לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-04-2007, 11:14
  itsik2005 itsik2005 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.04.07
מה הייתם עושים עם 250K ש"ח לטובת היחידה שלכם

בסוף שבוע פורסם כי דן חלוץ נמצא בקורס יוקרתי למנהל עסקים בארה"ב בעלות של 56K$ כאשר על החשבונית מופיע צה"ל. תארו בדמיונכם לו הייתם מקבלים תקציב כזה מה הייתם עושים בו ..
קחו אותי לדוגמא:

1.מנוי בחדר כושרר שנתי לכל הלוחמים הגדוד שלי או
2.רכש של 100 מכשירי mars לנשקים ומחלק בגדוד או
3.מממן עלות שימוש בטלפון נייד לחטיבה שלמה במשך שנה או
4.מצמיד רכב לבן לכל פלוגה בחטיבה לכל תקופת המילואים

מה הייתם עושים אתם?
ואתה דני שמתי לב שיש לך איזה קטע עם כסף גם המניות וגם עכשיו .
נראה לך הגיוני שהצבא ישקיע בך רבע מיליון שקל לטובת הכשרה שלא יהיה לו ממנה שום תועלת בזמן שלחלק גדול מהחיילים חסרות הכשרות שהצבא כן יכול ליהנות מהם?

אז בוא ותבדוק את האפשרות לשנות את השם בחשבונית מ צה"ל ל דן חלוץ אם להגינות יש איזושהיא משמעות בעינייך...

אגב אני מניח שיש עלויות נוספות לסיפור הזה לא?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-04-2007, 11:26
  משתמש זכר Black Mammmba Black Mammmba אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Black Mammmba Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי itsik2005 שמתחילה ב "מה הייתם עושים עם 250K ש"ח לטובת היחידה שלכם"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי itsik2005

אז בוא ותבדוק את האפשרות לשנות את השם בחשבונית מ צה"ל ל דן חלוץ אם להגינות יש איזושהיא משמעות בעינייך...

אגב אני מניח שיש עלויות נוספות לסיפור הזה לא?

אני לא מבין על מה הקיטור פה?
דן חלוץ היה רא"ל בצבא. כמה כבר רא"ל יש ? 19. במדינה של כ 6 וחצי מיליון איש יש רק 19 רא"ל.

חוץ מזה, זה חלק מהתנאים שלו. ומגיע לו על העבודה שלו בצבא. לא סתם האיש היה בצבא כ40 שנה.
להיות רמטכ"ל נראה לך זה פשוט?

אני לא מבין על מה אתה מקטר כאן ? על זה שחלוץ מקבל "קורס שיחרור" בשווי רבע מיליון שקל?.
אל תשכח שבצבא יש חלוקת כספים. הכסף הזה מגיע מתקציב המשכורות. ולא מקנית ציוד חדש לצבא. שיש לו את התקציב משלו.

יותר אבסורד זה. האלופים במיל'. אשר מקבלים פנסיה בעשרות אלפי שקל מהצבא ועוד עובדים בחברות ומקבלים גם שם עשרות אלפי שקלים לחודש.

"שאלוהים ירחם על אויבי,כי אני לא ארחם עליהם,,-גנרל ג'ורג' סמית' פטון

ישן 14-04-2007, 12:16
  משתמש זכר Black Mammmba Black Mammmba אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Black Mammmba Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי itsik2005 שמתחילה ב "אולי לך זה נראה בסדר אבל.."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי itsik2005
אולי לך זה נראה תקין אבל לי לא מאחר ובמשך שנים נמנעו להשקיע בטענות של בעיות תקציב ולאור המלחמה האחרונה שחלק מתוצאותיה נובעות מבעיות תקציב ועוד חלק מדלות פעילותו של האיש הנ"ל הייתי מצפה לרגישות יתר בפיזור מאות אלפי שקלים ללא שום הצדקה הרי זה לא שהאיש יוצא חסר כל. אני בטוח שאם יתאמץ יוכל לחסוך את ההוצאה המיותרת והלא הגונה הזו (אני הייתי עושה זאת אבל אולי בגלל זה לעולם לא אהיה רמטכ"ל)

אני לא מסתכל על הבן אדם. אלא על התפקיד שהוא מילא.
ומה לעשות אלה התנאים של התפקיד. אף אחד לא דיבר על מה עשה אהוד ברק עם הכסף מהצבא. או שחק או שומרון נכון ? כי לתקשורות זה לא אכפת.

ואם מאשרים לחלוץ את הקורס הזה במחיר הזה. אז כנראה מגיע ואפשר לתת.

אתה יודע כמה אנשים הולכים ללימוד בחו"ל על חשבון הצבא? באיזה מכללות מיוחדות ללימודים טקטים?.

לך תרגיש מה שהתקשורות רוצה שתרגיש.

אנשים נוטים להסתכל על רגע אחד ומסויים בחיים במקום על כל החיים. ועל פי זה להחשיב.

תחשוב על זה כך, זה עוד פצצה לחיל האוויר או איזה קורס לחלוץ. אין הבדל.

ברבע מיליון שקל אפשר לעשות הרבה דברים בשביל הצבא. אבל מה לעשות שכסף הזה לא יצא מתקציב האמל"ח אלה מתקציב המשכורות. אז ככה זה פחות צריך לעיין אותנו.

"שאלוהים ירחם על אויבי,כי אני לא ארחם עליהם,,-גנרל ג'ורג' סמית' פטון

ישן 14-04-2007, 15:06
צלמית המשתמש של Pilon
  Pilon Pilon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.03.06
ממבה שחורה
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Black Mammmba שמתחילה ב "[QUOTE=itsik2005]אולי לך זה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Black Mammmba
אני לא מסתכל על הבן אדם. אלא על התפקיד שהוא מילא.
ומה לעשות אלה התנאים של התפקיד. אף אחד לא דיבר על מה עשה אהוד ברק עם הכסף מהצבא. או שחק או שומרון נכון ? כי לתקשורות זה לא אכפת.

ואם מאשרים לחלוץ את הקורס הזה במחיר הזה. אז כנראה מגיע ואפשר לתת.

אתה יודע כמה אנשים הולכים ללימוד בחו"ל על חשבון הצבא? באיזה מכללות מיוחדות ללימודים טקטים?.

לך תרגיש מה שהתקשורות רוצה שתרגיש.

אנשים נוטים להסתכל על רגע אחד ומסויים בחיים במקום על כל החיים. ועל פי זה להחשיב.

תחשוב על זה כך, זה עוד פצצה לחיל האוויר או איזה קורס לחלוץ. אין הבדל.

ברבע מיליון שקל אפשר לעשות הרבה דברים בשביל הצבא. אבל מה לעשות שכסף הזה לא יצא מתקציב האמל"ח אלה מתקציב המשכורות. אז ככה זה פחות צריך לעיין אותנו.

איך שלא תהפוך את זה, מדובר באדם ( רב זכויות אומנם ) שכשל בתפקידו כמפקדהעליון של צה"ל, במבחן החשוב בחייו. מה זה משנה מה קיבל ברק, שחק או שומרון ? זה שכולם נוסעים 120 קמ"ש הופך את זה לנכון, חכם, צודק או מוסרי ? דווקא הרמטכ"ל המדובר, שדבקה בו קללת לבנון השנייה, שהתחיל את המלחמה בטלפון לסוכן המניות שלו, אותו רמטכ"ל שנאלץ לפרוש בגלל כשלונו החרוץ, דווקא הוא לוקח רבע מליון שקל ?? מה זאת אומרת " כספים מתקציב המשכורות " ?...מדובר בכספי משלם המיסים, אני אתה וכולנו. מן הראוי היה שיוותר על הכסף הזה ולו למען לא לנקר עיניים המייחלות להביט מבעד למפרולייט.
ישן 14-04-2007, 19:01
  J-R J-R אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.01.06
משפט לא טוב אופיר
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי ofir_arzi שמתחילה ב "זה מפריע לך בגלל שאתה מוכן..."

ציטוט:
זה מפריע לך בגלל שאתה מוכן לעבוד 40 ולא לקבל פיצוי?

בוא לא נעוות את הדברים הוא לא עבד בגולאג.. הוא עבד מבחירה במערכת בה התקדם ופרח, וגם עשה זאת מתחושת שליחות וסיפוק אישי. בנוסף מדובר במערכת היודעת לתגמל מאוד את בכיריה, על אחת כמה וכמה טייסים בחיל האויר שאצלם תנאי השירות גבוהים משלב מוקדם ביותר (תשווה סדרי יום של טיס בן 24 לסדר יומם של קציני שטח בחי"ר עד דרגת מג"ד, אין מה להשוות). במשך 40 השנה האלה לא עבד הרמטכ"ל בהתנדבות- הוא קיבל משכורות יפות עם תנאים מעולים, פנסיה גבוהה לימודים וכו'. גם כעת לאחר פרישתו הוא ימשיך להנות מהעובדה שכיהן כרא"ל גם באזרחות ואין מה לדאוג לו, בין אם ימשיך לעבוד ובין אם יצא מיד לגמלאות.

כך שלא צריך "לפצות" אותו על שום דבר.

ישן 14-04-2007, 22:33
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
בשום אופן לא נעלי הרים לכל הלוחמים.
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי oplo שמתחילה ב "הלוואי"

יש סיבה מצויינת ש*אף* צבא בעולם לא מחלק נעלי הרים לכל הלוחמים, וזה לא כסף; זה כי נעליים כאלה הרבה פחות טובות מנעלי צבא בריצה ובהסתערות, למרות שהם הרבה הרבה יותר טובות מנעלי צבא בכל הקשור לסחיבת משקל ולהגנה מפני נקעים.
נעל הרים היא קשיחה מעצם ברייתה, בעוד שנעל צבא טובה צריכה להיות פשרה בין נעל ריצה לנעל הרים.
אם כבר, שישקיעו כסף בקניית נעלי מרינס במקום נעלי צבא סטנדרטיות; וכפי שציינתי כמה פעמים, זו אפילו לא השקעה גדולה במיוחד לעומת מה שצה"ל קונה היום.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 14-04-2007, 23:03
  YGH YGH אינו מחובר  

בבקשה:
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי Black Mammmba שמתחילה ב "התפרט בבקשה מהם נעלי מרינס?"

כאלה (הדגם הרגיל, גורטקס, שמנסיון עובד לא רע גם במזג אויר חם):
http://tinyurl.com/23mjv7
או כאלה (דגמים מדבריים למזג אויר חם):
http://tinyurl.com/2xqpjc
http://tinyurl.com/ywn9wj
ויש את המדבריים גם בשחור:
http://tinyurl.com/25evn9
כל אחד מהדגמים בא בכמה מידות רוחב.

גלריית התמונות שלי

ישן 15-04-2007, 07:48
  YGH YGH אינו מחובר  

הדגם הרגיל של נעלי מרינס פותח לפני עשור,
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי Black Mammmba שמתחילה ב "[QUOTE=YGH]כאלה (הדגם הרגיל,..."

ובאותו זמן בערך צה"ל היה עסוק בפיתוח נעליים משלו, שהן הנעליים הקלות שמנפקים היום לחי"ר. מלבד הזמן והכסף הרב שהושקע בפיתוח אותם נעליים, גם בתחילת תהליך הפיתוח למיטב ידיעתי לא הסתכלו החוצה לבדוק מה יש בעולם.
לכן, גם אחרי שצה"ל התחיל לקנות נעליים כבדות בארה"ב, אין הרבה סבירות שייקנו נעלי המרינס בכמות גדולה. אם היו אומרים 'ניסינו וזה לא התאים', מילא - אבל לא ניסו.

גלריית התמונות שלי

ישן 15-04-2007, 08:09
  J-R J-R אינו מחובר  

YGH
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "הדגם הרגיל של נעלי מרינס פותח לפני עשור,"

למה אתה מתכוון כשאתה אומר
ציטוט:
זה כי נעליים כאלה הרבה פחות טובות מנעלי צבא בריצה ובהסתערות, למרות שהם הרבה הרבה יותר טובות מנעלי צבא בכל הקשור לסחיבת משקל ולהגנה מפני נקעים.

?
אני חשבתי שבסוף הכל מסתכם בשני נתונים- משקל ואורתופדיות. אשמח לשמוע יותר.

אגב, הנעליים האלה שהבאת, יש דגם כזה גם בצבע חול נכון? כי שני קצינים אצלנו הלכו עם כאלה, ואני ממש זוכר את הכיתוב הזה בצד העקב והשריכה הגבוהה. אני גם חייב להגיד שבמציאות הן נראות פחות צבאיות ומגושמות מבתמונה, למרות שמעולם לא נעלתי אותן (כמובן) או שאלתי לטיבן.

האם יש סיכוי שכלכלי יותר לרכוש נעליים כאלה מלהמשיך לייצר את הנעליים הקלות הנוכחיות?

ישן 15-04-2007, 09:30
  YGH YGH אינו מחובר  

הסברתי הכל בחוברת על ביגוד החי"ר,
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי J-R שמתחילה ב "YGH"

עמ' 77-92.
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=134844

ובקצרה: קח נעל הרים ותנסה לכופף אותה באמצע. בלי לשבור אותה לא תצליח; פס התמיכה שלה קשיח.
קח נעל ספורט ותכופף אותה באמצע; קל מאוד.

כשאתה רץ, הרגל נעה בצורה כזו שהנוחות המיטבית מתקבלת אם הנעל מסוגלת להתכופף איתה במידה מסויימת. ריצה עם נעליים קשיחות קשה יותר, מעייפת יותר לאורך זמן, וגם איטית יותר.

יש בערך עשרה דגמים שונים של הנעל, ואפשר למצוא את חלקן בצבעים שונים ומשונים; ואכן, גם את הדגם הרגיל כבר יש בצבע חול.

גלריית התמונות שלי

ישן 14-04-2007, 17:56
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי ISHPUZ שמתחילה ב "היי! למה לא אמרתם שמשחקים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ISHPUZ
היי! למה לא אמרתם שמשחקים בדמגוגיה? הכי כיף לשחק בדמגוגיה!
יש לי גם כמה -
מה הייתם עושים למען יתומי צה"ל בכסף שעולה ערב טייסת?
מה הייתם עושים למען חיילים בודדים בכסף שעולה הב.מ.וו של הרמטכ"ל?
מה הייתם עושים למען פצועי מלחמת לבנון השניה בכסף שעולה להטיס אלופים לפגישות במסוק?
והפלאזמות! הפלאזמות!!! לא לשכוח את הפלאזמות!!!!!!

אחחחח.... איזה כיף לשחרר קיטור עם קצת דמגוגיה!

אתה לא בכיוון....איך אתה מעז לתקוף את הדמגוגיה בפורום!!, תיכף תבוא בטענות כשכותבים על נושאים שלא מבינים בהם כלום....."לדעתי צריך לטוס במוד מכ"ם TWS במקום בRWS...." (מתוך יומנו של תותחן בפורום פרש...)
אמיל.

ישן 14-04-2007, 19:16
  J-R J-R אינו מחובר  

המגזר הפרטי אינו משולם מהכסף שלי ושלך
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "נו באמת ... וקורס ריינג'רים..."

והקורס של חלוץ, יחד עם המשכורת שהוא ימשיך לקבל חצי שנה לאחר השחרור, והנהג עם האוטו שישאר לו 4 חודשים, ושאר טובות ההנאה (ואני לא מוצא דרך אחרת לקרוא להן) גם הן משולמות בכסף שאני ואתה משלמים עבור סעיף "בטחון". אני לא בא לשפוט כאן האם זה מגיע לו או לא - אני רק בא להזכיר שיש פה הבדל גדול בין המגזר הפרטי. אם דריקטוריון של חבר'ה פרטית מחליט על הפרשת "מצנח זהב" למנהל יוצא הוא עושה זאת מרווחי החברה שהם בעצם כספו שלו - וזאת זכותו המלאה. אם המדינה מממנת לדני חלוץ את המשך דרכו באזרחות היא עושה זאת מ"רווחי" המיסים, שזה בעצם הכסף שלי ושלך.

אגב, אני לא טוען שהאנשים שמגיעים להיות רמטכ"לים עושים זאת משיקולי יוקרה ודאגה לעתידם הכלכלי, אין לי ספק שהם בכלל לא חושבים על כך, ובדיוק בגלל זה תפקיד הרמטכ"ל היה קוסם למספיק אנשים מוכשרים לא פחות גם אם לא היה כרוך בפינוקי ממון.

אני לא יודע מה קורה בארה"ב או אירופה, אבל אני כן יכול להזכיר באיזה מין מדינות כרוכים תפקידי הצבא בהון ומעמד - ואלה לא המדינות אליהן היינו רוצים להשוות עצמנו.

ישן 15-04-2007, 13:36
  noamlaw noamlaw אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.08.06
הגיע הזמן לתקן את טעות 'המגזר הפרטי'
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי J-R שמתחילה ב "המגזר הפרטי אינו משולם מהכסף שלי ושלך"

ולא רק בגלל שכל הזמן הטענה היא שזו "קופה פרטית" ואז מותר הכל. [ראה מקרה ש. נחמה וש. אריסון ובנק הפועלים ועוד כאלה].

הצרה היא שזה כן על חשבון הציבור:

ולא לא אשתמש בדמגוגיה [אמיל..] אלא אתן לכם קצת נתנוים הקשורים דווקא ל...מסים:

הבנק נניח עשה מחזור 1 מיליארד.
הבנק רוצה לשלם מה שפחות מס. ולכן הבנק מודיע כי יש לו חובות מסופקים של נניח 300 מליון.

ואז: 1 מיליארד פחות 300 מיליון - ולאחר ניכוי ההוצאות ישלם הבנק מס על

פחות מ - 700 מיליון.

וזו רק דוגמא אחת מני רבות. הדבר תקף גם במגזר הפרטי שלא לדבר על כך שעובד בנק הוא עובד ציבור.

לעניין חלוץ: הייתי מעדיף שיוותר על הצ'ופר. משלקחו שיבושם לו. הוא חתום על חוזה והמדינה חתומה גם כן - נותר רק למלא אחרי סעיפיו.

ישן 14-04-2007, 18:13
צלמית המשתמש של Pilon
  Pilon Pilon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.03.06
דמגוגיה
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=ISHPUZ]היי! למה לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי emile-a
אתה לא בכיוון....איך אתה מעז לתקוף את הדמגוגיה בפורום!!, תיכף תבוא בטענות כשכותבים על נושאים שלא מבינים בהם כלום....."לדעתי צריך לטוס במוד מכ"ם TWS במקום בRWS...." (מתוך יומנו של תותחן בפורום פרש...)
אמיל.

אחח...דמגוגיה.
מזכיר לי את שנות ה 80, בכל פעם שבגין או מי מאנשי הימין היה נואם, ישר כותרות העיתונים היו מזדעקות : " דמגוגיה זולה ".
ואמיל מכובדי, יש לך חיישן במחשב המאתר טילי ק"א שהשם חלוץ רשום עליהם, שאתה מזדעק להגן עליו...לא צורם לך ? אפילו לא קצת ? שים לב שמעולם לא התווכחתי איתך בשירשורים האין סופיים על "פלזמות", אבל המחסור בימחים לא מדגדג לך, שנראה לך שאפשר לפזר כך כסף בצה"ל, כשעוד מבחנים רבים לפניו, אולי הקשים ביותר שידענו ? באמת לא צורם לך ?
ישן 14-04-2007, 18:27
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי Pilon שמתחילה ב "דמגוגיה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Pilon
אחח...דמגוגיה.
מזכיר לי את שנות ה 80, בכל פעם שבגין או מי מאנשי הימין היה נואם, ישר כותרות העיתונים היו מזדעקות : " דמגוגיה זולה ".
ואמיל מכובדי, יש לך חיישן במחשב המאתר טילי ק"א שהשם חלוץ רשום עליהם, שאתה מזדעק להגן עליו...לא צורם לך ? אפילו לא קצת ? שים לב שמעולם לא התווכחתי איתך בשירשורים האין סופיים על "פלזמות", אבל המחסור בימחים לא מדגדג לך, שנראה לך שאפשר לפזר כך כסף בצה"ל, כשעוד מבחנים רבים לפניו, אולי הקשים ביותר שידענו ? באמת לא צורם לך ?

כנראה לא קראת מספיק את התגובות והשירשורים שלי.
מאז ומעולם כאב לי על ההפקרות ההזנחה והמחדל בימ"חים וביחידות המילואים הירוקות, הזנחה רבת שנים של מפקדים ירוקים....את כל הרפש, האשמה והאחריות רבת השנים הנ"ל ספג חייל כחול אחד שהיה ללא ספק אחראי ב100 אחוז אבל בערך אשם באפס אחוז....לכן אני נזעק להגן עליו בעניין ההכפשות (שים לב שבעניין ההתפטרות שלו מעולם לא הגנתי עליו ותמכתי בהחלט בכך שהוא צריך להתפטר, כי האחריות עליו בהגדרת היותו הרמטכ"ל...).
עיון בשירשורים שלי יוכיח לך שאני תומך גדול בחיזוק כוחות היבשה, כולל על חשבון יחידות מיוחדות וחיל האויר....בין זה לבין דמגוגיה לגבי קורס כזה או אחר,הדרך ארוכה...וכתב יפה לפני אישפוז.
האמת שלא התייחסתי ספציפית למקרה זה גם בתגובתי, לא הגנתי על חלוץ במקרה זה ואין לי כוונה לעשות זאת כי לא גיבשתי דעה בעניין ואין לי מספיק פרטים....אין זה אומר שהדמגוגיה לא חוגגת כאן כי היא כן...
רק תאוריה לגבי משפט הסיום שלך, ואני לא נכנס ספציפית למקרה הקורס הנ"ל של חלוץ..אבל, בשביל לנצח את המלחמות הבאות צריך קודם כל אנשים טובים, (אפילו לפני כוונות מאפרובייט...) ואנשים טובים משאירים ע"י הוצאות מהסוג הנ"ל (גם אם זו ספציפית אינה מוצדקת..).
את הכסף שבהשקעה באנשים ותיגמולם רוב האנשים כאן אינם יודעים להעריך, כל צופר שמישהו מקבל היא מייד שחיתות וכל טיסה במסוק היא בזבוז (כמובן שזמן יש בשפע לכולם...כאן בפורום....)
לשאלתך, תעשה חיפוש ותראה כמה הדבר כואב וצורם לי, חיפוש היה מונע את השאלה הדמגוגית שלך.
כל טוב.
אמיל.

ישן 14-04-2007, 21:46
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "באמת שאין לי מושג...לא יודע..."

גם בוגי יצא ללימודים בארה"ב אחרי שפרש. ורמטכ"לים נוספים לפניו.
אבל ראבאק, מה אתם חושבים שהם עושים שם? משלימים פסיכומטרי על חשבון המענק? הם בדרך כלל הולכים להיות עמיתי מחקר בכל מיני תכניות מתקדמות לאסטרטגיה ותורמים מהידע שלהם לא פחות משהם לומדים. בוגי היה עמית מחקר במכון וושינגטון לחקר המזרח התיכון והרצה בכל מיני כנסים מטעם המכון, וייצג את עמדתה של מדינת ישראל.
מה מדינת ישראל מרוויחה מזה? קצת יחסי ציבור אצל גורמי מחקר וקובעי מדיניות בארה"ב, והשתתפות מסויימת בהצגת עמדת ישראל בדיונים שונים.
האם זה שווה את הסכום המושקע בכך? לא בטוח שאפשר לכמת את זה בכסף, אבל זה דבר שנהוג כבר הרבה שנים ועם כל הכבוד, רבע מליון שקל זה המון תקציב בשביל גדוד מילואים אבל פיפס קטן בהוצאות של משרד הבטחון ומשרד החוץ.
ביקור של שבוע של שר החקלאות, שר התיירות או השר לענייני ירושלים על פמלייתם, מאבטחיהם מקנם וצאנם בארה"ב עולה יותר.
ישן 15-04-2007, 13:42
  YGH YGH אינו מחובר  

שוב, מקסימום שח"ע לחצי.
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי DUL101 שמתחילה ב "optics 4 every body"

יש כמה חסרונות לאובדן העומק ולראיה בעין אחת של השח"ע, ולא במקרה מקובל אצל האמריקאים, גם כשיש מספיק, לתת ללא-יותר ממחצית חיילי הכח - אחד מכל צמד - שח"ע, והשני בלי אופטיקה על העיניים. וזה אפילו כתוב בתו"ל.

גלריית התמונות שלי

ישן 14-04-2007, 22:31
  YGH YGH אינו מחובר  

ואתה חושב שהוא היחיד או הראשון? (רמז: לא, ולא, וגם לא רק רבי אלופים עברו את הקורס).
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי itsik2005 שמתחילה ב "מה הייתם עושים עם 250K ש"ח לטובת היחידה שלכם"

בקיצור, הנושא העקרוני הוא דבר אחד, אבל תעזוב במטותא את חלוץ בשקט. הוא כשל בתור רמטכ"ל, יש לי המון דברים לומר על תיאוריות הלוחמה המבוזרת שהיה שותף להן ועל ה-RMA בכלל,

אבל את הנורמות בצבא יש לבחון לא לאור 'חלוץ'. בוגי קיבל איזשהו קורס, האלוף ישראל זיו קיבל אותו קורס, ויש עוד לא מעט אלופים שקיבלו אותו קורס, גם בשנים האחרונות.
אז דיון על נחיצות העניין - בסדר; אבל הנושא איננו 'חלוץ'.

גלריית התמונות שלי

נערך לאחרונה ע"י YGH בתאריך 14-04-2007 בשעה 22:35.
ישן 15-04-2007, 09:37
  משתמש זכר Soloavia Soloavia אינו מחובר  
צחי בן עמי לתחום התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו

חבר מתאריך: 17.10.04
קצת פרופורציות

א. נושא המניות - כבר ברור עכשיו, לאחר הסיפור של בל"ל - שבמכירת המניות - חלקו של חלוץ היה בכך שניתבקש לאשר בטלפון את ביצוןע הפעולה שתוכננה והחלה זמן ניכר לפני הארוע. משך השיחה היה שניות ספורות בלבד, וזאת עפ"י הודעת הבנק במסגרת הסדרת הפיצוי לחלוץ.

ב. כמה כסף היו חוסכים על מתן 3,000 ש"ח ל-X חיילים שמשתחררים מידי שנה? למה דווקא לעצור בדרגת רא"ל?

ג. אני מזכיר לכם שעדיין לא פורסמו מסקנות וינוגראד - כל אלו שמכריזים כישלון (וסביר להניח שזו גם תהיה מסקנת הועדה) - צועקים בחלל ריק וללא ביסוס.

מעבר לכל אלה - נראה לי שזה דיון שרחוק למדי מנושא צו"ב וקשור יותר לאקטואליה או פוליטיקה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:50

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר