לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-07-2007, 22:36
  offerd offerd אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.04.05
מידע ובקשה
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Black Mammmba שמתחילה ב "מתוך הספר של מייק אלדר "שייטת..."

מתוך אתר הגבורה:

עיטור הגבורה הוענק לסגן עמיחי אילון.
http://www.gvura.org/a.php?c=gvura&a=616&rc=gvura

עיטור המופת הוענק לסגן אילן אגוזי.
http://www.gvura.org/a.php?c=gvura&a=319&rc=gvura

עיטור המופת הוענק לסגן גדי קורל
http://www.gvura.org/a.php?c=gvura&a=616&rc=gvura

עיטור המופת הוענק סמ"ר זלמן רוט
עיטור העוז הוענק לסגן גיל לביא.
עיטור המופת הוענק לסרן דב בר

האם יש בספר תמונות שלהם (אגוזי, רוט, לביא ובר וגם לאחרים אם יש תמונות מהזמן ההוא) ?
אם כן אשמח לסריקה, ניתן להעביר אלי את התמונות בדוא"ל offerd@gmail.com

תודה

להצטרפות לרשימת התפוצה של עפר דרורי, שלח דוא"ל ל:
drori-post+subscribe@googlegroups.com

להצטרפות לרשימת התפוצה של אתר הגבורה, שלח דוא"ל:
gvura+subscribe@googlegroups.com

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-07-2007, 20:47
  strong11 strong11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.11.04
תגובה לעופר
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי offerd שמתחילה ב "אתה כמובן צודק ואני ארחיב מעט..."

לא קשור לאשכול הזה אבל ביקשת ממני בזמנו את לוח הצל"שים של טייסת 124 מתוך הכתבה על כוכב הס בבטאון ח"א האחרון והנה היא סרוקה... רק מה התברר שהממזרים בכל זאת צנזרו את תאריכי קבלת הצל"שים!!! אם כי לא את השמות... אני מניח שבכל זאת יתווספו לך פה כמה פרטים חיונים... לוח הצל"שים המודרניים יותר שנמצא בחלקה הימני של התמונה צונזר לחלוטין!!! לכן גם השמטתי אותו מהסריקה... לא מפתיע רוב הצל"שים האלו בגין מבצעי 269 וחילוצי טייסים... לפעמים קיבל צוות המסוק כולו את הצל"ש, לפעמים רק חלקים ממנו... על חלק מהמשימות ניתן לקרוא בספרים וכתבות שונות שהתפרסמו בשנים האחרונות, כמו למשל זה של אורי ירום.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ישן 19-07-2007, 19:55
  משתמש זכר Black Mammmba Black Mammmba אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Black Mammmba Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "היום לפני 38 שנה: מבצע בולמוס 6 - הפשיטה על האי גרין"

קראתי את פירוט הפשיטה מתוך הספר של מייק אלדר "שייטת 13".

עכשיו על במוחי שאלה פשוטה. האם היה באמת צריך את זה ?
והאם זה היה שווה את ההרוגים. כי בר לב הרמטכ"ל דאז אמר שאם יהיו יותר מ 10 הרוגים, הפעולה תחשב ככישלון.

וכמובן האם יש טעם השוות בין הפעולה הזאת (פשיטה כל האי גרין) ופשיטה בבעל בק ?
מלבד אפשרי הזמן. יש הרבה נקודות דימיון.

האם האי גרין היה פשוט להראות למצרים כי שום מוצב שלהם לא חסין בפני ישראל. בדיוק כמו פשיטה בבעל בק עם כוחות שלדג והפשיטה הנוספת בבעל בק כאשר סא"ל מורנו נהרג ?

"שאלוהים ירחם על אויבי,כי אני לא ארחם עליהם,,-גנרל ג'ורג' סמית' פטון

ישן 24-07-2007, 08:40
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי מיקיטל שמתחילה ב "צילום עמוד ראשי - "מעריב"..."

העימוד של הכותרת מדהים.
לא יודע אם התפישה הציבורית מנחה את עורכי העיתונים או שהם מייצרים אותה, אבל אם לפני 40 שנה הכותרת הראשית הייתה על ההישגים והמשנית הייתה על הנפגעים, כיום הכותרת בטח הייתה "שישה הרוגים ותשעה פצועים בפעילות צה"ל בתעלה הלילה, לדברי שר בכיר הפעולה הייתה מיותרת, האופוזיציה קוראת להקמת ועדת חקירה." אני לא מתייחס לפוליטיקה אלא לתפישה הציבורית ולמשמעות של ההבדלים.
תחושת ביטחון בציבור מול תחושת לוזריות וחשש מיכולות הצבא והרתעה מול האויב, וחשוב לא פחות - תחושת המשפחות השכולות שבניהן מסרו את נפשם למען מטרה או לשווא וההשלכה של כך גם על המוטיבציה להתגייס ולהסתכן אצל הנוער.
ישן 24-07-2007, 14:40
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  
מערכות מודיעין חוזי (IMINT), מערכות חישה גילוי והתרעה - חלל, אויר, ים ויבשה. התנהלות ביטחונית, תעשייתית וחוזית בינלאומית

חבר מתאריך: 08.03.05
במבט אחורה....
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי ISHPUZ שמתחילה ב "העימוד של הכותרת מדהים. לא..."

ובהשוואה להיום - נראה כי "היתה תחושת בטחון בציבור". לא כך היו פני הדברים - לפחות לא לגמרי כך.

לא אהיה ליד המחשב (והסורק) ביומיים הקרובים אולם כשאשוב אביא לכאן מקצת מאותות התקופה ההיא דווקא בעורף ובקרב חיילים וקצינים בקו.

הכותרות שהזכרת אכן היו שונות מהכותרות של היום אבל כלל אינני בטוח שהדבר היה טוב יותר.... פרופאגנדה היתה קיימת אז במידה רבה, ואת אותותיה למדנו בשאאננות הפוליטית בעורף ובמידה רבה התוצאה היתה .... יום הכיפורים הארור של 73.

לא כל שהיה היה טוב יותר....
ישן 20-07-2007, 18:41

תגובה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "היום לפני 38 שנה: מבצע בולמוס 6 - הפשיטה על האי גרין"

סיפור המבצע מובא בפרוטרוט ב "עטלפים בים האדום - פעולות מיוחדות של הקומנדו הימי במלחמות ההתשה ויום הכיפורים" ספרו החדש והמצויין של אלוף במיל' זאב אלמוג מח"י לשעבר, בהוצאת משרד הביטחון ו"מכון גלילי לחקר כוח המגן", 2007... הספר קצר אמנם וניתן לגמור אותו ב 3-4 שעות קריאה אך עדיין מומלץ ביותר וחושף גילויים וחומרים ייחודיים. מעטים זוכרים שמפקד השייטת וכן קצח"ר (רפול, אדם ללא חת) הצטרפו בעצמם למבצע בחפ"ק מושט ואף נחתו באי עצמו בעוד הכדורים וה RPG שורקים למעלה (השוו את אומץ הלב והדוגמא האישית לעליבותם של קודקודי הפלזמות ביולי 2006...) כמו כן ב "צומת גיבור" של עיתון במחנה של סוף השבוע מובא סיפור גבורתו של עמי איילון, אם כי העריכה חובבנית וגם איילון עצמו חוטא בטעות קטנה פה ושם (ארטילריה מצרית מפורט סעיד במקום פורט אברהים...)
ישן 21-07-2007, 13:39
  משתמש זכר דני קריאף דני קריאף אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.06
לכל מי שלא מתמצא בהסטוריה מדוע פשטו על האי גרין?
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי avishon שמתחילה ב "..."

הפשיטה על האי גרין בלילה שבין ה19 ל20.7 שנת 1969 הייתה תגובה של צה"ל על הפשיטה של חיילי הקומנדו המצריים על מוצב המזח ב10.7.69 שבה נהרגו 7 טנקיסטים של גדוד46 , שלמה סקנטיה, ברוך סבשי שהקומנדו המצרי לקח אותו בשבי והוא מת מפצעיו , מוסקו מלמד, דניאל רבין , יצחק קולנג'י מוניק פריש , ושמחה גלנץ מפלוגה ז' של 46 ,הגדוד היה באות עת בביר תמדה אך מחלקה של הגדודבפיקוד בן מחזורי צביקה שרמו שהייתה מצויידת בטנקי שלל ירדניים פטונים M48A1
שהיו מצוידים במחשב ירי מיוחד ותפקידם היה לשבש את תנועת האוניות בנמלים פורט איברהים ופורט תאופיק נשלחה למשימה , האחריות על הגזרה הייתה באותה תקופה של גדוד 184 מחטיבה 14 בפיקוד גילעד אבירם.
הפעולה שהייתה מתוכננת ליום 16.7 התעכבה בשלושה ימים משום שסגן ניסים שלום מ"מ בפלוגה ו' של שאול שלו הי"ד שהוביל את כל שיירת השייטת ניסה לקצר דרך בין מוצב הכפר למזח והעלה את כל השיירה על מוקשים.
עדות ממקור ראשון של מי שהיה שם.

בברכה
דני קריאף
מ"מ [ סמ"ר] בפלוגה ז' גדוד 184.
ישן 21-07-2007, 18:32
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  
מערכות מודיעין חוזי (IMINT), מערכות חישה גילוי והתרעה - חלל, אויר, ים ויבשה. התנהלות ביטחונית, תעשייתית וחוזית בינלאומית

עם כל הכבוד - אני חייב לשאול...
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי דני קריאף שמתחילה ב "לכל מי שלא מתמצא בהסטוריה מדוע פשטו על האי גרין?"

עם כל הכבוד שאני רוכש לכל לוחמי צה"ל באותה התקופה ולך בתור לוחם דאז, לא מסתדרים לי כמה נתונים כאן:

א. לא הייתי מודע לכך שחטיבה 14 של אז עשתה שימוש בטנקי שלל ירדנים מדגם M-48A1 .... ייתכן אולם הייתי שמח לו הובאה אסמכתא כלשהיא לכך.
ב. לא ידוע לי על שום בק"ש "מיוחד" שהותקן בטנקים מסוג זה.... על מה דיברת? למה בדיוק התכוונת?
ג. אינני זוכר איזו משתי החטיבות: 14 או 401 שהתחלפו באחחזקת קו קדמי מדי מספר חדשים היתה באותו הזמן (זמן פעולת האי גרין) בתעלה, אולם לדבריך ישבה מפקדת החטיבה שלך בביר-תמדה ועל כן היתה החטיבה העורפית.... מפקדת חטיבת השריון הקדמית ישבה תמיד בטאסה. אם כך - איך בדיוק נמצאה פלוגה מחטיבה עורפית בקו....?
ד. פלוגה שתפקידה היה למנוע תנועת אוניות מפורט תאופיק ומפורט איברהים....? הטווחים לאוניות הללו היו מעבר לטווחי הירי של הטנקים. מעט מאד אוניות עשו אז את דרכן לנמלים הללו ואלה נצמדו עד כמה שאפשר לצידו המערבי של המפרץ.
ה. עניין ההובלה והעלייה על שדה מוקשים...? - לא זכור לי כלל. על איזו "שיירה" אתה מדבר? השייטת והציוד הגיעו בשיירה לאזור....????? - זה חדש לי.......
ישן 21-07-2007, 19:41

הבהרות למיקיטל
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי מיקיטל שמתחילה ב "עם כל הכבוד - אני חייב לשאול..."

את קו התעלה החזיקו לסרוגין חטיבות 401 ו14מפקדת חטיבת הקו הייתה בטסה ומפקדת העורף שעסקה בצ'מפים שכנה בביר תמדה .
בחודש יולי 1969 הייתה חטיבה 14 חטיבת הקו וחטיבה 401 שגדוד 46 היה חלק ממנה אכן היה בצמ"פ בביר תמדה אך פלוגה ז' של הגדוד שמפקדי המחלקות שלה היו מהמחזור שלי [ גם של דן חלוץ] נובמבר 66 היו גדי בר-שלום , צביקה שרמן ויוסי בר שלושתם קיבוצניקים הוכשרו בירי עקיף לטווחים של 15 ק"מ בטנקי שלל ירדנים מסוג 48A1M עם תותחי 90 מ"מ שמחשב הירי שלהם הותאם לירי לטווחים רחוקים על מנת לפדוע באוניות בנמלי פורט תאופיק ופורט איברהים - בספר של גדוד 46 עמוד 48 יש תיאור מדוייק של הכתוב.
אני עומד על דעתי שהפשיטה על האי גרין הייתה תגובה על הפשיטה על המזח, כל מי שהיה בקו באותה תקופה - חטיבה 14 ידע על כך אני שמעתי על כך ממקור ראשון ממפקד הכוחות המשורינים בסיני אלוף שלמה להט \ ציץ]
השיירה שאותה הוביל סגן ניסים שלום שכללה את סירות הגומי וכל האמל"ח של השייטת וסיירת מטכ"ל הגיעה לבסיס הטילים שבמיתלה שם שכנה מפקדת גדוד 184 ומשם שלום הוביל אותם על הציר עד מוצב הכפר בציר שצמוד לתעלה [ ציר לקסיקון] במפת סיריוס במלחמת יום הכיפורים שהיה די קרוב למזח ואולי משום שהווא חשש שהמצרים יזהו את השיירה הוא ניסה לקצר דרך והשיירה עלתה על מיקוש צהלי.
כל מילה בדוקה .
" במקרה" אני מכיר את העובדות ממקור ראשון ומה לעשות גם הייתי שם....
ישן 21-07-2007, 21:10
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  

אני תמהה...
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי דני קריאף שמתחילה ב "הבהרות למיקיטל"

ראשית - אכן הפעולה התבצעה בתגובה לפשיטה על מעוז המזח. אני לפחות לא טענתי אחרת.

שנית - לקחתי חלק בפעולה הזאת גם כן - לא - לא בלחימה עצמה באי אלא בהכנות שבטרם..., בחפ"ק תוך כדי, ובפעילות למחרת. מזווית אחרת לגמרי - פיקודית.

שלישית - לא ידוע לי על ירי תותחי מגח"ים 90 מ"מ למטרות במרחק של 15 ק"מ..... אפשר גם לירות לטווחים הרבה יותר גדולים- נו אז...??? הספר של גדוד 46 כמו ספרים רבים אחרים שנכתבו איננו ברשותי אולם מהכרותי את תהליך כתיבת הספרים והסיפורת הזאת הייתי נזהר מלקבוע עובדות חד משמעיות על בסיס ה"כתוב" בו.

רביעית - בק"ש טנק של אז (אופטי - פאראלאקסי) לא יכול היה להזין את נתוני הטווח למחשבי הירי של הטנק במרחקים כאלה. זה איננו מתקבל על הדעת.

חמישית - ייתכן ואתה מכיר את עובדת המצאות גדוד מחט" 14 בביר תמדה באותם הימים - אני לא מכיר זאת...

שישית - "בסיס טילים במיתלה".... - היה בג'ידי ולא במיתלה - אם זכרוני איננו בוגד בי.....

שביעית - אינני מכיר את סיפור עליית ה"שיירה" על שדה מוקשים. יש לך מובאות רציניות לכך ?

שמינית - מפקד מחלקת טנקים מחליט על דעת עצמו על טוואי גישה שונה מהמתוכנן ונכנס לשדה מוקשים של צה"ל...? נו - שויין....

תשיעית - לא זכור לי שום שדה מוקשים של צה"ל אלא אלה שהיו ממש בסביבות הסוללההקרובה למים.... או בסביבת המעוזים עצמם. אם כך - איזה מ"פ מוביל שיירה כזאת בצמוד לסוללה??? - לא בטוח מה מקור הסיפור הזה. אני פתוח לתיקון זכרונותי שלי - אבל - לא מסיפוריםבלתי מהימנים בבקשה. גם אם הגיעו מ"מקור ראשון".....
ישן 21-07-2007, 21:47

למיקטל אני די המום מהתגובה שלך וחוסר הדיוקים
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי מיקיטל שמתחילה ב "אני תמהה..."

למיטיקטל - אני מודה שהרגזת אותי בחוסר הידיעה שלך ובבורות שהפגנת , במקום לנתח את הכתוב ולנסות להזים את מה שכתבתי בחרת להתקיף מבלי שיש לך מושג קלוש על מה שהיה שם כתבת שלא היית קשור לפעולה אלא באי אלה הכנות שקשורות איליה.. להלן תגובתי לא בסדרהעינינים של תגובתך המבולבלת , המשפט האחרון בתגובה שלך על סיפורים לא מיהמנים [ בלשון אמינות] העלו לי את רף הג'ננה ובמידה ותצליח להפריף ולו עובדה אחת ממה שכתבתי אני מתחייב לאכול את הגרביים שלי בשידור ישיר מול חברי הפורום.
ולהלן תגובתי על הערותך המאד לא מחיכמות ולא מבוססות וזאת בלשון המעטה..
נתחיל בחמישית - חטיבה 14 הייתה חטיבת הקו ולא בביר תמדה.
נמשיך בשישית בסיס הטילים היה במעבר המיתלה ולא בג'ידי.
נמשיך בשביעית - כל השיירה עלתה על שדה מוקשים , ניסים שלום לא היה מ"פ אלא מ"מ שהוביל את השיירה.
בנושא התגובה השלישית אכן טנקי מג"ח 90 מ"מ שהוסבו לירי לטווחים גדולים עשו את המלאכה , לאחר שהסורק שלי יתוקן אשלח תמונות אוטנטיות .
לקטע של עליית השיירה שנזכר בסעיף 7 חייג אל 144 בקש את ניסים שלום מחולון שהיה המ"מ המוביל והוא יעדכן אותך .
לעניין ההערה השמינית מדובר כאן בבורות אף מט"ק או מ"מ ובטח שלא מ"פ במלחמת ההתשה היה חייב לקבל אישור על שינוי בנתיב התנועה.
לעצם ההערה התשיעית - אתה מכיר מפקד בצה"ל שהכיר את מיקומם של כל שדות המוקשים בגזרת התעלה בנושא הבק"ש חשוב שתדע שהיו כאלה חשוב שתתעדכן.
לעצם העניין ממש לא בא לי להתעמת איתך אך במקרה הזה טעית בגדול כנראה שלא הבנת ולא הפנמת שמדובר במי שלא מספר סיפורים אלא אחד שהיה בשטח בזמן אמיתי וראה את הכל..
אז מיקטל ידידי נתח את הכתוב ותתנצל בבחינת מודה ועוזב ירוחם....
ישן 21-07-2007, 22:44

תגובה
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי מיקיטל שמתחילה ב "אני תמהה..."

ספרו של זאב אלמוג מחזק את דבריו של דני קריאף ומציין מפורשות את כניסת שיירת המובילים של השייטת לשדה מוקשים כתוצאה מטעות ניווט של מ"מ השריון שהוביל את השיירה. רס"ר שאת שמו אינני זוכר (הספר אינו לפני) ממקימי השייטת שהיה מפקד החוליה הטכנית באותם הימים התעוור בתקרית האומללה הנ"ל, שכמעט וגרמה לביטול המבצע. הסיבה המוזרה למסלול המוזר שנבחר (בסמוך לתעלה, במקום דרך ואדי סודר) הייתה ככל הנראה הרצון לשוות לשיירה מראה של שיירת אספקה רגילה למעוזים ובך לא לעורר חשד מיותר בצד המצרי... לדעתי מדובר ביוזמה מקומית בדרג מ"מ / מ"פ / מג"ד... נושא השימוש במג"ח השלל בתעלה במעוז המזח תועד בתמונות התקופה ובתמונות התקרית הספציפית הזו, צריך רק לנבור ולחפש... לגבי השימוש בטנקים כארטילריה נייחת ארוכת טווח בסגנון הירי על ציוד ההטייה של הסורים, אני אישית אינני זוכר אזכור שכזה, מה עוד שכלים ייעודים כמו סוללת ה 130 מ"מ נשמעת כפתרון סביר יותר לאתגר שכזה (שלא להגיד שמבנה או שניים של קורנסים היו יכולים להפוך את את כל הנמל על האוניות העוגנות בו לאיי חורבות אם רק רצו בכך)... לגבי המיקוש שמיקיטל אינו זוכר משום מה, אפשר להציץ במפת סיריוס וגם במפות קודמות כדי לראות שבחלקים ניכרים של הגדה המזרחית של תעלת סואץ הונחו שד"מים גם בעומק השטח (בעיקר באזורים בהם נוכחות כוחותינו הייתה דלילה למשל לחופי האגמים) כנגד פשיטות / צליחות, מה עוד שיש תיעוד בשפע של טנקים וכלים אחרים צה"לים שעלו על מוקשים צה"לים במלחמת יוה"כ באזורים שונים לאורך התעלה... וניג'וס קטן הפעם "לטובת" מיקטל אכן סוללת ההוק ישבה בג'ידי ולא במיתלה...

נערך לאחרונה ע"י strong11 בתאריך 21-07-2007 בשעה 23:14.
ישן 22-07-2007, 05:51
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  

ובכן....
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי strong11 שמתחילה ב "תגובה"

באם יש בידך או בידי מישהו אחר תמונות של טנקים בעלי תותח 90 מ"מ במוצב המזח באותו הזמן בו אנו דנים - אשמח להדעדכן ולהודות בבורותי ו/או בדל זכרוני.

נכון - האזור המזרחי הקרוב לאגמים (בין המעוזים וסביבם) היה ממוקש צהל"י. באזור מוצב המזח כמו גם באזורים אחרים בגזרות הצפוניות יותר היה מיקוש בשיפולים המערביים של הסוללה אותה הרמנו ולפעמים אף בשיפוליה המזרחיים אולם ככלל לזכרוני לא היה מיקוש בשטחים שבין הסוללה (למעט מה שכתבתי לעיל) לבין כביש התעלה.

יוצא דופן היה המצב בגיזרה הצפונית באזור שבין שלושת המוצבים הצפוניים ביותר על התעלה לבין המוצב הראשון על הים התיכון (מול פורט פואד) - שם היה אכן מיקוש באזור נרחב ללא סוללת עפר.

טנקים שלנו אכן עלו על מוקשים בסביבות כביש התעלה (צפון דרום) אולם במרבית המקרים היו אלה מוקשים שהוטמנו ע"י יחידות קומנדו מצריות שחדרו לשטחנו.

לגבי ואדי סודר - אינני יודע למה בדיוק התכוונת שכן ואדי סודר בעומק לכוון מזרח היה למעשה בלתי עביר לשריון, רק בחלקו המערבי לכוון המפרץ התרחב הואדי והיתה בו עבירות טובה יותר.

סוללות ההוקים שלנו באזור התעלה במלחמת ההתשה ישבו ב - (מצפון לדרום): רומני, טאסה (כאן אינני בטוח), אום מרג'ום ("511") שמצפוןי לרפידים, ג'ידי וראס סודר. לא היתה סוללה במיתלה.
ישן 22-07-2007, 15:54

תודה על הפירגון - אבל בכל זאת בסיס הטילים הנטוש היה במיתלה
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי strong11 שמתחילה ב "תגובה"

שוב תודה על הפרגון , בסיס הטילים ששימש את גדודי הקו הדרומי במלחמת ההתשה היה במעבר המיתלה ולא במעבר הג'ידי , היה שם אולם ענק שנקרא הילטון שבה שוכנו כל החיילים וחיילות המפקדה.

אני מעריך שלאחר שאצליח לתקן את הסורק שלי ואז אוכל להעביר את כל החומר הסרוק הנוגע לפשיטה על המזח והפשיטה על האי גרין כל מי שיקרא את החומר ישתכנע באופן מוחלט שכל הדברים שנכתבו על ידי נכונים אחד לאחד.
לא הייתה לי שום כוונה בתגובתי למיקיטל להוכיח למי יש יותר גדול אך לאחר קריאת תגובתו המבולבלת והלא מקצועית שלא מגובה בשום עובדה בחרתי להגיב כפי שהגבתי.
אני מעריך שלאחר שכל חברי הפורום יחשפו לעובדות החד משמעיות והמוצלבות מישהוא יכה על חטא וזה לא יהיה עבדך הנאמן...
ישן 21-07-2007, 23:18

תגובה
בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "מה בדיוק קרה בפשיטה על מוצב המזח?"

אחד משלשת המעוזים המבודדים ביותר - האחרים היו מעוז הלשון שמול איסמעיליה ומעוז בודפשט שעל חוף הים התיכון - ועל כן גם הפגיעים ביותר... הייתה זו אחת מפשיטות הקומנדו המצרי הנועזות והמוצלחות ביותר מבחינת ערך תעמולתי ומוראלי, לצד שתי הפעולות שלהם בנמל אילת... זו גם הסיבה שנדרשה פעולת ראווה קרקעית רצינית בסגנון האי גרין כדי להחזיר את ההרתעה (והאמון)... וגם אחת הסיבות שהאי לא רוכך מהאוויר טרם הפעולה, בעיקר כדי שהמצרים לא יוכלו לחזור ולטעון כהרגלם ששוב נשק הפלא האמריקני הכריע את הכף... רק מה, מסיבות של אגו, יוקרה ופוליטיקה, כמו בכחול-חום 20 שנה מאוחר יותר וכמו בחד וחלק 40 שנה מאוחר יותר, שוב הלכו על סלט של יחידות עם שרשרת פיקוד מטושטשת... מה שמראה שאנחנו לומדים מהטעויות שלנו

נערך לאחרונה ע"י strong11 בתאריך 21-07-2007 בשעה 23:24.
ישן 22-07-2007, 20:53

השתלשות העינינים בפשיטה של הקומנדו המצרי על מוצב המזח.
בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "מה בדיוק קרה בפשיטה על מוצב המזח?"

במלחמת ההתשה שבה היה לי את הכבוד " המפוקפק" לעשות חמישה קוים, ארבעה בגזרה הדרומית - עין מוסא כברית ואחד בגזרה המרכזית - כברית פירדן היו שני מעוזים שנקראו מוצבי "המוות" מוצב המזח בדרום ומוצב טמפו[ אורקל] בצפון שכל מי שנשלח לשרת באותם מוצבים ידע שהסיכויים שהוא ישרוד את הקו קלושים...
מי ששלט שליטה מלאה במוצב המזח מלבד הארטלריה המצרית שכתשה אותו ללא רחמים היו החולדות הענקיות שכונו חולדות נורוגיות שהשתלשלו מהחבלים שבהם נקשרו האוניות למזחים או משרשות העוגנים ועשו שמות בכל מי שזז בעיקר בשעות הלילה , זחלי הגומי של הפטונים שהיו במזח זכו גם הם לנחת שינהם של החולדות .
כשהתחילה ההסלמה במלחמת ההתשה במרץ 69 הוחלט במטכ"ל לעשות כל מאמץ על מנת לשבש את חיי השגרה בכל מרחב התעלה מפורט סעיד בצפון ועד למפרץ סואץ כ160 ק"מ.
למוצב המזח המקום היחידי שניתן היה לשלוט באש על נמלי פורט איברהים בחלקו - ופורט תאופיק בשלמותו נשלחו מחלקות טנקים שהיו מצוידות בטנקי פטון שלל ירדניים מדגם
M48 A1
שמחשב הירי שלהם שודרג כך שהיה ניתן לבצע ירי לטווחים ארוכים.
ואז לאחר שהטנקים במוצב עשו שמות בנמלים ביצעו המצרים שתי פשיטות על המזח הראשונה ביום רביעי 30.4.1969 שבו תקף כוח קומנדו מצרי בחסות הפגזה ארטילרית עזה את המוצב שבו הייתה מחלקה 3 בפיקוד סגן עוזי ג'יבלי מפלוגה ו' [ שלו] שנהרג כמג"ד 184 במלחמת יום הכיפורים
בפשיטה נהרגו יצחק לאופר הי"ד שהיה חניך שלי בצמ"פ וסילמן מנחם, הצלחה יחסית מאד לא משמעותית לפלוגת הקומנדו שתקפה את המוצב ויכלה ללא שום בעיה לשחוט את כל מי שנמצא שם משום שהמחלקה הייתה בהלם מוחלט וכמעט שלא הגיבה - כנראה שגם המצרים היו מבוהלים וחסרי ניסיון.
המתקפה הנוספת הייתה ביום חמישי 10.7.1969 לאחר שלמצרים " נשבר הזין" מהמכות שהם ספגו ממחלקת הטנקים של גדוד 46 שבאותה עת שאר הגדוד היה עורפי ועסק באימון צמ"פ בביר תמדה שמפקד המחלקה יוסי וולברומסקי[ בר] מקיבוץ בית אלפא אלוף מחסלי האוניות בצה"ל בן מחזור שלי עשה להם קירקס מדרנו החליטו לנקום ואז בשעה 18.30 לערך התחילה הפגזה נוראית שבחסותה צלח כוח קומנדו מצרי את המיצר חדר למוצב וחיסל את מחלקת הטנקים שמפקדה היה באותה עת צביקה שרמן שהחליף את גדי בר שלום שהחליף את יוסי בר שנשלח למתחם " המדונה " מיתחם שבו שהו פלוגות הטנקים העורפיות שתפקידם היה לאייש את המעוזים בשעות הלילה על מנת להתאוור .
המתקפה השניה מבחינת הקומנדו המצרית הייתה הרבה יותרמוצלחת ובתגובה על המכה הקשה שצה"ל ספג הוחלט על הפעולה באי גרין למרות שלפי דעתי הסובייקטיבית
רבעיית פנטומים 4 X7 טון פצצות הייתה מחסלת את כל החיילים שהיו שם אבל כנראה שבצבא חשבו שחשוב להראות למצרים שגם אנחנו יודעים לבצע פשיטות , המחיר הכבד שגבתה הפעולה מבחינת עלות מול תועלת שישה הרוגים מבחירי הלוחמים בצה"ל מטכ"ל ושייטת הייתה שגיאה חמורה.
ישן 24-07-2007, 21:49

כעת כולם מבינים מי צודק ואמין ומי משמיץ ...הוכחות מוצקות.
בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי offerd שמתחילה ב "הקבצים של דני"

באדיבותו של ידידי המלומד עופר דרורי עורך אתר הגבורה לוחם נדיר מפלוגה י' גדוד 79 במלחמת יום הכיפורים שעזר לי להעביר חלק מהקבצים הקשורים לפשיטה על המזח והירי על האוניות , חלק נכבד לא עבר עקב מגבלות הגודל .
המסקנות :
היו אוניות שהוטבעו וגם מכליות נפט.
היו טנקי שלל פטונים ירדניים מודל M48A1שעשו שמות באוניות בירי לטווחים ארוכים.
היו גם פטונים A3 שירו גם הם על האוניות מטווחים יותר קצרים.
אז "למזלי הרב" האמינות שלי שלא עמדה לרגע בספק בקרב מי שמכיר אותי, ובמקום גרביים אני מזמין לעצמי סטייק אנטיריקוט 300 גרם..
לפני שמשמיצים מלכלכלים ופוגעים באמינות כדאי ורצוי לבדוק את הנתונים.
ד.א.
השיירה של השייטת לא נכנסה לשדה המוקשים בואדי סודאר אלא ליד מוצב הכפר אה שאט סמוך למוצב המזח,הגעתי לשם כחצי שעה לאחר הברוך.
אני מקווה שמי שהשמיץ יכה על חטא - לא בושה להודות בטעות !!!!!!!!!!!!!
ישן 25-07-2007, 00:39
צלמית המשתמש של b.a
  b.a b.a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.05.05
בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי דני קריאף שמתחילה ב "כעת כולם מבינים מי צודק ואמין ומי משמיץ ...הוכחות מוצקות."

דני, לא צריך להתרגש. את הנסיון שלך וזכרונותיך איש לא יוכל ליטול ממך. לאחרונה אנו נאלצים, מעת לעת להתמודד עם אנשים ש"יודעים", כיוון ששמעו או למדו, או קיבלו מכלי שני או שלישי, סיפורים שהפכו להיות "סיפורי ראשומון", אשר אינם עולים תמיד בקנה אחד עם העובדות הנכונות. פערי מידע אלה גורמים לחיכוכים והתנגשויות מיותרות בפורום. חבל שכך הם הדברים, אבל אתה תמשיך להיצמד לעובדות , ולא לאכול כובעים, כי ההסטוריה מורכבת מפאזל של עובדות, וחשוב שמי שחווה את העובדות- יעבירן הלאה. שכן, לשם כך קיים הפורום.
סיפור המגחים 90 מ"מ גם היה ידוע לי. בשעתו שמעתי אותו ,בזמן אמת, מחבר ששירת בשקד. כיוון ששמעתיו מכלי שני, לא רציתי להתערב בויכוח. מכל מקום, הסיפור תומך בגרסתך.
ישן 25-07-2007, 00:58
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 77 שנכתבה על ידי b.a שמתחילה ב "דני, לא צריך להתרגש. את..."

ראוי לציין שאין לי ספק שמיקיטל שירת כקצין מודיעין באותה הגיזרה ובאותה התקופה. מאחר והוא שומר על מיסתורין איני יודע בדיוק באיזה תפקיד ודרגה אולם אין לי ספק בתפקיד הכללי ובתקופה. ראו הודעותיו הקודמות בפורום.
כידוע אין אמת אחת ואין מציאות אחת. המושג ראשומון אינו בעברית. הוא בא לתאר מצב בו כל אחד מהמספרים חווה את אותה המציאות בדרכים שונות ומספר אותה מנקודת ראותו והמאזין אינו מסוגל להגיע לברור האמת האחת. גם הזמן שחלף מקשה על זיכרון הפרטים.
מההיכרות עם מיקי שצומחת מקריאת הודעותיו אני בהחלט מחשיב אותו כחכם עפ"י האמור בפרקי אבות:
חכם אינו מדבר בפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה ובמנין,
ואינו נכנס לתוך דברי חברו,
ואינו נבהל להשיב,
שואל כענין ומשיב כהלכה,
ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון,
ועל מה שלא שמע, אומר 'לא שמעתי',
ומודה על האמת. (פרקי אבות, פרק ה', משנה ז')
אני מניח שאם הוא יחשוב שטעה הוא יודה בכך.

אנא שימו לב שאין בתגובתי זו משום פיקפוק בקריאף. להפך. רק שימו לב שאינכם לגמרי חלוקים ושמיקי ביקש ללמוד על דברים שלא ידע או שכבר אינו זוכר. דני אל תעלב מהר כל-כך.

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 25-07-2007 בשעה 01:03.
ישן 25-07-2007, 20:36
  irir irir אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.07
לא צריך לקפוץ ולא להתרגש. אנחנו לא תחת אש.
בתגובה להודעה מספר 82 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "הפקודה "מעיך הזן 4800"..."

אמנם 4800 היה כבר בקצה הקצה. אילצתם אותי להתיעץ עם תותחן ותיק (טנקיסט) שטען שעדיין ניתן היה לירות דרך העדשה לטווח זה. בכל מקרה דני דיבר על בק"ש מיוחד וטווחים ארוכים מאד. חבל שדני לא ענה לי על שאלתי באשכל זה על הפרטים על הבק"ש המיוחד. אינני מניח שיש כאן שום פרטים סודיים. כפי שכתבתי כבר אני מניח שמדובר בבק"ש מכני (ענתיקה).
ובנוסף אני מצטט מתוך קטע של דני עצמו מתוך
http://rotter.net/User_files/forum/gil/419908cf590dabdb.html
שם הוא מספר על ירי מעיך ע"י " תגביה 12 אלפיות". שם פגע באנטנה, אז מה הבעיה לפגוע באניה.
האם גם שם דובר על הבק"ש המיוחד?
ולגופו של ענין אני באמת אשמח לשמוע ממנו או מאחרים על הבק"ש המיוחד.
ישן 25-07-2007, 21:02
  Tal53 Tal53 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.04
לא צריך מיוחד, רק ישן במיוחד
בתגובה להודעה מספר 83 שנכתבה על ידי irir שמתחילה ב "לא צריך לקפוץ ולא להתרגש. אנחנו לא תחת אש."

דווקא במערכות הישנות (למשל בתוף טווחים של השוט) ניתן היה לשחק עם המערכת כדי להגיע לזויות הגבהה גדולות.

קוריוז,
בקק"ש ישבנו צוות חניכים (תמיד היה טנק אחד ללא גנן) עם שישה מעיכים ומטרה בטווח 4000 פלוס.
זאת היתה הסדרה ההזויה ביותר שיריתי כתותחן.
פגז ראשון בצלב על, קצר.
פגז שני המערכת הגיע לסוף מהלכה הוספתי 8 בצלב, קצר
זהו להוסיף עוד אפשר רק לשמיים, נגמר היירי בכינון ישיר.
הוצאנו מש"ן והוספנו עוד 4 אלפיות ארוך
הורדנו 2 קצר
הוספנו הורדנו הוספנו בטנק לא פגענו באותו יום.
אולי אם היו שמים שם אוניה היה לנו יותר סיכוי :-)

ישן 25-07-2007, 22:42
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 83 שנכתבה על ידי irir שמתחילה ב "לא צריך לקפוץ ולא להתרגש. אנחנו לא תחת אש."

לא, לא.
לא התכוונתי שזה קצה הטווח לירי מעיך, אלא שכשמזינים "מעיך 4800" (משהו דומה מאד) למחשב הירי מקבלים תגובה מאד ספציפית ממערכת הכינון שלאו דווקא קשורה לירי. תותחנים ומפקדים מיומנים אמורים לדעת על מה אני מדבר.
ברור שאפשר לירות פגזי מעיך לטווחים גדולים יותר מחמישה קילומטר, רק שאז אי אפשר לכונן באמצעות הצלב.
כששיעמם לנו במיחד ניסנו ללמוד (תיאורטית בלבד) מה יקרה אם נירה בזוויות שונות ופגזים שונים מהפקודות הסטנדרטיות של מחשב הירי וכיצד ניתן "לעבוד" עליו כדי להשיג מטרות בטווחים לא סטנדרטיים.
היו אצלנו שני תותחנים מומחים בפלוגה (דני בטח ישמח לשמוע שאחד מהם הוא הבן של צוק בוסתן) שיכלו לירות לטווחים גדולים בתוף טווחים ובלי מחשב. הרבה מעבר למה שמוגדר בתחום ההכשרה והידע הנדרש מתותחני טנקים כיום.

אם כבר אנחנו עוסקים בתותחנות טנקים, אז עלו לי תמיהות על היי שמתאר בוסתן בספר:
ציטוט:
הפגז היה קצר ופגע ממש מתחת לצריח הטנק שבעמדה. תוך שניות יצא פגז שני ,לפני שהטנק המצרי הצליח לירות פגז נוסף, והטנק נפגע, עלה באש והדרדר מהעמדה.

איזו פקודה איזה תיקון נותנים בפגיעה כזו? ספק, שנה? תפ"ע? הוסף?
אני מבין את הצורך בירי מהיר של המעיך שבקנה, אבל האם יש הצדקה להמשך סידרת מעיך? נכון שבפועל זה עבד, אך מה אמר אז התו"ל?
כמו שאני מכיר את המשפחה הזו בטח בארוחות משפחתיות הם מקיימים דיונים סביב סוגיות שכאלו

ישן 23-07-2007, 10:46
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
המלצה לאט לך...
בתגובה להודעה מספר 88 שנכתבה על ידי noamlaw שמתחילה ב "אולי באמת תסביר לנו מה השתנה..."

ראה מלחמת הלבנון השניה. חיילים נלחמו כאריות ביחד עם המפקדים בשטח.
איפה היו הקברניטים? איפה היו קודקודים? הרבה דיו נשפך כבר, אך הדם השפוך של חיילנו זועק,
חשבת מה מרגישות משפחות הנופלים? כאשר כל פעם מחדש מתגלה עוד איזה פרט "שלא לקחו אותו
בחשבון"...
לכל בכיר היום יש סוללה של דוברים, אנשי יחסי ציבור ועורכי דין. האם כך אפשר לנהל מילחמה???
כל בכיר מנסה לשרוד "רק שלא יגידו שהוא אשם ואז נגמרה הקריירה"
האם משהו לקח אחריות לקורבנות של אזרחים וחיילים? זה לא היה כח עליון. זאת הייתה יוזמה שלנו לצאת לקרב. האם בעיניך הכל בסדר?
תמיד בזמן המלחמה יש טעויות ושגיאות, לכן יש כל כך הרבה בתי קברות.
ההרגשה שלי כיום כי נהיינו חברה נהנתנית, רק עוד כסף ונכסים.
אולי כדאי להביא גם פיליפינים והתאילנדיים שיעשו עבורנו את המלחמה
ישן 23-07-2007, 23:39
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  

"בת-קול."...
בתגובה להודעה מספר 93 שנכתבה על ידי avishon שמתחילה ב "[QUOTE=דני קריאף][b]המתקפה..."

ראש מחלקת מודיעין חה"י (המחלקה נקראה אז "ים-4") דאז סא"ל אשכנזי מזכיר בקטע הסרוק מספרו של אלדר מערכת בשם "בת-קול" בתארו את הרקע לפעולה באי גרין. אכן היתה במוצב המזח ("מחוץ לתחום"....) מערכת שתפקידה היה גילוי ומעקב אחרי מכמ"ים ימיים בצד המצרי באזור המפרץ.

זכורה לי היטב חתימת הראדר החוזרת ונשנית מכוון עדביה שהוצגה לנו. אינני זוכר חתימה כזאת מכוון האי גרין (למרות שהאזימוט היה די קרוב). באותה התקופה הצבנו מערכת נוספת (גם אותה מזכיר אשכנזי) בראס-סודר כדי להקל על הצלבה הכרחית למקור ה-RF.

בהקשר הזה נערך דיון שבו הועלתה האפשרות לפגוע במכ"ם המצרי בארטילריה מכוון ה"נברונים" או לחילופין מהאויר. אינני זוכר את ה"בעד" וה"נגד" אולם אני זוכר היטב כי "ים-4" לא ידע לקבוע בברור את מיקום המכ"ם ואת מספר המכמ"ים. שממול. אלה אגב לא הופעלו ע"י המצרים בכל העת.

היו שטענו כי ערכם המבצעי של המכמ"ים הללו נבע אך ורק מעצם היותם מכשול עבור פעילות יזומה שלנו במפרץ - קרי פשיטות ופעילות ימית-מודיעינית אחרת שלנו בגיזרה.

אכן ההיבט המוראלי בצידנו מחד והשאיפה לערעור הבטחון העצמי בפיקוד המצרי מאידך - הובילו בסופו של דבר להחלטה על ביצוע הפעולה.

שישה נופלים בצידנו - זכרם ברוך, ובדיעבד - גם אני תוהה כבר שנים האם הושג יתרון מבצעי בפעולה הזאת.

אגב - מישהו כאן הזכיר פאנטומים כאפשרות אלטרנטיבית ל"מחיקת" האי גרין.... ובכן יתקנו אותי אנשי חה"א אולם ביולי 69 עוד לא היתה טייסת מבצעית של פאנטומים בצה"ל..... ראשוני 11 הפאנטומים החלו להגיע במחצית השנייה של 1969 אם אינני טועה ופעילותם המבצעית הראשונה היה רק באוקטובר של אותה השנה.

נכון - אין זה משנה - שכן אפשר היה לפגוע באי גם במטוסים אחרים שהיו בסד"כ (סקיהוקים, סמבד"ים, או אף מיראז'ים) אולם דומה היה אז כי פעולה אוירית יכולה להתפתח לכוון בלתי רצוי לנו באותה העת ומבחינת פגיעה במורל המצרי והחדרת חשש "תמידי" בפיקוד המפרץ המצרי - היתה משמעות טאקטית להחלטה לפשוט. עם זאת - בדיעבד - דומני שהמטרה הזאת לא השיגה את מטרותיה.

נערך לאחרונה ע"י מיקיטל בתאריך 23-07-2007 בשעה 23:45.
ישן 26-07-2007, 22:41
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  

הגעת הפנטומים לישראל...
בתגובה להודעה מספר 97 שנכתבה על ידי irir שמתחילה ב "רביעיה ראשונה פאנטומים נחתה 5.9.69"

נראה שאתה מדייק בתאריך (ראה להלן).

(למרות זאת עלי לציין שבמקורות שונים מוזכרים תאריכים שונים, מאוחרים יותר, באותה התקופה....)

כרונולוגית ברור שהקורנסים הללו לא יכלו לפגוע באי גרין כפי שנכתב כאן..

להלן צילום (סריקה תהיה קשה בגלל הפורמט הגדול....) של כתבה ב- "מעריב" מתאריך 7.9.69 :

ידיעה מעניינת הנוגעת למטוס ה-"ערבה" מופיעה בעמוד השער הזה גם כן.... מישהו יודע מה עלה בגורל ה"עיסקה" עם מי נחתמה אז וכו"...

נערך לאחרונה ע"י מיקיטל בתאריך 26-07-2007 בשעה 22:47.
ישן 26-07-2007, 20:49

סיכום תגובות לגבי המזח- האי גרין- ירי לטווחים ארוכים עליה על מוקשים וכ"ו
בתגובה להודעה מספר 103 שנכתבה על ידי b.a שמתחילה ב "טנקים ארטילריים"

לחברי הפורום שלום רב.
מתוך התגובות והערות / הארות שנשלחו ע"י B.A- AVISHON -יוסיפון-IRIR- STORONGH
וMEHEMIAG
וקטעים שנסרקו מהספרים שנכתבו על הגדודים 184 ו46 באדיבות ידידי עופר דרורי ברור לכל בר דעת שכל מה שכתבתי בנושא הפשיטה על המזח, עליית שיירת השייטת על מוקשים, מיקומו של בסיס הטילים במתלה, הירי באמצעות טנקי השלל הירדניים על האוניות בנמלי מפרץ סואץ וגם הירי של הפטונים A3 על האוניות נכונים אחת לאחת ללא שום פיקפוק.
לגבי ההערה של IRIR בנושא מערכת הבק"ש המיוחדת אני מודה ומתוודה שאין לי מושג על מה מדובר ואני ניזון משמועות שהופצו בגזרת התעלה באותם ימים שחורים לא ראיתי וגם לא השמשתי באותה מערכת גם כשהפלתי את האנטנה מערבית למעוז קוברה באפריל 69..
לגבי הירי מעבר לטווח מחשב הפטון 4.400 בנושא זה אין שום בעיה מגביהים ויורים על הבאב אלה ברגע שמזהים מעבר נותב או פגיעה מתקנים על בערך היות ומדובר במטרות גדולות זה לא כל כך מסובך.
מקווה שהצלחתי להבהיר את הדברים ובא לציון גואל.
ישן 24-07-2007, 08:58
צלמית המשתמש של avishon
  avishon avishon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.05
בתגובה להודעה מספר 112 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "מה היה על האי אחרי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יוסיפון
מה היה על האי אחרי הפשיטה.
נדמה לי שאבא שלי הוצב עלי במלחמת יו"כ כמפקד חוליית מרגמה (או שזה בכלל האי טיראן).
אני אנסה לבדוק ונדמה לי אפילו שיש לי תמונות.

לאחר הפשיטה המצרים חזרו לאייש את האי , אם כי -למיטב זכרוני- ללא אמל"ח כבד ,
רק כנקודת תצפית .

בסוף שנות ה-70 חלק מהאי פורק - ראינו עגורנים בעבודה בתקופה שהפלגנו עם הספינות
משארם צפונה דרך התעלה .

לגבי "חוליית מרגמה" : למיטב ידיעתי וזכרוני אכן היתה כזאת בזמנו באי טיראן...
נט"קי ה-36 מ' משארם היו מתספקים את המילואימניקים שישבו על האי והשתעממו
בתצפיות , שש בש ושיזוף בעירום...
(ואם איני טועה , באתר "חבר'ה" יש אי-אילו תמונות משם)

ישן 25-07-2007, 10:17
צלמית המשתמש של avishon
  avishon avishon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.05
בתגובה להודעה מספר 114 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "איפה בחבר'ה? אצלי יש עוד הרבה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יוסיפון
איפה בחבר'ה?
אצלי יש עוד הרבה תמונות!
בנוסף לששבש, תצפיות ושיזוף (בעירום חלקי...) עסקו גם בדיג!

המון תמונות ב-"אגף" של חה"י (חה"י בשארם , פלגה 921 ועוד...) ב-"חבר'ה" .
פשוט (?) צריך "לחפור" פנימה עם הרבה סבלנות...
רצ"ב שתי תמונות לדוגמא - נט"קים בטיראן :
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

אנ'לא מכיר את שמות היחידות של המילואימניקים מהטיראן , אבל להערכתי גם
ב-"אגף" של אותן יחידות באתר אפשר יהיה למצוא הרבה תמונות מאותה תקופה...

ואם כבר הזכרת עיסוקים נוספים , אז לזכותם של המילואימניקים ייאמר שהם גם השגיחו
על קיני השלכים בחוף המערבי של האי , לבקשתם של פקחי רשות שמורות הטבע...

(וואללה , הצללת אותי לתוך נוסטלגיה , חבל על הזמן... )

ישן 22-07-2015, 17:51
  strong1 strong1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.04
סודות האי גרין נחשפים

http://www.haaretz.co.il/opinions/.premium-1.2687152

הלילה לפני 46 שנה, ב–20–21 ביולי 1969, יצאו לוחמי שייטת 13 וסיירת מטכ״ל לפשיטת ״בולמוס 6״ על יעד מבוצר בדרום תעלת סואץ, בשרטון שאורכו כשני מגרשי כדורגל — האי גרין. לא גרינלנד, רק איון סלעי, נטול חשיבות אמיתית, אף שבדיעבד שווקו נימוקים שהאדירו אותו. כמעט מחצית מ–40 הלוחמים נפגעו: שישה נהרגו ו–11 נפצעו. צפונה משם, במבצע ״בוקסר״ של חיל האוויר, הופלו שני מטוסים. הלם ואכזבה ירדו על הציבור הישראלי. הסיפור בכללו ידוע, אבל ההיגיון העקום שביסוד הבולמוס נעשה בלמ״ס, בלתי מסווג, רק לאחרונה, עם חשיפת תמלילי התדרוכים הסודיים לוועדת החוץ והביטחון, המלמדים מה סיפרו שר הביטחון משה דיין, הרמטכ״ל חיים בר־לב...
ישן 06-04-2016, 21:45
  strong1 strong1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.04
הפשיטה על האי גרין (מבצע "בולמוס 6")

http://www.archives.mod.gov.il/page...%99%D7%9F. asp

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.archives.mod.gov.il/pages/Exhibitions/%D7%9E%D7%91%D7%A6%D7%A2%20%D7%91%D7%95%D7%9C%D7%9E%D7%95%D7%A1%206/%D7%AA%D7%99%D7%A7%2066/iwebalbumfiles/7bca7d19104f4710bda85a252fbc4a73.jpg]

פ"מ ח"א...

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.archives.mod.gov.il/pages/Exhibitions/%D7%9E%D7%91%D7%A6%D7%A2%20%D7%91%D7%95%D7%9C%D7%9E%D7%95%D7%A1%206/%D7%AA%D7%99%D7%A7%20301/iwebalbumfiles/9c1acc7fcec04e41827e1e57fddfcf39.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.archives.mod.gov.il/pages/Exhibitions/%D7%9E%D7%91%D7%A6%D7%A2%20%D7%91%D7%95%D7%9C%D7%9E%D7%95%D7%A1%206/%D7%AA%D7%99%D7%A7%20301/iwebalbumfiles/0b83b4fc3157487fbcb6bae0d0f2442a.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.archives.mod.gov.il/pages/Exhibitions/%D7%9E%D7%91%D7%A6%D7%A2%20%D7%91%D7%95%D7%9C%D7%9E%D7%95%D7%A1%206/%D7%AA%D7%99%D7%A7%20301/iwebalbumfiles/7d6d883b2efe410ba99c9f86c478535e.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.archives.mod.gov.il/pages/Exhibitions/%D7%9E%D7%91%D7%A6%D7%A2%20%D7%91%D7%95%D7%9C%D7%9E%D7%95%D7%A1%206/%D7%AA%D7%99%D7%A7%20301/iwebalbumfiles/5e8f810238a942da869a19765bb9930d.jpg]

תמונות

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.archives.mod.gov.il/pages/Exhibitions/%D7%9E%D7%91%D7%A6%D7%A2%20%D7%91%D7%95%D7%9C%D7%9E%D7%95%D7%A1%206/%D7%A8%D7%92%20--113749.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.archives.mod.gov.il/pages/Exhibitions/%D7%9E%D7%91%D7%A6%D7%A2%20%D7%91%D7%95%D7%9C%D7%9E%D7%95%D7%A1%206/%D7%A8%D7%92%20--50650.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.archives.mod.gov.il/pages/Exhibitions/%D7%9E%D7%91%D7%A6%D7%A2%20%D7%91%D7%95%D7%9C%D7%9E%D7%95%D7%A1%206/%D7%A8%D7%92%20--30776.jpg]

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:16

הדף נוצר ב 0.23 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר