לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-11-2007, 17:20
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי HotChillis שמתחילה ב "אמרת?! אמרת."

אי אפשר לעשות הידור לאחור מוחלט. אפשר לכתוב תוכנה מחדש על סמך הנדסה לאחור של חלק מהמערכת.
(אה, אני שייך למשפחה של מהנדסי אלקטרוניקה ואנשי מחשבים. שלי יותר גדול? )

עוד משהו - מה זה משנה אם התוכנה מקודדת ויש בה דלת אחורית?
איך תפעל הדלת האחורית? תפוצץ את הטיל על הקרקע? תשבית את הבק"ש?

עריכה:
רק כדי להבהיר - אני מכיר באופן אישי מקרים של הנדסת תוכנה/אלקטרוניקה לאחור שהצליחו מעל ומעבר, וכאלה שנכשלו באופן טוטאלי גם אחרי שנים רבות. וגם מקרים באמצע. אף אחד לא חושב שביום אחד הטורקים יפרצו את המערכות שלנו, אבל יום אחד זה יקרה, ברמה כזו או אחרת.

נערך לאחרונה ע"י NehemiaG בתאריך 12-11-2007 בשעה 17:46.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-11-2007, 19:11
צלמית המשתמש של NehemiaG

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי HotChillis שמתחילה ב "אחשלו!"

שאלה טובה. יודע שהצליחו. יודע גם שנכשלו.
יודע שיש מערכות הפעלה ייחודיות, אבל כמות הפעמים שמשתמשים במוצר מדף בתצורה כזו או אחרת הפתיעה אותי (בזמנו פרצתי את המצלמה שלי, מספיק טוב? ).

דלת אחורית לא מאפשרת כניסה בכל מצב, אלא במצבים מסויימים. ניתן גם לחסום גישה מרחוק בכל מיני דרכים (א"ב של אבטחת מידע, הוא למשל מניעת חיבור למערכות חיצוניות).
נראה לך שבפיתון 3 שמכרנו למדינות זרות יש דלת אחורית שמאפשרת לטייס ישראלי להשתלט עליו? זה מצריך כמה מערכות שאין בפיתון 3 המקורי..

ישן 12-11-2007, 16:17
צלמית המשתמש של Shavit69
  Shavit69 Shavit69 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.10.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי pptu1 שמתחילה ב "כנראה שהחץ נבחר על ידי טורקיה."

זה לא חדש, טורקיה רצתה מערכת אנטי-בליסטית כבר לפני 8 חודשים.
(וגם אז ליבני הזכיר לנו את נבואות-הזעם ביחס לטורקיה, למרות שאישית אני לא רואה את זה קורה)
אם אני הייתי הטורקים, בכלל לא הייתי משחק עם הישראלים, אלא עם האמריקאנים, שמה המפתחות ל"חץ".
אולי הם יוכלו למנף את החץ כ"פיצוי" לאחר הרעת היחסים הדו-צדדיים בין טורקיה ואמריקה שנמצאים בכי רע מאז הפלישה לעיראק ב-03, והורעו עוד יותר לאחר החלטת הסנאט האמריקאני להכיר בשואת הארמאנים.
בצד הישראלי יש רצון למכור את החץ, לא רק לטורקיה אלא גם להודו (ידיעה חדשה בנושא) ודרום קוריאה, אבל האמריקאנים, ובצדק מצידם, מטילים וטו מוחלט על כל העיניין.
לטורקיה, דרך-אגב, מודיעין אווירי ואלקטרוני לא-מפותח מספיק על-מנת לזהות ולאכן מטרות כורדיות בצפון-עיראק ההררית (כנראה), כאן נכנסת עסקת שיתוף-המודיעין האמריקאני בצפון-עיראק עם טורקיה לתמונה, וכנראה גם החכרת ה-"הרון" (או שזה היה ה-"איתן"?) לטורקיה.
כך שאם נצליח למכור להם את ה-"אופק" הם יצליחו עוד יותר לשפר את המודיעין שלהם. (במיוחד בגלל שאין להם שום לווין משלהם) והאופק לא תלוי באמריקאנים.
מה שמעניין זה איזה מין אופק נמכור להם: "אופק 7" או אופק שאין בו כמה יכולות שיש ב-7?
או "אופק" כמו "ארוס"? (שלפי מה שהבנתי, הוא נגזרת של ה-"אופק")

נערך לאחרונה ע"י Shavit69 בתאריך 12-11-2007 בשעה 16:24.
ישן 12-11-2007, 18:18
צלמית המשתמש של NehemiaG

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי pptu1 שמתחילה ב "המלא הגרמני הזה בהחלט דומה..."

MALE (נהגה: מייל) זה ראשי תיבות של "גובה בינוני לשהיה ארוכה", למעשה זה רק הסוג. השם של הפרוייקט הוא איגל, והוא מפותח על ידי EADS והתעשיה האווירית לישראל, ונועד קודם כל לצבא הצרפתי, ואחר כך למספר חברות נאטו אחרות.

EADS זה קורפורציה אירופית גדולה שמורכבת מגרמניה (דיימלר קרייזלר), צרפת (אירוספישיאל-מאטרה) וספרד (קונסטרוקשנס איירונאוטיקס).

לדעתי הוא דומה לאיתן כי זה נוח לייצר דברים דומים. יש הרבה רכיבים שצריך לעשות בהם שינויים קטנים יחסית (לא כולל מנוע. זה סיוט).

נערך לאחרונה ע"י NehemiaG בתאריך 12-11-2007 בשעה 18:22.
ישן 12-11-2007, 17:38
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי pptu1 שמתחילה ב "כנראה שהחץ נבחר על ידי טורקיה."

בשנות התשעים המוקדמות היתה כתבה בביטאון ח"א על ביקור של נציגים רוסים בתע"א, שם הוצג להם פרויקט הלביא.
נכתב שם שלתדהמת המציגים הישראליים אמרו האורחים הרוסים בחיוך "על הלביא אנחנו יודעים הכל" (ציטוט מן הכתוב בביטאון).

כל זה כדי להדגים שמדינות בעלות יכולת ריגול גבוהה יוכלו להתעניין בהצלחה יחסית בחלק מהפרויקטים המסווגים שלנו שמסתובבים בתעשיות.

עכשיו, אם נניח שישראל חייבת תמיד לבצע סוג של ניהול תועלת-נזק כשמדובר בייצוא טכנולוגיה, ובמיוחד בטכנולוגיית נשק, אני מאמין שכדאי לנו במקרה של טורקיה למכור איזושהי נגזרת של מערכת החץ.

הטורקים אינם באמת מערביים בתרבותם הפוליטית.
הצבא שם דומיננטי מאוד בשימור אופיה החילוני של המדינה, וזה דבר שהולך ומתכרסם בפעולות מכוונות של מפלגת השלטון, AKP, אשר הינה מפלגה איסלאמית בהגדרתה עד כדי שניתן לומר עליה שהיא קרובה במשהו למפד"ל בפוליטיקה שלנו.

מפלגה זו בראשות רצ'פ טאיפ ארדוגן, שהיה רה"מ, ניהלה מהלך ארוך טווח וסבלני להחלשת השפעת הצבא על הממשל הטורקי דרך בחירה אסטרטגית במהלך שלדעת אנשי המפלגה עצמם אין לו סיכוי- ההצטרפות לאיחוד האירופי.
הרפורמות שדורש האיחוד מכתיבות החלשת גורמי הבטחון של הממשל לטובת הפיכת השלטון לאזרחי יותר במהותו. כך נחקקים חוקים שמגבילים את סמכויות המשטרה והצבא- דבר חיובי במדינות בעלות תרבות אזרחית מפותחת, אך אפילו במדינות אירופה הנאורות והמתקדמות נראה שיש בעיה מהותית לגופי המשטר להתגונן ולהגן על אזרחיהם מפני התארגנויות אלימות- פליליות וטרוריסטיות.

המהלך הפוליטי של Adalet ve Kalkınma Partisi or AK Parti, AKP-המשמעות היא מפלגת הצדק והפיתוח- אך משמעות המילה AK היא לבן- נקי -טהור, המפלגה הלבנה הוא דוגמה יפה לחשיבה אסטרטגית.
אם הם יצליחו להצטרף לאיחוד האירופי, מה טוב, יפיקו כל יתרון אפשרי למדינתם. אין בכך סכנה לשלטון המפלגה כי הרי אין למדינות האיחוד הדמוקרטיות הצדקה להתערב פוליטית בממשלה נבחרת של מדינה.
בדרך, יוחלשו מנגנוני הביטחון (הצבא המשטרה וה-MIT- שרות הביון המקומי, אחראי גם לפנים וגם לחוץ) ויוכנסו רפורמות שיקדמו את זכויות הפרט- גם הפרטים הדתיים.
כיום למשל חל איסור על בוגרי לימודי דת במוסדות דת על תיכוניים לעבוד בשירות הציבורי בטורקיה או לשרת בצבא. יש גיוס חובה של 15 או 18 חודש (לא זוכר, סליחה) אך מעבר לזה לתפקידים הדורשים התחייבות לזמן נוסף אין אפשרות להתגייס.
במהלך השירות הצבאי אין להתאגד לתפילה או להתפלל בפומבי, ועד לפני שנים אחדות היה אסור להתפלל בכלל.

אם טורקיה לא תתקבל לאיחוד האירופי, לא הפסידה המפלגה כלום. רוב הסיכויים שחלק ניכר מן החקיקה שנועדה לתת מענה לדרישות הקבלה לאיחוד יוותר על כנו, וכך בכל זאת יתקיים הישג מפלגה ותומכיה בדמות תחילת תהליך החלשת מנגנוני הבטחון (המרסנים התפתחויות דתיות) והנעת תהליך כניסת דתיים לשירות הציבורי הטורקי ומוסדות ממשל.

בכל מקרה המפלגה מקפידה לבצע מהלכים כלכליים שמצטיירים בעד רווחת האזרחים, למרות שמדיניות כלכלית פעילה של הממשלה שוחקת את שער הדולר ביחס ללירה ובאמצעות מהלכים נוספים שמעל להבנתי אך לפי עדות מכרים טורקיים שלי, גורמים לרוב האזרחים לרדת ברמת החיים.

סיכום ביניים- יש סיכון במכירת טכנולוגיה צבאית לטורקיה, אך יש גם יכולת לבצע מהלכים מושכלים ולהרוויח יפה מן הסחר הבטחוני איתם.

לפני הכל אני משוכנע שיש למכור להם מרכבות סימן 2 באיזושהי תצורה שטובה להם וטובה לנו.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 12-11-2007, 18:31
צלמית המשתמש של NehemiaG

בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "[QUOTE=NehemiaG]הצרפתים..."

כדי למנוע משבר דיפלומטי אני לא אגיד ממי שאלתי את המילים האלה (רק אומר שהוא עשה יותר ממני, ואולי גם ממך ומאחרים פה בפורום, בתחום התעופה. לא בדיוק הטוקבקיסט המצוי), ואני עדיין חושב שהצרפתים מנוולים. הם הוכיחו את זה ב-67 (אני מתייחס לקובעי המדיניות, תמיד יש ניצוצות אור כמו מרסל דאסו).

אותם חסידי אומות העולם מכרו לעיראק כור גרעיני, זוכר? הם אופורטוניסטים.
זה מזכיר כמה דברים שעשתה ישראל (אני גם חושב שמי שמוכר נשק למדינת דיכוי כמו דרא"פ "הלבנה" הוא מנוול לא קטן, והרבה דברים נעשו שם יותר כי נוח לעצום עין אחרי שהשגנו מהם את מה שבאמת רצינו).

נערך לאחרונה ע"י NehemiaG בתאריך 12-11-2007 בשעה 18:37.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:12

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר