לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-03-2007, 21:40
  שחר אדום שחר אדום אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.06
?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי J-R שמתחילה ב "שאלה לאנשי האקדחים בפורום (הסליק)"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי J-R
האם ניתן (מבחינה חוקית) לרכוש אקדח גלוק 19C מחנות ולבצע בו שינויים שיהפכו אותו לגירסת ה"כ"ד"? כלומר הדק מינוס ותפס מחסנית משופר? אם זה חוקי, איפה ניתן לבצע את השינויים ובעל איזה סכומים מדובר?

פשוט הרהרתי לאחרונה לרכוש גם נשק אישי אזרחי ואחרי שניסיתי את הגרסה האזרחית של ה 19C חשוב לי לשדרג אותו לכ"ד.

הייתכן כי לוחם-מאבטח , איש כא"מ ושרותי הבטחון הממלכתיים , יפנה בנושאים המצויים בליבת עיסוקו , לעזרת פורום אינטרנטי פתוח ??

רק לי זה נראה מוזר?

אגב- אל תדאג, עוד מעט מישהו ישאל אותך בהערצה "מה זה כ"ד ?...." , לזה חיכית , לא?

מאכזב. דווקא עשית רושם רציני.

שחר

אגב, לדעתי - אין כל צורך אמיתי בשדרוג הנשק לכ"ד (למעט,כמובן, מקדם וואסח גבוה...), לאור העובדה שזה הולך להיות נשקך הפרטי (קרי - שוכב בארון רוב ימות השנה...) ולא נשק השירות שלך. 19 או 19C סטנדרטי לחלוטין יעשה את העבודה באותה שלמות בדיוק כמו הכ"ד ( בפרט שהוא מצוי בידיו של לוחם מיומן ועז נפש)

נערך לאחרונה ע"י שחר אדום בתאריך 27-03-2007 בשעה 21:44.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-03-2007, 21:49
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
כדאי שתתייעץ עם חבריך לעבודה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי J-R שמתחילה ב "שאלה לאנשי האקדחים בפורום (הסליק)"

נכון שכשתפרוש לעבודה אחרת ותקנה אקדח עדיף שכבר יהיה גלוק 19 כד (שמעתעי שגלוק מוכרים בחו"ל אקדח בשם הזה בדיוק) או משופר לכד.
אבל, כל זמן שאתה עובד בעבודה הזאת עדיף שלא תרכוש אקדח שישכב סתם באיזו כספת/קופסת נעליים באיזה ארון נשכח ותצטך סתם לדאוג מי, אולי, נוגע בו.

ישן 27-03-2007, 21:58
  J-R J-R אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.01.06
מן הסתם עשיתי זאת
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "כדאי שתתייעץ עם חבריך לעבודה"

ובניגוד למה שסבור שחר אדום נושא הנשקות אינו בדיוק מצוי בליבת עיסוקי או עיסוקם של חברי לעבודה (למרות שהנפצות והשערות סותרות יש למכביר). בכל מקרה אין מדובר על רכישה כרגע אלא בעתיד, עקב ריבוי תופעות של גניבות ע"י "בני מיעוטים" באזור מגורי בארץ ושיחות מחברים.

לגבי המונח ששחר אדום הזדעק לגביו: המונח הוא מונח מוכר מאוד מתחום האקדחים בארץ (שמעתי אותו מכל מי שמתעסק בנושא) והוא מכוון אך ורק לסט השינויים שנעשה במפרט הטכני של הנשק המדובר ולא לשום משמעות אחרת שעשויה לעמוד מאחורי השם הנ"ל. יזכרו חברי הפורום שמה שמוכר להם לא מוכר לאנשים אחרים (שלא אמורים להכיר) ולכן מה שמזעיק את אזעקות הצנזורה שלהם לא אומר דבר וחצי דבר לאנשים אחרים, ואילולא ההתייחסות אליו היה חולף בשקט ומי שהבין הבין ומי שלא לא. בכל אופן אני מודה שלא הקדשתי מחשבה רבה בעת כתיבת ההודעה (וגם לא לנושא האקדח כולו) ואולי היה מקום לשקול שוב את הדברים למרות ש NO HARM DONE

בשמחות

ישן 27-03-2007, 22:03
  שחר אדום שחר אדום אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.06
ראה
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי J-R שמתחילה ב "מן הסתם עשיתי זאת"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי J-R
ובניגוד למה שסבור שחר אדום נושא הנשקות אינו בדיוק מצוי בליבת עיסוקי או עיסוקם של חברי לעבודה (למרות שהנפצות והשערות סותרות יש למכביר). בכל מקרה אין מדובר על רכישה כרגע אלא בעתיד, עקב ריבוי תופעות של גניבות ע"י "בני מיעוטים" באזור מגורי בארץ ושיחות מחברים.

לגבי המונח ששחר אדום הזדעק לגביו: המונח הוא מונח מוכר מאוד מתחום האקדחים בארץ (שמעתי אותו מכל מי שמתעסק בנושא) והוא מכוון אך ורק לסט השינויים שנעשה במפרט הטכני של הנשק המדובר ולא לשום משמעות אחרת שעשויה לעמוד מאחורי השם הנ"ל. יזכרו חברי הפורום שמה שמוכר להם לא מוכר לאנשים אחרים (שלא אמורים להכיר) ולכן מה שמזעיק את אזעקות הצנזורה שלהם לא אומר דבר וחצי דבר לאנשים אחרים, ואילולא ההתייחסות אליו היה חולף בשקט ומי שהבין הבין ומי שלא לא. בכל אופן אני מודה שלא הקדשתי מחשבה רבה בעת כתיבת ההודעה (וגם לא לנושא האקדח כולו) ואולי היה מקום לשקול שוב את הדברים למרות ש NO HARM DONE

בשמחות

מקווה שקראת את הה"פ ששלחתי לך , היא למעשה מסכמת את העניין מבחינתי.
בברכת ליל"ט וחג"ש (מתי באמת נהוג להתחיל לברך בחג"ש? כמה ימים לפני לילהסדר ? עצתכם בבקשה.תודה)

שחר
ישן 27-03-2007, 22:59
צלמית המשתמש של noam17c
  משתמש זכר noam17c noam17c אינו מחובר  
מדריך ירי, מדריך ירי מעשי

חבר מתאריך: 12.04.05
Facebook profile

אהלן,

(בין סיבוב לשחרור גזים והנקות.. :-) וואלה, זה פלא מעניין הילדים האלו.. )

את המילה האסורה כבר כתבו בספרים (אברהם שלום ואחרים) רק שאת פירושה יודעים מעטים.. ?

לעניין האקדח :

1. השוני היחיד שאינו ניתן ליישום מיידי על דגמי C או כל דגם אחר של גלוק הוא תפס המחסנית האובלי. כל שאר המאפיינים ניתנים ליישום מיידי.

2. עלויות : (כולל מע"מ והתקנה) המחירים משתנים בהתאם לסוג הרכש המבוצע וכו'..

א. כוונות מפרולייט - כ 360 עד 420 ש"ח.

ב. עצר מחלק משופר כ 150 ש"ח.

ג. קונקטור מינוס (הדק מינוס) כ 120 ש"ח.

לגבי תפס המחסנית :

יש בחו"ל מתקן המאפשר כרסום מדוייק בגוף וע"י כך החלפת תפס המחסנית ממלבני לאובלי בולט. אין ספק כי נוח הרבה יותר לעבוד עם האובלי אך ניתן לפתור את העניין אחרת - התקנת תפס מחסנית ארוך (מק"ט גלוק 1981) ועיבודו במידת הצורך לאורך המתאים לך אישית.

לרכוש את הדגם ה"אזרחי" של גלוק בגרסת כ|ד - לא משתלם כלכלית, ישנם מאפיינים שונים במעט בין הכלים, בעיקר בסוג הכוונות של מפרולייט ושיטת החיבור של הכוונות הקדמיות אל הצינה.( בורג מול לחיצה, גם צבעים, גימור וכו') עלותו כ 6200 ש"ח לערך.

מה כן ?

לרכוש דגם 19C או 19 (לא תמיד חייבים מפצה, עם אחיזה וטכניקה נכונה ניתן לפצות ולהשיג בכך מהירות לוע מעט יותר גבוהה, החשובה מאוד לכוח העצר) להחליף כוונות, עצר מחלק, ואם ממש צריך להחליף גם תפס מחסנית.

החסכון שלך יכול לנוע סביב כ 600 ש"ח לערך, שווה לרכוש כדורים ולהתאמן עם מדריך... , לרכוש נרתיקים איכותיים, מחסניות נוספות או אביזרים נדרשים אחרים.

בכל מקרה, אם תרצה להתייעץ, צור עימי קשר, 054.7919542

רכישה והתקנות - ניתן לבצע גם אצלנו במטווח / חנות הנשק. (קיבוץ נירים)

בלי קשר לאשכול, אשמח לארח את גולשי הפורום במטווח נירים במהלך הפסח. צרו קשר לתיאום אם מעוניינים noam17C(at)gmail.com

חג שמח לכולם

נעם.
ישן 28-03-2007, 21:57
צלמית המשתמש של noam17c

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי ריבולבר שמתחילה ב "נירים??"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ריבולבר
זה אומר שהפסקת לעבוד באיזור התעשיה???? חבל דווקא רציתי לקפוץ לאימון איתך ונירים רחוק לי קצת..

כן. זה אומר שעברתי לגדל תפוחי אדמה וכו' (אתה בטח אוכל תפוצ'יפס.. עשוי בחלקו מהתפ"א שלנו.. ) במהלך השבוע, בשני, שישי וסופ"ש ומדי פעם באמצע השבוע אני עוסק בנשק...

תתפלא שנירים לא כ"כ רחוק כפי שנראה.. אבל, לשיקולך. המטווח פתוח גם בשבתות.

את הלמה, נשאיר לפעם אחרת .. אבל יותר טוב כאן, זה גם שינוי בחיים, לתמיד.

ציטוט:
הצעדן

נועמיקו.. שחרור גזים ?

הבת שלך דגם C ?
מכירה את כדורי ? שששש...

הייתי חייב:-)

מה קורה עם הסבה של דגם רגיל ל-C
אני חושב ששמעתי על איזה ביצוע פיראטי כזה. יש פרטים?

הבת שלי לא דגם C אבל היא רושמת שיאים חדשים .. בובה, מלאכית קטנטנה. מחר יומולדת 7. (ימים.. ) יש לנו שיחות מעניינות ומבטים עמוקים ..

הסבה של דגם רגיל ל C - כידוע לך, בוצעה בעבר בארץ על ידי אחד האנשים המעניינים בארץ בתחום זה.. אבל מהיום שגסטון אימץ את הרעיון, לא היה כלכלי להמשיך ולעשות זאת עוד.. יצא לי לירות עם אחד הכלים הללו, אבל אז עוד לא חשבו על "הדק מינוס" ודברים כאלו ..

ציטוט:
אישגדול

נועם
המטווח פתוח ביום ו' 6.4?
אולי אעבור (אני שוקל שדרוג היריחו שלי לכ"ד).

המטווח פתוח בכל יום שישי. אין לי במלאי כלים כאלו, אבל אשמח להזמין עבורך אם תהיה מעוניין.
אם אתה בסביבה, בלי קשר למטווח, קפוץ לביקור..

ציטוט:
J-R

אצור איתך קשר כשהעניין יהיה רלוונטי (לא מדובר על רכישה מיידית מטעמים שצויינו כאן)
בינתיים שאלה שעלתה מדבריך: האם הגלוק האזרחי לא בא עם כוונות מפרולייט? הייתי בטוח שכן..
האם כשאתה מדבר על "הדק ספוגי" בגלוק את מתכוון לקונקטור מינוס או המקורי? כיורה מנוסה, לא אהבת את ההדק של ה19C?

ברור לי שהגלוק הוא לא האקדח הטוב ביותר לכל מצב ולכל אדם אבל תסכים איתי שדובר ב"טויוטה קורולה" של האקדחים? מעבר לכך- תסכים איתי שעדיף לרכוש כלי שיש לך את מירב הניסיון והמיומנות איתו - וזה כלי שיריתי בו אלפי כדורים במתארים מגוונים מאוד ולכן יש לי ביטחון איתו ואני חושב שזה פרמטר מרכזי בבחירת אקדח אישי גם אם יש כלים משובחים יותר בשוק. מה גם שאני אישית מאוד אוהב אותו (אבל אני מכיר רק אותו ואת הזיג 228.. כך שאין לי ממש פרספקטיבה

אהלן ג'וניור,

לא כתבתי שההדק ספוגי, כתב בועז. בכל מקרה, לגלוק יש ח&א של הדק, אבל הוא עדיין אחד הכלים האמינים שיש, מתאימים למרבית האנשים, ובמיוחד למשימות הללו, בין אם אבטחה, לחימה או הגנה עצמית. הכלי, לאחר שיפורים מסויימים, בהחלט יכול להיות כלי מתאים גם לירי מעשי. (בהתחשב בעקרונות הדיוק, עוצמה ומהירות..) עם עבודת הדק נכונה (שיפורים מסויימים כגון קפיצים, מקשרים, פוליש ועוד) ניתן להגיע לפשרה מניחה את הדעת.

ליום יום אני נושא G17C עם מערכת הדק משופרת אך לא מוחלשת, אלא מחוזקת, המבטיחה נקירה של כל סוגי הפיקות הקיימות. (קפיץ נוקר מחוזק, קפיץ הדק מחוזק - לחידוש קשר מהיר, ליטוש לכל החלקים, גירוז / שימון עדין בנקודות קריטיות, קונקטור מינוס מיוחד ועוד) יש חסרונות, אבל הרבה יותר יתרונות מאשר לכל כלי אחר..

הגלוק ה "אזרחי" מגיע עם כוונות פלסטיק קבועות בדגמים הרגילים ועם כוונת אחורית מתכווננת לצידוד ועלרוד בדגמי C.

על הדגם המשופר הנמכר בשוק האזרחי (אגב מחירו גבוה מעט יותר ממה שציינתי בהודעה קודמת, סליחה) מורכבות כוונות של מפרולייט, אך לא מהדגם המורכב על אקדח השירות שלך, אלא דגם נחות יותר.

חג שמח לכולם.

נעם. (אבא של שי)
ישן 28-03-2007, 12:49
  J-R J-R אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.01.06
תודה נעם
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי noam17c שמתחילה ב "אהלן, (בין סיבוב לשחרור גזים..."

אצור איתך קשר כשהעניין יהיה רלוונטי (לא מדובר על רכישה מיידית מטעמים שצויינו כאן)
בינתיים שאלה שעלתה מדבריך: האם הגלוק האזרחי לא בא עם כוונות מפרולייט? הייתי בטוח שכן..
האם כשאתה מדבר על "הדק ספוגי" בגלוק את מתכוון לקונקטור מינוס או המקורי? כיורה מנוסה, לא אהבת את ההדק של ה19C?

ברור לי שהגלוק הוא לא האקדח הטוב ביותר לכל מצב ולכל אדם אבל תסכים איתי שדובר ב"טויוטה קורולה" של האקדחים? מעבר לכך- תסכים איתי שעדיף לרכוש כלי שיש לך את מירב הניסיון והמיומנות איתו - וזה כלי שיריתי בו אלפי כדורים במתארים מגוונים מאוד ולכן יש לי ביטחון איתו ואני חושב שזה פרמטר מרכזי בבחירת אקדח אישי גם אם יש כלים משובחים יותר בשוק. מה גם שאני אישית מאוד אוהב אותו (אבל אני מכיר רק אותו ואת הזיג 228.. כך שאין לי ממש פרספקטיבה

ישן 01-04-2007, 14:00
צלמית המשתמש של הצעדן
  הצעדן הצעדן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.09.05
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי טירון שמתחילה ב "תודה!"

כל נושא רשיונות הנשק בארץ בעייתי מאוד. זה נושא שמורכב מאוד לכסות אותו אך הטענה המרכזית שעומדת מאחורי הרצון -והביצוע- של צמצום רשיונות הנשק בקרב אזרחים היא שעל בטחונו האישי של האזרח מופקדים כוחות הבטחון והמשטרה בכללם. ואני שואל, היכן הסתירה ?! המשטרה נכשלת יום ביומו במשימה זו והיכן הבטחון ?

אני גם לא חושב שצריך לתת רשיון לכל אחד. צריך להיות סף של שירות צבאי + איזון של תרומה לבטחון + הכשרה רצינית ומעמיקה (כמו שדרושה לרשיון רכב לדוגמא אבל מקצועית יותר) שתכלול נושאי בטיחות, הבדלים בגישות בשימוש בנשק (התקפי \ הגנתי), לימוד החבויות בחוק ומתן רקע במשפט בתחום הרלוונטי (חוק כלי יריה + הגנה עצמית), שההכשרה תהיה פרושה לאורך תקופת מינימום מוגדרת ומעלה על מנת לאפשר הטמעה של התכנים הנלמדים וכיוצא באלה.

אבל .....

אף אחד לא מפגין.
אף אחד לא צועק.
אף אחד לא מוחה.
הנבחרים לא שומעים מילה על כך (למעט מתי מעט).
אף אחד לא מרים את הדגל.

אז למה שמישהו בכלל יתייחס למה שאתה רוצה ?

זכור כי יש מגמה הפוכה ואפילו אנשי קבע שמחים להפטר מהנשק שברשותם ברשיון מאז שהוסרה ההוראה המחייבת לשאת נשק.

העיתונות והמדיה יוצרת דימוניזציה של נושאי הנשק ולא יודעת להפריד בין בעלי רשיונות "רגילים" לכל מני בעלי רשיונות מפעל ראוי של חברות אבטחה - בהם ההכשרה היא בחזקת ח"ל ומטווח שלא יאשר אותם יאבד את העבודה עם חברת האבטחה- ואני כברל א מציין את הרמה הירודה של חלק לא מבוטל מהם וודאי שלא הייתי שם בידם נשק.

ארגוני הנשים שהפכו כל זכר נורמטיבי לסוג של רוצח בפוטנציה -אם רק יהיה לו נשק חם- ושכחו שמי שבאמת רוצה מוצא את הדרך, זה לא הנשק זה האדם שמסוכן ויכול להיות מסוכן עם מערוך,פטיש,סכין,או דחיפה מהמרפסת.

ושלא יתנו לעובדות לבלבל אותם, הרי בתי המשפט והמשטרה מצליחים לתת מענה יפה לבעית הבטחון האישי, מה לא ?! כל עוד לא יוצאים במחאה על הזילות בחייו של האזרח ובכללה ההגבלה על יכולת ההגנה העצמית שלו, הבטחון האישי שלו ותחושת הרווחה בלכתו ברחוב אין הפתעה בכך שרשיונות איין.

או בעברית: לא שמים עליך קצוץ כי זה לא כלכלי. כל עוד לא תיצור מנוף מתאים אף אחד לא יספור אותך.

נערך לאחרונה ע"י הצעדן בתאריך 01-04-2007 בשעה 14:03.
ישן 01-04-2007, 14:10
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי הצעדן שמתחילה ב "כל נושא רשיונות הנשק בארץ..."

אתה צודק בהחלט.

רק שאלה, אם אפשר-

גם אני בין אלה שהוכשרו לשימוש באקדח, אך בעוונותי נסיוני מסתכם בסוג כלי אחד בלבד.
חבר טוב עם הכשרות רבות יותר משלי המליץ לי על אקדח USP בקוטר 0.45 כאקדח להגנה עצמית, בשל העובדה כי פר כדור, כוח העצר שלו גדול משמעותית, וכמתגונן, אני נדרש לעצור תוקף, ולא להסתער על כוח שלם. מה דעתך?

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 01-04-2007, 14:18
צלמית המשתמש של הצעדן
  הצעדן הצעדן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.09.05
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי רגב06 שמתחילה ב "אתה צודק בהחלט. רק שאלה,..."

תשובה לשאלה כזו תהיה תיאורטית לגמרי, כי המשוואה של כמות כדורים <> קוטר תלויה בראש ובראשונה במצב בו תהיה ומעל הכל במיומנות שלך = shot placement.

45 הוא קוטר מצויין שמהווה סטטיסטית בסיס לכושר עצירה מצויין, תשתמש בתחמושת מתרחבת והרווחת פעמיים. גם העלית את כושר העצירה עוד יותר וגם נמנעת מחדירת יתר של קליע.

הבעיה שלי - במקרה הזה עם ה-USP (שהוא אקדח שאני מאוד אוהב וגם היה לי כזה שאני מתגעגע אליו) היא גודלו. אקדח גדול, מגושם שאינו נח לנשיאה ובוודאי להסלקה. ב 45 זה עוד יותר משמעותי מאשר ב- 9X19. אם תלך על דגם סוקום שהוא ה- USP "האמיתי", אנחנו כבר מדברים על כלי טקטי גדול מאוד.
בשורה התחתונה אתה צריך לבחון קודם כל אם נח לך עם כלי כזה, אם אתה מדייק וכל כדור הולך למטרה -גם תחת לחץ- ולעשות את חשבון ההעדפה שלך. (אם אתה אוהב לירות 45 או לא).

דרך אגב, למרות שיש לי שני גלוקים 9X19 אחד תצורת מפעל והשני מאובזר ומשופצר, תמיד טענתי שהגלוק היחיד ששווה משהו באמת זה הגלוק 21. שווה לך לנסות אם הקוטר הזה מדבר אליך.
הגלוק 21 וה- USP למרות שהם חולקים את ה-45 מתנהגים ומרגישים אחרת לגמרי. נסה את שניהם.

ישן 01-04-2007, 14:37
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי הצעדן שמתחילה ב "תשובה לשאלה כזו תהיה תיאורטית..."

תודה על התשובה המפורטת והרצינית.

עד כה, הלך לי די טוב בסעיף ה- SHOT PLACMENT. בקשר לדגם סוקום, אני צריך ללמוד עוד, כי הייתי תחת הרושם שדגם זה אינו נגיש לי כקונה פרטי. גם אודות הגלוק 21 יש לי שיעורי בית להכין.
שוב תודה.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 01-04-2007, 19:38
  אישגדול אישגדול אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.09.06
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי רגב06 שמתחילה ב "תודה על התשובה המפורטת..."

רגב
הייתי מוסיף עוד שיקולים ביחס לתחמושת 0.45:
- מחיר גבוה יותר, ומבחר תחמושת יותר קטן - יש פחות דרישה, אז יש פחות מצאי. משמעות המחיר הגבוה - עלויות גבוהות יותר כדי לשמור על כשירות.
- נגזרת של הכשירות - כדור 0.45 "בועט" יותר, כלומר - יותר קשה לשלוט על אקדח בקוטר הזה מאשר על 9 מ"מ, מה שמצריך יותר אימון.
- אקדחי 0.45 גדולים יותר ומסורבלים יותר לנשיאה. יש לי חבר שהיה לו הקלר USP 9 מ"מ, שהיה לו נחמד מאד כל עוד הוא הסתובב בחברון. כאזרח הוא נשבר בסוף, וכיום יש לו טאורוס קטן וקל. מה לעשות, כאזרח לא נוח לנוע עם משהו בגודל של תומ"ת ממוצע... (טוב, אולי לא עד כדי כך גדול... מרגמה 81).

ישן 01-04-2007, 20:43
צלמית המשתמש של noam17c

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי GilTal שמתחילה ב "בהנחה ושניכם מתכוונים לאותו חבר (-:"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי GilTal
הרי שהכלי המדובר (טאורוס טיטניום) ירה בנתיים קצת מעל ל1000 - 1200 כדורים מסוגים שונים (לצערי לא יוצא לי להתאמן מספיק בזמן האחרון - ומישהו, רמז רמז... לא בה להעביר לי אימון כמו שהוא הבטיח - בסוף אני אתאמן על הקומקום שלך!) ובנתיים לא עשה אף מעצור משום סוג. זאת למרות ששני מטווחים קצרים (50 כדורים כל אחד) התבצעו תוך המלחמה כאשר האקדח היה חשוף לתנאי אבק לא סימפטיים.

למעט העובדה שטאורוס הזה בועט כמו פרד (ביחס לUSP ולגלוק 19C ובעצם לכל אקדח אחר בו יריתי חוץ מגלוק 26) אין לו חסרונות משמעותיים בעיני כנשק להגנה עצמית. כניראה שלא הייתי לוקח אותו כאקדח שירות בחברון.

אני לא מכיר את האיש שמאחורי הכינוי (את איש ג' כן) אבל צריך לבחון כל כלי שכזה לגופו, כעיקרון במרבית אלו שנתקלתי - מדי פעם תקלות נקירה, אך לא סדרתי בכולם.

אתה יכול לבוא להתאמן אצלי, יש גם קומקום ..

"יש לנו ציבור מסור להגנה ומוכן לחרף את נפשו להגנה על הציונות, אך אין לנו ציבור מוכשר,מאומן ומצויד לכך". דוד בן גוריון 1948.

ישן 01-04-2007, 17:18
צלמית המשתמש של noam17c

Facebook profile

ברי,

אין לי היום גישה לכלי שכזה, נסה ליצור קשר עם ד"ר, אולי יש לו כלי שכזה תחת היד ? לא יודע.

יריתי בעבר - לפני כ 11 שנים עם כלי שייצר ד"ר, הפורטים שלו דומים יותר לפורטים של ה"בול V JET" . לא אהבתי. היו תקלות מחזוריות (מחזור ירי) - מכיוון שלא בוצע הייצור באופן סדרתי אלא כל כלי בנפרד, כנראה שזו התוצאה..

כרונו - יש לנו זהה.. הם עשו "עלייה" לארץ יחדיו..

לטירון - נשק לעובד חברות אבטחה אינו נכלל בתבחינים של משרד הפנים. עובד אבטחה לא יכול לקבל רישיון לכ"י, אלא רישיון זמני, הניתן (לאחר בקרה בסיסית למדי ולא איכותית לטעמי, של מה"פ והגורמים הממונים) לשומר ורישיון זה ספציפי לכלי, לאחר הכשרה על אותו כלי, לפרק זמן מוגבל.
(ככה זה כשמפריטים גם את ביטחוננו האישי)

על מנת לקבל רישיון לכלי ירייה - עלייך לעמוד בתבחינים, אם אינך עומד, בדוק איך אתה יכול לעמוד בהם. (במסגרת חוקית וכשרה )

כתבתי לך איך אתה יכול להנות במטווח. אם תרצה לרכוש אקדח - אתה יכול לרכוש אקדח שיאוחסן במטווח, תוכל לירות איתו בכל עת שתחפוץ.

אם תצטרף לעולם הירי המעשי, תוכל (בהסתייגות) לקבל רישיון לאחר כשנתיים של פעילות בענף, כאשר הרישיון יהיה "מותנה" בהמשך פעילות בתחום.

אם תרצה, צור קשר.

לרגב06 - קליע 0.45ACP כבר אינו "נחשב" כקליע מוביל לעצירה אלא קליע 0.40SW. מרבית כוחות אכיפת החוק בארה"ב ובמקומות אחרים בעולם עוברים לקליבר זה. תכולת מחסנית גבוהה יותר מ 0.45, משקל קליע דומה (כ 185 גריין) ומהירות לוע קרובה ל 0.45 ולעיתים הרבה יותר ממנו.

HK בדגם SOCCOM שהציע ברי הוא אכן כלי מעניין, אבל זה כמו להסתובב עם תומ"ת נגרר.. גלוק 21 כלי נהדר, אבל יש היום אופציות קטנות יותר - גלוק 23 (גוף של 19 צינה של 040) גלוק 36 (חד טורי, קליבר 045, גודל פיזי קרוב ל G26 לערך.)

אם לחפש את הפשרה - בדוק G23. כמו להחזיק את הגלוק שיש לך היום, טיפה יותר כבד. יש להשיג בארץ.

חג שמח ושקט,

נעם.

"יש לנו ציבור מסור להגנה ומוכן לחרף את נפשו להגנה על הציונות, אך אין לנו ציבור מוכשר,מאומן ומצויד לכך". דוד בן גוריון 1948.

נערך לאחרונה ע"י noam17c בתאריך 01-04-2007 בשעה 17:19. סיבה: תוספת מידע
ישן 02-04-2007, 13:43
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

לא שמעתי ולא הכרתי את נושא הנזקים האורטופדיים מירי באקדח, אשמח אם תוכלו להרחיב.

האם זה רלוונטי גם למי שיורה יותר מעשרות כדורים על בסיס חודשי, או שאתם מתיחסים לנפחים גדולים בהרבה?

ישן 02-04-2007, 14:49
צלמית המשתמש של noam17c

Facebook profile

ברי - אני אישית לא אוהב את ה 040 - מכאיבה בידיים ובכיס .. נשאר עם 9 ועם 5.56 ... (טוב, גם עם הרובה אוויר לאימונים..)

כן אלימה לא אלימה - מעניין לקרוא על נזקים בארה"ב - שם לתחמושת יש חשיפה הרבה יותר טובה מאשר לעשרה / עשרים יורים ישראליים. (אנחנו, כמה קטנים שנהיה, תמיד נעשה רעש כמו ליגיון שלם)

לרגב -

בדומה לאימון ללא חימום או חזרות רבות על תנועות מסויימות, גורמים / גורמות לפגיעה בגידים, מפרקים, סחוסים וכו'.

איך להתגונן - אימון השרירים להגנה על המפרקים, לדעת מתי להתחיל וגם מתי להפסיק, על מנת למנוע פגיעה.

אתה יכול לירות מספר מועט של כדורים - אבל לבצע הרבה "יבשים" ולדפוק את המערכת שלך, ולחילופין, לירות הרבה ולהתאמן הרבה ולא להפגע. זה גם משהו אישי וקשור בכושר ובגוף שלך. אין מדד מסויים.
(בכל אופן לא לאקדחים, יש לרובים - כמות הרתע המותרת לספיגה ביום אחד, ניתן למצוא חומר בחוברות של צבא ארה"ב. יש לי היכן שהוא, אולי אחרי החג)

ממש כמו פציעות ספורט. ניתן לקרוא על כך חומר רב באתר של מכון וינגייט.

אבי, אנחנו מחכים לך.. תן צלצול כשאתה בסביבה.

נעם.

נערך לאחרונה ע"י noam17c בתאריך 02-04-2007 בשעה 14:51.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:35

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר