לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-01-2008, 12:43
  צופה ורואה צופה ורואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.07
ניסוי דרמטי: שודרגה יכולת הטילים של ישראל- מעניין
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי אודי פסמון שמתחילה ב "17.1.08 ישראל ביצעה הבוקר ניסוי בו שוגר טיל מאזור פלמחים"

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3495518,00.html

ניסוי דרמטי: שודרגה יכולת הטילים של ישראל

גורמי ביטחון אמרו ל-ynet כי הניסוי שנערך הבוקר בבסיס פלמחים "דרמטי", משום שה היה ניסיון מוצלח לשדרג באופן משמעותי את יכולת טילי הקרקע-קרקע של ישראל

כתבה קצת דרמטית אבל מעניינת

(ויליאם רארף אינג')
גם כאשר יגור זאב עם כבש-אני לא מציע שנהיה הכבש.
(אלוף מיל' עוזי דיין)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-01-2008, 20:25
  אודי פסמון אודי פסמון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.12.07
מידע כמה הערות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי אודי פסמון שמתחילה ב "17.1.08 ישראל ביצעה הבוקר ניסוי בו שוגר טיל מאזור פלמחים"

1. ב"הארץ" ובערוץ 2 דווח כי מדובר בטיל יריחו בעל טווח ארוך מאוד.

2. אף אחת מהתמונות, כולל הסרט המוצלח של ערוץ 2, לא הצליחה לתפוס את הנפח הויזואלי המרהיב, והמחריד, של המחזה. כוס הקפה באמת כמעט ונשמטה מידי; הדיסוננס בין הנוף הפסטורלי של השכונה, גג בית הספר וטיל ענק ומשונה הוא כמעט בלתי נתפס. אני מצרף כמה קישורים לתמונות שמצאתי באינטרנט, שאולי תמחשנה את התמונה בצורה טובה יותר:

http://img501.imageshack.us/img501/4710/wave4tc6.jpg
http://www.smdc.army.mil/SMDCPhoto_...%20Re-entry.jpg
http://einstein.stanford.edu/conten...ages/launch.jpg
http://jsc-aircraft-ops.jsc.nasa.go...ges/Launch1.jpg
http://einstein.stanford.edu/conten...ages/launch.jpg

התמונות, כמובן, להמחשה בלבד (אין לי מושג מה שוגר בהן). נסו להרכיב את מה שאתם רואים בתמונה על גבי הנוף הנשקף מחלון המטבח האישי שלכם. האם כך תראה תחילתה של מלחמת העולם השלישית?

3. עד כמה שאני יודע, הפרסום פה בפורום היה הפרסום הראשון בעולם על שיגור הטיל. כל הכבוד לפרש!
ישן 18-01-2008, 13:18
  G_Zhukov G_Zhukov אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.05.03
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "רות עבור !... תודה על התרגום...."

אני לא יודע פוליטיקה.
לי נראה כמהלך שנועד לבסס סוג חדש של הרתעה לקראת מצב עתידי פוטנציאלי בו איראן תשיג בסופו
של דבר יכולת גרעינית.
לאחר דו"ח המודיעין האמריקאי ש"ניקה" את האיראנים והמציאות הלא ודאית לקראת סיום כהונת ג'ורג' בוש,
יש אפשרות שלא יהיה ניתן לבצע מהלך צבאי למניעת השגת היכולת האיראנית בתחום הצבאי גרעיני.
במצב כזה יתכן ויהיה צורך לבסס מאזן הרתעה הדדי ועל הרקע הזה ניתן לראות את השיגור האמור
כאיתות והצהרת כוונות ישראלית. אולי שלב מקדים לפני נטישת ה"עמימות הגרעינית" ומעבר להרתעה גרעינית גלויה.
MAD בוורסיה מזרח-תיכונית.
ימים יגידו.

ישן 18-01-2008, 13:28
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
שאלה שאלות על הניסוי

בכל הפירסומים הרשמיים נאמר שמדובר על טיל יריחו 3 דו-שלבי (הגדיל לדבר שי חזקני בחדשות 10 שפירשן את סרט הוידאו "הנה כאן רואים את הצתת השלב השני").
ידוע שיש קשר בין משגר השביט ליריחו. משגר השביט הוא טיל תלת-שלבי.לפחות זה ששיגר את האופק 7 (ונכשל בשיגור האופק 6). השלב השלישי הוא שלב הלוויין עצמו ועליו מנוע שיוט בחלל (מנוע "אזוב" מתוצרת רפאל).
(קישור למאמר של טל ענבר בגלילאו על שיגור אופק 7)
היריחו הוא טיל בליסטי. כלומר, אחרי שהוא יוצא לחלל מנוע השלב השני נכבה והטיל מתחיל בנפילה על המטרה שלו. האם ביריחו אין שלב שלישי? האם יכול להיות שלב שלישי?

עפ"י הפרשנות של האלוף יצחק בן-ישראל אתמול במהדורות החדשות השונות (שימו לב בעיקר למבט) : "כל אחד מבין שטיל שיוצא (מהאטמוספירה) ומשגר לוויין, הלוויין מקיף את כדור הארץ ויכול הרי ליפול בכל מקום... טיל כזה אומר שמי שיודע לשגר לוויין, יודע לפגוע בכל נקודה על כדור הארץ". כלומר: אם ישראל מסוגלת לשגר ולהציב לוויין בחלל המשמעות היא שהיא מסוגלת לפגוע בכל מקום על כדור הארץ?
האם ניתן להבין מכאן שאין קשר לטווח הבליסטי של הטיל? לכאורה הטווח המוצג הוא 4,000 ק"מ. בן ישראל מדבר על טווחים גדולים יותר.
האם יכול להיות שטיל יציב ראש נפץ בחלל שם הראש ישייט עד שיגיע מעל למטרתו ואז מנוע שלישי ישגר אותו אל המטרה בחזרה לכדור הארץ? לכאורה צריך לתת לו רק אנרגיה ראשונית כדי להתחיל את הנפילה ולחדור את האטמוספירה?
אם כך מה הטווח האמיתי של יריחו 3?
האם ישראל פורצת דרך וההגדרה של טיל עפ"י טווח הפכה לאנכרוניסטית?

קישור לכתבה של חדשות ערוץ 2 (הכותרת שגויה, אך התוכן נכון)
קישור לכתבה של חדשות ערוץ 10
מבט (החל מדקה 4:40)

נאמר שבניסוי נבחן מנוע חדש. האם יש קשר למנוע המגח של הטכניון שנוסה לפני כמה חודשים?

ישן 24-02-2008, 21:39
  Centurion Centurion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.07
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "שאלות על הניסוי"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יוסיפון
כלומר: אם ישראל מסוגלת לשגר ולהציב לוויין בחלל המשמעות היא שהיא מסוגלת לפגוע בכל מקום על כדור הארץ?

היא יכולה להפיל לווין בכל מקום בכדור הארץ

ציטוט:
האם ניתן להבין מכאן שאין קשר לטווח הבליסטי של הטיל?

טיל בליסטי שיכול לשאת רש"ק אשר מסוגל לפגוע בכל נקודה בכדור הארץ ייקרא טיל בליסטי ביניבשתי או טיל בליסטי לטווח ארוך.

ציטוט:
לכאורה הטווח המוצג הוא 4,000 ק"מ. בן ישראל מדבר על טווחים גדולים יותר.

הוא מדבר על לווין ולא טיל בליסטי שנושא ראש נפץ, לפי מה שהבנתי.

ציטוט:
האם יכול להיות שטיל יציב ראש נפץ בחלל שם הראש ישייט עד שיגיע מעל למטרתו ואז מנוע שלישי ישגר אותו אל המטרה בחזרה לכדור הארץ? לכאורה צריך לתת לו רק אנרגיה ראשונית כדי להתחיל את הנפילה ולחדור את האטמוספירה?

זה לא פועל כך. המטרה של טיל בליסטי היא להביא את המטען המועיל לנקודה כלשהי ידועה על פני כדור הארץ. הדרך היעילה ביותר מבחינה אנרגטית לעשות זאת היא לשגר את הטיל במסלול בליסטי (לכל אורכו).

ציטוט:
אם כך מה הטווח האמיתי של יריחו 3?

הערכה של אלפי קילומטרים נראת הגיונית, לדעתי הצנועה.

ציטוט:
האם ישראל פורצת דרך וההגדרה של טיל עפ"י טווח הפכה לאנכרוניסטית?

בשום פנים ואופן לא.

הסינים משגרין לווינים ואפילו טאינאוטים (אוסטרונאוטים) כבר כמה זמן, אבל הטילים הבליסטיים שלהם מסוגלים להגיע רק לחוף המערבי של ארה"ב, לפי דעת המומחים. גם איראנים שיגרו את הלווין הראשון שלהם לא מזמן, אבל זה לא אומר שיש להם טילים בליסטיים ארוכי טווח. כך שאין קשר ישיר בין יכולת שיגור לווינים ליכולת ייצור טילים בליסטיים ביניבשתיים.

נערך לאחרונה ע"י Centurion בתאריך 24-02-2008 בשעה 21:42.
ישן 24-02-2008, 19:22
  strong11 strong11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.11.04
כתבה מ "במחנה" של סוף השבוע האחרון על ינ"ט

כתבה מ "במחנה" של סוף השבוע האחרון על ינ"ט.... מוצגת בשאכול זה בהעדר מציאת אשכול מתאים יותר... כקורא ותיק של השבועון הזה, שלצערנו מפאת איכות הכתיבה בו ותפוצתו הדלה עיקר "תפקידו בכוח" הוא כמוסף תשבצים לסמב"ציות ופקידות משועממות באשר הן מאז הקמת צה"ל ועד היום, אני חייב לציין לחיוב את העובדה ש "במחנה" נותן תשומת לב הולכת וגדלה בשנתיים האחרונות לחילות הלא ירוקים, כולל כתבות מעניינות למדי על יחידות ונושאים איזוטריים שבטאון ח"א עצמו אינו נוהג לסקור... אפשר להניח שהתופעה הנ"ל היא SIDE-EFFECT של עידן רמטכ"לות חלוץ ואפשר רק לקוות שיאריך ימים

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:39

הדף נוצר ב 0.21 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר