לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה  ✡ ברוכים הבאים לפורום יהדות ✡  חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > יהדות והלכה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-10-2007, 17:42
  עבד ה' עבד ה' אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.08.07
מעשה בשני עלים...

בס"ד

מעשה בשני עלים שעוד בהיותם על שתיל קטן אהבו אחד את השני, עברו ביחד את ימי החורף הקרים, ואת ימי הקיץ החמים, ינקו יחד זמן רב מאותו השורש עד שהקשר והאהבה בינהם היו ללא גבול. יום אחד הגיע ילד שובב עם כובע טמבל לעץ הגדול ותלש ממנו ענף שעליו היה אחד העלים. חברו המחובר לעץ נחרד, וצעק: ''אחי לאן אתה הולך?''.
למחרת נשבה הרוח והעלה התלוש מגיע עם הרוח ליד העץ שעליו גדל חברו הטוב. הבחין בו וקרא לו בשמחה: ''שלום אחי! מה שלומך? ומה עשו לך? ענה לו חברו התלוש: ''אני מרגיש מצויין, חופשי ומאושר וטוב לי, סוף-סוף משוחרר''- אמר ונעלם. לאחר מספר שעות שוב מגיע העלה במשב רוח אחר, רואה את חבירו הטוב וקורא לו בשמחה ובהתלהבות: ''אחי שלום! אני כאן! וקודם הייתי שם, איזה יופי, סוף-סוף לא מחובר!''
וחברו המחובר מתבונן בחברו המתלהב, ודואג, וכואב על סופו המר הקרב ובא. ובאמת למחרת מגיע שוב העלה התלוש עם הרוח אבל הפעם פניו צהובות, וקולו נחלש, אמר בשקט: ''אחי, שלום אחי, מה שלומך...''. והשמש ממשיכה לשלוח קרניה בעלה המסכן ללא השורשים עד שהתייבש, והעוברים והשבים דרכו עליו, והרוח שוב העיפה אותו, עד שהתפורר ולא נשאר מהעלה המסכן דבר.

יהודים יקרים! 3500 שנה ינקנו מעץ החיים. אנו שייכים לגזע של אברהם, יצחק ויעקב. אנו קשורים לשורש של קדושים וטהורים, עד לפני 54 שנה כאשר הגיע הילד השובב עם כובע הטמבל ותלש ענף שעליו נמצאים אחינו ואחיותינו האהובים, ואותם אנו מבקשים.

למעלה ממליון ילדים יהודים אינם יודעים ''שמע ישראל'', אינם יודעים מהו כבוד אב ואם, ועלולים חס ושלום לא לדעת כיצד לבנות בית יהודי אמיתי, שמושתת על אמון הדדי, שלווה ושלום. יהודים רבים אינם מכירים תחושה של שבת-מנוחה מהי, נרות שבת, חלות של שבת, משפחה שלווה ומאושרת סביב לשולחן השבת.
יהודים יקרים לא עת לשבת בחבוק ידיים- עלינו מוטלת החובה לגשת למשפחה ולחברים, לקרובים ולרחוקים ולבקש ולדבר, ולתת קלטות וחוברות בנושא חינוך, ולהסביר על הזכיה הגדולה שיזכו כל אב ואם שיתנו לבניהם ולבנותיהם את החינוך המקורי האמיתי, שיחברו את ילדיהם לשורשים של קדושים וטהורים, לחזור ולהתחבר עם הגזע העבה של האבות והאמהות. לחזור ולהתחבר עם התורה הקדושה אשר למחזיקים בה היא עץ החיים.

איך להפיץ יהדות?
http://www.olam-jew.com/hafaza/eich-lehafich-yaadut.htm
חזרה לפורום
ישן 09-10-2007, 06:54
צלמית המשתמש של ghostbuster
  משתמש זכר ghostbuster ghostbuster אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.09.07
שלח הודעה דרך MSN אל ghostbuster
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי ck5760 שמתחילה ב "תשובה לעניין"

למה אתה מדבר ככה ? אתה מכיר אותו בכלל אולי תהיה עיניני ותגיד מה לא נכון במשל שלו
מה אינך יודע שמקימי המדינה דאז הרצל וברנר וכל הג'מעה רצו להעביר אותי ואותך על דתינו
מה לא ידעת שהרצל לא מל את בנו ואפילו הטבילו לנצרות והיה מדליק עץ אשוח ב"חג" המולד
מה לא ידעת שרצה אותו חוזה המדינה מיודעינו להעביר את כל צעירי ישראל לדת הנצרות בצהרי יום א'
(על המבוגרים הוא ויתר)
מה לא ידעת שחתכו לילדים פאות בתנועות הנוער דאז וסיפרו להם שאלהים לא קיים
מזעזה לא?
לכל שוחרי האמת בבקשה הסרט הרצל והציונות http://rotter.net/forum/relg/8623.shtml

חזרה לפורום
ישן 09-10-2007, 07:28

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי yishain11 שמתחילה ב "טוב"

תשמע ידידי
אם אתה יהודי לא מאמין ok אני מכבד את דעתך (לא שאני מסכים עמה) מתוך נקודת מבט של אדם לא מאמין אתה בהחלט צודק זה מקומם שאומרים לך שאתה חי בטעות וכו'

אבל במידה ואתה ואני מדבר אילך ברמה אישית יהודי מאמין בתורה ובמצוות יש עליך ציווי של הוכח תוכיח
ופשוט שמנקודת מבט שלך כיהודי מאמין החילוני חי בטעות ללא ערכים אמיתיים והדגש על אמיתיים
כיוון שכל חברה בונה לעצמה ערכים אלא שדא עקא שערכים שלא מושתתים על תורה שנתנה מבורא הם אינרסנטיים

עוד דבר אחד אתה צריך להבין
שיהודי מאמין שבא "להראות להם את האור" כהגדרתך אכן חי את זה בדיוק כמו שהיית אתה מתנהג אילו נודע לך שהמים בשכונתך הורעלו היית מודיע לכולם ומקים מהומה הוא הדין בנידון דידן

מסקנה כבד את דעתו של הזולת אם אתה חושב שהוא טועה זו זכותך ותנסה תמיד לשים את עצמך במקומו
ומימלא לדונו לכף זכות

חזרה לפורום
ישן 09-10-2007, 09:16
  משתמש זכר ck5760 ck5760 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.02
קצת ענווה
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי ghostbuster שמתחילה ב "למה אתה מדבר ככה ? אתה מכיר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ghostbuster
למה אתה מדבר ככה ? אתה מכיר אותו בכלל אולי תהיה עיניני ותגיד מה לא נכון במשל שלו
מה אינך יודע שמקימי המדינה דאז הרצל וברנר וכל הג'מעה רצו להעביר אותי ואותך על דתינו
מה לא ידעת שהרצל לא מל את בנו ואפילו הטבילו לנצרות והיה מדליק עץ אשוח ב"חג" המולד
מה לא ידעת שרצה אותו חוזה המדינה מיודעינו להעביר את כל צעירי ישראל לדת הנצרות בצהרי יום א'
(על המבוגרים הוא ויתר)
מה לא ידעת שחתכו לילדים פאות בתנועות הנוער דאז וסיפרו להם שאלהים לא קיים
מזעזה לא?
לכל שוחרי האמת בבקשה הסרט הרצל והציונות http://rotter.net/forum/relg/8623.shtml

מה אתה חושב שגילית את ההרצאות של הרב ________ היום?
האמן לי שטחנתי את ההרצאות שלו מבוקר עד ערב לפני כמה שנים.
מאז ועד היום לא השתנה שום דבר עקרוני עם התוכן של ההרצאות (אולי רק מעבר ל MP3):
חצאי אמיתות מעורבבות עם אי דיוקים, שקרים הנובעים מתוך תפיסת עולם חרדית (תתפלא אבל כבר שוחחתי עם אנשים בפורום שהודו שלשיטתם מותר לשקר כדי להחזיר אנשים בתשובה, אני לא מאשים אותם אלא רק תוהה מהיכן הם קיבלו את הרעיון הזה...),
זלזול בוטה בעולם הנמצא מחוץ לעולם החרדי (עם יוצאי דופן מפתיעים - חס וחלילה זלזול באנשי כמורה נוצריים כאשר דברי אלה מתאימים לתוכן ההרצאה).

כמובן, לפני כמה שנים הייתי בדיוק כמוך, מנסה לגלות לכולם את ה"אור" ולדחוף להם קלטות והרצאות של הרב ________.

בקשר לחילול השם המתבצע עם הפצת הקלטת רפש "הרצל והציונות" אתה מוזמן לעיין כאן במאמרו של הרצל זצ"ל:
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...E4+%E4%F8%F6%EC

והנה לך עוד שו"ת בנושא מרב הטכניון:
על הדבורים נגד הרצל והציונות
י"ב אייר תשס"ד
שאלה:
לכבוד כבוד הרב זייני שליט"א

פעמים רבות יוצא לי להתקל בחברים שמאזינים לקלטות אנטיציוניות של הרב -----. אנשים אלו פעמים רבות גם תוקפים אותי על עצם היותי ציוני מוצהר:

1.המדינה הזאת היא חושך כל כך גדול שנראה לך שהוא אור.
2. הרצל היה כופר, ורצה לנצר את היהודים.
3. הציונות היא נגד ההלכה. (לא תעלו בחומה)

וכן טענות רבות כנגד המדינה...
אינני יודע איך להתייחס אליהם מכיוון שאינם סתם אנטי ציוניים שאינם נכנסים לגבולי, אלא אנשים שמנסים להשפיע על החברה שלנו מתוכה ע"י הפצת קלטות וסרטים כאלה...

שאלותי הן כמה:
1. איך עלי להתייחס לדעות ואנשים אלו? והאם אני חייב להגיב עליהם ברצינות?
2. האם מותר לקרוע קלטות אלו? או לזורקם לאשפה? (של הרב ---)
3. מה אוכל להשיב להם על שאלות אלו?

בתודה והערכה רבה מראש!
גל.
בני ברק.

תשובה:
לכ' גל היקר הי"ו
שלום וברכה
הקדמה כללית מתבקשת, והיא: עליך לדעת שעם בעלי לשון הרע תמיד קשה להתמודד. עינם הרעה של תלמידי בלעם אלו תחשיך תמיד את המציאות מעבר לכל אמת, ולמעשה אינם מבטאים אלא הרהורי לבם הרע, ופעמים רבות אינם יודעים שזה הדבר המתרחש בתוך תוכם.
לענות באי-מייל בשלמות לשאלותיך הוא בלתי-אפשרי, כיון שהיינו זקוקים לאנציקלופדיה שלמה בשביל זה. לכן אסתפק במענה בראשי פרקים בלבד, ובע"ה ההמשך יבא בכתב או בע"פ.

ועתה לתשובות:
1. לגבי המדינה: אם היא רק חושך ככל הנראה שיש להם חלק גדול בזה, ובפרט שכבר בעל 'אם הבנים שמחה' האריך בדבר. הדבה הרעה שהם מוציאים כלפי כל דבר שריח הלאומיות נודף ממנו הביא כבר ששה מליונים לתאי הגזים, כהצהרתו של בעל 'אם הבנים שמחה' ובכל לא למדו כל לקח. אם במקום לקטרג כל הזמן הם היו מקדישים עשירית מהכוחות שהם מבזבזים בלשון הרע ומשקיעים אותם באהבת ישראל ובקירוב לבבות ולימוד תורה, היה אור החמה כאור הלבנה ואור החמה שבעתיים, כדבר הנביא. וכבר כתב מרן הרב קוק זצ"ל הצדיקים הגדולים אינם מקטרגים על הרעה, הם מרבים אהבה. וכבר קבע בעל 'אם הבנים שמחה' שאין כאן לפנינו אלא מהדורה חדשה של המרגלים נגד ארץ קודשנו.
2. שהרצל היה כופר, זוהי דבה רעה. נכון שבשל מסויים כדי לפתור את בעיית היהודים הוא חשב שפתרון ההתבוללות (ואולי אף התנצרות) הוא הפתרון, אבל הוא מהר חזר בו, ולכן הוא בבחינת בעל תשובה. ולכן כל המדבר נגדו בנקודה זו הרי עובר על האיסור החמור של 'לא תונו איש את עמיתו' ובאונאת דברים הכתוב מדבר, וכמפורש בב"מ (נח 'אם היה בעל תשובה אל יאמר לו זכור מעשיך הראשונים'. וכמה חמורה עוד יותר האונאה לאור העובדה שבמי שנפטר עסקינן. והמחרפו והמגדפו ישובים על אדמת הקודש בין היתר בזכותו, לכן כפויי טובה הם, וכפוי טובה עליו אומר הקב"ה אין אני והוא יכולים לדור בעולם אחד, קרי כופר הוא.
3. הציונות לא רק שאיננה נגד ההלכה כפי שעמי הארצות אלו אומרים, אלא חובה הילכתית היא. אחת משלושת המצוות המוטלות עלינו בכניסתנו לארץ היא 'למנות עלינו מלך' (ראה הרמב"ם הל' מלכים פ"א הל"א), ומלך זו מנהיגות מדינית. והעלייה לציון מצווה מן התורה בכל הזמנים, כנפסק על ידי הרמב"ן ולאחריו כל פוסקי ישראל, כמובא בריב"ש (סי' קא) ובשו"ת הרשב"ץ ובשו"ת הרשב"ש (סי' א וב) ועוד אלפי חכמים שבכל הדורות. עיין בנקודה זו חלקם בספרי 'ארץ חמדתנו'.
4. קלטות המלאות לשון הרע אין שום איסור להשמידן, ובהשמדתן פעמים רבות יש משום וביערת הרע מקרבך.

לסיכום: אל תבזבז זמנך עליהם, למד תורה הרבה ויתנו לך שכר הרבה. ולמענה מפורט עבור-נא על הספרים 'קול התור' 'אם הבנים שמחה' ו'דרישת ציון'. וב"נ אשקול לפרסם כאן דברים יותר מפורטים בנושאים אלו.

בברכה נאמנה

הרב זייני אליהו

חזרה לפורום
ישן 09-10-2007, 10:35

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי ck5760 שמתחילה ב "קצת ענווה"

תראה אח יקר
א: אני לא אמרתי שהמדינה היא חושך חלילה היא גם לא בדיוק שיא השלמות ואל תשכח שאותם אנשים שבאו בשם המדינה דרסו רמסו השפילו והרביצו וזרקו אותך ידידי מהאדמה שגאלנו בדם אחים והורים שנשפך עבור כל גרגיר חול במדינה הזאת והאשכולות שכבודו פתח בעניין ההתנתקות יעידו
ב: אני מדבר עם עובדות היסטרויות שלא ניתנות להפרכה כגון היומן של הרצל ועצם העובדה שזרעו התבולל
ושהוא היה מנהל אורח חיים לא יהודי ! ותכלס העבירו אנשים על דתם החל מגזיזת פאות וכלה בפינקס האדום ומציאת עבודה לך תעשה שיעורי בית ילד
כל מה שכתבת רעש וצילצולים תכלס יש לך הוכחות שים על השולחן אל תספר סיפורים על הרב הזה אמר או הרב ההוא אמר שיהיה מי שיהיה אם יש ראיות נקבל ואם לא לא נקבל

כל הסיסמאות האלו דתי ,חרדי,כיפה סרוגה או קובע טמבל שווה לכפרות תכלס יש תורה יש מצוות יש שולחן ערוך כל השאר סיפרי סבתא

את האמת אני מבקש!!!!

חזרה לפורום
ישן 09-10-2007, 14:53

אל תתן לעובדות לבלבל אותך
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי ghostbuster שמתחילה ב "[font=Verdana]תראה אח..."

ציטוט:
ב: אני מדבר עם עובדות היסטרויות שלא ניתנות להפרכה כגון היומן של הרצל ועצם העובדה שזרעו התבולל
ושהוא היה מנהל אורח חיים לא יהודי ! ותכלס העבירו אנשים על דתם החל מגזיזת פאות וכלה בפינקס האדום ומציאת עבודה לך תעשה שיעורי בית ילד
כל מה שכתבת רעש וצילצולים תכלס יש לך הוכחות שים על השולחן אל תספר סיפורים על הרב הזה אמר או הרב ההוא אמר שיהיה מי שיהיה אם יש ראיות נקבל ואם לא לא נקבל

כל הסיסמאות האלו דתי ,חרדי,כיפה סרוגה או קובע טמבל שווה לכפרות תכלס יש תורה יש מצוות יש שולחן ערוך כל השאר סיפרי סבתא

את האמת אני מבקש!!!!

שמתי לך הוכחות, לפני שאתה שולח אותי לעשות שיעורי בית:
1. את המאמר שהרצל כתב קראת?
2. את "אם הבנים שמחה" קראת?
3. הרב שציטטתי הביא הפניות לדבריו - טרחת לבדוק את ההפניות?

אבל עזוב - יותר קל להוציא דיבה על הרצל, זה הרבה יותר פשוט מאשר להתמודד עם המציאות היותר מורכבת.

נ.ב.
עם המשלים על הכובע טמבל לא אני התחלתי, רק השבתי באותה מטבע.

חזרה לפורום
ישן 09-10-2007, 16:24

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי ck5760 שמתחילה ב "אל תתן לעובדות לבלבל אותך"

למה עזוב אחי למה
אם האמת איתך אני גם איתך
את היומן של הרצל אכן כן קראתי!
אם הבנים לא קראתי אבל בו תהיה יותר מעשי הסרט הזה הרצל והציונות עמוס בראיות הפוכות ממה שאתה מציג
לא הבאת ולא ראיה אחת הקישור הזה ששמת מי כתב אותו מבטן מי יצאו הדברים תבדוק טוב טוב אחי
תעזוב את כל המסביב שים על השולחן עובדות אני מביא לך צילומים של כתב ידו ואתה מביא לי סיפור שהשד יודע מי המציא?!
אל תקנה כל מה שמוכרים לך תבדוק טוב
אחיך לא פראייר אני לא מאמין לאף אחד לא הרב הקטן ולא הרב הגדול אני מאמין באלהים לא בבני אדם
כלם בחזקת חשודים רק ראיות ישכנעו אותי
אני לא פנטי!!!

חזרה לפורום
ישן 09-10-2007, 21:52

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי ghostbuster שמתחילה ב "למה עזוב אחי למה אם האמת..."

ציטוט:
למה עזוב אחי למה
אם האמת איתך אני גם איתך
את היומן של הרצל אכן כן קראתי!
אם הבנים לא קראתי אבל בו תהיה יותר מעשי הסרט הזה הרצל והציונות עמוס בראיות הפוכות ממה שאתה מציג
לא הבאת ולא ראיה אחת הקישור הזה ששמת מי כתב אותו מבטן מי יצאו הדברים תבדוק טוב טוב אחי
תעזוב את כל המסביב שים על השולחן עובדות אני מביא לך צילומים של כתב ידו ואתה מביא לי סיפור שהשד יודע מי המציא?!
אל תקנה כל מה שמוכרים לך תבדוק טוב
אחיך לא פראייר אני לא מאמין לאף אחד לא הרב הקטן ולא הרב הגדול אני מאמין באלהים לא בבני אדם
כלם בחזקת חשודים רק ראיות ישכנעו אותי
אני לא פנטי!!!

"אם הבנים שמחה" לא קראת?
בבקשה (התעוררות נעימה ונחיתה רכה):
http://www.tsel.org/torah/emhabanim/contents.html

המאמר של הרצל הוא מעיתונו די וולט (אם זה לא מספיק מהימן בעיניך אני מוותר):
http://classic.omedia.co.il/Show_Ar...hreadID=1014008

ועוד מאמר של הרצל "שיבת היהודים" שגם ממנו עולה בבירור זיקתו העמוקה לאמונת אבותיו, שאותה גילה מחדש בערוב ימיו:
http://www.omedia.co.il/Show_Articl...1354&MenuID=719

אם אתה לא פנטי כמו שאתה טוען - אתה תבחן את המאמרים לעומק.

חזרה לפורום
ישן 10-10-2007, 12:05

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי ck5760 שמתחילה ב "[QUOTE=ghostbuster]למה עזוב..."

אחי אתה מצחיק אותי אתה יודע

אתה מצפה שאני יעבור על כל הספר אם הבנים
ומה שהבאת התרגומים לא ראיתי משם שום חזרה בתשובה אולי הירהורים כבדרך אגב
אבל שום הבנה עמוקה שורשית על קיום תורה ומצוות והראיה שהוא מת כאדם חילוני לכל דבר

בונא אחי אתה קולט מה אני מביא לך בסרט הרצל והציונות ומה אתה נותן לי כתשובה
ראית ת'סרט ? ציטטות מברנר מחד העם מזאב ז'בוטינסקי מהרצל עצמו ממנחם בגין אתה קולט על מה אני מדבר איתך
אחי עבדו עליך כמו שעלי אני גדלתי בבית שלדודים ואחים שלי קראו על שם האנשים האלו בביצפר הסתירו מאיתנו את האמת בכונה תחילה ע"מ לעצב דומויות ומיטוסים היטוסריים שלא קיימים
אני מראה לך בעניים צילומים של כתבי יד קטעי עיתון הארץ דאז היסטוריונים חילוניים בלתי תלויים
ואתה מביא לי איזה תרגום שבקושי יש ממנו ריח של ראיה שהרצל הי מבסוט בחנוכה מהחנוכיה וולאה חזק וברוך ויענו התרכך בקשר להטבלת היהודים לנצרות פישששששש באמת תודה רבה להרצל מאוד מתחשב מצידו
הלו ההאא אתה דתי אתה יש שולחן ערוך חביבי ארבע חלקים סעיף סעיף יעברו איתנו בעולם הבא
אפילו על מים אחרונים מה זה "אחים לדת" מצוות צריך לקיים
עבדו עלינו חזק אחי אותי לימדו בכיתה א' דנה קמה דנה רצה ' ושפן שקיבל שפעת
לא שמע ישראל ולא תפילה סיפרו לי שספר התנ"ך זה ספר הסטוריה עוד כל מיני בולשיט
אבל אחיך לא פראייר בדקתי תדברים לעומק אחי בקרוב אצלך
אחיך האוהב תמיד
נ"ב
מצאתי עכשיו שיעור של הרב שלך שיריקי בקשר לזה נראה מה יחדש

נערך לאחרונה ע"י ghostbuster בתאריך 10-10-2007 בשעה 12:09.
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:32

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר