לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-07-2007, 11:24
  דרור1 דרור1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.06.07
כמה קל להשתמט- כתבה

כתבה שפורסמה היום ב'ידיעות אחרונות' (ולא אכפת לי אם יש אותה באינטרנט, אני אוהב להעתיק! )

הדרך לקבלת פטור מהשירות בצה''ל קלה למדי ועוברת ב-2 נתיבים מרכזיים: הצהרה דתית על 'תורתו אומנותו' או הורדת פרופיל רפואי בגלל בעיות נפשיות. הרדת פרופיל בשל בעיות בריאותיות היא נתיב אפשרי נוסף אך הרבה פחות שימושי אצל המשתמטים.
כמה קל להשתחרר על סעיף נפשי כיולים להעיר 2 משתמטים מצפון הארץ: ''סיפרתי שאני חוזר בתשובה, שאי וחבריי נצליח להביא את המשיח שכ''כ חסר למדינת ישראל'' אמר אחד מהם. גם השני, שעדיין מנהל מאבק מול שטלונות הצבא, בחר לגייס את אלוהים ''סיפרתי להם שיש לנו צבא של כוח ולא צבא של אלוהים ובגלל זה אנחנו מפסידים במלחמות''.
מי שמעוניין להשתמט יכול למצוא סיוע רב באינטרנט. באתרים ובפורומים שונים לא חסרות עצות על 'הדרך המהירה לקבל פטור משירות צבאי' ומשתמטים ש''עשו זאת'' תורמים מניסיונם.
מי שבוחר בנתיב הנפשי לשחרור מצה''ל מתחיל משלב מוקדם. עוד לפני הגעתו של המשתמט ללשכת הגיוס לבדיקות הראשוניות במסגרת הצו הראשון הוא עובר דךר משרדו של פסיכיאטר פרטי שכותב לו את חוות הדעת המבוקשת תמורת כמה אלפי שקלים.
רק אז הוא מגיע, מצויד בחוות הדעת המקצועית, ללשכת הגיוס. חוות הדעת מחייבת את מפקדי הלשכה לשלוח את הצעיר לקב''ן ולפסיכיאטר שמאבחנים את המועמד. בשלב הבא מתקיים דיון של וועדה רפואית שבו נוטלים חלק נציגי אגף משאבי אנוש, רופאים צבאיים וגורמי המקצוע. שם מתקבלת ההחלטה הסופית.
הגורמים היושבים בדיוני הוועדה הרפואית מספרים על לחץ אדיר שמוטל על כתפיהם. ''גם כשיש לנו יסוד סביר מספיק להניח שחוות הדעת הפרטית הייתה פיקטיבית, קשה מאוד לקקחת אחריות על כך '' אמר אחד הגורמים. הקב''נים נמצאים בשילמה קשה- הם לא רוצים לתת יד להשתמטות, אך הם גם חושים שאם חלילה יקרה משהו לאותו חייל במהלך השירות תיפתח חקירה והאצבע המאשימה תופנה אליהם.
מסלול ההשתמטות של 'תורתו אומנותו' זוכה גם הוא לפופולריות רבה ורושם עלייה רציפה של כמעט חצי אחוז בשנה. בשנה האחרונה הגיע המספר לכדי 11% מהמתגייסים. לשם השוואה, בשנת 74 רק 2.4% מכלל שנתון הגיוס היו כלולים בהסדר, שלפיו צעירים הלומדים תורה בישיבה וזהו עיסוקם היחיד יכולים לדחות את שירותם עד לאחר גמר לימודיהם. בפועל, ההסדר מאפשר לכמעט כל גבר מהמגזר החרדי לא לשרת בצבא או לבצע שירות צבאי מקוצר של כמה חודשים.
<כאן הייתה פיסקה שהוסרה על ידי הנהלת האתר בעקבות איום בתביעה>
עבור הבנות הדתיות זה אפילו פשוט עוד יותר. כל מה שצריכה צעירה לעשות כדי לא להתגייס הוא להגיע ללשכת הגיוס ולקבל טופס שבו היא מצהירה שהיא שומרת כשרות ושומרת שבת. עליה לחתום על הטופס במעמד רב מומסך ולהחזירו ללשכת הגיוס. רק בשנה האחרונה השתחררו בנתיב זה 32% מכלל הבנות בשנתון.''

זה המשך הכתבה:

''אם לפני 20 שנה אדם שלא שרת בצבא מסיבה כלשהי היה מתבייש לספר על כך והיה מוקצה- היום זה לא המצב. חלק גדול מגיבורי הנוער לא עשו צבא- גם אם חלקם מסיבות מוצדקות- ואין להם בעיה עם זה. גם אל לחברה שהופכת אותם מוןדל לחיקוי.
התוכנית ''כוכב נולד'' למשל, היא מראה מצויינת לחברה הישראלית על גווניה. משתתפים בתוכנית בני ל העדות, הדתות והלאומים. משתתפים בה גם לא מעט שלא עשו צבא. 4 מתמודדים העונה לא שרתו בצה''ל. הם אומנם שוחררו באופן מסודר ומסיבות לגיטימיות- אך מעמדם כגיבורי תרבות מעיד בעיקר על השינוי שחל ביחס של החברה הישראלית למי שאינם עושים צבא.
קחו לדוגמא את דניאל בן חיים (20)הוא הצהיר בפני גורמיים בצוות 'כוכב נולד' כי ויתר על השירות גם בגלל שהוא חרדי. זה לא מפריע לו להופיע בתוכנית שמחללת את השבת מדי שבוע (למרות שהוא עצמו לא מוקלט בימי שישי). קרובים של משפחת בן חיים אומרים כי 'דניאל למד בישיבת היישוב ברחוב פומבדיתא בת''א, סיירת מטכ''ל של הישיבות''. לטענתם, ''הוא התגייס לצבא ושרת כחצי שנה ושוחרר בגלל בעיות בריאותיות''.
מרינה מקסימיליאן בלומין (19), הכוכבת הגדולה של התוכנית, שוחררה מצה'' מסיבותאישיות. דורון רוקח (22) ואדיר אוחייון (21) שוחררו בגלל סיבות פיזיות. 4 המתמודדים עדיין בתוכנית ולכל אחד מהם סיכוי טוב גם לזכות.
שם גדול נוסף השגיח לעולם הנוער והילדים בשנתיים האחרונות, הדוגמן והשחקן מייקל לואיס (19), גם הוא לא שרת בצה''ל. זה לא הפריע לחברת האופנה פוקס להחתים אותו כדוגמן הבית שלה, לחברת הלווין ''יס'' להחתים אותו על 'חוזה טאלנט' של 3 שנים בעלות של 750 אלף דולר ולחברת 'הוט' לבהחור בו כאחד מכוכבי האלופה.
לואיס טען בעבר בריאיון ל'ידיעותאחרונות' כי עבר צנתור ונקבע לו פרופיל 24 בגלל 'רשרוש ופעימת יתר בלב'. אבל זה לא מונע ממנו לשחק כדורסל באופן קבוע ולהקפיד על אימונים שישמרו היטב את הקוביות שבבטן.
והם לא לבד. כוכבי נוער נוספים וויתרו על המדים, או השתחררו לאחר זמן קצר: מלי לוי, מעיין קרת, אילנה ברקוביץ', בן ארצי, אסף אמדורסקי, בר רפאלי, שרית חדד, שלומי שבן, עדן הראל, איתי תורג'מן, אושרי כהן, מאיה בוסקילה, ריקי בליך ומיכאל מושונוב. חלקם השתחררו באופן מסודר ומסיבות מוצדקות לחלוטין.
אחרים, כמו הדוגמנית מעיין קרת, הודו שלא רצו לפגוע בקריירה. ''לא נראה לי נכון לעזוב הכול כדי להתגייס לשנתיים'', הסבירה קרת, ''אמרתי שאני תורמת לישראל בדוגמנות יותר מאשר אם אכין קפה לאיזה מפקד''. גם שירז טל, אנה ואורלי באומן ומור קציר תרמו יותר בדוגמנות.
בקשת מסרו בתגובה על משתתפי 'כוכב נולד' כי ''מדובר בנבחרת מגוונת של אנשים. חלק הארי של המשתתפים שרת בצבא והאחרים שוחררו מסיבות אישיות, לפי החוקים והתקנות שקבעה מדינת ישראל. 'כוכב נולד' היא תחרות כשרונות בתחום השירה- זהו הקריטריון המרכזי שלפיו המתמודדים מתקבלים לתוכנית''.
זיוה מיכאל, מנכ''ל סוכנתו יולי המייצגת את לואיס, מסרה: ''מייקל סובל מבעיה בלב שנקראת WPW. בגיל 17 הוא עבר צינתור בבית החולים שניידר. מאחר שהצנתור נכשל ובעצם לא פתר את הבעיה, מייקל קיבל שיחרור מלא מצה''ל. להבדיל מצה''ל, איגוד הכדורסל מאשר לשחקנים עם בעיית WPW לשחק, תוך הקפדה וביקורת רפואית''.

אז אם הגעתם לכאן- מה אתם אומרים?
אותי אישית פשוט מתסכל לשמוע שאנשים בונים קריירה על הגב שלי- כאילו שאני לא מת בגיל 18 לצאת מייד לאונ' ובגיל 21 כבר להכנס למעגל העבודה עם תואר ראשון ביד.
אבל זו הבעיה במדינת ישראך- תמיד יעדיפו את מייקל לואיס ע''פ רס''ן תומר בוהדנה, גם אם הראשון בחר לשים זין על המערכת ולנצל את כולנו בדרך לשם, והאחרון העדיף לתת שנים טובות מהחיים שלו ולתת את הגוף שלו בשביל המדינה.
אני אישית לדוג', כבר לא שומע את שלומי שבן, נמנע מלהאזין לכל שיר שלו ברדיו. כנ''ל מיכאל מושונוב- אני פשוט לא מרגיש שלם לקנות דיסק של אמן שמנצל אותי, והוא מנצל אותי כי אני אלך בעוד 4 חודשים לטחון את עצמי בשיריון- בזמן שהוא יהיה בפסטיבל קאן וישתה שמפנייה.

פשוט מתסכל.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-07-2007, 09:48
  Red_Hot_Chili_Pepper Red_Hot_Chili_Pepper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.07.06
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי UAL שמתחילה ב "אתם יודעים מה הכי מעצבן: ..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי UAL
אתם יודעים מה הכי מעצבן:

דווקא האוכלוסיות שלא משלמות מיסים ושנטפלות לתקציב המדינה ע"י קצבאות למשפחות מרובות ילדים (חרדים וערבים,

כלומר האוכלוסיות שלא תורמות לתקציב המדינה - אך לוקחים ממנו הכי הרבה!

דווקא אוכלוסיות אלו, התורמות הכי פחות למדינה, ואף מזיקות

לא משרתות בצבא

פששש ואיך הגעת למסקנה הזו שהחרדים לא משלמים מיסים אז יש לי חדשות בשבילך חות מהנטורי קרתא שהם שרוטים במוח והם ממש ממש אחוז קטן אולי 3 אחוז מכלל החרדים בארץ ייתר ה 97 אחוז משמלמים מיסים כמו כל אזרח אחר במדינה על הערבים מהכפרים אני שמעתי שהם לא משלמים מיסים והם באמת זה הבעייה אבל מה אתה מצפה מהם זורם אצלהם דם ערבי למה שהוא יילחם מול אח שלו בסוריה אין לי טענות כלפיו....

ישן 18-07-2007, 13:24
  משתמש זכר whoracle whoracle אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.05.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי דרור1 שמתחילה ב "כמה קל להשתמט- כתבה"

קראתי וזה לא מפתיע...את כל זה כבר ידעתי, זה לא טרנד חדש, אבל טוב שהעיתונות מביאה את זה שוב לעיני הציבור.

מקרה אישי שלי:

אני בעל פרופיל 21 נפשי, שאותו קבלתי בלי רמאות ועם סיבה מוצדקת, ואני מתכוון להתנדב בשנים הקרובות. הרוב המוחלט של האנשים שמדברים איתי תמיד שואלים "איפה אתה משרת?" הרי אני כמעט בן 20, נראה בריא לחלוטין, ספורטאי מסור... ברור לכולם שזה בנאדם שאמור להיות חייל כבר.

אני אומר את האמת: "אני לא משרת, אני לומד באוניברטיסה." אז מגיעה השאלה הבאה, "אה, אז אתה עתודאי?" בהתחלה הייתי אומר "לא," כי אכן אני לא עתודאי. אבל נמאס לי מכל הפרצופים האלה, שבלי להגיד מילה ברור שמה שהם חושבים זה "משתמט מגעיל!!!!" אז עכשיו אני פשוט אומר שכן, אני עתודאי.

עכשיו, אני לא צריך שאף אחד יגנה אותי או יעליב אותי כדי שאני ירצה לשרת. הרצון לשרת, או לעשות כל דבר, תריך לבוא מבפנים ולא בגלל השפעה חיצונית, במיוחד אם היא שלילית ומעליבה.

מצד שני, רק רציתי להגיד שאני ממש, אבל ממש לא מקבל צ'פחות על הגב כאנשים מבינים שאני לא התגייסיתי. אף אחד לא אומר לי "ואללה גבר שייחקת אותה!" להפך, הייתי אומר.

אז לדעתי, לא הכל אבוד, אפילו עם האחוזים האיומים האלה, עדיין יש תקווה בחברה הישראלית.

ישן 18-07-2007, 14:25
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.02
הבעיה היא לא בקלות של קבלת הפטור מצה"ל

אלא ביחס החברה לאנשים אלו.

עדיף ש-100 מלשב"ים ללא כל בעיות יצאו על פטור נפשי מאשר מלש"ב אחד עם בעיות נפשיות יגויס בכוח ויתאבד. זהו נושא רגיש שאף אחד לא רוצה להיות באמת לקחת בו אחריות. איך אתם הייתם מרגישים אם חתמתם על מסמך שאומר שחייל X כשיר נפשית לצבא (אע"פ שהוא איים בהתאבדות אך לדעתכם המקצועית הוא מבלף) ולראות לאחר כמה שבועות את שמו בידיעה חדשותית על חייל שהתאבד?

הבעיה היא שכיום מי שמצהיר שהוא השתמט מהצבא (לא קיבל פטור בגלל סיבה רפואית - פיזית או נפשית, אלא מודה בכך שהוא השתמט) זוכה לכבוד בחוגים מסוימים וכאן שורש הרע.
הדבר פוגע גם באלו המתגיסים ובמקרה הטוב מקריבים רק 3 שנים מחייהם וגם באלו שקיבלו פטור מוצדק מהצבא בגלל מצבם (הפיזי או הנפשי) שנחשדים באופן אוטומטי בהשתמטות.

ישן 18-07-2007, 15:25
  edi89 edi89 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.06.06
שלח הודעה דרך ICQ אל edi89 שלח הודעה דרך MSN אל edi89
יש פתרון

חקיקה של העדפה מתקנת ואף אפליה למשתמטים חקיקה שתאמר שאדם שהשיג פטור משירות מסיבות מפוקפקות או בגלל שהקב"ן לא רצה להסתכן ובנות (שכמה כאלה אני אישית מכיר) שהקשר בינהן לצניעות ותורה הוא מצחיק ובנים שחותמים דתיים.

לא יקבל אבטחת הכנסה, לא יקבל דמי אבטלה, לא יהיה סיכוי שיקבל מלגות לימודים ועוד דברים רבים אפשריים.

החינוך לצערי נכשל בעקבות האמריקנזציה והקפיטליזם (אבל זה כבר סיפור אחר) ולכן צריך חקיקה.

יש משפט שאומר שבזמנים קשים יש להחליט החלטות קשות וכזאת תהיה חקיקה שמפלה(דבר שאני נגדו) או לחילופין מעדיפה קבוצה מסויימת.

בכל אופן כל זה תאוריה כרגע אין לי את הכח הפוליטי ליזום חקיקה כזו ואף חבר כנסת לא יעשה זאת ולכן זהו רק רעיון לצערי ואני לא חושב שאזכה לראות את זה קורה.

ישן 18-07-2007, 15:35
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
הרעיון הזה בלתי ישים
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי edi89 שמתחילה ב "יש פתרון"

אומנם, המניעים של קבלת הפטור לא כשרים, אבל הפטור עצמו חוקי למהדרין, מה שנקרא "כשר אבל מסריח".
מקבלי הפטור לא עברו על שום חוק בעצם קבלתו, הם בסה"כ ניצלו אותו לטובתם, ופגיעה בהם היא בלתי חוקית.
פגיעה במקבלי פטור משירות בטחון תעמוד בסתירה לחוקי היסוד של מדינת ישראל- הזכות לשוויון למשל. הם קיבלו את הפטור בצורה חוקית, וזאת הבעיה של המחוקק שעיגן את הפטור בחוק.

בעניין אפליה מתקנת: גם כאן יש בעיה. באוניברסיטת חיפה מיישמים סוג של אפליה מתקנת לטובת סטודנטים ששירתו בצבא ומעוניינים להתקבל למעונות. הנושא הזה נידון בבג"ץ עקב עתירת סטודנטים ערביים בנוגע לאי המידתיות והאפלייה של ההחלטה.

ישן 18-07-2007, 16:18
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
התנדבות מוחלטת שנובעת לעיתים מחוסר ברירה
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי whoracle שמתחילה ב "הלוואי עלינו אמריקניזציה..."

חלק גדול מהמתגייסים לכוחות המזויינים של ארה"ב מתגייסים משום שזה המפלט שלהם מהחיים באזרחות- הצבא מממן להם לימודים, מעניק פנסיות והטבות אחרות, הם רואים עולם, ורוכשים מקצוע.

בכלל, אתם יודעים היכן נמצאות לשכות הגיוס בארה"ב? בקניונים ובמרכזי ערים.
בספטמבר 2005 הייתי בטיול בחוף המזרחי, והצטלמתי בכניסה ללשכת הגיוס שבכיכר הטיימס במנהטן- שדירת הפרסום הגדולה בעולם.
בהזדמנות אחרת נכנסתי ללשכת גיוס שהייתה ממוקמת בקניון ליד פילדלפיה, ויצאתי משם עם חומר רב שנועד למשוך נערים בגיל צבא. משפט הקסם היה "היי, איי אם פרום איזראל, איי סרווד אין דה איזראלי ארמי, אין דה ארטילרי קורפס, קאן יו גיב מי סאם אינפורמיישן אבאוט דה יו.אס ארמד פורסס?" (באנגלית זה נשמע הרבה טוב ).
רבים מהמתגייסים לכוחות המזויינים של ארה"ב היו הופכים לעבריינים או נערי רחוב אם לא היו עושים כן.

ישן 18-07-2007, 17:38
  edi89 edi89 אינו מחובר  

התרבות שאתה מהלל כלכך
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי whoracle שמתחילה ב "הלוואי עלינו אמריקניזציה..."

בגללה ילדים בסין ומבוגרים בסין עובדים ללא תנאים כמו במאה ה18 וה 19 בגללה נהרגים כל יום אלפי אנשים באפריקה (מי אתה חושב שמרוויח ממכירת הנשק למיליציות השונות באפריקה?) אני לא יודע אם ראית אבל אני ממליץ מאוד על שר המלחמה סרט שקצת מכניס פרספקטיבה (מבוסס על ארועים אמיתיים)
על איך נשק אמריקאי ורוסי מוצא את דרכו לסכסוכים הקשים ביותר בעולם ובינהם גם הישראלי- פלשטיני.
אנשים נהרגים כל יום כדי שאותם עשירים מפונקים שחיים את החלום האמריקאי יוכלו להמשיך זאת.
נראה לך הגיוני ש100 אנשים (ראה רשימת 100 העשירים בעולם) מחזיקים הון כספי גדול יותר משל כל שאר האנשים על פני כדורה"א ביחד?
וכידוע לך כסף=כוח ואנשים מתים יום יום בשבילו. אז לפני שאתה מהלל את הקפיטליזם והאמריקניזציה כדי שתבדוק מה קורה מתחת לפני השטח.

ישן 19-07-2007, 09:44
  edi89 edi89 אינו מחובר  

תראה
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי whoracle שמתחילה ב "ווא התלחתי לקרוא את ההודעה..."

כמו שכבר אמרו פה וצדקו אם אתה קורא לחיילים בצבא ארה"ב מתנדבים אז אתה לא מכיר את עובדות
או שאתה מסרב להפנים.

תבדוק בבקשה איזו אכלוסיה מתגייסת בארה"ב ובדוק גם מה היו האפשרויות האחרות שלהם
אלא אנשים שלרוב(הרוב המכריע) ללא השכלה מקסימום תיכונית שלרובם אין סיכוי ללמוד בקולג' או אוניברסיטה וחלקם מתגייסים כדי לממן זאת (לא שיש לי בעיה עם זה)

האנשים שמתגייסים לסדיר בארה"ב (לא קצינים) עושים זאת כאפשרות האחרונה שלהם לפני פשע או עוני ורעב.

מתנדבים בעל כורכם אפשר להגיד.

בדיוק כמו ההורים שלי שעובדים במפעל ובשירותי סעד למה? לא כי הם בחרו (השכלתם הרבה מעל עבודות אלו) אבל בגלל שהם רואים שאין ברירה וצריך לפרנס משפחה הם הולכים כביכול מרצון לעבוד בעבודות הללו אבל לא ממש יש להם ברירה בגלל בעיות שפה.
אז גם עליהם אפשר לומר הם עובדים מרצון אך עושים זאת בלי ברירה אחרת כך גם הרוב המכריע של המתגייסים בצבא ארה"ב.

ועוד צבא של שכירים זה נחמד אך לדעתי טעות גדולה למה? כי זה יהפוך לעבודה ולא הגנה על המולדת ולכן כמו בעבודה כשהתנאים לא טובים וקשה אפשר ללכת ולכן לא ניתן לסמוך על זה שהם יהיו מוכנים להקריב את חייהם בעת הצורך (הלוואי שלא יהיה כזה).

ישן 19-07-2007, 12:32
  משתמש זכר whoracle whoracle אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.05.07
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי edi89 שמתחילה ב "תראה"

קודם כל, תמיד יש אפשרות. מספיק עם התירוצים.

שנית כל, באמת חבל שאתה מדבר מהתחת וכל ההנחות שלך מסתמכות על סטאריוטיפים (שאני מכיר היטב, וגם פעם אפילו האמנתי בעצמי) ולא על עובדות.

דוגמא. בחיל האויר האמריקאי יש כ350 אלף חיילים וקצינים בשירות פעיל. מתוכם 15% הם שחורים (מאוד קרוב לאחוז השחורים מתוך האוכלוסייה הכללית) ו8.8% הם לטינים\היספאנים. 75% הם לבנים. ממש מפתיע אה? ממה שאתה אומר, הייתי מצפה שלפחות 50% יהיו שחורים והיספאנים, הרי אלה האוכלוסיות הכי עניות (וזה באמת נכון, מוכח סטטיסטית.)

http://www.af.mil/news/story_print....oryID=123027385

הנה מחקר מדעי מעמיק, שבו תמצא גראפים, מספרים וסטטיסטיקות שיראו לך כמה אתה טועה.

http://www.heritage.org/Research/Na...ty/cda06-09.cfm

מה שלא תמצא זה "Human interest stories.' עם כל הכבוד לעידו, ובאמת יש כבוד, הסיפור שלא לא אומר כלום על התמונה הכללית. הם רוצים חיילים, אז הם יוצאים להביא אותם.

אולי אם אנחנו גם היינו מביאים קצינים מיחידות איכותיות (בין אם הם גובניקים או קרביים) להרצות בבתי ספר לעיתים יותר קרובות, המוטיבציה הייתה עולה. אולי אם גם אנחנו היינו נותנים לחיילינו תנאים כל-כך טובים, אחוז המשתמטים היה יורד.

אבל לא צריך לדאוג לזה נכון? צה"ל לא דואג, למה יש חוק שאומר שאתה חייב להתגייס. בוא ניתן לממשלה ולחברה להתמודד עם זה. ברגע שיש חוק גיוס חובה האחריות על מספר המתגייסים ועליית במוטיבציה כבר לא מעניינת את צה"ל, ובצדק אה?

מספיק לעשות דמוניזציה של כוחות ארה"ב. מה זה משנה אם הם הולכים ללונה פארק או לקניון או למקדונלדס למצוא חיילים. עובדה, זה עובד, לא חסר להם (כרגע) חיילים, ובזה נגמר העניין.

ישן 18-07-2007, 17:52
  g@man g@man אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.03.07
בארץ זה לא אפשרי

תעשה את החישוב לבד: מיליון מתוך 300 מיליון שווה ל1/300 מהאוכלוסיה.

בישראל 7 מיליון אזרחים (כולל כולם: ערבים-ישראלים, חרדים-נטורי קרתא וגם סתם תמהוניים ומכל הגילאים תינוקות,ילדים וגם חברה מעל גיל 40-50 שלא צריכים לעשות צבא...) נאמר ותגייס אחוז דומה תגיע ל:7000000/300 כלומר 23 אלף איש. ואם אתה חושב שבמלחמה האחרונה היה חסר ציוד, בבאה יהיה יותר מדי... כי יהיה חסר אנשים...

עוד דבר שאתה לא יודע: בארה"ב מציעים לצעירים שעומדים בפני מאסר להצטרף לצבא כאלטרנטיבה. הם מחויבים לX שנים שאם מילאו ואתם הם לא נכנסים לכלא. והם לא מעטים.

נתון נוסף: רוב המשרתים בצבא ארה"ב בדרגות הזוטרות הם ממיעוטים שונים, בד"כ ממקום נמוך בסולם בסוציו-אקונומי (היספנים, שחורים וכו') בדיוק מהסיבות שעידו אמר: זה הדרך היחידה שלהם לחיים נורמליים.
ישן 18-07-2007, 15:43
  ברק חן ברק חן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.07
גועל נפש שנותנים במה לזה בכלל

במדינה כמו שלנו צריך להפעיל צנזורה (ואני לא צוחק) על כאלה דברים. עצם הפירסום של כתבה כזו בעיתון ראשי רק נותנת עידוד לעוד ועוד בני נוער להשתמט. סתם לדוגמה מישהו שהיום יש לו צו ראשון עוד חודש והוא מת להשתמט (אבל הוא לא ידע שיש עוד הרבה שחושבים כמהו) ילך ויחפש עכשיו באינטרנט את השיטה הכי טובה להישתמט.
בקיצור, גועל נפש של תופעה ועוד יותר מזעזע שמפרסים כאלה דברים.
פעם אמרו לנו שמי שלא ישרת, לא יתקבל לעבודות ומי שלא סיים צבא מתייחסים עליו בזילזול באזרחות. בתור מישהו שמתגייס עוד שבועיים לקרבי ואולי הולך לתת את החיים שלו בשביל שהמשתמטים (שבנתיים ילמדו/יעבדו/כל דבר אחר) יכלו לחיות בשקט, אני אומר לכם מה שהתחיל בתור תופעה יהרוס לכולנו את המדינה.
ישן 18-07-2007, 16:55
  alex188 alex188 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.05

איפה עדי אשכנזי כשצריך אותה "מה זה השטויות האלה צבא?!"

מרתק איך כולם מתנפלים על בני הנוער, אני אצטט את ההודעה שלי מפורום צבא ובטיחון, ואדגיש שהבעיה כאן היא לא בני הנעור אלא הממשלה נקודה (.)

ציטוט:
ולי היגע הזמן לחפש להפסיק לחפש בין בני הנעור, לקרוא להם עצלנים או אנוכים. ולהתחיל לחפש את האשמים האמיתיים, בני הנוער לא רוצים להתגייס בגלל שהם לא רוצים להיות חיילי שחמט במשחק המלוכלך של הפולטיקאים שמעולם לא פתחו ספר בחייהם (לא נעליב את אולמרט כמובן המלומד הגדול בממשלה), פה מחדל עוד חייל , שם מחדל עוד 10 חיילים מתו, שם שחכו להודיע פה שחכו לשלוח ועוד חייל מת, נקים וועדה מיוחדת, נקצה לה חצי מליון שקל בשביל שהיא תגיד את מה שכולם יודעים, נבנה את הבסיס של חיל האויר מזכוכית אבל את החיילים בשטח נשכח.
עד אשר לא תקום פה דיקטטורה שתעשה סדר פעם אחת ולתמיד לא נקבל שום דבר, והצבא שלנו לא ממש צבא, ולקרוא לו הצבא הכי חזק בעולם זה פשוט שוטת מיסודה.

אז כאמור, אני לא מבין מה מניע בני אדם ללכת למקום בו טעויות גורמת לאנשים למות.
כאשר אדם רוצח מישהו, נפתחת חקירה במשטרה, אם הוא נמצא אשם הטיפול מועבר לפרקליטות והיא אחראית לכתב אישום ואז משפט.
אז תסבירו לי בבקשה למה אף אחד מכם לא חושב על זה שאולי יש אנשים שפשוט חוששים לחייהם? המדינה הזו, צר לי, לא יקרה מחיי שום לא יקר יותר מחיי.
במקום לפתוח בהצהרות כאלה חסרות ערך, אולי תפתחו עצומה לשינוי הממשלה ושל אלה האביו את הצבא למצב הנוכחי?!
ישן 19-07-2007, 08:53

עזרה הוא מעשה התנדבותי ואי אפשר על פי חוק לחייב אנשים להתנדב ולעזור.
וברגע שאתה מכריח אנשים לעזור על פי חוק אתה מאבד מערך של התרומה של אלה אשר רוצים.
טובים 5 חיילים לוחמים מאשר 200 אשר לא רוצים להיות לוחמים אך מחויבים.

אני לא יודע מאיפה הבאת שצפון תל אביב לא מתגייס, אבל אני יכול להגיד לך, שכל יושבי היוקרה בדרום (מיתר, להבים ,עומר וכודמה) כן מתגייסים ומבקשים אפילו ליחידות לוחמה, אבל גם אני הייתי מתבייש לא לשרת ביחידת לוחמה אם כל משאלה שלי הייתה מתגשמת בהנף יד במשך 18 השנים בהם הוא חיי ביוקרה ובעושר.

אתה לא מכיר את כל רבדי האוכלוסיה ואי אפשר להניח הנחות שכולם חייבים להתגייס ומי שלא שילך לשירות לאומי, הצבא הוא מסגרת חברתית קשה (בעיקר מיועד ללוחמים) שההסתגלות אליה לא נעימה לאף אחד וחלקם אפילו יוצאים עם טראומה לכל החיים, מאחר ואי אפשר להתבטא באופן חופשי פה, אגיד שפשוט הרבה מפחדים להתגייס לצבא.
אני לא יודע בני כמה אתם, מניח שרובכם עברתם את הבגרות באזרחות אז ביקשתם מדינה דמוקרטית קבלו מדינה דמוקרטית שמחויבת לשמור על עקרון הפלוריאלזים ועקרון הסובלנות אותו אתם לא מגלים.

הרבה מאוד מהתגובות פה נשמעות כמו "אני נדפקתי למה אתה לא ?!" מתאים מאוד לישראלי, כאילו "אני הולך לקרוע את התחת שלי בצבא ואתה לא... בו נעשה עצומה ונדפוק אותך גם" אז רבותי אומנם הצבא הוא חובה אך ההתנדבות אינה, ומי שחושב שהוא נדפק (ורוב התגובות נשמעות ככה) אני מציע לכם לחזור צעד אחורה, להספיק לדבר בסיסמאות ולראות שאולי אני טועה בכך שאני מאשים בני אדם בזה שהם פשוט בני אדם, בשר ודם (וגם להם לאותם המשתמטים יש תחושות ורגשות ואולי גם דעות ואין פה נציג שיוכל לדבר בשמם). אז אל נגזור דינם טרם שמענו אותם.
ישן 19-07-2007, 09:31
  s_k-35 s_k-35 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.06.07
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי alex188 שמתחילה ב "עזרה הוא מעשה התנדבותי ואי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי alex188
עזרה הוא מעשה התנדבותי ואי אפשר על פי חוק לחייב אנשים להתנדב ולעזור.
וברגע שאתה מכריח אנשים לעזור על פי חוק אתה מאבד מערך של התרומה של אלה אשר רוצים.
טובים 5 חיילים לוחמים מאשר 200 אשר לא רוצים להיות לוחמים אך מחויבים.

אני לא יודע מאיפה הבאת שצפון תל אביב לא מתגייס, אבל אני יכול להגיד לך, שכל יושבי היוקרה בדרום (מיתר, להבים ,עומר וכודמה) כן מתגייסים ומבקשים אפילו ליחידות לוחמה, אבל גם אני הייתי מתבייש לא לשרת ביחידת לוחמה אם כל משאלה שלי הייתה מתגשמת בהנף יד במשך 18 השנים בהם הוא חיי ביוקרה ובעושר.

אתה לא מכיר את כל רבדי האוכלוסיה ואי אפשר להניח הנחות שכולם חייבים להתגייס ומי שלא שילך לשירות לאומי, הצבא הוא מסגרת חברתית קשה (בעיקר מיועד ללוחמים) שההסתגלות אליה לא נעימה לאף אחד וחלקם אפילו יוצאים עם טראומה לכל החיים, מאחר ואי אפשר להתבטא באופן חופשי פה, אגיד שפשוט הרבה מפחדים להתגייס לצבא.
אני לא יודע בני כמה אתם, מניח שרובכם עברתם את הבגרות באזרחות אז ביקשתם מדינה דמוקרטית קבלו מדינה דמוקרטית שמחויבת לשמור על עקרון הפלוריאלזים ועקרון הסובלנות אותו אתם לא מגלים.

הרבה מאוד מהתגובות פה נשמעות כמו "אני נדפקתי למה אתה לא ?!" מתאים מאוד לישראלי, כאילו "אני הולך לקרוע את התחת שלי בצבא ואתה לא... בו נעשה עצומה ונדפוק אותך גם" אז רבותי אומנם הצבא הוא חובה אך ההתנדבות אינה, ומי שחושב שהוא נדפק (ורוב התגובות נשמעות ככה) אני מציע לכם לחזור צעד אחורה, להספיק לדבר בסיסמאות ולראות שאולי אני טועה בכך שאני מאשים בני אדם בזה שהם פשוט בני אדם, בשר ודם (וגם להם לאותם המשתמטים יש תחושות ורגשות ואולי גם דעות ואין פה נציג שיוכל לדבר בשמם). אז אל נגזור דינם טרם שמענו אותם.

הגיוס הוא חובה ולא התנדבות.. ומן הסתם אנשים יתמרמרו אם הם היחידים שמשלמים מיסים וכל העול נופל על כתפיהם.

לא הבנתי בכלל את כל מה שאמרת על פלורליזם וסובלנות , איך זה קשור בכלל לאנשים שמנצלים פירצות בחוק כדי להתחמק מחובותיהם למדינה?
ישן 19-07-2007, 17:39
  tal_sh5464 tal_sh5464 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.05.07

אני אגיד לכם את דעתי על העניין..פעם גם אני נורא התעצבנתי מכל הקטע של משתמטים..שיהיה ברור שאני עושה את ההפרדה בין כאלה ש"סתם לא בא להם להתגייס" לבין כאלה שבאמת באמת יש להם בעיות שמונעות מהם להתגייס [כמובן שגם במקרה כזה אפשר לפחות להתנדב, אבל זה כבר סיפור בפני עצמו]. בכל אופן, אחרי כמה זמן הגעתי למסקנה שההפסד הוא בעיקר שלהם..כן, אולי יש לא מעט משתמטים אבל יש גם המון חבר'ה מורעלים שאוהבים את המולדת שלהם ורוצים להגן עליה. אבל לא רק זה, אני חושב שבכך שהם מוותרים על הצבא הם מפסידים חוויות של פעם בחיים..וואלה, יש לי חברים שלא התגייסו ועכשיו הם כבר לומדים באוניברסיטה ועושים פסיכומרי וכו', והם ממש לא מבינים למה אני בצבא, ות'אמת, אני לא ממש מתעצבן, כי הם אפילו לא יכולים להבין בכלל מה הם מפסידים..וצריך תמיד לזכור שהחיים האזרחיים לא בורחים לשום מקום, והכל אפשר לעשות גם אחרי צבא..קיצר, הבנתם את הנקודה..
ישן 19-07-2007, 20:07
  AcidicJimmy AcidicJimmy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.12.06

קראתי את הכתבה והיא בהחלט הגעילה אותי, כמו גם הכתבה בחדשות שבה פעילה של "פרופיל חדש" נתנה טיפים למשתמטים בפריים טיים.
אני מוכרח להודות שאני קיצוני למדי בדעות שלי ואני מאמין שהפיתרון המהיר ביותר הוא בשינויי סוג שילטון וחוקים שיתאימו למסגרת יותר מיליטריסטית. אבל אני גם מבין שהדמוקרטיה היא אחת מההגדרות הבסיסיות של מדינת ישראל, אז אני אפנה לתוכנית ב': חינוך. חינוך בבתי הספר, בתנועות הנוער, בטלוויזיה, ברדיו, בכל מקום. שירות צבאי צריל להיות יותר מחובה, שירות המדינה צריך להיות משהו להתגאות בו, בעיקר אם אתה לוחם. אני בטוח שאם החל מגיל צעיר ילדים יגדלו על ערכים של "שאל מה אתה יכול לעשות למען המדינה" לא רק שסטטיסטיקות הגיוס יהיו הרבה יותר אופטימיות ומשמחות, אלא גם נקבל חיילים יותר איכותיים ואפילו יותר מדוגמים.

עקב האכילס של הרעיון הזה היא שהאנשים בצמרת השילטון צריכים לשמש דוגמא ומופת לשירות נטול אגואיזם של המדינה... אבל לא ניכנס לזה.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 19-07-2007, 20:12

בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי AcidicJimmy שמתחילה ב "קראתי את הכתבה והיא בהחלט..."

ציטוט:
קראתי את הכתבה והיא בהחלט הגעילה אותי, כמו גם הכתבה בחדשות שבה פעילה של "פרופיל חדש" נתנה טיפים למשתמטים בפריים טיים.
אני מוכרח להודות שאני קיצוני למדי בדעות שלי ואני מאמין שהפיתרון המהיר ביותר הוא בשינויי סוג שילטון וחוקים שיתאימו למסגרת יותר מיליטריסטית. אבל אני גם מבין שהדמוקרטיה היא אחת מההגדרות הבסיסיות של מדינת ישראל, אז אני אפנה לתוכנית ב': חינוך. חינוך בבתי הספר, בתנועות הנוער, בטלוויזיה, ברדיו, בכל מקום. שירות צבאי צריל להיות יותר מחובה, שירות המדינה צריך להיות משהו להתגאות בו, בעיקר אם אתה לוחם. אני בטוח שאם החל מגיל צעיר ילדים יגדלו על ערכים של "שאל מה אתה יכול לעשות למען המדינה" לא רק שסטטיסטיקות הגיוס יהיו הרבה יותר אופטימיות ומשמחות, אלא גם נקבל חיילים יותר איכותיים ואפילו יותר מדוגמים.

עקב האכילס של הרעיון הזה היא שהאנשים בצמרת השילטון צריכים לשמש דוגמא ומופת לשירות נטול אגואיזם של המדינה... אבל לא ניכנס לזה.

היש צדיק בסדום? מסתבר שכן...
ישן 19-07-2007, 20:54
  idanmag idanmag אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.03.07
בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי סו אלן1 שמתחילה ב "אחלה, מדינת מוסוליני"

הבעיה היא כזאת פעם היה בושה לא להתגייס היום לא להתגייס זה נורמה...
תראו ללכת לשרת 3 שנים את הדינה ועוד במסלול קרבי (ולאכול הרבה מאוד חרא) בעוד שבמקום לעשות את זה אפשר ללכת ולהוציא תואר או לעשות כול דבר אחר מעמיד את האנשים בדילמה במיוחד בימים שבהם הציונות לא קיימת כמו פעם , לא רק זה ברוב העבודות הרציניות אין הבדל בין מישהו שהיה מכין קפה בצבא או שירת בקרבי כול עוד כתוב שהוא עשה את השנים שלו(ולפעמים זה גם לא מעניין את בעל העסק אפילו זה יותר טוב בשבילו אין ימי מילואים) אז הוא מסודר..
ועוד לא דיברנו על ההתיחסות של הצבא לאנשי המילואים , בכול מקרה אי אפשר למנוע תופעה כזאת כי ברגע שמישהו יגיד לצבא שהוא לדוגמא ירה בעצמו אם הוא יעלה על מדים אין הרבה מה לעשות ובאזרחות זה לא יפגע בו אז שווה להתחזות וכמובן שהצבא צריך כיסוי תחת
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:59

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר