לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-07-2007, 00:18
  משתמש זכר UAL UAL אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.07
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי עידו403 שמתחילה ב "אם אתם חושבים שהעצומה הזאת תשנה את המצב, אני אגיד לכם רק דבר אחד:"

עידו, אני חייב להגיד שתגובתך מקוממת.

הרי רק שבוע שעבר עבר בחקיקה חוק טל ל 5 שנים נוספות.

וכל זאת משיקולים קואליציונים ולא לטובת האזרחים.
מה שבא להוכיח שהחקיקה בישראל היא בדיוק ההיפך מטובת הציבור וערכי הצדק.

ובקשר לחוק כבוד האדם וחירותו:
מה לגבינו?
זה לא פוגע לנו בחירות - כאשר אנו כפופים במשך 3 שנים לצבא
ובכבוד - אנחנו יוצאים פראיירים-בזמן שאנחנו קורעים את התחת הם מתמודדים בכוכב נולד?

לדעתי, הפגיעה בחוק כבוד האדם וחירותו במי שכן מתגייס, גבוהה בהרבה מאלו שלא.

עידו, מכיוון שאתה בן אדם אינטילגנטי, ממך ציפיתי שתבין זאת לבד.

לילה טוב!

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 31-07-2007, 00:28
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
מה אתה חושב?
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי UAL שמתחילה ב "אז אתה מצדיק את חוסר הצדק?"

אני משרת במילואים כחודש בשנה. בקרוב אני יוצא לתעסוקה מבצעית שדופקת לי את כל לוח המבחנים. אחרי שאני חוזר מהמילואים אני צריך לפנות את הדירה שאני שוכר ולארגן את המעבר לדירה אחרת. אחר כך אני צריך להתחיל לדאוג למועדי ג' באוניברסיטה.
לפני מספר ימים גיליתי שבמקרה שאפצע בצבא, אני לא מבוטח מפני אובדן כושר עבודה.

אני ממש לא מסכים עם חוסר הצדק. אני לומד במוסד אקדמי שחוסר הצדק הזה זועק בו לשמיים (אבל זה מקום לדיון אחר בפורום אחר).

אתה מכיר את הבדיחה על החלוקה של האוכלוסיה בישראל?
שליש מהאוכלוסיה משלמים מסים
שליש מהאוכלוסיה עושים מילואים
שליש מהאוכלוסיה נוהגים בזהירות ולא מתנהגים כמו חיות על הכביש
הבעיה היא שבכל המקרים האלה מדובר באותו שליש...

אני חלק מאותו שליש.

ישן 31-07-2007, 21:56
צלמית המשתמש של ducklock
  ducklock ducklock אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.01.07
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי עידו403 שמתחילה ב "חקיקה מתאימה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עידו403
ואכיפה נוקשה של אותה חקיקה.
מכאן זה מתחיל. הרי הבנו שמדיבורים לא תמצמח יותר מדי תועלת, ושהחברה שלנו היא כבר לא מה שהיה פעם- החברה פחות ערכית, יותר שסועה, ויותר אנשים מתגייסים מסיבות של תועלת אישית.

הסיכוי שזה לא יקרה במדינה וותיקה הוא אפסי.

בחשיבה אובייקטיבית אתה מבין שהרבה פחות איכפת לך ממשהו שאתה לא הקמת ועמלת לבנות אותו.

לכן אתה מזלזל.

זה נכון לגבי כל דבר בחיי היומיום וגם בחיי מדינה מתבגרת שהדורות התחלפו בה אין מה לעשות כלכך נגד אובדן הערכים.אפשר לצמצם תופעות כאלו אבל להעלים אי אפשר.

ישן 31-07-2007, 01:43
  משתמש זכר חטאב מת חטאב מת אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.11.06
קודם כל חתמתי על העצומה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי UAL שמתחילה ב "עצומה למניעת תופעת ההשתמטות !"

וסתם למקרה אישי. אני וחברה שלי אנשים די ליברליים מסתובבים עם הרבה חבר'ה, עכשיו חברה שלי התחילה לדבר עם בחור בגילנו, אדם מעניין אינני מכחיש, עד אשר פעם אחת אני ב"טיפשותי" העלתי את הנושא של מדוע הוא אינו מתגייס, כאשר אותו אדם אמר שיצא על נפשי כי המסגרת הצבאית לא מתאימה לו, ממש עלה דמי לראשי,התפרצתי בזעם ואמרתי שגם לי היה מתאים עכשיו ללכת לנוח ואחרי זה לאונברסיטה , אבל כאזרחים יש לנו חובה בפני המדינה. והיא לשרת אותה בשירות ביטחון של 36 חודשים . עכשיו הבנאדם ניסה להוציא אותי פרייאר בזה שאני ממלא את חובתי, ואני לצערי לא שמרתי על קור רוחי וחבטתי בו....לא גאה בזה, ואחרי התנצלתי, אבל זה היה פשוט כזה מקומם עד כמה זה כבר נכנס לקונצזוס.
ובנוגע לכוכב נולד...בינינו חוץ מזה שחלקם משתמטים הם גם לא כישרונות מי יודע מה.
נורא אשירה, לך אכבירה, שיר מהללי
לך אתנה מנת חבלי
בכלל זמן עזור אל נורא, גזע אברהם, נצר תפארה,
אתה אל חי נותן תורה

ישן 31-07-2007, 05:40
  moti89 moti89 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.10.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי UAL שמתחילה ב "עצומה למניעת תופעת ההשתמטות !"

קודם כל זאת סתם עוד עצומה זמנית שבעוד שבועיים תישכח והמצב ישאר כמו שהוא.

בכל מקרה נתחיל בזה שהנתונים בכלל לא נכונים, אחוזי ההשתמטות הרבה יותר גבוהים... מי שקרא פעם פרסמו בידיעות אחרונות אם אני לא טועה את הנתון הבא:

רק 39% מהמלש"בים בתל-אביב אשר מתאימים, כשירים, ומחוייבים ע"פ חוק לשירות קרבי כלל הביעו איזשהו רצון לכך, קצת יותר משליש. תעשו חשבון שמין הסתם מי שלא רוצה קרבי בד"כ גם מוריד פרופיל \ מקמבן ת"ש וכו', ככה שהאחוזי גיוס לקרבי שם מזעריים.

אגב לשם השוואה - במודיעין ובעומר אם אני לא טועה, אותו הנתון נמצא באזור ה.85-90%.

בכל מקרה הבעיה העיקרית היא שהאצבע על ההדק בהוצאת פטור היא פשוט עלובה, תחשבו שסתם איזה בחור מגיע לקב"ן וטוען שהוא תרנגול, עובר איזה פסיכיאטר והבנאדם השתחרר על פרופיל 21. עוד בחורה באה עם מכתב ומצהירה שהיא דתייה, והיא פטורה לגמרי.

בכל מקרה לא ברור לי ממש בקשר לעניין הנפשי - אם הבחור אכן באמת פסיכופת וטוען שהוא תרנגול למשל, איך הוא יכול לנהוג? ללמוד באוניברסיטה? לעבוד? אם הוא אכן פסיכופת, איך הגיוני שלדוגמא אותו בחור היה תלמיד מצטיין בתיכון וסיים תעודת בגרות וכו'?

כמו שאמרתי האצבע על ההדק קלה מדי, כל מי שרוצה בעצם מוציא פטור בלי בעיות. מה שכן אפשר להגיד זה שבאמת יש כאלו שפשוט לא מתאימים למסגרת צבאית, אבל עדיין צריך לנסות לשלב אותם במסגרות אחרות - שירות לאומי וכדומה, או שהצבא פשוט צריך להקל עליהם בצורה כלשהי ולתת להם שירות קל יותר.

בכל מקרה, ברגע שהאצבע על ההדק תהיה שקולה יותר... חלק גדול מהבעיה תיעלם, הבעיה היא פשוט הקלות שבה מוציאים פטור...

ישן 31-07-2007, 09:40
  אלי18 אלי18 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.07.07
אני מצטער אבל אני מוכרח לציין שסטטיסטית אחוז ההשתמטות זהה לשנים עברו

הסיבה שיש פחות מתגייסים היא שאחוז הערבים והחרדים גדל תמידית בשנתונים ואילו אחוז החילוניים יורד .

מוטיבציה לשירות קרבי כמובן ירדה בעשור - שניים האחרונים ועל זה אין עוררין אך כשאחוז החרדים בשנתון 89 הוא 11% והערבים 24% יש לכם כבר 35% שלא ישרתו תחת חסות החוק .

לכך צריך להוסיף אחוז משתמטים גבוה אך יציב...

אני מצטער אבל זה שהשנה התקשורת החליטה לצעוק השתמטות השתמטות לא אומר שפתאום השנה יש השתמטות... היא תמיד הייתה כאן .

ולא יעזור לכם שום חתימה כזו או אחרת .

אתם רוצים שלא תהיה השתמטות? תצביעו למפלגה שתומכת בחקיקה נגד משתמטים .

בהצלחה .
ישן 31-07-2007, 10:19
  alex188 alex188 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.05
עידו

והאם העצומה הזו לא פוליטיקה?

מעניין מאוד מה זה אם לא פוליטיקה.

כמה שכול זה נמאס, אתם רוצים לשרת את המדינה? צאו תשרתו תעשו חיים למה אתם גוררים את כולכם ביחד איתכם. מתי תבינו שצבא זו מסגרת קשה ונוקשה שלא מתאימה לכולם.
אני לא מבין מה ההיגיון לתת ולתת כשבעצם אין באמת מה לתת ואין מי שקיבל את זה ובאמת שאין תרומה לזה.

היגיון בריא חבר'ה... אתם רוצים שכולם ישרתו ויעשו כייף חיים כמו אתם? תתחילו לחשוב איך לשנות את המערכת.
כול עוד אתם נוהרים להתגייס אתם לא באמת תשנו שום דבר, רק כאשר כולם ביחד יסרבו להתגייס אולי אז "הנהלת המדינה" הזו תבין, שאין מי שיגן עליה ואולי צריך לשנות משהו.

ציטוט:
מפגש ראשון פורום הורים בבית משפחת בראון בגבעת שמואל
על הפרק : הגדרת מטרת הפורום + ניסוח העצומה.

שהדרג הכלכלי שם 8 מתוך 10. מעניין באמת למה אנשים רוצים להתגייס מגבעת שמואל...
ישן 31-07-2007, 12:16
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 מנהל golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי steaua rosie שמתחילה ב "[QUOTE=alex188]כמה שכול זה..."

לא.

עדיף פשוט שהם יתגייסו וזהו. לא לנסות, לא לבדוק אם מתאים להם, לא להתגייס אבל בתנאי ש...

חלאס, מסתבר שיש דבר כזה יותר מדי חופש, לא צריכה להיות זכות בחירה אם להתגייס או לא, זאת עובדה, צריך.
ולא צריך ללקק לאלה שכן מתגייסים ת'תחת ולתקוע להם כפית זהב בפה רק בגלל שהם עושים את מה שחובה על כולם לעשות. ברור, זה חשוב מאוד, אבל פה זה נגמר. אף אחד לא צריך לבוא אם תנאים של "אני מתגייס רק אם ככה וככה" אז מה עשינו פה? בעצם אתה מתגייס בשבילך ולא בשביל המולדת.
אני זוכר מה שמש"קית אחת, מטומטמת במיוחד, אמרה לי פעם כשהיא ראתה מה חיילים שלנו עושים, משהו בסגנון של "אל תשכחו שהם מהאחוז הקטן שכן הסכים להתגייס ולהיות קרבי, אז תרגיעו אתם"
כן, נרגיע אתם, רק כי הם היו טובי לב מספיק כדי להחזיר קצת על מה שהם לקחו...זה באמת שווה את זה שהם יחזרו הבייתה בקופסא.

אין פה דיון וזאת בכלל לא שאלה, כל אחד חייב בגיוס ולא משנה אם הוא חושב שזה לא מתאים לו, אם זה דוחה לו קריירה מצליחה כשחקן, זמר או מנתח ראש, או אם הוא מפחד למות.
וכל אחד חייב לשרת בתפקיד המתאים ליכולות שלו וזה משהו ששוכחים להזכיר. לא עוזר לי שיש 15 ספרים במחנה גלילות כשהם יכולים להיות אחלה לוחמים.

אל תשכחו איך החופש התיפייפות הזה נקנה. בהרבה הרבה דם.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 31-07-2007, 13:05
  orcdo orcdo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.05.07
בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "לא. [font=Verdana]עדיף פשוט..."

אין אתם פשוט לא תבינו האא?
רוצים יותר מתגייסים? תתחילו לשפר את התנאים בצבא
אני לא מדבר על משו מפונק..אלא על משו אנושי! כמו לא להרעיב חיילים...לא לעשות פרצופים ללוחמים כאשר יש כאלו שיוצאים להפניות ומוציאים גימלים מסיבה מוצדקת! זה הורג אותי הקטע הזה שגו'בניקים הולכים להפניות או מוציאים גימלים לא מסתכלים עליהם אחרת ולא נהיים קטנוניים איתם..אבל כשלוחם שקורע את התחת שלו ופתאום נפצע וצריך לצאת להפניה בצדק ונותנים לו גימלים..פתאום מסתכלים עליו אחרת...
מה שאני אומר...שיפסיקו להיתייחס ללוחמים כמו חרא! ולג'ובניקים כאילו הם מכרה זהב...אחר כך אנשים מתפלאים למה יש אחוז כזה קטן שרוצה קרבי...תראו מה הולך בבסיסים...
צריך לעשות מהפכה בכל הקטע הזה...לא מבין מה הבעיה שלא יהיו ג'ובניקים שיעשו תורנות מטבח\עריכה שישמרו בכל הבסיסים, שינקו את הבסיס ולתת ללוחמים וטירונים ללמוד בשקט רק את ההכשרה שהם צריכים לעבור, הכשרה נטו!
ישן 31-07-2007, 13:21

ציטוט:
לא.עדיף פשוט שהם יתגייסו וזהו. לא לנסות, לא לבדוק אם מתאים להם, לא להתגייס אבל בתנאי ש...

חלאס, מסתבר שיש דבר כזה יותר מדי חופש, לא צריכה להיות זכות בחירה אם להתגייס או לא, זאת עובדה, צריך.
ולא צריך ללקק לאלה שכן מתגייסים ת'תחת ולתקוע להם כפית זהב בפה רק בגלל שהם עושים את מה שחובה על כולם לעשות. ברור, זה חשוב מאוד, אבל פה זה נגמר. אף אחד לא צריך לבוא אם תנאים של "אני מתגייס רק אם ככה וככה" אז מה עשינו פה? בעצם אתה מתגייס בשבילך ולא בשביל המולדת.
אני זוכר מה שמש"קית אחת, מטומטמת במיוחד, אמרה לי פעם כשהיא ראתה מה חיילים שלנו עושים, משהו בסגנון של "אל תשכחו שהם מהאחוז הקטן שכן הסכים להתגייס ולהיות קרבי, אז תרגיעו אתם"
כן, נרגיע אתם, רק כי הם היו טובי לב מספיק כדי להחזיר קצת על מה שהם לקחו...זה באמת שווה את זה שהם יחזרו הבייתה בקופסא.

אין פה דיון וזאת בכלל לא שאלה, כל אחד חייב בגיוס ולא משנה אם הוא חושב שזה לא מתאים לו, אם זה דוחה לו קריירה מצליחה כשחקן, זמר או מנתח ראש, או אם הוא מפחד למות.
וכל אחד חייב לשרת בתפקיד המתאים ליכולות שלו וזה משהו ששוכחים להזכיר. לא עוזר לי שיש 15 ספרים במחנה גלילות כשהם יכולים להיות אחלה לוחמים.

אל תשכחו איך החופש התיפייפות הזה נקנה. בהרבה הרבה דם.

זה פשוט מטריף אותי !!!

איך בנדאם שגר בישוב בו הדרג הכלכלי הוא 2 מתוך 10, המדינה שמה משהו אחת גדול על התנאים, נופלים עלו פצצות כל יום, להורים שלו אין כסף כדי לגמור את החודש, נכנסים מהלוואה אחת לשניה, הביטוח לאומי מציב שומרים שלא יתנו "לעניים" להיכנס ולדרוש את מה שמגיע להם בזכות, מערכת החינוך אחת מהגרועות בעולם, חיילים מתים עושים וועדות, מערכת אכיפת החוקים מבוססת על קשרים ולמי שיש יותר מקבל יותר.

אז כל אלה שגרים בצפון תל אביב ! בעומר ובישוב היוקרה גבעת שומאל ילכו להתגייס, הם מעולם לא שמעו את המילה "לא" הם בטח עכשיו עם רישיון נהיגה ועם היכולת ללכת ללמוד, תעודת בגרות מבתי הספר היוקרתים שלהם ועם בעיות של איזה רכב עדיף לקחת.

מה אני קיבלתי מהמדינה הזו !? בו תשב ותספר לי, מתוקף איזה חוק אתה מחליט מי קבל מה ועל מה אני צריך להגן !? איך חייל שאבא שלו מכה את אימא שלו אמור לעזוב את הכול ולשרת את המדינה שלא עושה שום דבר בעולם, כי אין תקציב למשרד הרווחה.
אתה לא מכיר את כל רבדי האוכלוסיה כדי לטעון כאלה טיעונים. יש אנשים שבגיל 18 הדבר האחרון שלהם בראש זה בילוים.
הכי נוח לטעון, אני התגייסתי כדי להגן על המדינה הזו. ובכן שקודם המדינה הזו תעשה משהו אחר נחשוב אם שווה לי להקריב את חיי בשביל זה.
בכול העולם אדם הופך להיות להבגיר רק מגיל 21 רק פה החליטו 18 (מה ההיגיון בזה ?!), לא מזמן קראתי באיזה מקום (או שמעתי אל תתפסו אותי במילה) שרוצים להנחיל שיטה דומה לארצות הברית, מגיל 6 לעשות בית ספר, בגיל 16 לצאת עם תעודת בגרות, ב18 עם תואר ואז להתגייס. אז באמת היגע הזמן להסתכל על המדינות שמצליחות ולעתיק מהם.
ולהנחיל את אהבת הארץ לא בגיל 18 בטירונות אלא מגיל 0.

ציטוט:
אין אתם פשוט לא תבינו האא?

רוצים יותר מתגייסים? תתחילו לשפר את התנאים בצבא
אני לא מדבר על משו מפונק..אלא על משו אנושי! כמו לא להרעיב חיילים...לא לעשות פרצופים ללוחמים כאשר יש כאלו שיוצאים להפניות ומוציאים גימלים מסיבה מוצדקת! זה הורג אותי הקטע הזה שגו'בניקים הולכים להפניות או מוציאים גימלים לא מסתכלים עליהם אחרת ולא נהיים קטנוניים איתם..אבל כשלוחם שקורע את התחת שלו ופתאום נפצע וצריך לצאת להפניה בצדק ונותנים לו גימלים..פתאום מסתכלים עליו אחרת...
מה שאני אומר...שיפסיקו להיתייחס ללוחמים כמו חרא! ולג'ובניקים כאילו הם מכרה זהב...אחר כך אנשים מתפלאים למה יש אחוז כזה קטן שרוצה קרבי...תראו מה הולך בבסיסים...
צריך לעשות מהפכה בכל הקטע הזה...לא מבין מה הבעיה שלא יהיו ג'ובניקים שיעשו תורנות מטבח\עריכה שישמרו בכל הבסיסים, שינקו את הבסיס ולתת ללוחמים וטירונים ללמוד בשקט רק את ההכשרה שהם צריכים לעבור, הכשרה נטו!

נכון צריך לשפר את התנאים אבל לא על גבם של הג'ובניקים. לשנות את המבנה של הצבא, ושלא בחורה בת 18 תקבע לך את העתיד לפי מצב הרוח שלה באותו הבוקר.
להתחיל למיין אנשים לפי היכולת לשם ולא לפי המזל שישחק להם צו ראשון. לגרום לאנשים לרצות ללכת לצבא, להציע פתרונות להשכלה אקדמאית (לא עתודה שיטות טובות יותר שיהיו נגישות לכולם) לאפשר לכולם להיות שווים.

נערך לאחרונה ע"י alex188 בתאריך 31-07-2007 בשעה 13:30.
ישן 31-07-2007, 18:17
  erez212 erez212 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.07.07
אני מזמן כבר בשוק מהמצב

אני בן 18 מתגייס השנה בזמן הקרוב ואני נתקלתי בתופעה שכולם מכירים אותה
המשתמטים.. אני יכול להגיד על חברים שלי שבאמת כולם מתגייסים וקרביים וסיירות ויחידות מובחרות ושואפים להכי גבוה אבל האנשים באזור שלי גועל נפש..
אלה שגדולים ממני בקצת שנה שנתיים וכו' לא מתגייסים מהסיבה שאני יגיד לכם..

ואני מצטט ...

בזמן שאתה תרוויח רק 700 שקל לחודש במשך שלוש שנים
אני יעשה בחודש כפול 3 מזה ויהיה לי הרבה כסף ושאתה עוד תשרת בצבא אני יהיה בחוו'ל..

ולא לדבר על זה שיהיה לי מלא מלא כסף...

פעם אנשים היו מתביישים להגיד שהם יצאו על פרופיל 21 או יצאו מהצבא בכלל..

היום מי שעושה צבא מתבייש...

המצב התהפך לרעה ואני מרגיש שמי שעושה צבא נדפק יותר ממי שלא עושה צבא וזאת ההרגשה של עוד הרבה כי אותם אלא שלא עושים צבא בסופט של דבר "מרווחים יותר" ולא רק בעניין הכסף... כי אני רואה את אותם ילדים ויש להם עבודות ויש להם הכול ואני מתפוצץ מבפנים כי לא מגיע להם
למה אנשים מתו בשביל המדינה הזאת ומתים כול יום והם לא מתגייסים כי זה לא בזין שלהם
ודבר כזה יכול לקרות רק במדינה כמו שלנו שכאלה שמתגייסים ירגישו כמו כאלו שנדפקו....
ישן 31-07-2007, 18:35

ציטוט:
אני בן 18 מתגייס השנה בזמן הקרוב ואני נתקלתי בתופעה שכולם מכירים אותה
המשתמטים.. אני יכול להגיד על חברים שלי שבאמת כולם מתגייסים וקרביים וסיירות ויחידות מובחרות ושואפים להכי גבוה אבל האנשים באזור שלי גועל נפש..
אלה שגדולים ממני בקצת שנה שנתיים וכו' לא מתגייסים מהסיבה שאני יגיד לכם..

ואני מצטט ...

בזמן שאתה תרוויח רק 700 שקל לחודש במשך שלוש שנים
אני יעשה בחודש כפול 3 מזה ויהיה לי הרבה כסף ושאתה עוד תשרת בצבא אני יהיה בחוו'ל..

ולא לדבר על זה שיהיה לי מלא מלא כסף...

פעם אנשים היו מתביישים להגיד שהם יצאו על פרופיל 21 או יצאו מהצבא בכלל..

היום מי שעושה צבא מתבייש...

המצב התהפך לרעה ואני מרגיש שמי שעושה צבא נדפק יותר ממי שלא עושה צבא וזאת ההרגשה של עוד הרבה כי אותם אלא שלא עושים צבא בסופט של דבר "מרווחים יותר" ולא רק בעניין הכסף... כי אני רואה את אותם ילדים ויש להם עבודות ויש להם הכול ואני מתפוצץ מבפנים כי לא מגיע להם
למה אנשים מתו בשביל המדינה הזאת ומתים כול יום והם לא מתגייסים כי זה לא בזין שלהם
ודבר כזה יכול לקרות רק במדינה כמו שלנו שכאלה שמתגייסים ירגישו כמו כאלו שנדפקו....

ושוב אני לא מבין מתוקף איזה חוק אתה שופט בני אדם ומחליט מה מגיע להם יותר ומה מגיע להם פחות. אז אתה נדפקת והלכת לצבא מישהו אחר לא , זה לא אומר שהוא פחות טוב ממך, אתם גוזרים את דינם של בני אדם ללא שום אמות מוסר.

ציטוט:
מחזק אותך!
אם בנאדם חולה בנפשו, לא מסוגל לעמוד במסגרת כמו צבא, איך הוא יכול להתמודד עם לימודים באוניברסיטה?
עם חיים לבדו? הרי הבנאדם חולה בנפשו לא?

צריך להקשיח את כל הקריטריונים לקבלת פטורים מצבא ואם מקבלים חייבים לדווח שהבנאדם חולה בנפשו מה שיפגע בו בעתיד בקבלת עבודה הרי הבנאדם אינו כשאר האדם, חולה בנפשו.

ושוב מי נותן לך היתר לאסור על בנדאם ללמוד באוניבירסיטה. יש לנו טייס שלא יודע לקרוא ולכתוב ולא מזמן נפתח אשכול כמה שכולם גאים בזה. אבל הוא משרת בצבא אז מותר לו הכול
אני לא יושן עכשיו בגלל זה.
שוב פעם, נדפקת? למה לגרור אחרים לזה אני לא מבין.

אתה ידעת שלא רצו לגייס אותי בגלל שיש לי פחד מוות מחושך, זה כמובן יפריע לי מאוד בחיים, כמו ללמוד באוניברסיטה או לקבל רישיון נהיגה אחרי הכול לך הזכות לשפוט בני אדם ומה הם עברו.
אתה יודע יותר טוב מכולנו איך צריך להנהיג חוקים.

שוב פעם, עד שאני לא אראה שהמדינה הזו נותנת לי משהו אין סיבה שאני אתן משהו בחזרה.

מתי תבין שלא הבעיה בבני 18 הבעיה היא בצבא נקודה !
ישן 31-07-2007, 19:27

באו נעשה מעט סדר ונבהיר עמדות:
אני לא נגדך אני בעדך, רק מציג נקודת מבט בריאה יותר.
א. אני בן 18

ב. אני כן מתגייס, ומתגייס קרוב מאוד ב9.8 למרות שיכולתי לבחור שלא לשרת.

ג. אני מצטער מאוד אבל ככה הם הדברים, אתה נכנסת לצבא ואתה חושב שנדפקת אז אתה גורר אחרים אחריך, אני מתגייס ולמען אמת יש לי חברים שבחרו לא לעשות את זה וטוב שכך, אני אומנם בעל פרופיל עורפי ובעיה רפואית קשה מאוד (גלאוקמה) ואני מעדיף שבצבא יהיו רק אנשים שרוצים לשרת, ומי שהמסגרת הזו לא מתאימה שלא ילך. אתה לעומת זאת רוצה את כולם שם. מפה אפשר להסיק שרק בנדאם שהרגיש שהוא נדפק חייב שגם אחרים ידפקו ביחד איתו.
אתה שירתת את המדינה טוב לך עם זה? יופי למה אתה צריך שאחרים יעשו את זה, אתה חש כבוד למישהו שמשרת כל הכובד ויפה מאוד. אל תתחבא מאחורי חוקים עובדה זו עובדה, צבא זו מסגרת קשה ולא כולם קל שם. אמרתי כבר באשכול שאני אצטט בסוף ההודעה את האשכול שאתה לא מכיר את כל רבדי האוכלוסיה כדי לטעון כאלה טיעונים.

ד. לפי מה שזה נראה ולפי איך שאתה מתבטא דווקא אתה יוצא פה בן 15 ולא אני.

ה. גם לי חבל שחיילים מתים ובגלל שלי חבל באמת אני לא רוצה שאחרים ימתו, בשל הגבלות בפורום הזה אני לא יכול לתת את דעתי המלאה בנושא, אבל שינוי חייב להיות משמעותי. ולא עצומה מגוכחת מתי תבין שאנחנו צריכים לשנות את הדרך בה מתנהל הצבא הזה, ורק אחר כך אנחנו נראה שינוי אמיתי ונראה גיוס המונים. תפסיקו לדבר בסיסמאות תתחילו לחשוב בצורה היגיונית, יפה שדיברת על רוצח שעומד על דין, למה רוצחי החיילים שלנו לא עומדים לדין ?

ו. הנה עוד הערה בנוגע לחוקיות הדבר, בוא תסביר לי למה חייל שיש לו כסף מקבל שירות מעודף יותר מזה שאין לו? למה סלבריטאים מקבלים יחס מעודף מאשר חיילים רגילים? היכן החוק כאן?

קישור להודעה מספר 46 שהוזכרה מקודם.
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...05&postcount=46

נערך לאחרונה ע"י alex188 בתאריך 31-07-2007 בשעה 19:36.
ישן 31-07-2007, 19:43
  erez212 erez212 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.07.07
בתגובה להודעה מספר 79 שנכתבה על ידי alex188 שמתחילה ב "באו נעשה מעט סדר ונבהיר..."

אתה מכניס לי מילים לפה אני לא חושב שאני נדפק או אחרים נדפקים אני חושב שזה משהו שכולם חייבים לעשות
כי מה לעשות אתה חי במדינה כזאת שאתה חייב לשרת ואם אתה חייב לשרת אתה תשרת
ומי שבחור לא לעשות צבא ולא בגלל סיבות רפואיות או משהו בוחר פשוט לברוח מהאחריות הזאת
אז לא מגיע לו כלום במדינה הזאת לא מגיע לו עבודה כלום לא מגיע לו אם זה היה תלוי בי הייתי גם דואג שיסבוללללללללללללללל
ותאמין לי אני יודע כמה חרא בצבא וכמה קשה ותמיד כול אחד יגיד אתה לא ידוע מה אני עברתי ומה לי עשו בצבא
אבל בסופו של דבר כול אחד אוכל את אותו החרא ובגדול אין מה לעשות הצבא זה לא חבר שלך זה גם לא עבודה שלך אתה חייב לעשות את זה וצריך לעשות את זה כמו גבר ולא לבכות לקב''ן אני מפחד מנשקק
זה מגעיל שאנשים יוצאים מהצבא בגלל שהם יודעים שיהיה להם יותר טוב מאנשים שמשרתים עכשיו שלוש שנים ובאזרחות זה לא ישפיע עליהם אבל אם הם היו יודעים שיתביישו בהם ולא יסתכלו עליהם פתאום כול אחד יכול לשרת תפסיק לבלבל בשכל כולם חייבים ומי שיכול חייב לעשות לא שואלים אותו
ואני אמרתי לך גם אני לא הייתי חייב להתגייס ובחרתי לעשות את זה אם אני יכול כול אחד יכול
ואני רואה תאנשים שלא מתגייסם רק משמנים וישנים כול היום והם ילדים קטנים שלא עושים כלום אם החיים שלהם בושה!!
ישן 31-07-2007, 20:17

א. אני מעולם לא אמרתי שאתה אמרת במפורש שאתה נדפקת, אבל לצערי זה משתמע מהדברים שלך.

ב. זה יפה שאתה פטריוט רק חבל שאין לך באמת מושג על מה אתה מגן ועל מי אתה מגן. אני לא כל כך מבין אתה אחרי שירות צבאי ? לפני שירות צבאי? לפי הדברים שלך אפשר להבין ששירת ביחידות לוחמה מצד שני יכולת לקבל פטור מהצבא בשל בעיות רפואית (מפרופיל 21 עד 97 יש דרך ארוכה).

ג. מתי תבין, ותבינו, שלגרום לאנשים לסבול רק מעצם היותם בני אדם זו הבושה האמיתית. "אתה חייב לעשות את זה וצריך לעשות את זה כמו גבר ולא לבכות לקב''ן אני מפחד מנשקק" סליחה באמת שאני בנדאם, וסליחה שיש סיפור מאחורי, וסליחה באמת על זה שיש לי בשר ודם , ויש לי רגשות ותחושת. וסליחה שאני לא מספיק גבר, ואני כן פוחד מגבהים, ואני כן פוחד מנשק, כי עליך בגיל חמש מעולם לא כיוונו אותו, כי אתה אולי בחיים שלך לא ראית איך הורגים ואיך נהרגים אנשים רק מעצם היותם שונים בדתם ובאמונם.

ד. אני מנסה להתחבר לנקודת מחשבה שלך, ואתה צועק לכל עבר (כיאה לישראלי מקובל) כמה שזה מגעיל, ולא יפה , ובושה שטוב לאנשים. אתה שירתת בצבא? (נצא מנקודת הנחה שלא נדפקת) אז מה אכפת לך מה עושים האחרים? אני לא מבין , אתה באמת רוצה שכולנו נעזוב את הארץ ותשאר אתה יחד עם הערבים פה? תשמע, תרצה או לא תרצה, תצעק או לא (זו הבחירה שלך) אתה חיי במדינה בה יש אנשים לא כולנו גברים, לא כולנו שפוים, לא כולנו מוכנים לקום ולהגן על דבר מסוים שברגע האמת זורק אותך.

סליחה אדוני הקצין המכובד והחטוב, שעשה שירות צבאי ועשה הרבה עם החיים שלו, בוא תספר לי מה אתה עשית עם החיים שלך? "ילדים קטנים" תגיד לי איך אתה מעז לדבר ככה בהתחשב באיך שאתה חושב ואיך שאתה מביע את עצמך.
ישן 31-07-2007, 22:45
  nadive nadive אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.03.06
יש לי שאלה:

יכול להיות שהעלאת המשכורות בקרב היחידות הקרביות למשכורות שבין ה- 3 ל-3.5 אלף, ואולי יותר, יביא למשיכת אנשים בשכבות שונות לפעול ולהתגייס?

ועוד שאלה: אחי משרת בקרבי, הוא מתלונן כמו כל אחד אחר שם (שזה ממש ל הרבה), למה כל הג'ובניקים חסרי הערך בקירייה מקבלים דברים שהוא לא מקבל?
אם במקום להשקיע כסף בחיים ה'מעניינים' של המזכירות בצבא, יקנה הצבא קרמי חסין יותר, נשק משוכלל יותר, אוליי גם ראיית לילה לחיילים הפשוטים?
למה כל זה לא קורה?

זה מאד מטריד, גם אני רוצה להיות גרבי, ואני רוצה לדעת שיש סיבה טובה שנותנים לי ציוד כלשהו, כשבאותו רגע קיים ציוד טוב יותר שעולה קצת יותר כסף

החיים שלנו הפכו להיות זולים עד כדי כך??

נ.ב.: אני לא רוצה ולא מעוניין לגרום פה לירידה בנכונות של דעתם של הקוראים לגבי הצבא וקרבי. אני עצמי עתיד להיות קרבי. אני רק רוצה לדעת.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:08

הדף נוצר ב 0.16 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר