לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-06-2007, 16:10
  NimDod NimDod אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.06.05
אף פעם? האמנם?
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי mannster שמתחילה ב "שזה חבל מאד. מאד אהבתי את הגלילון"

תסלחו לי כל מהללי הגליל (שגם אני כשריונר מעדיף אותו על הM16 - בתוך הטנק).
אבל מה זה כל הסיפורים על "גליל שאף פעם אין בו מעצור"?
ועוד איך יש מעצורים. אמנם לא כמו בM16 בתנאים של חול/בוץ אבל יש.
יש מחסניות דפוקות שהכדור לא נכנס כשהשפתיים צמודות מדי (וכדורים עפים החוצה כשהן רחוקות מדי), ויש את המעצור כשחצי תרמיל נשאר תקוע בבית הבליעה (קוראים לו מעצור "תרמיל" אם אני זוכר נכון), ובכלל יש גם מעצורים רגילים של מכלול שלא נכנס עד הסוף קדימה (בדרך כלל כשהנשק לא נקי) או שהתרמיל לא נפלט החוצה ותוקע את המכלול.

ברוב המקרים מדובר על בעיות של נקיון או תקינות המחסניות - אבל זה חלק מהנשק. וכל הסיפורים של "אפשר לזרוק אותו לבוץ / סופת חול והוא ימשיך לירות הן אגדות אורבניות.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-06-2007, 20:04
  NimDod NimDod אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.06.05
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי mannster שמתחילה ב "אכן מחסניות יכולות לגרום..."

אני לא יודע באיזה יחידה שירתת, אבל המחסניות שבדרך כלל קיבלתי הגיעו מהנשקיה, והן באו עקומות (חוץ ממחסנית אחד חדשה שתמיד מקבלים - כנראה מתוך כוונה שזאת תהיה המחסנית הזמינה שתעשה כמה שפחות בעיות במטווח איפוס).

ירדת לשטח? הנשק מתלכלך. עשית פעילות מבצעית? יש מקרים שלא ניתן לנקות את הנשק במשך ימים. כשהנשק של הטען והמט"ק נמצאים על הצריח, אחרי הנסיעה הראשונה הם אוכלים חול שמספיק לארמון קטן - ואז המעצור של מכלול שלא נכנס עד הסוף קדימה הוא שכיח. חול בבית הבליעה? תהיה מוכן להוציא את השרוול של התרמיל (ואם אני לא טועה, אז זה היה ה"מעצור גולדשטיין" האמיתי).

אם הנשק שלך שימש אותך במקום סטרילי ונקי, המחסניות שלך היו חדשות מהניילון והשתמשת בו רק למטווחים, אז ואללה יש מצב שמעולם לא נתקלת במעצור.
ישן 17-06-2007, 16:33
  JAVEHN JAVEHN אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.03
תרגולת עלייה לטנק וזריקת נשק לתוכו
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי sgt.itzhak שמתחילה ב "בתור אחד שהיה עם שניהם יש דבר..."

לא חילי !!
קודם כל , לזרוק את הנשק מגובה של יותר ממטר וחצי זה אף פעם לא טוב,לא משנה עם זה M16 או גלילון.
הדרך היותר נכונה היא כל דרך שלא כוללת זריקת נשק לתוך הטנק.המפקדים שמלמדים את התרגולת ככה צריכים לחטוף איזה סרגל לביצים , וכדי להוסיף חטא על פשע , יש חיילים שבמופגן מניפים וזורקים את הנשק פנימה לתוך הצריח בכוח . דרך אגב , מי שצולל אחר הנשק למטה לתוך הצריח יכול לקבל אותו לתוך מספר אזורים רגישים או ארוגנים בגוף החייל.
(לא להתרברב או משהו , אני מצאתי שיטה לצלול למשל לתוך הצריח כשאני מחזיק את הנשק כל הזמן ביד , והצוות שלי תמיד היה הכי מהיר בתרגולת עלייה מהירה בצמ"פ למשל) .
ישן 17-06-2007, 19:07
  777 BigD 777 BigD אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.10.05
שלח הודעה דרך ICQ אל 777 BigD
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי ריבולבר שמתחילה ב "דבר ראשון, הגליל יצא רק..."

גם תותחנים... גם לנו היה גליל והוציאו אותו כי התחילו לקלוט שצריך יותר חיילים בשטחים מאשר בקווים כחולים... וגם הגליל לאט לאט יוצא ממערך המילואים... אני רואה יותר ויותר מילאומניקים עם m-16 מקוצר\מנוסר ו A - 3 כנראה גם שהנשק לא בשימוש מאסיבי כמו ה אם 16 וגם החלקי חילוף גם מגיעים מדוד סאם (ארה"ב) ונידמה לי שיש לזה השלכות כלכליות...

ולגבי לזרוק את האם 16 לתוך טנק... אפשר לדחוף אותו על הריצפה למי שנכנס מאחורה... ומי שעולה מלמעלה... יכל להכנס ואז למשוך את הנשק פנימה...

אצלינו התותחנים אנחנו שמים ארגז חנ"ה ריק בחוץ ושם שמים את הנשקים בשורה... אבל כמובן שאנחנו לא נעים כמו השיריונרים

ישן 18-06-2007, 00:06
  g445 g445 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.04.07
צוות היכון לעליה מהירה לטנק
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי TANK שמתחילה ב "שאלה לגבי רובה הגליל"

1. הגליל יצא משירות רק כי הכניסו לחירניקים נשקים אחרים.
2. כמו שאמרו במילואים אנחנו עדיין משתמשים בגלילון.
3. אני אישית מעדיף M-16 קצר למרות הכל (ושירתתי בסדיר שנתיים עם כל אחד)
4. לכל המילואימניקים של המג"ח בואו ניתן הסבר: במרכבות תרגולת כניסה מהירה היא מהמסדרון האחורי.
5. אני מגחני"ק ולכן אני יכול להגיד שזריקת הגלילון פנימה לא שוברת כלום, לא את המחסנית, לא את הקוונות (סתם אגדה ישנה - ברגע שאתה דורך את הגליל מכסה הגוף נכנס למקומו, ואם אתה יורה טוב אתה פוגע כמו ב M16 עם כוונות ברזל ואם לא תשתדל ללמוד.)
6. ואם מישהו פה עושה כניסה מהירה ב-10 שניות.... נו צריך רק 7 שנ' וגם זה יותר מידי.

צוות
צוות
צוות
צוות
פעל!

www.445.tipo.co.il
ישן 24-06-2007, 02:28
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי NOV 02 שמתחילה ב "את הגלילון שלי דרס האמר..."

ואני ראיתי כוס פסלטיק נדרסת על ידי 3 גלגלים של סמי טריילר ששוקל קצת יותר מהאמר ממוגן וכלום לא קרה.
זה לא אומר כלום..

יש היום גלילונים לחלק מאנשי הנ"מ, לחלק מאנשי החטמ"רים, ולעוד כל מיני יחידות בשטחים ש-"לא מגיע להן" M-16 קצר.

מצחיק. אני זוכר שבתור ילד קטן סגרתי את הקת של הגליל בעזרת בעיטה ברגל (וגם דרכתי אותו ברגל, כמו טוסטוס). את ה-M-16, ארוך או קצר, יכולתי לדרוך ביד אחת גם בגיל 5.

גלילון - נשק כבד מדי, מעצבן, לא נוח לנשיאה, ה-M-16 הארוך נוח לי יותר. והפירוק הראשוני שלו גם מפורק מדי .

וכמובן ששכחו לספר כאן על הקת המתקפלת והידית במושבי האוטובוסים. יצא לי לראות כמה חיילים שנזכרו ברגע האחרון שהם אמורים לקחת את הנשק מהאוטובוס.. M-16 קצר לפחות (בדרך כלל!) לא מורידים מהגוף.

ישן 19-06-2007, 18:14
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי TANK שמתחילה ב "שאלה לגבי רובה הגליל"

שירתתי עם גלילון ועבדתי רבות עם M4.
אני שומר גם היום שני מטבעות של 5 אגורות בעלי סימני נגיסה מפגיעת קליעי הגלילון מטווח 25 מטרים.
זרקתי רבות את הגלילון בתרגולת עלייה מהירה לטנק במג"ח 7ג, התבגרתי והבנתי שעדיף להימנע מכך, ואני משוכנע שחייל שיידע לבחון את ציודו פעמיים בשבוע לפחות יצליח להחזיק את נשקו ומחסניותיו במצב כשיר בהשקעה מינימלית.
בקשר לירי בגלילון ללא מעצורים לאחר שנפל לפודרה של בקעת הירדן (שטחי האש של גדוד סערה, עוצבת כפיר), עשיתי זאת בעצמי עם הכלי שלי יותר מפעם אחת. אח"כ עם גלילון אחר בשטחי האש של שיזפון.
מבחינתי הנושא איננו אגדה, ובוודאי שלא אורבנית (את הכפר המפורסם בנו שם אחרי שהסתלקתי מהאזור).

לדעתי גלילון לשריון=טוב ומועיל. גם לירי בלש"ב, כי כמה כבר יוצא לך לירות למטרות ראש או כתף בטווח מעל 300 מטרים בשטחים היום כחייל שריון?

הידד לגלילונים!!!!

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 20-06-2007, 23:20
  מבקר המדינה מבקר המדינה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.12.06
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי רגב06 שמתחילה ב "שירתתי עם גלילון ועבדתי רבות..."

כנ"ל לגבי גליל בתותחנים.
בשלוש השנים האחרונות עברנו לM16, לפי דעתי זו טעות, ממש חבל שלא עברנו לגלילון, אני בטוח שלצבא יש הרבה גלילונים מיותרים עכשיו...
את הגליל היינו "זורקים" בתא לחימה, לא משנה מה יעבור עליו הוא ישרוד, M16 כ"כ עדין, או שהמתפסים מתפרקים או שהוא מתמלא בפודרה שכבר הופכת אותו ללא שמיש....
שריון ותותחנים צריכים נשק מסיבי, עמיד, גליל מלא בפודרה עדיין יורה ואלה ממש לא אגדות. בהחלט הייתי מעדיף גליל על פני M16 ובטח ובטח להשתדרג מגליל לגלילון.
וכמו שאמרת שריונרים לא צריכים מטרת ראש מ300 מטר, כנ"ל בתותחנים.
וחוץ מזה שעם הגליל הייתי מרגיש בטוח, מאז עברתי לM16 אני מרגיש שאני מחזיק צעצוע ביד... הוא יותר מידי קל!
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:35

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר