לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה -- ברוכים הבאים לפורום תנועות נוער והדרכה! לחצו כאן לפני שאתם מתחילים לכתוב! -- -- מה הפעילות הכי ישראלית בעיניכם? בואו לבחור! -- -- עיינו במאגר המאגרים, אולי תמצאו משהו שימושי -- חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > תנועות נוער והדרכה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-08-2007, 11:50
  droogie droogie אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.10.04
החיים הפרטיים והתנועה

בזמן האחרון הסוגיה הזו ממש מעסיקה את המחשבות שלי...
איפה הגבול בין החיים הפרטיים שלנו לבין התנועה וכל מה שהיא מייצגת... והאם צריך להגדיר בכלל גבול כזה...
אני יכול להעיד על עצמי שלא הייתי פעיל באיזושהי תנועה בתקופת התיכון, והשקעתי כל מרצי בלימודים, מנגד אפשר לשמוע כל כך הרבה סיפורים על התמסרות מוחלטת לענייני התנועה, בתקופה מיוחדת שכזו, התמסרות שבטוח פגעה בהישגים מחוץ לתנועה, אך אף אחד מחבריי לא מצטער על כך, הם תמיד מתגאים שהצליחו לתמרן בתקופה המטורפת והעמוסה הזאת בחייהם.
אחרי הלימודים כמובן מגיע הצבא, הרבה מחליטים שוב למחול על "ההתפתחות" העצמית שלהם, ולהתגייס לגרעין נח"ל, גם פה אני מכיר סיפורים על בחורים שויתרו על טיס וסיירות בשביל להמשיך בתנועה ולעסוק בחינוך..
וזה גם לא נגמר בצבא, יש תנועת בוגרים ווההמשך צפוי וידוע..
בכותרת האשכול החיים הפרטיים מופיעים קודם וזה ככה רמז לדעות שלי...
ספרו קצת איך העניין אצלכם...
חזרה לפורום
ישן 26-09-2007, 14:27
  יותם1234 יותם1234 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.09.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי droogie שמתחילה ב "החיים הפרטיים והתנועה"

נכנסתי לנוער העובד בערך במחצית השנייה של כיתה ט'.
הבוגרת היו מקסימים ולאט לאט נשאבתי לחיי התנועה.
בהתחלה הכל היה מצויין! אחרי שעברתי קורס מד"צים גיליתי שמה שחשבתי Aשיהיה לא יקרה בזמן הקרוב
במשך 3 שבועות הייתי בקייצת ואחרי סנג'ורים רבים התחלתי לשים לב שאולי שטפו לי את המוח, שאולי מה שאני עושה זה לא מרצוני וזה משטלת לי על החיים.
לאט לאט התחלתי לנתק קשר עם כל מה שלא קשור לנוער העובד כולל הלימודים.
ואז הגעתי למצב שבו אני מבלה בקן שלי הרבה יותר זמן ממה שאני נמצא בבית, לא רואה את ההורים שלי וחסר חיי חברה חוץ מהקשרים שיש לי בקן.
לאחרונה גיליתי שעוד כמה חברים מרגישים ככה ואני חושב שמשהו לא בסדר ואני לא יודע מה לעשות עם זה כי אני מרגיש כאילו שטפו לי את המוח.
החברים שהיו לי קוראים לנוער העובד "כת" וגם כמה מהנוע"ל חושבים ככה ואת האמת שגם אני מתחיל להרגיש ככה חשבתי שזה אמור להוסיף משהו לחיים ולא לקחת אותם.
חזרה לפורום
ישן 26-09-2007, 15:10
צלמית המשתמש של ~ים~ כחול עמוק
  משתמשת נקבה ~ים~ כחול עמוק ~ים~ כחול עמוק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.05.07
שלח הודעה דרך ICQ אל ~ים~ כחול עמוק
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי droogie שמתחילה ב "החיים הפרטיים והתנועה"

גם אני כמו שנאמר כאן מקריבה המון לתנועה וזה ה=חלקה הכי גדול בחיים שלי ואני באמת מוקפת בחברים משם וכמו שחתולים אמרה לימודים גם בעיניי לא בראש,ואני גם בקטע של חינוך, אני חושבת שאם אנחנו מוצאים לנכון להדריך, לקום בטיולים מוקדם, להשקיע את החיים שלנו בדברים כאלו בפעולות, בצ'ופרים קטנים שעובדים עליהם ימים רק כדי שלמישהו שאתה אוהב יהיה רגע קטן מאוד של אושר, ועם כל המאמץ הזה, אנחנו ממשיכים לעשות זאת במשך שנים ספורום זה אומר שאנחנו אוהבים את זה,
אני יודעת שכל מה שלמדתי והעברתי בתנועה אקח איתי הלאה לצבא ואהיה בתפקיד הדרכתי כדי להעביר את מה שלמדתי,
הגבול אף פעם לא נגמר ולא ייגמר,
מה שלמדנו והעברנו לחניכים עובר לחיילים, וכך הלאה,
בכל פרק בחיים התנועה משחקת לטובתנו,כשהיינו קטנים למדנו ממדריכים, עכשיו( אני) מדריכה ומעבירה מה שלמדתי ועדיין ממשיכה לקבל מחניכים המווווון! וגם ללמוד דברים מדהימים על המון דברים שלא ידעתי קודם לכן, ובצבא אעביר את כל הידע שרק יש בי לאנשים אחרים.. ואחרי הצבא-אלוהים ענקי.

הגבול זה אתה.
ואתה זה התנועה-ברגע שאוהבים משהו מקריבים את עצמנו בשבילו ורואים במקבלים הרבה יותר.

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:35

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר