לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-09-2007, 11:31
  amitaikl amitaikl אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.10.04
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי shai.shai שמתחילה ב "בסיסי שזה לא באמת גבס גבס......"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shai.shai
בסיסי שזה לא באמת גבס גבס... אבל אין מה לעשות, ככה קוראים לכל הסוגי תחמושת ש"לא עושים כלום"...

לכדור האימונים של M-203 יש ראש אשר מלא באבקה, אשר מתנפץ עם הפגיעה במטרה ומאפשר ליורה ליראות במה פגע. האבקה הינה בצבע כתום, וזה הכדור עליו מדובר :
(6) Practice Round. Used for practice, this round is blue zinc or aluminum with white markings (Figure 3-15). It produces a yellow or orange signature on impact, arms between 14 and 27 meters, and has a danger radius of 20 meters.

מתוך: http://www.globalsecurity.org/milit...ap3.htm#fig3-15
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

כחלק מאותם קוריוזים משעשעים הקיימים בצבא, כדור האימונים עולה יותר מתחמושת נפיצה.
בארה"ב משתמשים בו גם במטווחי נק"ל שאינם מורשים לירי נפיצים. רק בצה"ל מתיחסים אליו כנפיץ, והשימוש כמובן בהתאם
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-09-2007, 21:42
  golf02 golf02 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.05
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי barlev שמתחילה ב "אחוזי נפל לתחמושת תת"ק"

לשמחת חש"ן הנשק והתחמושת בתצורתם הנוכחית הוכחו כאמינים וטובים (בתחילת הדרך היו בעיות אמינות ובעקבותם נעשו שו"שים בנשק),
נפל בחלקי לסיים את הפרוייקט בחיל ולקלוט ולהטמיע את האמל"ח. הסיבה לפרוייקט המתמשך אינה קשורה באופן ישיר לניהול הפרוייקט אלא לבעיות אחרות, בלתי צפויות.
תחמושת - קצת כבוד לתחמושת שמרביתה מתחילת שנות ה 70 , תחמושת שהייתה קבורה שנים רבות עד אשר הושמשה במקום להשמידה, וכמו שכבר כתבתי אינה מכילה לא גבס ולא אבקת צבע מכל סוג !!!

לגבי הסורים / אמריקאים / שאר צבאות - עושים שימוש במתקן שמולבש בתותח (קרי לא ניתן לשלב ירי פגזים ותת"ק גם יחד כמו אצלנו) , מדובר על תת קליבר קבוע שקוטרו 0.5, הכיול ותיאום הכוונות מאוד בעייתי ולכן ניתן לאמר מבלי להשתחצן כי התת"ק הוא ליגה אחרת...
חג שמח.
ישן 01-11-2007, 20:31
  barlev barlev אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.10.06
ירי התת"ק הראשון בעולם...
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי barlev שמתחילה ב "אחוזי נפל לתחמושת תת"ק"

הפכתי את הבית ובמקרה הצלחתי למצוא את תמונות ירי התת"קהראשון מאי שם מתחילת 1995.

הירי התבצע באחד משטחי הניסויים בארץ, לצערי לא הצלחתילמצוא את תמונות המטרות ולא את תמונות הנוף המדהים והמבוזבז של אותו שטחניסויים.

התת"ק הראשון התבסס על תותח 20 מ"מ סטנדרטי שהורכב בתוךתותב 105מ"מ, לאחר ביצוע הירי הראשון שהסתיים בהצלחה - לבדיקת מנגנון הנקירה החשמלי, התאמות שונות וכו', ניסרנו (פרימיטיבי אבל כן..) את ה"חלק העודף" והתאמנו את הקנה לאורך פגזסטנדרטי, הירי הבא הסתיים אף הוא בהצלחה ובדיוק מכובד.

וכאן התחילה הבירוקרטיה הצבאית.

צריך להבין שבשבילנו, בוגרי מקלע 0.5 כמדמה תותח, התת"ק הואמהפיכה, לא עוד אימון מגוחך- יפגע לא יפגע? ירה? לא ירה? יפלט צרור? יתקע? ומה עםהמושכות?? תיקון של 8 אלפיות ימינה ו 6 אלפיות למעלה???? שלא לדבר על אימון הטעןועבודת הצוות.

בעיניי ירי 0.5 תמיד היה קזינו - האם האימון המגוחך שווה אתהסיכון שכל רמת הגולן תידלק ואצטרך להפסיק את האימון ולתזז את החיילים בכיבוי שריפות.....אה כן.....0.5 היה מצויין בתצוגות להורים....אם התותחן שלך לא פגע במטרת החביות המתודלקות ו/או הטען שלך תקע ת'מקביל.....סחוט את המושכות של ה0.5, דפוק צרור עצבני לתוך החביות, הדלק והעף אותן לכל עבר והצל את כבודך וכבוד צוותך.....

לגביי אמינות התת"ק - מדובר במערכת בסיסית ופשוטה ביתור ולכן אניחושב שמדובר או בניקיון (טיפול בתחמושת), או בטיפול במתקן עצמו (ניקיון).

תהנו!

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ישן 01-11-2007, 21:50
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי barlev שמתחילה ב "ירי התת"ק הראשון בעולם..."

מדהים
תודה על התמונות והמידע.
ציטוט:
(אם תרצו אוכל לפרט מה הייתה הלוגיקה שבבסיס הפרוייקט)

בהחלט רוצים עוד.
תוכל קצת לפרט על עצמך?

ציטוט:
אני מציע לפנות לגורמי תח"ש - במקרה הזה רמ"ד פיתוח אמה"ד או לראש תח"ש ולבקש שיבוצע חקר בנושא כדי למצוא את סוג החימוש האופטימלי.

ראש תח''ש קרא את הדברים.

ישן 02-11-2007, 22:26
  barlev barlev אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.10.06
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "מדהים תודה על התמונות..."

הפתעת אותי בחתימתך החדשה, נתפסת בעיניי כסמכות שמעל לססמאות, אבל אם כבר עוסקים בקטנות, אני חושב ששכחת את תמונותיהם של גיא צור ואייל אייזנברג שאת פעולותיהם במלחמה אני מכיר היטב (היות ותמונתו של צוקרמן כאן ואני בטוח ש"אבישון" יסכים איתי הוא איש רב זכויות ובוודאי מצפוני יותר מכל מפקדי האוגדות האחרים).

ולענייננו, ומבלי להיכנס לרקע האישי שלי (חופש הביטוי שלי בפורום.....;-) ניהלתי בין השאר את פרוייקט התת"ק משלב הרעיון ועד לשלב סיום הדגם. הרעיון היה ליצור אימון תותחן / צוות קרובים ככל היותר למציאות. השימוש במקלע 0.5 כמדמה ירי תותח החל עם סיום השימוש ברובה 0.22 במטווח זעיר (זעיר ממש!) בג'וליס, בית הספר לשריון של אז.
את בעיות ה0.5 כבר תיארתי קודם אבל ברור שאימון כזה איננו מקצועי.
הרעיון להשתמש בתותח 20מ"מ נולד מתוך שיחת חולין בה התברר שחיל האוויר משמיד/קובר כמויות עצומות של תחמושת 20מ"מ שירדה ממטוסים, שיחה קצרה עם חיל האוויר וקיבלנו צ'ק פתוח לחפור כמה תחמושת שבא לנו..

בעקבות הקונספט, המלצנו לבטל בכלל את השימוש במקלעי 0.5 שאז נחשבו בעיננו לכלי לא מבצעי, מכאן הדרך למודל כלכלי שהראה מה יהיה החסכון באי שימוש בתחמושת 0.5, חלפים וכו' למול ההצטיידות בתת"ק (עלות חד פעמית), תחמושת "בחינם" מחיל האוויר - פרוייקט מדהים בכל קנה מידה.

עם התחממות השטחים לקראת האינתיפדה השנייה הוחלט בחיל להשאיר את מקלעי ה0.5 על גביי
הטנקים ואז ממקלע שהיה ברור לנו הוותיקים שעף מהטנק ברגע שמתחילה מלחמה, הוא הפך לכלי נשק נוסף.

אולי יהיה נכון לשמוע את חוות דעת חברי הפורום לגביי שימוש במקלעי 0.5 היום?
ישן 03-11-2007, 17:38
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
צבאי
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי barlev שמתחילה ב "הפתעת אותי בחתימתך החדשה,..."

ברלב שלום,
לעניין החתימה שלי, שים לב שכל מי שנמצא בה, למעט השמאלי, לקח אחריות על מחדליו והתפטר מתפקידו. זו בדיוק הסיבה שצוקרמן שם ומפקדי אוגדות אחרים שהזכרת לא. הצפיה היא שמי שחטא ישים את המפתחות וילך (אגב, צפו להפתעה בשבוע-שבועיים הקרובים).
הרעיון להשתמש בתת''ק כפיח שאתה מסביר אותו הוא אכן גאוני.
אולם כפי שליאור הסביר מטעמי חיסכון ונוחות הירי מתבצע דרך אותו תותח (דמוי פגז) כשלאחר כל יריה הטען טוען כדור 20 מ''מ נוסף ולא כשבכל פעם הוא טוען 'פגז' חדש מהמארז.
בתמונות שלהלן תוכל לראות שהתת''ק מאוכסן מחוץ למארזים בנפרד לחלוטין.
יש בכך היגיון שלא יטענו אותו בטעות בירי מבצעי. אך אני לא יכול להבין כיצד אנחנו יכלנו לרוקן את הבטן המבצעית ולהכניס פגזי תירגול לפני כל אימון והטנקיסטים של היום אינם מסוגלים.

באשר לשימוש במק''כ 0.5 ובתת''ק ראה להלן מתוך סקירת הטנקים הבלתי גמורה שלי:
ציטוט:
הרבה פעמים אפשר לראות טנקים שעל צריחם מורכב מקלע כבד 0.5 (מק"כ), מקלע זה לא היה חלק מהחימוש המבצעי של הטנק אלא שימש לדימוי ירי תותח באימון.
^ מעבירים חוטר במרכבה 2ב. בפינה הימנית העליונה של התמונה אפשר לראות את הקנה של המק"כ ועד כמה הוא מקביל לתותח.
במהלך אירועי "גאות ושפל" (האינטיפאדה השניה) הושארו מקלעים אלו על הטנקים.

למקלע הכבד יתרונות וחסרונות: במצב זה הוא מקובע היטב לטנק ומכוון ע"י כוונות התותח לכן מדויק, יש לו קצב אש טוב, הכדורים שלו גדולים ועדיין הירי בו לא נקרא, "דיפלומטית", ירי בתותח, המק"כ יכול לשמש לטיווח של התותח ולוידוא או סימון מטרות. חסרון גדול שלו זה שלא ניתן לתפעלו מתוך הטנק וצריך לצאת אליו אל מחוץ למיגון .
כתוצאה ממאפייני הלחימה המיוחדים באינתיפאדת אל אקצה נדרשו בצה"ל בכלל וחיל השריון בפרט לערוך שינויים בתורת הלחימה ולהתאים ולשכלל את אמצעי הלחימה למתווה היחודי.
המקלעים הכבדים שימשו בחיל השריון הישראלי לאימון כמדמי ירי פגזים. המקלע הורכב מעל קנה התותח והותאם למערכת הכינון שלו. בזכות הטווח הרחוק אליו הוא מסוגל להגיע השתמשו בו במקום ירי פגזים בתותח.
עד לתחילת שנת 2001 הייתה הוראה כי טנק שמבצע פעילות מבצעית לא ישא עליו את המק"כ מנימוקים שונים. לאחר פרוץ אינתיפאדת אל אקצה, ועקב השימוש הנרחב בטנקים, נדרש לטנקים נשק כבד יותר ממקלעי המא"ג המותקנים עליהם כדי שיוכלו לירות לטווחים גדולים יותר ועל כוחות הנמצאים מאחורי מחסות שאותם המא"ג לא יכול לחדור.
בנוסף, בהתאם למתאר הלחימה ביו"ש, נדרשה רמת דיוק גבוהה לצורך ירי סלקטיבי על אדם אחד הנמצא בתוך אוכלוסייה אזרחית ללא פגיעה בהמון שסביבו.
גם אם התותח של הטנקים ענה על הדרישה הראשונה, הרי שהתותח הינו נשק כבד מאד ומסוגל לגרום לנזק רב בכל נקודה שבה יפגע ולכן ירי בתותח אינו מתאים לדרישה השניה.
מקלעי ה0.5 התאימו בדיוק לתפקיד.
המקלע מקובע היטב לטנק ומתואם לכוונת של התותח ולכן מדוייק, הוא כבר מותאם לטנק, ניתן לבצע איתו ירי בודד וקטלני על אדם מסוים אחד בתוך המון ממרחק רב גם אם הוא ממוגן בשכפ"ץ או מאחורי מחסה ואפשר לתפעל אותם מתוך הטנק ללא כמעט צורך להיחשף מחוץ למיגון.
הפעלת המקלע בוצעה מתוך הטנק באמצעות מתאם ללחיצה על ההדקים שלו, את המתאם הפעיל הטען ע"י משיכה ברצועות ארוכות שנמשכו מהמתאם ועד לתוך הטנק (מושכות).
הפעלת המקלע התבצעה כך:

בהכנה לקראת פעילות
  • בדיקת ופריקת המקלע.
  • היכון לירי- דריכת הבריח לאחור והכנסת סרט כדורים למקלע (במצב זה הסכנה לפליטת כדור היא גדולה).
בביצוע הירי
  • התותחן כיוון למטרה באמצעות כוונות התותח לאחר שעידכן את מחשב הירי בכך שמתבצע ירי במקלע ולא בתותח כך שיחושבו ההיסטים המתאימים.
  • לאחר שהודיע שהוא מוכן קיבל פקודת ירי מהמפקד. התותחן הכריז "יורה". הטען שיחרר את הבריח לפנים באמצעות מושכה אחת.
  • באמצעות המושכה השניה הטען הפעיל את הנוקר ונורתה ירייה.
  • אם נדרש ירי צרורות הטען המשיך למשוך את שתי המושכות כך שהבריח חזר תמיד לפנים וביצע נקירה מיד.
  • במקרה של מעצור יצא הטען מהטנק, תוך כדי הפסקת התנועה והירי, ודרך את המקלע מחדש.
נוצרה בעיה שמנגנון המושכות דרש הפעלת כח רב ע"י הטען ולעיתים רבות היו המושכות מסתבכות במיתקונים שעל הטנק דבר שהיה גורם לפליטת כדור או לתקלה שמנעה ביצוע ירי כשהיה נדרש.
בעיה נוספת הייתה התיאום בין הטען לתותחן שדרש משניהם ריכוז רב וגרם לפעמים לירי בזמן לא נכון לפני שהתותחן היה מוכן ומכוון או אחרי שהמטרה כבר יצאה מתחום הכוונות או הוסתרה ע"י אדם אחר.
עוד בעיה הייתה בהיתקעות של המקלע דבר שדרש דריכה מחדש. כדי לבצע דריכה נדרש הטען לצאת מהטנק להתקרב למקלע ולמשוך את המנגנון לאחור. כשהטען היה בחוץ הוא היה לא ממוגן ומנע המשך ירי ותנועה של הטנק.
לכן פותח בצה"ל מנגנון התיאום וההפעלה החדש. על המקלע הורכבו שני מנגנוני סולונואיד המופעלים חשמלית ע"י התותחן. לא נדרש כח להפעלתם והכבלים המקשרים אליהם לא מסתבכים.בנוסף שופרה ידית הדריכה של המקלע והדריכה הפכה לקלה יותר כך שניתן היום לדרוך את המקלע מתוך הצריח ע"י משיכה בכבל.
הפעלת המקלע מתבצעת כך:

בהכנה לקראת פעילות
  • בדיקת ופריקת המקלע.
  • היכון לירי- הכנסת סרט כדורים למקלע.
בביצוע הירי
  • התותחן מכוון למטרה באמצעות כוונות התותח לאחר שעדכן את מחשב הירי בכך שמתבצע ירי במקלע ולא בתותח כך שיחושבו הסטים המתאימים.
  • התותחן מרים מתג שמפעיל את מנגנון התיאום החדש. התותחן מודיע שהוא מוכן ומקבל פקודת ירי מהמפקד.
  • בהתאם לפקודה התותחן מעדכן את המערכת האם לבצע ירי צרורות או כדור בודד. התותחן מכריז "יורה" ולוחץ על ההדקים.
  • בהתאם למה שהתותחן הזין למערכת המנגנון מבצע ירי בודד או צרורות.
  • במקרה של מעצור הטען נשאר בתוך הטנק, מושך בכבל הדריכה ודורך את המקלע מחדש ללא צורך בהפסקת התנועה או הירי בשאר הכלים.
תמונות של מערכת הסולונואיד למק"כ:

תת"ק 20 מ"מ לתותח 120 - בטנק מרכבה סימן 4 הוכנס חידוש בדמות מדמה ירי תותח תת קליבר (תת"ק = תת קליבר או תותח תוך קני) 20 מ"מ- התקן מיוחד בצורת פגז שמוכנס ללוע התותח ובתוכו מקום לכדור 20 מ"מ שמחליף את המק"כ 0.5 בדימוי ירי תותח.

התת"ק מותאם גם לטנקי המרכבה 3 בעלית אותו תותח כמו המרכבה 4. סביר שיפותח תת"ק בקוטר 105 מ"מ שיתאים גם לטנקים האחרים בצה"ל.

תת"ק 120 מ"מ. תמונות:

מחסנית הכדורים, אלו כדורים שמתאימים גם למקלעי הוולקן של הנ"מ

התת"ק מאוחסן בצריח

תת"ק בקנה, סדן התותח פתוח, סדן התת"ק סגור

תת"ק בקנה, סדן התותח פתוח, סדן התת"ק פתוח. אפשר לראות משמאל את הסדן של המרגמה 60

טען מכניס לסדן התותח את התת"ק 105 מ"מ

ישן 04-11-2007, 10:41
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Akuma שמתחילה ב "מישהו יכול לתת קצת מידע על תחמושת לתת"ק?"

אם תחמושת 20מ"מ נמצאים איפה שהוא באמצע בין המק"כ לתחמושת 105-120 מ"מ מבחינת אפקט הפגיעה (והטווח?). אני יכול לחשוב על שימושים מבצעיים בלוחמה א-סימטרית כשלא רוצים להוריד חצי קומה של בית עם מעיך או רקפת אבל כן צריכים משהו יעיל יותר מ-0.5.

נעשה אי פעם שימוש מבצעי בתת"ק? אני מתאר לעצמי שבלא מעט פעולות באיו"ש ואפילו בעזה ירי פגזים כבדים הוא רק באישור מג"ד\מח"ט והטנק הופך בת'כלס לפילבוקס נייד חמוש במקלעים. עם תת"ק כנשק מבצעי היו יכולים אולי לתת יכולת סיוע קצת יותר רצינית ממקלעים תחת שיקול דעת של המט"ק או המ"מ בשטח. בנוסף, במחיר ויתור על מספר קטן יחסית של פגזים כבדים ניתן לשאת הרבה יותר תחמושת תת"ק.

כמובן שאם הטווח של התת"ק הוא משהו מצחיק, ואין מצב שתהיה גישה לתחמושת נפיצה - כל הספקולציות האלו בטלות...
ישן 04-11-2007, 11:05
  freedom_fighter freedom_fighter אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.06
עקרונית, למטרת נקודה... נשמע שיש היגיון
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי ISHPUZ שמתחילה ב "אם תחמושת 20מ"מ נמצאים איפה..."

להלכה, היות והתחמושת לא אמינה (אתה לא יכול להיות בטוח שהכדור יצא באמת מהקנה), זה לא מסוג הכדורים שהייתי רוצה בקנה בפעילות מבצעית.
יתרה מכך- הרעיון היה אולי רלוונטי לאינתיפאדה השניה, כשצה"ל היה שבוי בקונספט של "עימות מוגבל" (בו הדבר המוגבל היחידי היה ידיהם של הלוחמים), מה שפעם קראו "תקריות אש" או "עימותים מקומיים". היום נדמה שחוזרים להבין שיש שני מצבים- לחימה ואי לחימה. בלחימה אתה רשאי בכל הכלים והעוצמה, באי לחימה- אין טעם לירות.

עוד נקודה למחשבה, בקשר לגיזרה העזתית- הכנסת הטטק לתותח מוציאה ממנו את הפגז. פגז זה מה שאתה רוצה בקנה כשיש איום של נ"ט (אם זיהית בזוקאי\ארפיג'יסט בפינת הרחוב, אתה תרצה לפנק אותו בפגז, לא בטטק).
ישן 04-11-2007, 12:12
  gm4450 gm4450 אינו מחובר  
מיכאל מס. סא"ל (מיל.), אוצר מוזיאון יד לשריון בלטרון. מומחה לרק"ם ובעיקר טנקים

חבר מתאריך: 26.01.02
אכן מופיע עם שפמו ההדור
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי freedom_fighter שמתחילה ב "עקרונית, למטרת נקודה... נשמע שיש היגיון"

שריונר שיודע מהו שריון, תו"ל, צרכיו של שריונר ובכלל, קצין וג'נטלמן.

לגבי מושכות, יצא לי להדריך לאחר מלחמת יום כיפור, הסבת נהגים משרמן ל-T55.
הכלים שקיבלנו היו טנקי שלל מסוג T55 ו-T62. הכלים היו ללא קשר פנים, מקוריים ללא שום התקנות ועדיין בצבעים מנומרים ואת כל ההדרכות עשינו עם מושכות מחבלים שחוברו לשכמותיהם של המתורגלים.
סידרת ההסבה היתה בכפר שמואל, היכן שהיום נבנה המחלף של מודיעין על כביש מס' 1.
היות ועמדת המט"ק והנהג בטנקים אלה הינה בצד שמאל הרי שהמושכות לא היו כ"כ ארוכים, ולעיתים פשוט ירדנו אל הנהגים להגיד להם מה אנחנו חושבים.

תמונות... בערב.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:22

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר