לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-09-2007, 14:20
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Guy.P.A שמתחילה ב "בקיצור ופשטות, אפשר בקלות..."

מה שיוצא להם משתילת שדות קטנים רבים של גידולים המניבים יבול בעונות שונות זו הספקת מזון מקומית לאורך כל השנה.

אני מסכים אתך שזה כלכלי יותר להשקיע בגידול אחד או שניים רווחיים במיוחד ועונתיים ולשחק בינהם, אבל שיטה כזו מניחה מסחר יעיל שמאפשר מכירת כמות גדול של גידולים בעונת היבול (לפני שהיבול מתקלקל) ולעומת זאת קניית אוכל בעונות הגידול.
לעומת זאת כאשר אין מערכת מסחר מפותחת, עדיף אספקה עצמאית קבועה ובטוחה של מזון לאורך כל השנה. ככה החקלאים יודעים שהם ילכו לישון שבאים כל ערב.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-09-2007, 16:11
  Guy.P.A Guy.P.A אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.06
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "מה שיוצא להם משתילת שדות..."

לא חבוב לא על זה דברתי, את השיקולים שלהם לא ניסיתי להבין אבל זה לא העניין.
תקרא שוב מה שכתבתי, אני מדבר על הדרך עצמה ולא על למה, לפי הצבע של כל שדה ששונה מאחר למרות שהגידול הוא אותו הדבר אפשר להבין כמה זה פרמיטיבי, לפי השטחים המתים וחוסר ניצול השטח אפשר לראות את חוסר ההתקדמות בניצול אדמה, כמו עמק יזרעאל בשנות השישים.

אתה לא מאמין כמה דברים אפשר להבין ממבט אחד בתמונת לווין של שדות, איזה עונה זאת, איזה סוג זה כל דבר ( זן אי אפשר מכזה גובה, מומחים גדולים יוכלו מגובה נמוך יותר ), דרך עיבוד האדמה ( יצביע על הכלים שבהם הם משתמשים - עניים \ עשירים ), ובעיקר על הרמה הכללית של ההתפתחות בנושא הזה ( שבד"כ יצביע על ההתפתחות הכללית של המדינה ).
וכמו שאתה אמרת, גם על דרך החיים של אותם אנשים, שסביר להניח דומה לרוב המדינה.
ישן 14-09-2007, 20:08
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי Guy.P.A שמתחילה ב "לא חבוב לא על זה דברתי, את..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Guy.P.A
לא חבוב לא על זה דברתי ... לפי הצבע של כל שדה ששונה מאחר למרות שהגידול הוא אותו הדבר אפשר להבין ....

אם אתה יכול לזהות את סוג הגידול מתצ"א כזו (גובה 350 מ') - אני מצדיע לך.
אני לא מסוגל.

בכל אופן אני באמת מפקפק שכפר שלם יגדל את אותו גידול, דבר כזה קרה רק בשלטון ריכוזי מאוד חזק (כמו קולחוז) שתומך במסחר יעיל, וגם שם בד"כ היו 2-3 גידולים במקביל.
במדינה לא מערבית, אם כל הכפר היה מסתמך על אותו גידול אני משער שהם היו גוועים ברעב מזמן...

ישן 14-09-2007, 22:39
  Guy.P.A Guy.P.A אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.06
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "[QUOTE=Guy.P.A]לא חבוב לא על..."

32 ק"מ התכוונת,

אולי פה יהיה לי קצת קשה מכיוון שהרזולוציה לא משהו והתמונה קטנה, מגובה קצת נמוך יותר זאת לא תהיה בעיה.

בנוסף לזה, צריך לזכור שלא בהכרח צריך רק להסתכל ולזהות במה מדובר, אם ידוע לך מהם הגידולים האופייניים לאיזור זה, אפשר להבין מהצבעים האחרים באיזה עונה זה נמצא ולהסיק מכך מהו " הדבר הירוק ".
אבל הרזולוציה צריכה להיות גבוהה בהרבה כדי שאני אוכל להיות בטוח, וגם לא הייתי אומר שזה תקף לכל עונות השנה, יש זמן מסויים שאי אפשר להבדיל בין תירס כותנה או חיטה במידה ונזרעו קרוב אחד לשני ( מתצ"א כמובן
), תלוי בעונה של הזן.

אבא שלי הוא המומחה בעניינים האלה, אבל בכל זאת לומדים דבר או שניים אחרי כמה שנים של עבודה בגד"ש.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:31

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר