליו מתייחסת ל"מוציא" ולא ל"חברו"

ולכבוד זה שלמדת משהו חדש .. אתן לך להתנסות בו , ובכל אשכול שידבר על אונס מכאן ולהבא אני לא אדרוש ממך לומר שאתה נגד אינוס נשים לפני שתתייחס לאשכול, הבטחה שלי .

ישן 30-01-2005, 17:48
צלמית המשתמש של looklook

אולי היו פה כמה עכברים , מה שבטוח אחד מהם צריך להיות השתקן ! ...
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי העכבר ששתק שמתחילה ב "לא רק שאתה לא יורד מהעץ, אתה ממשיך להסתבך בין הענפים..."

כי לא יוצאים לו היום דברי חוכמה מהמקלדת
"בקיצור, לא תוכן הדברים, כפי שמובא למשל בציטוט בהמשך, מטריד אותך, אלא איזו כותרת בחר וואלה לתת לראיון המזעזע הזה."

וגם

"אלא שאתה בחרת להיות רק נגד הכותרת. "

אם אני רק נגד הכותרת , הרי שאני לא נגד התוכן האלים , היסק לוגי פשוט ילמד שאני בעד האלימות המופיעה בכתבה . אתה מוזמן למצוא מובאה מדברי , ואפילו להשתמש בפרשנות כדי להוכיח שתוכן הדברים לא מטריד אותי /שאני רק נגד הכותרת . אתה עושה את אותה פרשנות מתוך מה שלא אמרתי , מה שמהווה דמגוגיה עלובה ביותר . בייחוד לאור העובדה שכבר גיניתי פה לא פעם התנהגויות אלימות , גם של מתנחלים , ובכל זאת אתה משתמש בשיטה נלוזה זו בכל פעם מחדש .
אם אני הייתי מנסח את ההודעות שלך , (יורשה לי "במלוא הצניעות") לא הייתי בא חשבון עם אנשים על דברים שלא אמרו , לא משום שבאמת אכפת לי להכפיש אותם (אני משחק אותך , זוכר) אלא משום שזה היה מציג אותי באור מגוחך

ישן 30-01-2005, 16:50

אני בעד התייחסות לעיקר ולא לטפל
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "אז אתה בעד הכפשת הכלל עפ"י קבוצות קיצוניות ובלתי מייצגות"

קטונתי מלייעץ לך, אבל לו אני במקומך, הייתי מנסח את דברי בראשית האשכול בערך כך:

חבל שראיון זה, המספר על מעשים מזעזעים ומחפירים וראויים לכל גנאי שעשו אותם מתנחלים מיצהר לחיילי צה"ל, מלווה בכותרת מכלילה, שמכפישה את כלל ציבור המתנחלים. למעשה, מדובר כאן בקבוצה שולית וקיצונית, שבפירוש אינה מייצגת את המהתנחלים כולם.

ובמקומך, לא הייתי נתפס לשטויות כגון האם מדובר בחיילים ברבים, או במ"פ ביחיד - הרי ברור לך (לאור העובדה שמדובר בסיפור ידוע) שלא מדובר כאן באיזו ונדטה אישית של הקצין, הבודה דברים מליבו (השמאלני כמובן...)
ישן 30-01-2005, 16:40
צלמית המשתמש של looklook

אתה מוזמן להראות לי
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי juda שמתחילה ב "כאיש ימין, אני מציע לך לא לצאת באופן גורף למען תושבי יצהר..."

א. איפה "יצאתי באופן גורף " למען אנשי יצהר
ב. איפה כתבתי שלא צריך להוקיע את החברה האלה שמופיעים בכתבה
ג. איפה הסברתי את התופעה ההזויה המופיעה בכתבה
ד. איפה תרצתי את התופעה ההזויה המופיעה בכתבה
ה. איפה אימצתי אל חיקי את תושבי יצהר

כשתסיים את החיפוש אחר כל השאלות האלה , וריקוד ה "מה יפית" יסתיים. תוכל אולי לקרוא את מה שכתבת ולהבין שמה שכתבת (ואני מצטט ) "שמנסים להכפיש את הכלל, ע"פ מעשיהם של קבוצות קיצוניות ובלתי מייצגות " זה בדיוק מה שעשתה הכותרת של הכתבה כשדיברה על מתנחלים . אז אולי תוכל גם להתנצל (בתור ימני , בתור שמאלני , בתור אירי מצידי ) לא בפני , בפני המתנחלים .

ישן 30-01-2005, 17:51

אני מקווה שיש לך מושג מה אתה רוצה...
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "גם לי אין מושג מה אתה רוצה חוץ מלהכפיש מתנחלים"

התלוננת על כותרת מטעה, שמתייחסת רק לחייל אחד, בעוד העובדות הן שונות:

בראיון פרידה עם סיום תפקידו כאלוף פיקוד המרכז (בטקס שיתקיים היום יחליף אותו האלוף יאיר נווה), מתח שלשום משה קפלינסקי ביקורת על שתיקת מועצת יש"ע לנוכח ההקצנה בקרב חלק מהמתנחלים. הוא צפה כי יישום ההתנתקות בצפון השומרון יהיה קשה יותר אפילו מאשר ברצועת עזה.

גם פקודיו מתחילים לדבר. במה מעניינת מספק להם דווקא השבועון הצבאי "במחנה". בחודשים האחרונים, מאפשרים שם לקצינים לדבר בגילוי לב יחסי על השירות בשטחים - ואלה, אולי משום שזו נתפסת כאכסניה פנימית יותר, אולי בגלל שהמאמרים לא עוברים "פילטר" מרכך של דובר צה"ל, חושפים יותר מחוויותיהם שם. הדברים בלטו בסדרת מאמרים של מ"פים, חניכי האקדמיה הצבאית, שאחדים מהם תקפו בחריפות את המתנחלים.

אז מה היה לנו?
1 אלוף
1 סדרת מאמרים של מ"פים, שחלקם תקפו מתנחלים.
1 ראיון מצוטט עם מ"פ.

נדמה לי שזה כבר יותר מ"חייל אחד" וקצת יותר ממתנחלים בודדים...

נערך לאחרונה ע"י העכבר ששתק בתאריך 30-01-2005 בשעה 17:59.
ישן 30-01-2005, 18:04
צלמית המשתמש של looklook

עברנו לציטוטים חלקיים...
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי העכבר ששתק שמתחילה ב "אני מקווה שיש לך מושג מה אתה רוצה..."

לפחות תצטט נכון !

התלונה העיקרית הייתה בכלל על ההכללה "מתנחלים" , אליה בחרת שלא להתייחס במסגרת הבחירה הסלקטיבית שלך בעיקר וטפל . מילא נתייחס לטפל שאצלך עיקר .

האלוף - לא פתח פה בוודאי שלא על "המתנחלים"
המ"פ כן "פתח פה " (ביטוי עקום , אבל זה לא הנושא) גם הוא לא על המתנחלים בכללותם
סדרת המאמרים של המ.פ.-ים לא מופיעה כלל בכתבה , היות וגם המ.פ. הבודד הזה לא אמר את מה שייחסו לו בכותרת והיות והוא הדבר הכי קרוב שוואלה טראש הצליחו להביא בתור עדות , אין לי שום סיבה לתת קרדיט על אמינות לאותה כתבה על דברים שלא קראתי כשהיא לא אמינה אפילו בדברים שכן קראתי

ואילו אני בכלל אמרתי לצביליך בהמשך , שגם אם היה מדובר על יותר מחייל אחד , על עשרה זה עדיין לא "החיילים" . כלומר הבעייה היא שעושים הכללה לא משנה אם מאחד לכל החיילים או מ 17 לכל החיילים

ראה תגובותיי לצביליך אם משהו חוץ מניגוח , המצאת דעות ודרישות לגינוי מעניין אותך

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:25

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר