לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-10-2007, 22:59
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי KAHOL שמתחילה ב "איזה סוג פעילות הוא עושה שהוא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי KAHOL
איזה סוג פעילות הוא עושה שהוא צריך מגני ברכיים..

מז"א? לש"ב!

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-10-2007, 13:53
  mikiller mikiller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.05.07
אממממ
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי mp_phonix שמתחילה ב "סירפד, נתקלתי בהרבה תמונות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי mp_phonix
סירפד, נתקלתי בהרבה תמונות כאלו של חיילים עם הברכיות מופשלות. האם מקומן של הברכיות לא על הברכיים ? או שוהן מופשלות עקב חוסר הקפדה של החיילים או שיש לזה צורך או אישי כלשהו ? (לא נוח איתן?)

לוחמי חי"ר לכל מבצע הולכים אם ברכיות (ברמה העקרונית)
לפעמין אין צורך נגיד מעצר באיו"ש של חצי שעה אבל מה קורה במידע ויש עיקוב מסוים אז משתמשים בברכיות כי אחרת זה עושה כאבים בברך זה מבצעי וכו'..
מה שיש לחייל על הברך יכול להיות מספר דברים פקל חובש לשליפה מהירה חע גומי רוסי ת.א כפפת הפתעה או פקל עזיקה או פקל מפות למפקד כי זה נוח וכו' ..

ישן 24-10-2007, 10:13
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי KAHOL שמתחילה ב "שאלה לגבי תמונה"

דווקא הפשלת הברכיות הפריעה לכם?
מה לגבי הרבה מאוד טעויות מבצעיות שמופיעות בתמונה.
אני בקושי מחשיב את עצמי כלוחם, ממש לא מומחה בלש"ב, אך אפילו אני יכול למצוא הרבה מאד טעויות, כמו:
הנפת הנשק כלפי מעלה של החייל שמימין, תפיסת מחסה שלו מאחורי דלת זכוכית שלא יכולה לשמש אפילו כמסתור (כפי שאפשר לראות הדלת כבר נחדרה ע"י קליעים מבפנים ומבחוץ!).
הטריג'יקון המכוסה אצל החייל השמאלי (ראו תמונה)
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
איך הוא בכלל יכול לירות כך במקרה שיתקל?
ברך שמאל של החייל שפורץ נמצאת בתוך הפתח סתם. לאן עלה המרפק שלו? לא חבל לו על הזרוע?
שני החיילים שמשמאל חשופים לפתח.
הנשק של כולם טובע באיזולירבנד וגומי, זדווקא מה שחשוב, הצולבת והשנצים באפוד ובקסדות לא זכו לשיפצור. טוב השנצים לא עוזרים לתפוס בחורות ברכבת.
הצולבת של החייל השמאלי דווקא זכתה לאיזולירבנד אך היא מורכבת הפוך.
אם כבר החייל הזה שם על קצה המתפס שלו "שרוול טרמי" למה לעזאזל הוא אוחז במחסנית ולא בשרוול?
כולם אוחזים בנשק לא לפי התו"ל בצה"ל (ולא משנה איזה תו"ל בדיוק הם למדו, באף תו"ל הנשק לא אמור לרחף מעל לכתף).
ועוד ועוד.
אני מקווה שזו תמונה של קורס קצינים מגמת משרד בהשתלמות לש"ב לפני שעברו אפילו שיעור תיאורתי אחד.

ישן 24-10-2007, 12:00
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "דווקא הפשלת הברכיות הפריעה..."

אני יעיד רק לגבי צורת האחיזה של החייל הפורץ, כי זה עורר פה כ"כ הרבה הדים.

יש תו"ל מסוים של פריצה לבית שבו הצורה הזאת נכונה. בעת פריצה לבית מתייחסים אליו כנקי מאזרחים (לש"ב) זה צורת כניסה נכונה (מניפה) ככה שאם התמונה היא מהמלחמה הרי שאין בעיה עם זה, אם התמונה לקוחה מהשטחים, שם צריך "לפתוח" בית לפני שמטהרים אותו מחשש לאזרחים אז האחיזה לא תקינה.

תו"לים ללש"ב יש המון ובכל הצורות, כחייל למדתי תו"ל מסויים וכמפקד לימדתי תו"ל שונה, גם המפקדים שלי למדו כל מיני דברים אחרים. ברובאית משתמשים בערבוב של כמה תו"לים.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 24-10-2007, 13:04
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "השאלה אם כל פעם חומר הלימוד..."

אם מישהו לימד אותך להטות את הנשק כמו החייל בתמונה הוא פושע!
אני לא מאמין שמישהו לימד:
* לא לפתוח זיגים
* להכניס רגל מעבר למחסה
* להרים כך את המרפק.
הרמת המרפק הזו הייתה נהוגה לפני שנים בירי תחרותי בעמידה.
היום אם מישהו ילמד לוחם להרים כך את המרפק הוא פושע!

נכון, היו שינויים בתו"ל. ירי מהסטרנום הוא דוגמא טובה של משהו שהיה אסור, נכנס לתו"ל ויצא ממנו. אבל אף אחד לא מלמד להיכנס לתוך פתח לפני שוידאת שאין לך סיכון מעבר לו. אם זה אומר סריקה באש יש דרך לעשות זאת. בטח לא כמו החייל שבתמונה.

ישן 24-10-2007, 13:17
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "אוקיי כנראה שלא הבהרתי את..."

כמו שאמרתי: מי שלימד אותך לש"ב הוא פושע (או שאתה לא לוחם)!
אם תחת את הזיג כמו שצריך אתה ממילא כבר בפנים, אין סיבה שתתחיל עכשיו להניח רגל על המשקוף ושאר החרטט.
45
רימון
פוצץ
נכנס-נכנסים.
90
180 (175 למתעקשים).
בלש"ב הכל בירי בלו"ז/לוט"ר מוותרים על הרימון ויורים רק על מטרה ברורה.

באף מקרה הנשק לא מונח כך.
המרפק לא מונח כך.
הנשק עולה מלמטה למעלה ולא להפך.

אבל מה אני מבין? אני רק טנקיסט. נחכה לקצינים מהחי"ר (ביטיס, צנחן1, רגב וכו') שיעידו.

ישן 24-10-2007, 13:28
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "כמו שאמרתי: מי שלימד אותך..."

כל מה שתיארתי זה חלק מהנכנס-נכנסים, הפעולה של הכניסה לחדר.

אני די בטוח שאני לוחם, אחרת ממש קל להיכנס לבית חאנון בימינו...

אני מציע שתנשום עמוק, תרגע, תתן לדם לרדת קצת מהרקות ותקרא שוב.

כשאתה נכנס לחדר והמטרה שלך היא להגיע לפינה הקרובה אלייך, די רצוי שתניח רגל על המשקוף הנגדי, אחרת מרוב התנופה שתקח (במיוחד בהתחשב בעובדה שיש עלייך קצת משקל ונפח) או שתעוף לפינה הנגדית, או שתתקע יותר מדי זמן מול הפתח.

איך הנשק עולה מלמטה למעלה?
אתה רוצה לרסס חצי חדר, הנשק עובד מהפינה הרחוקה לפינה הקרובה.
ירי לוט"ר לא למדתי ולא לימדתי, אבל לו"ז שונה בהרבה מלש"ב ואי אפשר לסכם את ההבדלים ביניהם ב"מוותרים על רימון ויורים רק למטרה ברורה".
פותחים הרבה יותר מהחדר (עד האמצע), ומבצעים דקירת פינות עוד לפני הכניסה (דוקר-דוקרים, נכנס-נכנסים) אבל שוב, ככה אני למדתי וכל אחד אחר יכול לקפוץ והלגיד שזה וזה לא נכון ואני למדתי ככה, זה התו"ל הצה"לי המשתנה.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 24-10-2007, 15:41
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "כל מה שתיארתי זה חלק..."

אני לא מכיר תו"ל של הרמת נשק למצב שנראה בתמונה, ואני עושה אימוני לש"ב כל חצי שנה.

כיוון שאיבדתי חבר באימון לש"ב בקורס קציני חי"ר, הבחור נכנס לפינה הלא נכונה, אז אני קצת רגיש בנושא לש"ב. אני מוכן להעיד שיש הבדלים בלש"ב בין חטיבות החי"ר, לדוג' אני זוכר שבהגעה לפתח מימין צנחנים היו מצליבים את הנשק וגולני היו מחליפים ידיים, אבל התו"ל נשאר אותו תו"ל.

תו"ל כניסה לחדר בלוט"ר שונה מתו"ל הכניסה לחדר החי"רניקי הרגיל, וצריך לוודא שהחברים שאיתך בחוליה יודעים בדיוק מה עומדים לעשות. לדוג' כניסת "גב אל גב" בלוט"ר שלא קיימת בחי"ר.

יש הבדל בין כניסה לחדר בסריקה, לבין כניסה באש (שכוללת את זריקת הרימון), אבל אני לא מכיר "ריסוס" של החדר, הירי תמיד בבודדת. אי הכרה של תו"ל גורמת לכך שאנשים כלל לא מכירים כניסה לחדר ללא ירי ורימון, ואז ישנם אסונות של הרג חפים מפשע.

בקיצור :
1. הבחור בכניסה לחדר לא עובד כמו שצריך, ואני לא רוצה בכלל להתחיל לדבר על החברים שלו.
2. תו"ל החי"ר מחייב "תקיעת" רגל במשקוף הנגדי של הדלת ע"מ שמס' 1 יכנס לצד שלו של החדר, זה לא "די רצוי שתניח רגל על המשקוף הנגדי".
2. אם התו"ל שאתה למדת כולל את נושא המניפה שהזכרת אז תקרא לי במילואים הבאים שלך ונעבור שוב על התו"ל, לפני שתאבד חבר.

ישן 24-10-2007, 13:00
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "בא אני אמליץ לך על ניסויי..."

?
החלפת מחסניות בדרוג?
משה מדלג?
משה הכן רימון?
משה זרוק רימון?
קדימה הסתער?
לשכב מאחורי מחסות לחפות להמשך?
סריקה לאחור במבט?

יוצא לי להתאמן עם חיילים ממגוון עצום של יחידות, החל מג'ובניקים, עבור בחיל הים, דרך חי"ר מכל החטיבות, שריון, תותחנים, נ"מ וכלה בסיירת מטכ"ל. לא יצא לי להיתקל במישו שכל הפקודות הנ"ל לא מוכרות לו.
יש ויכוחים על צורת ה"יישור מקורב" ואם בכלל אומרים איור או יישור. יש ויכוחים על הטווח לפני יציאה להסתערות, בין חייל לחייל ומתי מסתערים ומתי משפריים בדילוג. יש ויכוחים כיצד קמים מדילוג, איך עושים פזצט"א, האם לצאת או לא באיגוף ומתי וכו'.
אך על הפקודות הנ"ל אין ויכוח.

ישן 24-10-2007, 13:22
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "דבר ראשון זאת הייתה הדוגמא..."

לא לימדו אותכם שיש מפקד לחוליה?
מפקד החוליה אמור לצעוק פקודות מיד אחרי ההיתקות.
משהו בסיגנון:
נתקלנו, טווח, זיהוי האיום.
פעולה מיידית (נשכב ונשיב באש לדוגמא)
סדר פעולה להמשך, כולל סדר דילוגים ("משה מדלג ראשון, אני מדלג שני, יוסי מדלג שלישי. משה דלג. יוסי חפה לנו.).
אף אחד לא קם ומדלג עצמאית בלי פקודה של מפקד החוליה. גם לא אם הוא בקורס מ"כים או מח"טים.
מה זה משנה אם הוא התרגל שהימני או השמאלי מדלג קודם?
ואם המפקד החליט שלא מדלגים בכלל? ואם הוא החליט לצאת באיגוף או לתת רק חיפוי לכוח אחר שיגיע באיגוף? תמיד תצא לדילוג? עצמאית? בלי פקודה?

באיזה צבא שירתת?

ישן 24-10-2007, 13:34
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "לא לימדו אותכם שיש מפקד..."

ברגע שאומרים אל האויב בדילוגים, זה מתבצע עצמאית, אחד מדלג ומכריז על כך, הוא לא יתחיל להגיד לכל אחד מתי לצאת לדילוג מהרבה סיבות החל בזה שהוא לא תמיד יהיה בקשר עין עם כל החוליה ולא ידע מתי המדלג נפל ואפשר להקים את הבא (התרגולת היא שכל אחד יודע שהוא יוצא כשהקודם נפל) לא כל אחד ישמע אותו, הוא צריך לשמור על קשר עם המ"כ ובסופו של דבר, הוא גם בנאדם ואם הוא יצטרך לדלג כל אחד כל פעם כל הזמן בנוסף לכל שאר הפקודות שהוא צריך לצעוק הוא יצטרך בלון חמצן בשיא גובה.

צה"ל 2005, באיזה אתה?

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 24-10-2007, 14:12
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "ברגע שאומרים אל האויב..."

צה"ל 85 ועד היום.
בצבא שבו אני שירתתי אף אחד לא יוצא לדילוג לפני שקיבל פקודה לעשות את זה.
מפקד שלא נמצא בקשר עין עם שאר החוליה חודל את הדילוגים/הסתערות.
לפני יציאה לדילוג הראשון המפקד מאתר מטרה מוסר אותה לכל שאר החיילים במסגרת (חוליה, כיתה, מחלקה ועד אוגדה), מתווה שיטה וגם אותה מוסר לכל הכוחות שתחתיו.
אם חיילים יצאו עצמאית לדילוגים (ועוד בלי קשר עין..) צפה לדו"צים או למצב שפתאום כל החוליה רצה ואף אחד לא מוריד ראשים.
צה"ל 2005. זה מסביר למה אין לך מושג במקצוע שבו היית אמור לשרת. אתה מ"כ חי"ר? אם כן אז הצבא לא הכשיר אותך לבצע את התפקיד שלך. לפחות שב בבית עם חומר מקצועי ותלמד.
כשאתה מגיע לאימון מילואים או אימון לפני תעסוקה כדאי שתבקש שיקדישו פחות זמן למטווחי איפוס ויותר לתירגולות. בקש מחייל ותיק ומקצועי שיחנוך אותך. המ"פ, או הקצין הותיק בפלוגה, אמור לדעת מי מסוגל לחנוך.
אם אתה עדיין בסדיר עוד לא מאוחר להודות בזה שאינך יודע את תפקידך ולבקש שילמדו אותך.

חיילים לא מקצועיים הם חיילים שבקרב קורה להם אחד משלוש: או שהם הורגים את החברים שלהם, או שהם נהרגים, או שיש להם הרבה מאד מזל. הבעיה היא שהמזל נוטה להיגמר.

ישן 24-10-2007, 14:33
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "צה"ל 85 ועד היום. בצבא שבו..."

אז בצה"ל של היום המ"כ מזהה את המטרה, נותן פכט"ת (פניה, כיוון טווח תיאור) לכיתה שלו ומאפשר לה לדלג לבד, ע"פ התרגולת לכיוון, מה שמשאיר אותו חופשי להתעסק בדברים אחרים.

אני חושב שיש לי די הרבה מושג במקצוע שבו אני משרת כרגע ואני לא חושב שאתה יכול לשלול את זה, אפילו אם היית צודק בויכוח הקטן הזה.

אני, בניגוד להרבה מפקדים אחרים, לא נצמד לספר אחד-לאחד וזה מה שפגע בי בביסל"ח, לעומת זאת, יש דברים שהם כן נכונים. זה שכתוב תו"ל מעל למשהו לא הופך אותו בהכרח לנכון או לא, אבל הוא כן צריך להטוות קו בסיסי מסוים, אחרת אין הבדל בינינו לפת"ח.

ולסיכום, את הדילוגים שאני למדתי יצא לי לנסות במקרה אמת ולשמוע מחברים שיצא גם להם באותו מרחב זמן, אף אחד לא נהרג, לא מדו"צ ולא מאש אויב. או שזאת הצטברות גדולה מאוד של צירופי מקרים?

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 24-10-2007, 12:30
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי צ'ומפי שמתחילה ב "[QUOTE=Elad E]לי דווקא נראה..."

אנחנו סתם מתעסקים בתאוריה מיותרת על צבעי נעליים שיכולה להיות מופרכת ברגע שנאתר ת כל סט התמונות.

לדעתי רק החייל השני משמאל נועל נעליים שחורות. הוא גם הקצין היחיד בתמונה.
לכן כנראה שהוא מסופח לכוח. ייתכן חוקר שבויים, ייתכן רופא או כל סיפוח אחר..

ישן 24-10-2007, 13:28
  צ'ומפי צ'ומפי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.07
בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "אלו כנראה חיילי מילואים של..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יוסיפון
אלו כנראה חיילי מילואים של אוגדה 98.
נעליים לא מעידו על כלום כי בימ"ח כל אחד לקח את מה שקיבל, לא משנה הצבע ולפעמים גם במידה לא נכונה.

אין מצב.

א. כתבת שהתמונה צולמה ב 29.7.06 - האוגדה עוד לא נכנסה ללחימה בתאריך זה.
ב. עם כל מה שחושבים על האוגדה המהוללת, הימ"חים שלה היו במצב טיפה יותר טוב מכל האחרים. לא הרבה יותר טוב. כמובן שכל הדיגומים והשיפצורים (קסדות משופצרות, פאוצ' ירך, אמצעי לכל חייל, וסטים לכולם, מקוצרים לכולם, ברכיות) אשר מופיעים בתמונה לא היו לאוגדה בלחימה (אמירה כוללנית). אגב פיקנטריה - בימחים היו וסטים מדבריים. מה עשו, צבעו את כולם בשחור (!) וחילקו לחיילים.
ג. חיילים שלא היו להם נעלייים לא לקחו מהימ"ח כי פשוט אין בימ"ח נעליים. חיכו פשוט למשאית מבסיס ציוד. גם אם היה נעליים, אז באוגדה 98 הולכים עם אדומות.
ישן 24-10-2007, 23:12
  Elad E Elad E אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.05
בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי צ'ומפי שמתחילה ב "מסכים. למרות שאני חושד שגם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צ'ומפי
מסכים. למרות שאני חושד שגם החייל בפתח הוא קצין. גם לפי נרתיק הירך וגם בגלל שהתמונה של הנעליים מראה, כנראה, שהוא לובש נעליים מהסוג הישן, עם התפר. ז"א מדובר בחייל ותיק מאוד. קשה לזהות אם יש דרגות על הכותפת.
נחכה לכל הסט.

החייל בפתח כנראה קצין בגלל שרואים קצה של כותפת וגם בגלל ה-624 שיש לו בווסט (ניתן לראות את האנטנה בצד שמאל של הווסט צמודה למשקוף).

הכי סביר שמדובר בסגל אימון מתקדם של כפיר מדגימים תרגולת בשבוע לו"ז (לפני שקופצים עליי פה - ככה צה"ל מגדיר את זה).

יכול להיות שמדובר בחבר'ה מהלוט"ר למרות שדווקא הם אמורים להיות הכי צמודים לתו"ל (מביימים תמונת וואסח אולי?).
ישן 26-10-2007, 10:53
צלמית המשתמש של יוסיפון

צילום
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי KAHOL שמתחילה ב "שאלה לגבי תמונה"

עוד חכמולוג שיורה בתנוחה המדוברת:

מופיע כתמונת אילוסטרציה באתר נענע 10
הפעם לירי למטרה רחוקה ולא בפריצה לבית. כנראה שהנגע פושה.
אולי כדאי לגייס כמה מילואימניקים עם פטישי פלסטיק שיסתובבו במטווחים ותירגולות של סדירים. כל מי שירים כך את המרפק יזכה למכה. לא תאמינו כמה זה כואב, אפילו עם פטיש פלסטיק. עם קליע זה פשוט מוריד את הזרוע.

ישן 10-11-2007, 18:13
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 90 שנכתבה על ידי Defiant שמתחילה ב "אוג' 07 גולני - גם אותנו..."

או! אולי עלינו פה על הסיבה לתנוחה המטופשת הזו.
למישהו, מתישהו נתקע התהליך בחצי הדרך!
כדי להסביר כיצד נכנסים לשקע כתף היו אמורים להגיד לכם להצמיד את הקת לכתף ולעשות עם המרפק תנועת משוט גדולה. אחריה הקת כבר תשב במקום. אחרי כמה תנעות כאלו כבר תדעו את מקומו של השקע ולא תצטרכו שוב לעשות תנועת "משוט".
אף אחד לא היה אמור ללמד אתכם לעצור באמצע התנועה ולהשאיר את המרפק באוור כך שהוא מגדיל צללית.

ישן 26-10-2007, 16:03
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 93 שנכתבה על ידי assaf tolko שמתחילה ב "תו"ל שמשתנה כל שנה כמעט"

תראה, לפעמים ישנן מספר דרכים להשיג את המטרה והייתרונות והחסרונות שלהם די מתאזנים, במקרה כזה התו"ל מכיל רק אחת מהן והחריגות מהתו"ל הן בהחלט בתחום הסביר מכיוון שהן מביאות להשגת המטרה ללא תוספת סיכון מהותית ובמתארי קצה יש להן אפילו ייתרון קטן.

במקרה הזה, הגדלת הצללית משמעה הגדלת הסיכון שתפגע, חד וחלק, במיוחד בלש"ב, מתאר בו המרפק "יוצא" ממחסה הרבה לפני שאתה יכול לראות מה קורה מעבר למחסה ונותן לאויב מספיק זמן להוריד אותך לפני שאתה בכלל קולט שהוא קיים.

אמנם אני לא מבין גדול בלש"ב, אבל זה פשוט מסוכן ומיותר. אין מילים אחרות.

ישן 26-10-2007, 18:41
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 94 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "תראה, לפעמים ישנן מספר דרכים..."

הגדלת הצללית היא לחלוטין חסרת משמעות בשטח בנוי. אפילו לא פונקציה.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:08

הדף נוצר ב 0.16 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר