לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-02-2005, 17:36
  העכבר ששתק העכבר ששתק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.03.03
דליה דורנר: 'ייתכן שצריך לחנך את השופטים'

ביקורת חריפה על בתי המשפט בישראל מצד שופטת בית המשפט העליון בדימוס, דליה דורנר: בהרצאה שנשאה אתמול בכנס באוניברסיטת בר-אילן ביקרה השופטת את חוסר השוויון של מערכת המשפט, ביחסה המפלה כלפי ערבים אל מול העדפת אח''מים ובעלי הון.

"הענישה היא לעיתים בלתי שוויונית עד כדי כך שמתעוררת תחושה לא נוחה. ישנם מקרים שבהם באותה עבירה בדיוק ערבים יענשו בחומרה רבה יותר מאשר יהודים, וישנם מחקרים המאששים את הטענה. ייתכן שבסוגיה הזו צריך לחנך את השופטים'', אמרה דורנר בכנס.

ביקורת נוספת מפנה השופטת נגד מערכת אכיפת החוק, שלטענתה "מחמירה יותר עם הסקטור הערבי בתחום צווי ההריסה, במיוחד בירושלים".

השופטת דורנר מבקרת גם את היחס של מערכת המשפט כלפי אנשים רמי מעלה, כדוגמת החלטת ביהמ"ש מאתמול שלא להרשיע את התעשיין דב לאוטמן, ולהגיע עמו להסדר טיעון. דורנר סיפרה כי נכנסה לאתרי אינטרנט שונים ונתקלה בתגובות חריפות מאוד של הגולשים להחלטה.

תחומים נוספים שעליהם העבירה דורנר ביקורת הם תחומי ההגנה על איכות הסביבה, התכנון והבנייה. לדבריה, ההתייחסות לאדם יחיד שבונה ללא אישור שונה מהיחס שיקבלו יזמים חזקים כלכלית, ולבסוף מצליחים לשנות את תוכניות בניין העיר במקום להרוס את הבנייה הלא חוקית.

בסיום דבריה ציינה השופטת כי "מערכת המשפט צריכה לבחון את עצמה. הבעיה היא שרבים מחברי לא מכירים בבעיות, וכחלק מהפיתרון צריכים להודות קודם כל שהבעיה אכן קיימת".

http://www.nrg.co.il/online/1/ART/864/752.html
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-02-2005, 11:00
  The_Equivocator The_Equivocator אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.04
לא הגענו לשום מקום והפסק להכניס לי מלים לפה.
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "אז הגענו בסוף לכך שאתה מאשר שמדובר בהשערה לא מבוססת שלך"

צו הריסה זה דבר מאושר ע"י בית המשפט.
הריסת בית זה לא דבר זול, להרגיע את הרוחות בעיר לא קל, כאשר אחרי כל זה בית המשט משנה את ההחלטה שלו ופוסק פיצועים, ובאותו המקום נבנה שוב ביית גדול יותר הערייה שגם כך שרוייה בבעיות לא תמהר להרוס עוד בתים.

אבל אני חשבתי שאתה דווקא נוטה להסכים עם דברי השופטת דליה דורנר, ומצד שני אתה עדיין חושב שכל השופטים הם נקיי כפיים וטהורים, האם אין זה מצביע על היותך צבוע?
כי אני מסכים עם חלק מדבריה, קח למשל את תחום עברות התנועה הקשות(התחום מוכר לי היטב), ותעשה מחקר מה הולך שמה ותראה עד כמה הכל משוחד.

נערך לאחרונה ע"י The_Equivocator בתאריך 06-02-2005 בשעה 11:20.
ישן 06-02-2005, 11:38
צלמית המשתמש של Big Joe
  Big Joe Big Joe אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.01
אולי אני מצפה ממך להבנה מעבר ליכולתך
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "לא הגענו לשום מקום והפסק להכניס לי מלים לפה."

הריסת בית מקבלת אישור של בית משפט. ובית משפט עלול לטעות. כאשר השופטת דורנר מותחת ביקורת על בתי משפט השלום או המחוזיים, היא אינה טוענת חו"ח שהם מושחתים. היר טוענת שיש להם נטיה מסוימת שכדי לשנותה היא מציעה "לחנך" את השופטים.

לגבי הנושא הספציפי, יתכן שהעיריה הרסה את הבית לא לפי האישור. למשל השופט מתנה את ההריסה בביצוע פעולות מסוימות, כגון התראות, בדיקות נוספות וכיו"ב, והעיריה אינה ממלאת את כל הנדרש והורסת. במקרה כזה יכול מי שתובע לזכות בפיצוי. אני לא טוען א שכך זה היה, כי אני לא יודע מה פרטי המקרה. אבל גם אתה לא. אולם בניגוד לי, אתה מרשה לעצמך לפתח תיאוריות ןפרשניות על מה שאינך יודע.

כשתתבגר קצת תלמד שהחיים אינם שחור לבן. גם אם מבקרים את בית המשםט אין גורסים שהוא מושחת, וגם אם טעה בית המשפט - הוא אינו עושה זאת מטעמים בלתי מוסריים או בלתי ראויים. אולי אז גם תאבד את החוצפה לטעון - ללא כל בסיס עובדתי - שבתי משפט משוחדים.

ישן 05-02-2005, 20:39
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
כמה קל לומר "אני מתבסס על מחקרים מדעיים"
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "חשבתי כך. דמגוגיה בלבד"

במיוחד בתחום הסטטיסטיקה , שבו כל אחד יכול לקבל את התשובות שהוא רוצה אם הוא רק יודע מה לשאול. (ואיך להסתיר את השאלה האמיתית על ידי כותרת בומבסטית בעיתונות)

ביום שבו תציג בפני מחקר , שאחוזי הרסית מבנים בלתי חוקיים (ביחס לכמות המבנים האלה) במגזר הערבי גבוה מאחוז הריסת מבנים כנ"ל במגזר היהודי ... אפשר יהיה להתייחס לדבריך ברצינות , לא רגע אחד לפני .

אני לא בא עם השקפתי בלבד , מי שמסתכל על פסיחקות בהתי המשפט (בפרט בשנים האחרונות) ומסיק מהם אפלייה אנטי ערבית , לוקה בחוסר סבירות קיצוני .

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 05-02-2005, 21:31
צלמית המשתמש של Big Joe
  Big Joe Big Joe אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.01
את הבורות לא כדאי להפוך לנימוק...
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "כמה קל לומר "אני מתבסס על מחקרים מדעיים""

רק בור יכול להכריז שבסטטיסטיקה כל אחד יכול לקבל את התשובות שהוא רוצה אם הוא רק יודע מה לשאול. כי לא רק שאין זה נכון לגבי סטטיסטיקה, אלא שיצאת שמוק כי לא קראת את ההודעה שלי: המחקר נעשה על תוצאות של משפטים. מתוך תיקים של בתי המשפט. אז נראה לך שהפסק הדין היה תלוי בשאלה ששאלו מן התיק?

הלאה: ההצהרה האמיצה : " ביום שבו תציג בפני מחקר , שאחוזי הרסית מבנים בלתי חוקיים (ביחס לכמות המבנים האלה) במגזר הערבי גבוה מאחוז הריסת מבנים כנ"ל במגזר היהודי ... אפשר יהיה להתייחס לדבריך ברצינות , לא רגע אחד לפני . " היא מופת לחוסר הבנה. מה שאתה "דורש" הוא בדיקה של מערכת האכיפה: המערכת המוניציפלית, המשטרה, הפרקליטות. בתי המשפט אינם יכולים להשפיע אם אין מביאים עבריינים לדין.

טענתך שאינך בא עם השקפתך בלבד היא כמובן בדיחה. אז איך תקרא להצהרה סובייקטיבית ללא שום בסיס עובדתי? אבל לאור חוסר ההבנמה שאתה מגלה בבקורת משפטית, סטטיסטיקה, ותפקידי מערכת המשפט, זה כבר לא מפתיע.

ישן 06-02-2005, 08:31
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.04
"לחנך את השופטים'' ???
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי העכבר ששתק שמתחילה ב "דליה דורנר: 'ייתכן שצריך לחנך את השופטים'"

אם ימני היה אומר את זה, כל המערכת הייתה נעמדת על הרגליים האחוריות שלהם.

שמקודם תחנך את עצמה, אחר כך תגיד לאחרים. היא כבר הכניסה פה כמה שקרים גסים וכל זה נגד העם היהודי שבזכותו היא שופטת בארץ היהודים.

אם הייתה בודקת את הבנייה הבלתי חוקית של הערבים שבנו להם ערים שלמות, אין לזה שום השוואה לאיזו מרפסת עלובה של יהודים. אדרבה שתנסה לראות מה קורה בגליל ובנגב.

וכל זה בארץ היהודים.

ובארץ ערב הסעודית שזו ארצם של הערבים אין בכלל שום בניייה יהודית לא חוקית ולא בלתי חוקית, ובשאר מדינו ערב (שזה לא ארצם, רק מה שהם כבשו בכוח) שם היהודים לא מעיזים לפתו פה נגד ערבים, והמדונה הזאת פתחה את מלוא הפה שלה נגד העם שסבל הכי קשה בגלות ושעד היום אין לו עדיין עצמאות מלאה.

יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן (תהילים קכט, ח)

נערך לאחרונה ע"י מדינאי בתאריך 06-02-2005 בשעה 08:34.
ישן 06-02-2005, 11:42
  cold_lazarus cold_lazarus אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.10.04
יפה, אבל
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי העכבר ששתק שמתחילה ב "מחקר מאלף בנושא"

גם מאמר זה לא נותן מענה לסוגיה השנייה שהעלתה דורנר - היא סוגיית הייצוג.

הפקטור של טיב ההגנה לה זוכה הנאשם מוזכר אמנם ברקע התיאורטי, אך לא ניתן לו ביטוי במחקר עצמו (החוקרים פשוט יוצאים מאותה "גישת קונפליקט" - ואינם מייחסים חשיבות יתרה להליכים משפטיים גרידא). תקפות המחקר לפיכך בעייתית, מכיוון שלא נבדק, למשל: אחוז הפונים לסיוע הסניגוריה הציבורית בקרב שתי האוכלוסיות, או מידת ההשקעה הכספית בייצוג משפטי - והרי ברור (וגם מוכח מחקרית) שייצוג טוב פחות, יש בו בכדי לשאת בהשפעה על תוצאות התהליך המשפטי.

בעיה נוספת (ועקרונית) היא המתודולוגיה. אמנם לעוסה לעייפה, אך חשוב לציין את הטענה לפיה לא ניתן לקודד פרשנות - ולא ניתן להשליך עליה מסקנות כלשהן, בהסתמך על נתונים סטטיסטיים בלבד. אם רוצים להעלות טענה אודות הליך הפסיקה ואודות שיקול-דעתו של השופט, יש לחקור, מן הסתם, את אותם תהליכים קוגנטיביים/ את מערך השיקולים שהפעיל השופט בסביבה החברתית הנתונה (באמצעות ניתוחים איכותניים של גזרי הדין, למשל, ניתוחי פרוטוקולים או מחקר אתנוגרפי בדיונים עצמם).

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:19

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר