לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-02-2005, 16:37
צלמית המשתמש של תוהו ובוהו
  תוהו ובוהו תוהו ובוהו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.10.04
ירינו על זקן פלשתיני כי הוא לא עצר, אח"כ התברר שהיה חרש

נוהל מעצר חירש

במבצע חומת מגן ההרגשה היתה כמו במלחמה – כל אדם חשוד, לא לוקחים סיכונים. גם אם נתקלים במי שלא יכול לשמוע שקוראים לו לעצור. שוברים שתיקה

הקלישאה אומרת שתמונה אחת, שווה לפעמים אלף מילים. האיש הזקן, שאת גופתו רואים בתמונה – היה חירש. הוא נהרג מירי כוחותינו, צעקו לו כנראה לעצור. אף אחד לא לקח בחשבון שבמלחמה הזאת משתתפים גם אנשים נכים עם מוגבלויות: חירשים, אילמים, עיוורים, עם פיגור שכלי, בכיסאות גלגלים.

האיש הזה לא שמע אפילו את קול הנפץ מגיע. הוא הלך אל מותו בתוך בועה של שקט. אם היה שומע, מן הסתם היה עוצר, כמו שהחיילים ביקשו ממנו. בשורה התחתונה, האיש מת בגלל שהיה חירש.

לוחם גולני, רמאללה

"ממש בתחילת מבצע חומת מגן החליטו לפרוץ למוקטעה. הקפיצו אותנו מהבית, והתחיל תדריך. למדנו את ציר התנועה ולאן אנחנו נכנסים, הכל היה מאד מהיר. אני אפילו לא זוכר בדיוק את הוראות הפתיחה באש".

''הלכנו לאט. היה קר, ירד ברד. לא היו לנו אפילו בגדים חמים, כי הגענו מהבית ולא מהיחידה. לפנינו יצא כוח של אגוז שנתקל תוך כדי הליכה. עצרנו וחיכינו שהם יפתרו את המצב, ואז הגיעה הפקודה להיכנס".

''באותו שלב כבר התחיל אור ראשון אז רצנו מהר את המשך הציר. הגענו לקיר של המוקטעה, ליד המבנה שאליו היינו צריכים להיכנס. השופל פרץ חור בקיר. אני הייתי קצת מאחור, לא ממש בחוד של הכוח. שמעתי את האנשים מקדימה צועקים על מישהו זקן, שהולך באמצע הרחוב לכיוון שלהם. הם צעקו לו לעצור. לא ראיתי איפה הוא היה בדיוק, אבל הוא הלך לכיוונם. ואז, שלושה חבר'ה ירו לעברו. בגלל שהוא לא עצר".

''אני לא זוכר בדיוק את הפקודות ואת הוראות הפתיחה באש. אני כן זוכר שעל חמושים הפקודות קבעו לירות ישר, בלי נוהל מעצר חשוד. אבל יותר מהפקודות אני זוכר טוב את ההרגשה, וההרגשה הייתה שאנחנו נכנסים למלחמה. כל בן אדם הוא חשוד ומאיים, אז לא כדאי לקחת סיכונים. אחר כך הסתבר שהזקן היה חירש. לא היה שום תחקיר על זה בהמשך".

גופת הפלשתיני. צילום: שוברים שתיקה /images/archive/gallery/260/371.jpg

הצלם, קצין בשריון

"כשהגענו למתחם המוקטעה ראיתי את הגופה מוטלת בצד הכביש. צילמתי אותה ממש לפני שנכנסנו פנימה. אחר כך, אחרי שהכל נגמר והיינו כבר מחוץ לרמאללה, דיברתי עם אחד הקצינים מגולני. הוא סיפר לי שהזקן נהרג אחרי מה שנקרא 'נוהל מעצר חשוד מזורז': צעקה לעצור לפני ביצוע הירי, על מנת להרוג. בדיעבד, הסתבר שהזקן היה חירש, ולא שמע את הקריאות לעברו לעצור".

על "שוברים שתיקה"

הם לא סרבנים. הם לא פוליטיקאים. הם אוהבים את המדינה. הם בסך הכל חיילים שהיו שם, ממש כאן, והחליטו שאי-אפשר יותר. שמישהו חייב לקום ולצעוק: תתעוררו ותראו מה קורה לנו. "שוברים שתיקה" - בכל יום שלישי חן קוטס-בר מביאה עדויות מהמלחמה בשטחים, ועל מה שהיא עושה לנו.

nrg

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:48

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר