לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-03-2007, 12:31
  freedom_fighter freedom_fighter אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.06
חישוב סיכויי השרדות במלחמה האחרונה.

בעקבות טיפונת מילואים והרבה דיבורים על חשיבות השריון בקרב והשרידות הגבוהה שלו ובלה בלה, ניסינו לחשב מהם סיכויי ההשרדות של לוחמי טנקים ביחס לחילות אחרים במלחמה האחרונה...

לא הצלחתי לאתר את השרשור על סטטיסטיקת הנפגעים, וכו', אבל נדמה לי שהחישוב אמור להיות משהו בסגנון:
1. חישוב מספר ההרוגים מיחידה מסוימת חלקי סך ההרוגים הכללי. במקרה של שיריון- 32 מתוך 119, כלומר 26.8% (תקנו אותי בבקשה אם אני טועה).
2. חישוב חלקם המספרי של הלוחמים ביחס לכלל הלוחמים שחצו את קו הגבול (לא יודע נתונים מדויקים, וכן אם מותר לפרסם אותם).
3. הסקה של סיכויי ההשרדות של חיל X לעומת חיל Y (שיריון מול חי"ר או צמ"ה וכו').

אם מישהו יכול לסייע בנתונים לגבי 2 (אם מותר כמובן לפרסם), אודה לו.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-03-2007, 12:47
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי freedom_fighter שמתחילה ב "חישוב סיכויי השרדות במלחמה האחרונה."

לגבי האשכול עם טבלת הרוגי צה"ל : http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=218397

לגבי הנתון של "כמה חיילים עברו את הגדר ללבנון" אני לא חושב שקיים נתון כזה. קיים נתון של כמה חטיבות השתתפו, או כמה חיילים גוייסו, אבל לרדת לרזולוציה של כמה טנקים (לדוג') חצו את הגבול מצריך ירידה לנבכי דו"חות שלישותיים שאני לא חושב שניתן לעשותה כאן.

בנוסף, שים לב שישנם הרוגים אשר מותם נגרם מתקלה מבצעית (כמו 2 טילי נ"ט שפוגעים בפלחה"ן מילואים בכפר דבל, שזו תקלה מבצעית ממדרגה ראשונה של הדרג המפקד), או הרוגים שנפגעו בתוך שטחנו (ראה מקרה הקטיושה בכפר גלעדי), כך שתמונת השרידות מסתבכת עוד יותר.

נערך לאחרונה ע"י צנחן1 בתאריך 27-03-2007 בשעה 12:50.
ישן 28-03-2007, 22:59
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי freedom_fighter שמתחילה ב "זה אומר שעדיף להיות תותחן במלחמה ולא טנקיסט, חד וחלק."

אין ספק שבמלחמת לבנון 2 הופעלו הטנקים לעיתים קרובות בתצורה שאינה תו"ל השריון - כעמדות ירי מנגד נייחות, וכמובילי גייסות/אספקה. מתאר לחימת הגרילה מעודד למעשה פגיעה בטנקים, מהיותם מטרה גדולה ואיכותית, ולא מייצר קרבות שב"ש.

בנוסף, יש לזכור שעומק הלוחמה היה ק"מ בודדים, כך שמהירות ההתקדמות של השריון לא הגיעה לידי ביטוי. נוסיף על כך את הבעייתיות של לוחמה בציר הררי (ראה קרב הסלוקי) ונגיע למסקנה שזו היתה המלחמה שבה הטנק הביא את יכולותיו בצורה המועטה ביותר.

אין ספק שבמלחמה מול סוריה או מצרים, כאשר יש מרחבי תמרון גדולים הרבה יותר ולחימה מול צבא מודרני, תהיה ללחימת השריון ביטוי גבוה, ונחיצותו בשדה הקרב תוכח.

לגבי אמצעי נגד לטילי הנ.ט. המודרניים, החליפה קיימת וצריך לרכוש אותה, להתקינה ולהתאמן איתה. אתה הרי מכיר היטב את יכולות הטנק, אתה באמת חושב שתתכן מלחמה מודרנית ללא השריון ?

ישן 29-03-2007, 22:36
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי zragon13 שמתחילה ב "Tank are far from obselete"

אני מסכים שהטנק לא מיועד לשחרור מוקדם מהשירות, אולם יש מקום לחשיבה לגבי צורת הפעלתו במתאר של לוחמה בעצימות נמוכה כמו שהיתה לנו כאן, ללא טנקים מנגד וללא ח"א מנגד. גם השימוש בטנקים בשטחים לוקה בחסר ונראה שכבר שנים אף אחד לא באמת חושב מה אנחנו אמורים לעשות עם הטנקים בסוג עימות שכזה.

אני חושב שיש אפשרות שיש לנו היום יותר מדי חטיבות טנקים, שכדאי לרוץ עם פרוייקט הנמ"ר על מנת לאפשר לחי"ר לרוץ קדימה מהר יותר ובצורה בטוחה יותר מבלי לעכב את תנועת השריון, לחזור ולעבוד נכון עם כוחות "משמר קדמי" (שלא הופעלו כמעט בכלל) משולבים, וכל זאת מבלי להפחית מחשיבות התכוננות לקרבות שב"ש בלג'ה הגדולה.

ישן 29-03-2007, 22:34
  גילילינג גילילינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.10.06
פרידום - אתה מפיל בפח
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי freedom_fighter שמתחילה ב "חישוב סיכויי השרדות במלחמה האחרונה."

אני לא יודע אם כך תכננת מהתחלת הדיון, אבל בסופו של דבר הגעת למסקנה די חותכת מבחינתך, שלפי דעתי אתה סוחב עוד מהימים שהיית טירון בביסל"ש ("אלוהים - למה שלחת אותי דווקא לשיריון"). אם כבר להגיע למסקנות מנתונים סטטיסטיים - שזה כשלעצמו מאוד בעייתי - אפשר להגיע למסקנות רבות. למה לדוגמא שלא תסיק שחיל השיריון לא מאומן יחסית לחיילות אחרים, או ששדרת הפיקוד בחיל נחותה באיכותה משדרת הפיקוד בחיילות אחרים. הרי גם דוגמאות אלו, מופרכות או לא אך זה מה שעולה בראשי כרגע, יכולות להיות מסקנות העולות מביצועים ירודים בשדה קרב (ביצועים ירודים בשדה קרב = הרוגים ופצועים). לדעתי, במקביל לבדיקת נחיצות הטנק ככלי, אפשר ויש טעם לבדוק את נחיצות החיל כמערכת אופרטיבית במסגרתה הקיימת כיום.
עזוב בצד מה שאמרתי עד כה, זה לא העיקר. החשוב הוא, וזה דבר קריטי שמלמדים אותו בקורסי מבוא לסטטיסטיקה, שאי אפשר להסיק מקשר סטטיסטי קיום קשר סיבתי. כלומר, מדעית ועיניינית, אי אפשר לקחת את החישובים המספריים הכמותיים שאתה מבקש לערוך בקשר לטנקים, ומזה לצאת עם תובנות שחורגות מהתחום הסטטיסטי, קרי לדוגמא שהטנק לא ממוגן מספיק. מתודולגית זה לא נכון לעשות את זה, וזה לא משנה איפה היינו בצבא, כך לא ינהג הסטטיסטקאי או החוקר שמשתמש בכלים סטטיסטיים בעריכת מחקר כלשהוא.

ישן 30-03-2007, 10:56
  freedom_fighter freedom_fighter אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.06
ברשותך- תגובה עניינית.
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי גילילינג שמתחילה ב "פרידום - אתה מפיל בפח"

לגבי הטענות אד הומינם שלך:
א. אני בהחלט חושב שלו הייתי תופש את מי ששלח אותי לשיריון בסמטה חשוכה...
ב. עם זאת, מרגע שהתגייסתי לחיל, ובזכות החינוך הקלוקל שקבלתי, היתה יש וכנראה תמיד תהיה לי מוטיבציה לעשות מעל ומעבר. אני מאמין שגם אם היו מצוותים אותי כנהג קורקינט ממונע המוטיבציה לא היתה משתנה הרבה.
ג. המטרה שלי היא לבחון השערה, אגב- אין לי נתונים לגבי מפעילי צמ"ה, לוחמי חי"ר וכו'. בגלל זה תחילת השרשור באה על מנת לדייק בנתונים, ולקבל מידע נוסף ככל הניתן. ההערות של צנחן1 למשל הבהירו שהתמונה מבחינה סטטיסטית מורכבת, ושהניתוח האינטואיטיבי שלי פשטני.
ד. המוטיבציה העיקרית שלי אינה "נקמה בחיל שיריון" או משהו כזה. דווקא במלחמה, כשהיו חסרים לנו נתונים מסוימים להפעלת הטנק, הקשנ"ר עשה מאמץ לסייע לנו להשיג אותם (יצרתי איתו קשר דרך חבר שמכיר).

לגבי סטטיסטיקה:
א. מבחינה פילוסופית קשר סיבתי הוא אחד הקשר שהכי קשה להוכיח, אם אפשר בכלל. מעבר לכך- גם הפקת משמעות מעובדות ונתונים היא בעייתית מאוד.
ב. עם זאת אנו מפיקים משמעויות מנתונים בהינף קולמוס ביום יום, בכל תחומי החיים.
ג. היות ויצא לי לשמוע לא מעט קצינים בכירים ופחות ממלמלים שהטנקים היו על הכיפאק, לא נחדרים סטטיסטית ועוד הרבה בלה בלה מגובה ב-"עובדות" סטטיסטיות, והיות ויש נתון סטטיסטי מעניין שעומד דיי בסתירה לתעמולה הזולה הזאת של המערכת (הסמ"פ שלי העלה אותו לראשונה), הגעתי למסקנה שלפני שאני מעלה נתון כזה כטיעון, או מחזיק ממנו כאמת, אני רוצה לדעת מה הנתון בדיוק, כלומר- מה סיכויי תמותת הטנקיסט לעומת סיכוייו של חיל מחייל אחר.

כמובן שזו רק סטטיסטיקה, אבל אם יש נבלות זחוחות בצבא שיושבות על כסאות מרופדים מדי וממלמלות שהכל בסדר- אני מאמין שמותר וראוי להציג להם טיעונים נגדיים כבדי משקל, המבוססים בדיוק כמו הטיעונים שלהם.
ישן 30-03-2007, 19:35
צלמית המשתמש של Pashut Shiryoner
  Pashut Shiryoner Pashut Shiryoner אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.03.05
חבל שלא אמרת...
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי freedom_fighter שמתחילה ב "ברשותך- תגובה עניינית."

חבל שלא אמרת בהתחלה שזו הסיבה לדיון
אני מאד מסכים ושותף להרגשה הלא נוחה מההתבטאויות לגבי ביצועי השריון במלחמה.
אני חושב שהכיוון שלקחת (סטטיסטיקת נפגעים) הוא לא הכיוון הנכון.

כמי שקצת קרוב לעניינים אני יכול לומר לך בודאות כי רבים מבכירי מפקדי השריון חושבים כמוך. בודאי אלה שבמילואים אבל גם רבים בסדיר.

אני לא משוכנע שנכון לצאת בהצהרות פומביות לגבי מה בדיוק היה אבל בהחלט מסכים שלא צריך לצאת בהצהרות פומביות כאילו היה נהדר ולהניח שכולם מטומטמים.

אני מניח שתסכים שאין דין דיון בפורום זה כדין דיון בעמוד המרכזי בידיעות אחרונות או בערוץ 10...

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:37

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר