לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-01-2005, 17:43
צלמית המשתמש של לידור
  לידור לידור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.01
מידע השיטה של הערבים למנוע מידע מהעם:סוריה אסרה שימוש באינטרנט מהיר

בכירים בממשלת סוריה טוענים שהאיסור הוטל מסיבות כלכליות, אבל רבים טוענים, כי האיסור הוא ניסיון של השלטון להגביר את השליטה באמצעי התקשורת

חברת הטלקום הסורית אסרה שימוש באינטרנט בפס רחב, כולל שימוש בתקשורת קולית ותקשורת וידיאו. בכירים בממשלת סוריה טוענים שהאיסור על שימוש באינטרנט בפס רחב הוטל בגלל סיבות כלכליות, אבל רבים במדינה רואים את האיסור כניסיון של הממשל להגביר את שליטתו באמצעי התקשורת.

אינטרנט בפס רחב הוצע לצרכנים בסוריה לראשונה בשנת 2004, בפיגור של שנים אחרי רוב מדינות המזרח התיכון ה"מומחיות" באינטרנט. מתוך 17 מיליון אזרחי סוריה, מאות אלפים מתגוררים בחו"ל בשל לימודים או עבודה, וצורת ההתקשרות הנפוצה שבה יכלו לדבר עם הבית בזול היתה באמצעות אינטרנט בפס רחב. האיסור על שימוש באינטרנט בפס רחב נכפה על העם הסורי לאחר שהוסרו ההגבלות על השימוש בשירותי אי-מייל כמו יאהו מייל והוטמייל.

פיראס בקור - דירקטור בשירות האינטרנט Syrian Computer Society אמר ל"רויטרס" שהאיסור הוטל כדי לצמצם את הירידה ברווחי חברת הטלקום הסורית STE, כשהצרכנים עזבו את חברת הטלקום המקומית ועברו לשירותי טלפון מבוססי אינטרנט מחוץ למדינה. ב-2004 STE הוזילה את העלויות לשיחות בינלאומיות ב-15%, בנסיון למתן את התגובות על האיסור בשימוש בפס רחב, המאפשר שירותי טלפון באינטרנט, אבל העלויות נותרו גבוהות מאוד בהשוואה לשירותי הטלפון מבוססי האינטרנט מחוץ לסוריה.

לספקית האינטרנט The Syrian Computer Society אין ברירה אלא להשלים עם האיסור למרות אי ההסכמה איתו. "לקוחות רבים מתלוננים ואני מבין אותם, אבל אני לא יכול להציע פתרון אחר", אמר בקור.

WALLA

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-01-2005, 18:03
  כלב טוב כלב טוב אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.09.02
הסורים לא לבד
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי לידור שמתחילה ב "השיטה של הערבים למנוע מידע מהעם:סוריה אסרה שימוש באינטרנט מהיר"

מחוברים לאינטרנט? הרב יקבל דיווח

אלמונים מציצים לחשבונות הטלפון והאינטרנט של תושבי קריית ספר החרדים. התושבים: "זו חוצפה. פוגעים לנו בפרטיות". פרנסי היישוב: זו יוזמה פרטית
חיים לוינסון

סערה ביישוב החרדי קריית ספר: אלמונים פותחים את הדואר של התושבים כדי לברר מי מהם מחובר, רחמנא ליצלן, לאינטרנט.

הפרשה מעוררת זעם רב בקרב תושבי היישוב, המונה 30 אלף תושבים. כמו בכל מקומות היישוב החדשים, חלוקת הדואר לא נעשית בתיבות בבתי המגורים, אלא בתאים מיוחדים במרכזי חלוקה הנמצאים בקרנות הרחובות.

לטענת התושבים, בחודשים האחרונים הם מקבלים את מעטפות "בזק" או "נטוויז'ן" כשהן קרועות ולפעמים גם ריקות. במקביל זרם לאנשי החינוך ולרבנים בעיר מידע על תושבים שמחוברים בבתיהם לאינטרנט, השם ישמור.

הקיצונים בחברה החרדית רואים באינטרנט שיקוץ וטוענים כי הגלישה ברשת עלולה לחשוף את הילדים לסרטים פורנוגרפיים ולגרום להשחתת המידות.

מי פותח את המעטפות?

התושבים הזועמים מיהרו לרבנים ולפרנסי היישוב ודרשו לדעת אם הם עומדים מאחורי פתיחת המכתבים. אלה הכחישו מייד וטענו שהדבר נעשה שלא על דעתם.

"גם אני לא האמנתי לסיפורים האלה, אבל לפני שבועיים קיבלתי הביתה מכתב מ'נטוויז'ן', ולא היה במעטפה כלום - מישהו לקח את פירוט החשבון", אומר עסקן מקריית-ספר. "מדובר לדעתי במישהו שמנסה להיות יותר צדיק מכולם ורוצה להלשין לרבנים מי מחובר לאינטרנט".

תושבים בקריה דורשים להתקין מצלמות סמויות כדי לתפוס את הלוחם נגד האינטרנט. אומר אחד התושבים, שהמעטפה שקיבל מ"בזק" היתה ריקה: "זו חוצפה. פוגעים לנו בפרטיות. אני רוצה לראות מה ראש המועצה היה עושה אילו היו פותחים את המכתבים שמגיעים אליו. ובכלל, יש לי אינטרנט בבית, ומי שרוצה - שיבוא אלי ויראה אותי גולש. אני לא מתבייש בזה".

(30.01.05, 15:14)

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3039124,00.html
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:00

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר