לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-02-2005, 09:37
  העכבר ששתק העכבר ששתק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.03.03
אסור להומו להתחתן מבלי לספר לאשתו על נטיותיו"

האם מותר לבחור דתי שנמשך אל בני מינו להתחתן עם אישה, בלי לספר לה שהוא בכלל לא נמשך אליה? השאלה הזו שמעסיקה, מן הסתם, לא מעט הומוסקסואלים במגזר הדתי, זכתה בסוף השבוע האחרון לתשובה הלכתית מפתיעה.

בימים האחרונים פורסמה באתר האינטרנט "מורשת" שאלה שהופנתה אל הרב יובל שרלו: "אני הומו, ויוצא עם בחורה שאני אוהב מאוד, אבל לא נמשך אליה מינית. היא לא יודעת שאני הומו, ואם היא תדע - לא תהיה חתונה. מה לעשות? אולי זה יסתדר אחרי החתונה?"

השואל הדגיש כי הוא מפנה את שאלתו דווקא לרב שרלו, בשל רגישותו לבעיות ההומוסקסואלים ועל אף שהוא שולל כל הכרה בהומוסקסואליות.

תשובתו של הרב שרלו, ראש ישיבת הסדר ומהבולטים ברבי הציונות הדתית היתה נחרצת: "איני מוצא שום היתר שבעולם לעשות זאת, ולהתחתן ללא ידיעה מראש. לא יתכן לחיות עם בן זוג עם סוד מוסתר כל כך. מהות הנישואין היא הורדת המסיכות ולא לבישתן".

עוד קבע כי "נישואין של בחור או בחורה ללא הימשכות לבני הזוג, בתפיסה שאחר הנישואין זה יסתדר מנוגדים למהות התורה".

בין היתר, נומקה העמדה ההלכתית בכך שהרב שרלו נחשף במהלך עבודתו לעשרות מקרים בהם הומואים דתיים הסתירו זאת מנשותיהם, לעתים בעקבות עצת רבנים "וכשזה התגלה היה פיצוץ גדול".

"אין שום יסוד להניח שאחרי החתונה זה יסתדר. להפך, אני נחשף למקרים הולכים וגוברים של מגמה הפוכה – משפחות שניבנו על בסיס הנחה זו, וזה החזיק מעמד כמה שנים, אך הן מתפרקות בכאב גדול לזוג ולילדים".

הוא הסביר כי לכן עמדתו "השוללת רמאות בנישואין רק מתעצמת". הוא ייעץ לבחור לדבר עם הבחורה, לספר לה ולקוות לטוב: "אינני מוצא דבריי ניחומים, אבל גם לא דרך היתר לעשות זאת. נסה לדבר איתה, יתכן שתתאכזב והכל יתפוצץ, אולם זה יותר טוב מלהקים בית בלי לגלות".

בנוסף איחל להומו הדתי: שימצא "דרך להקים בית בישראל, עם מישהי שהידיעה שאתה כזה לא תמנע בעדה מלחיות אתך – מסיבות שונות".

יצויין כי הרב שרלו, בתשובתו הנדירה, לא מנסה להציע לבחור לעבור סוג של טיפול כדי "להיגמל" מנטייתו, כפי שנוהגים רוב הרבנים האחרים.

http://www.nrg.co.il/online/11/ART/865/571.html
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:01

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר