לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה -- ברוכים הבאים לפורום תנועות נוער והדרכה! לחצו כאן לפני שאתם מתחילים לכתוב! -- -- מה הפעילות הכי ישראלית בעיניכם? בואו לבחור! -- -- עיינו במאגר המאגרים, אולי תמצאו משהו שימושי -- חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > תנועות נוער והדרכה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-05-2007, 21:54
  צעיר מורעל צעיר מורעל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.01.07
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי פאקטשלי שמתחילה ב "לא מגלים סודות מקצועיים :D"

כאחד שנמצא במשצ"ים ומדצ"ים אני ינסה להסביר.

משצ"ים - מדריכי של"ח (שדא לאום חברה) צעירים: זה מדריכים שיכולים להדריך בני נוער בטיולים, סיורים וחולי.... (טיולים שנתיים בביה"ס).
דרגות (חח דרגות עלק): פש"צ - פרח משצ"ים, תלמיד כיתה ט' (אני אחד כזה) שבא למפגשים (קבוצה של 20 -15 איש) ומודרך כל השנה על ידי מש"צ (זה שעבר את הקורס ונמצא בכיתה י')
מש"צ - תלמיד כיתה י' אשר עבר קורס מש"צים שאורכו כשבועים והוכשר כמדריך של"ח צעיר.
מש"ב - מדריך של"ח בוגר זה אחד אשר עבר קורס סיור וניווט שאני לא טועה הולך שבוע (ניווטים, ירי - קליעה, סיורים וחולי...).
מש"מ או מש"ק (לא בטוח) - אחד שנמצא בכיתה יא' ועבר קורס הישרדות.
(כל הקורסים הם במעבר לשנה הבא שמתבצעים במהלך החופש הגדול).

מדצ"ים - מדריכים צעירים.
הבדל בין המשצ"ים למדצ"ים הוא די גדול מלבד זה ששניהם עורכים כל שבוע מפגש קבוצתי אחד שבו המד"צ (אצלנו זה כבר מדריך שבאוניברסיטה לאומת משצ"ים, שזה תלמידי כיתה י') או המש"צ מדריך.
אז ההבדל הוא שבמד"צים הקורס הוא נערך כשבוע בירושלים (לתלמידי כיתה ט' בחופש הגדול) וההכשרה היא כדי שיהיו מדריכים בקייטנות, כן, המדצ"ים מדריכים בקייטנות ולא בטיולים שנתיים וסיורים של בתי ספר יסודים או על יסודיים (תיכונים) אחרים (שזה מה שהמש"צים עושים).

אם ההסבר שלךי לא ממש מובן אז סה"כ אפשר לרשום בגוגל משצ"ים או מדצ"ים, או לחפש בויקי.
חזרה לפורום
ישן 27-05-2007, 17:22
צלמית המשתמש של רייצ'ל
  משתמשת נקבה רייצ'ל רייצ'ל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.04.07
מש"צים - מד"צים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Noa_A שמתחילה ב "מישהו יכול להסביר קצת על מד"צים-מש"צים?"

אז ככה

בקשר למש"צים
מש"צ כמו שכבר אמרו איזה 5 פעמים זה מדריך של"ח צעיר
זה תנועת נוער שמבוססת בעיקר על הכשרה שמועברת לפש"צים (הפרחים אלה המש"צים שעדיין לא עברו את הקורס הדרכה)
אח"כ יש את הקורס שהוא נע בין 8 ל-10 ימים כל מחוז וכל שנה זה טיפה שונה...
אח"כ הבוגרים בטריים מעבירים את אותן הפעולות לפש"צים החדשים קצת בעזרת הוותיקים
וכל חופשה כמו חנוכה, פסח, סכות יש טיול שבו מדריכים (לא בהכרח) ומתרגלים את יכולות המחנאות... (להקים מחנה שלם מעצים וחבלים)
אח"כ יש עוד קורס שהוא כולל שבוע בגדנ"ע בג'וערה + שבוע מעיין מיני הישרדות ואז הוכים למשב"ים (מדריכי של"ח בוגרים)
ובסופו של דבר יש את ההישרדות שזה שבוע ומשהו שפשוט זורקים אותכם באמצע של שום מקום עם כמות מסויימת של אוכל ופשוט צריך לשרוד =) ( וכמובן ללכת המוןןן P: )

אין לי שמץ מה זה מש"מ אבל מש"ק זה מדריך של"ח קשיש שזה כבר המורים וכו' שמדריכים ואחראיים על הכל
וזה לא בהכרח בין ח' ל י"ב או ט' לי"ב (תלוי איזה מחוז ואם דתיים או חילוניים וכו') אלא אני מכירה מש"צים שעדיין ממשיכים לבוא לטיולים ולפגישות גם בזמן הצבא וגם אחרי..... (ולא רק מורים)
וכמובן כל שנה יש את הטיולים של החגים
וגם יש פגישות מועצה למי שממש בעיניין המש"צים (ומיתקבל) שזה פעילות 3-4-5 פעמים בחודש בערך ובה עושים משובים ועוזרים לתכנן את כל הטיולים הבאים

ומד"צים זה פשוט יותר מד"צ = מדריך צעיר
בקיץ שבין כיתה ט' ל-י' עוברים קורס אח"כ מדריכים במשך שנה במתנ"ס או מה שזה לא יהיה שממנו הגעתם
ואז יש קורס מד"בים (=מדריכים בוגרים) ויש מידי פעם פעילויות
וזהו

ואני מש"צית שנה שלישית (שנה פש"צית שנה מש"צית ועכשיו הייתי אמורה להיות מש"בית אבל הקורס שלי בוטל כי היה את המלחמה שמה באזור שזה היה אמור להיות =( אז אני עושה אותו השנה) + במועצת המש"צים
ולמד"צים הצטרפתי באמצע שנה שעברה עשיתי קורס מדב"ים אבל לא לא מד"צים אז אני לא יודעת מה בדיוק אני... חחח (את התעודת הדרכה לא יודעת למה עוד לא קיבלתי...)

חחחחח איזה חפירה נתתי.... אבל אני מקווה לפחות שמי שמעוניין יקרא ושזה יעזור לו להבין
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:34

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר