לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה -- ברוכים הבאים לפורום תנועות נוער והדרכה! לחצו כאן לפני שאתם מתחילים לכתוב! -- -- מה הפעילות הכי ישראלית בעיניכם? בואו לבחור! -- -- עיינו במאגר המאגרים, אולי תמצאו משהו שימושי -- חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > תנועות נוער והדרכה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-12-2007, 00:06
  droogie droogie אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.10.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי dor_dafna שמתחילה ב "צריך את העזרה שלכם - איזו תנועת נוער לבחור ?"

אמ... בן כמה אתה ? מאיפה ?
אני בכלל מהצופים... אבל שירתתי בצבא עם חבר'ה משתי התנועות, אני יכול להגיד שהנוע"ל הרבה יותר פנאטיים בכל מה שהם עושים, מה שמקנה להם הרבה כוח אבל מצד שני גם די דוחה אנשים אחרים.
השמוצניקים, הרבה יותר חביבים לדעתי, הדעות בתנועה מגוונות ולא מונטוניות כמו בנוע"ל.

בקיצור, אם אתה מחפש להיות חלק מקבוצה חזקה עם כיוון מסויים ודרך חיים תובענית שתעניק לך הרבה ותבטל את הייחודיות שלך לך לנוע"ל !

ואם אתה רואה בתנועות נוער קצת פחות מאורח חיים ומפחד מחתונה קתולית, מזדהה עם המצע של מרצ ואין לך סטנדרטים גבוהים לבחורות הצטרף לשומר הצעיר !

סתם... לא באמת משנה, הדברים למעלה הם בעיקר סטיגמות שקשה להוכיח, הרבה תלוי בדינמיקה עם החבר'ה...

חזרה לפורום
ישן 01-01-2008, 21:53
  משתמש זכר alonmore28 alonmore28 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.09.06
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי droogie שמתחילה ב "אמ... בן כמה אתה ? מאיפה ?..."

אני ממש לא מסכים איתך בקשר לכל מה שאמרת על הנוע"ל.
אולי הנאישם הספציפיים שאיתם שירתת בצבא הם פנאתיים ות'אמת לא חסרים כאלה בתנועה. אבל התנועה ממש לא מונוטונית וממש לא סגורה בדעות שלה כמו שאתה אומר.
אומרים כל הזמן שהנוע"ל שמאלנים ויפי נפש וקיצוניים, ואני לא אתווכח על זה יותר מידי, יש כאלה, לא חסר. אבל לא כולם ככה ובקן הקודם שלי (עברתי דירה) עשו סקר ורוב האנשים שם (בשכבה שלי, שכבה י') לא שמאלנים ואפילו נוטים לימין. אבל אני בכלל לא מסכים עם כל הקטע של הימין והשמאל, לי יש את הדעה שלי בקשר לכל נושא בנפרד ולכולם שם בקן, פשוט יש כמה ילדים שחושבים שזה רק שחור ולבן והם ואמרים על אנשים מסוימים שהם שמאלנים או ימנים.
אני מכיר ילדים מקינים בראשון והם ממש אחלה. (אני מכיר י'ניקים, אבל התפוח לא נופל רחוק מהעץ) אני משער שהם אחלה כמו הי'ודניקים.
עכשיו בקטע בנוע"ל, שבאמת יותר "נוקשים". זאת אומרת, ברגע שאתה בא הם יחזיקו אותך ולא ירצו לתת לך ללכת. בנוע"ל לא מותרים על אף חניך ונלחמים על כל אחד.
אני יודע על חניכים שסולקו ממש מהשבט של הצופים בעירי הקודמת ובאו לנוע"ל וגם שם הם עשו בעיות אבל לא סילקו אותם, נלחמו עליהם, דיברו איתם, עזרו להם להבין מאיפה באו הבעיות שלהם והצליחו לשנות אותם ולהפוך אותם לאנשים טובים ונורמליים, כבר לא אלימים ולא מפריעים. אם לזה אתה מתכוון כשאתה אומר "חתונה קתולית" אז שיהיה. אני לא מבין מה כל כך רע פה, שהם מנסים לעזור לאנשים שלא סגורים על עצמם, כי עצם זה שבאת לפעולה אחת מראה שיש לך כוונות ויש לך רצונות להיות בחברה מסוימת עם אנשים מסוימים. מנסיוני, אנשים מהצופים הם הרבה יותר קיצוניים בדעות שלהם בקשר לתנועות אחרות, אני לא רומז שום דבר כלפיך אבל איך שאני מכיר אנשים מהצופים, הצורת התנהגות שלהם כלפי אנשים מהנוע"ל פשוט מעוררת חלחלה, כאילו מחנכים אותם שם לשנוא את הנוע"ל, כאילו אנחנו בתחרות כלשהי.
אני זוכר שהיינו בפעילות בכיתה ז', ועשינו מין פעילות בעיר ועצרנו לבישולי שדה ליד השבט של הצופים. לרשג"ד של השבט היה רמקול ומיקרופון ופשוט הוא התחיל לדבר אלינו ולהגיד לנו דברים מגעילים על הנוע"ל ולומר לנו לבוא לצופים הנוע"ל דפוק ועוד מלא דברים... אני חושב שאתה צריך להכיר את הנוע"ל יותר מאשר שאתה מכיר רק אנשים ששירתו איתך והם בנוע"ל.
חזרה לפורום
ישן 06-12-2007, 15:17
צלמית המשתמש של פאקטשלי
  פאקטשלי פאקטשלי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי dor_dafna שמתחילה ב "צריך את העזרה שלכם - איזו תנועת נוער לבחור ?"

לנוע"ל!

חח.. סתם, אני לא אובייקטיבית. בנוע"ל לא מחייבים אותך לחיות בקומונות. אם לא מתאים לך אל תצטרף לגרעין. אבל זה בכלל לא נוגע אלייך, אתה בכיתה ח'.

חוץ מהדעה שלי שהנוע"ל הרבה יותר חמודים ואני נהנת שם מאוד, אז הנה כמה לינקים.
ביחד עם זאת, עדיף שתשאל את החברים שלך משני הצדדים איך הקבוצה ואיך הקומונרים והפעולות.. תצטרף לפעולה אחת או שתיים אצל כל אחד ואז תחליט.

נוע"ל- http://www.noal.co.il/

אופן הפעילות
הפעילות בקינים מתקיימת במתכונת של שתיים עד שלוש פעולות בשבוע. הפעולות בבסיסן מתחלקות לפעולות ערכיות, פעולות בתחום הסיירות והמחנאות, ערבי תרבות (ערבים של כיף וגיבוש) ופעולות חוץ. בנוסף, מידי שנה ישנם מספר טיולים ואירועים מסרותיים (חג המעלות, פורימון, קייצת וכדומה...).

ערכי התנועה ועקרונותיה

סיסמת התנועה היא "לעבודה, להגנה ולשלום - עלה והגשם". סיסמה זו מבטאת את ארבעת ערכי התנועה החשובים: ציונות, סוציאליזם, שלום ודמוקרטיה. כמו כן, אחד הערכים החשובים של התנועה הוא ערך החינוך.

אחד העקרונות החשובים בתנועה הוא עיקרון הא-מפלגתיות. בעוד התנועה היא תנועת פוליטית, בעלת עמדה פוליטית ברורה, התנועה היא תנועה א-מפלגתית, כלומר - היא לא משתייכת או נמצאת בחסותה של אף מפלגה.

עקרון מרכזי נוסף הוא עקרון הכלליות ("ביתנו פתוח לכל נערה ונער"), עקרון המבוסס על כרוז שיצא בעת הקמת התנועה, והזמין את כלל הנוער לקחת חלק בפעילות התנועה. עקרון זה הוא המנחה את הרחבת הקינים והרחבת אופני הפעילות מעבר ל"קן הקלאסי" - פעילות כדוגמת המחדשים, רשת דרור בתי חינוך וכדומה.

מטרות התנועה

התנועה חותרת לעצב את תפיסת עולמם של חניכיה על-פי הקווים הבאים:
  1. בוגר הרואה את האדם ואושרו כיסוד מרכזי בהוויה ומקיים אורחות חיים המבטאים אמונה זו.
  2. בוגר בעל עמדות דמוקרטיות וסוציאליסטיות.
  3. בוגר הרואה את מסורת ישראל כמקור השראה ולא כמקור סמכות.
  4. בוגר שהאחריות האישית והטלת הספק הינם יסודות בגיבוש תפיסת עולמו ומימושה.
  5. בוגר המבסס את קיומו החומרי והתרבותי על עשייה אישית.
  6. בוגר המעורב ופעיל בתהליכי שינוי חברתיים בכיוון אמונותיו ותפיסותיו.
  7. בוגר השואף להגשים עצמו במדינת ישראל ושותף לתהליכי בנייתה והגנתה.
  8. בוגר השואף להגשים עצמו במסגרת הקיבוץ או במסגרות שיתופיות סוציאליסטיות אחרות.
שמו"ץ- http://www.hashomer-hatzair.org/

עשר הדיברות (ככה הם קוראים לזה..):

השומר הוא איש אמת ועומד על משמרה.

השומר הוא חלוץ השחרור הלאומי של עמו ומולדתו ונאמן לערכי תנועת הפועלים החלוצית והלוחמת.

השומר הוא איש עבודה ומגשים בקיבוץ השומרי.

השומר לוחם לשוויון, שלום ואחוות עמים.

השומר הוא אח נאמן לחברה השומרית וסר למשמעת מדריכיה.

השומר פעיל בחברה ומקיים יחסי רעות ושיתוף עם חבריו.

השומר חובב טבע, לומד להכירו ומושרש בנוף מולדתו.

השומר אמיץ, עצמאי ומלא חדוות נעורים.

השומר מחשל את אופיו וחותר לשלמות רוחנית וגופנית.

השומר הוא ישר וטהור בהליכותיו, יוצר ומגשים סגנון חיים חלוצי

נערך לאחרונה ע"י פאקטשלי בתאריך 06-12-2007 בשעה 15:20.
חזרה לפורום
ישן 09-12-2007, 11:43
צלמית המשתמש של פאקטשלי
  פאקטשלי פאקטשלי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.06
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי gza שמתחילה ב "אז אני אישית"

באיזה תנועת נוער היית?

לא חייבים לעשות מה שלא רוצים.
אני בנוע"ל ואני לא רוצה לחיות בתוך קומונה. ועדיין אני הולכת לפעילויות בתוך הקן >כשהרכזת החדשה עושה משהו.. אבל זה עניין אחר כבר<, מוכנה לעזור למד"צים אם הם יבקשו ובכללית פעילה ואוהבת את התנועה.

אפשר להיות בתנועה גם אם אתה לא הולך לחיות בקומונה. אגב, במשך כל שהותי התנועה (מכיתה ד' עד היום) לא שמעתי כלום על מי צריך להיות בראשות הממשלה.. נכון, משום מה החליטה מזכירות החניכים לפני 3 שנים שהנוע"ל כן יגבש דעה פוליטית ויתמוך במפלגה שיראה לנכון, אבל בקן שלי- לא ראיתי את זה מיושם ולא שמעתי על דברים כאלה בסביבה שלי.

חזרה לפורום
ישן 09-12-2007, 21:45
  משתמש זכר צחי עקיבא צחי עקיבא אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.02.07
שלח הודעה דרך ICQ אל צחי עקיבא Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי gza שמתחילה ב "בסדר,"

אפשר להמשיך להשתתף בפעילויות בקן גם אם מחליטים לא ללכת לשנת שירות.
בגלל ששכבת י"ב היא השכבה המובילה של הקן(בדרך כלל) יש לה הרבה יותר פעילויות מאשר הפעולות שהיא עוברת.
היא מתכננת דברים לקן, מעבירה דברים לבוגרת/צעירה, ועוד ועוד..
העניין הוא שאם אתה בוחר לא ללכת למסלול של גרעין-שנת שירות-נח"ל וכו' וכו', זה מאבד קצת מהעניין. בעיקר בגלל שאין מה לעשות, הרבה ממה שהי"בניקים עוברים מאמצע השנה בערך מתרכז בשנת שירות, ומן הסתם מי שבחר לא ללכת במסלול של גרעין, לא יהיה לו מה לעשות בפעילויות האלה שמתרכזות בשנת השירות.

חזרה לפורום
ישן 01-01-2008, 22:00
  משתמש זכר alonmore28 alonmore28 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.09.06
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי פאקטשלי שמתחילה ב "לנוע"ל! :D חח.. סתם, אני..."

ציטוט:

עקרון מרכזי נוסף הוא עקרון הכלליות ("ביתנו פתוח לכל נערה ונער"), עקרון המבוסס על כרוז שיצא בעת הקמת התנועה, והזמין את כלל הנוער לקחת חלק בפעילות התנועה. עקרון זה הוא המנחה את הרחבת הקינים והרחבת אופני הפעילות מעבר ל"קן הקלאסי" - פעילות כדוגמת המחדשים, רשת דרור בתי חינוך וכדומה.

אני רק רוצה לציין ולהוסיף שמזכירות חניכים ארצית שהייתה לפני שנתיים אם אני לא טועה קבעה שבכניסה לכל קן צריך להתנוסס בגדול האמרה הזו כדי להדגיש כמה זה חשוב.

מטרות התנועה

ציטוט:
התנועה חותרת לעצב את תפיסת עולמם של חניכיה על-פי הקווים הבאים:
  1. בוגר הרואה את האדם ואושרו כיסוד מרכזי בהוויה ומקיים אורחות חיים המבטאים אמונה זו.
  2. בוגר בעל עמדות דמוקרטיות וסוציאליסטיות.
  3. בוגר הרואה את מסורת ישראל כמקור השראה ולא כמקור סמכות.
  4. בוגר שהאחריות האישית והטלת הספק הינם יסודות בגיבוש תפיסת עולמו ומימושה.
  5. בוגר המבסס את קיומו החומרי והתרבותי על עשייה אישית.
  6. בוגר המעורב ופעיל בתהליכי שינוי חברתיים בכיוון אמונותיו ותפיסותיו.
  7. בוגר השואף להגשים עצמו במדינת ישראל ושותף לתהליכי בנייתה והגנתה.
  8. בוגר השואף להגשים עצמו במסגרת הקיבוץ או במסגרות שיתופיות סוציאליסטיות אחרות.

זה מהכרטיס של התנועה נכון? חחח...
גם מהכרטיס וגם מעשרות הסמינרים שעברתי על זה אני זוכר את זה כמעט בע"פ

אני גם רוצה להגיב למה ש-dor dafna אמר:
ציטוט:
דווקא אני הבנתי שבכל הקטע של הכסף השומר הצעיר הכי זולים אחרי זה הנוע"ל ושהצופים הכי יקרים...

לנוע"ל אין בכלל משמעות לכסף. אם יש את העניין הזה של הכסף, שחסר לך כסף לשלם מיסי קן או טילוים וכל מיני דברים, התנועה תסבסד לך את זה. בשביל נועדה קופת הסבסודים. שאוספים כסף שנותר ותרומות ונותנים את זה לחברי התנועה שלא יכולים להרשות לעצמם לשלם עבור הטיול. גם אם נגיד אין לך כסף לאוכל של היום הראשון של הטיול או לשק שינה, התנועה תספק לך שק שינה וביא לך כל מה שאתה צריך בשביל לעבור טיול מהנה.
חזרה לפורום
ישן 23-01-2008, 12:30
  droogie droogie אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.10.04

קודם כל סחטיין על הרעל והגאווה כבר אחרי פעולה אחת.

אין ספק שהגעת למקום טוב.
מה שניסיתי להבהיר מקודם זה ככה, נניח שאתה בחור עם שאיפות ואידיאלוגיה חברתית ורצון למעורבות וכו', אז המקום שבו אתה יכול למצות הכי טוב את כל אלה, זה באמת הנוע"ל (אולי חוץ מהקב"ח שגם הם היו נועליסטים).

שאר התנועות מעולות גם כן רק שלפי דעתי הן פחות תובעניות בקטע הזה.

הכל תלוי במה אתה מחפש, וזה משהו שלא ציינת. תאמת זה גם די קשה להיות סגור על זה בגיל 13,
בגיל 13 כל התנועות יספקו לך את אותה תפוקה בטווח הקצר.
בטווח הארוך אני מניח שצא נשכר דווקא מתנועות שבהן הדגש הוא לא על הנאה וכיף.
לצורך הענין כמו שאני רואה את זה, בתנועות הכחולות מנסים לשלב ערכים שיכולים להעיב על ההנאה אם בוחנים זאת בעיניי ילד בן 13.
הרווח הוא שבגיל 18 אתה נמצא בנקודה אחרת אם סיימת בצופים או בנוע"ל לדעתי. לא ברמה אלא בכיוון, ובסדר עדיפויות.

רק עוד משהו קטן, אלון, אני ממש לא מתכוון להמשיך התנצחויות עם תנועות, אתה גם עושה רושם של בחור בוגר, ממש לא מעניין אותי מה אמר עליכם הרשג"ד.

לא יכולתי להיחשף לנוע"ל בשום מקום חוץ מהצבא... לא הבנתי למה אתה מתכוון

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:40

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר