לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-01-2008, 09:52
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי שקדי 1 שמתחילה ב "משהו שלא הבנתי עדיין בקשר לקרב הסאלוקי"

לפי המידע הגלוי, ומיטב הבנתי - לא בוצע.
חטיבת הנח"ל לא טיהרה את שטחי המפתח למעבר. מעבר לכך, לא היה תיאום בין שתי החטיבות, שזה אולי התקלה המקצועית הכבדה ביותר.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 31-01-2008, 12:26
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "ורק בגלל זה אולמרט צריך ללכת..."

לא בדיוק.

כבר כתבתי באשכול אחר שהספין ד"ר של אולמרט הצליחו להסיט את הדיון הציבורי מדו"ח וינוגרד אל נושא 60 השעות, כאשר אולמרט ידע מראש ששם יש לו קייס להחלטות שקיבל, ואכן כך היה ועכשיו כולם דנים בהאם צריך לבקש ממנו סליחה או לא, במקום לדבר על הכשלים המרכזיים שנחשפו בדו"ח.

לגבי קרב הסלוקי, אולמרט חטא כאשר אישר מהלך צבאי רחב היקף למרות שידע מראש שכנראה אין בו טעם (ההחלטה באו"ם עמדה להיחתם), לא נתן לצבא מספיק זמן להשלימו ולחילופין לא עצר אותו בזמן.

לגבי הקרב עצמו, אין לאולמרט שום נגיעה במהלכי הקרב בסלוקי - הוא לא הוביל את כוח השריון, לא פיקד על כוח הנח"ל ולא הגדיר באיזה ציר עולים. זה לא תפקידו, והוא גם לא מבין בזה. שרון או רבין היו יורדים לפרטי הפרטים, ושואלים מיהו המחפה מצד ימין ומי שוכב משמאל, אולמרט ופרץ פשוט לא יכולים לתת פה שום ערך מוסף והם סמכו על חלוץ שהוא יודע על מה הוא מדבר..

ישן 31-01-2008, 12:49
צלמית המשתמש של המממ
  המממ המממ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.10.01
Follow me...
:|
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "לא בדיוק. כבר כתבתי באשכול..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צנחן1
שרון או רבין היו יורדים לפרטי הפרטים, ושואלים מיהו המחפה מצד ימין ומי שוכב משמאל, אולמרט ופרץ פשוט לא יכולים לתת פה שום ערך מוסף והם סמכו על חלוץ שהוא יודע על מה הוא מדבר..

זה בדיוק תפקידה של המועצה לבטחון לאומי.
כל עוד היו למדינת ישראל ראשי ממשלה שהיו גנרלים בדימוס - היה מי שישאל את השאלות ויבין את המפות
אבל אם המדינה רוצה להיות "מדינה נורמלית" שבה ראש ממשלה ושר בטחון הם אזרחים (או אזרחיות) שלא עברו קרירה צבאית מפוארת חייב להיות גוף מקצועי שיסייע להם להתמודד עם החומר.

אני לא חושב שרוה"מ מנתח לעצמו את הסקרים שעושים עבורו. אז אין סיבה שיאלץ לנתח לבד מהלכים צבאיים.
תראו, אפילו החייזר נהיה ירוק מזה

ישן 31-01-2008, 12:56
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "אין ביננו ויכוח ברמה..."

אני ממש לא מסכים. מה שטוב למדינות אחרות, צריך להיות טוב גם לנו. מה ששר ביטחון צריך להבין בו הוא איך בונים מדיניות צבאית ולא, כמו שרואים בדו"ח, איזו חטיבה צריכה להכנס לעייתא א-שעב. משרד הביטחון עוסק באסטרטגיה, לא צריך בשביל זה לדעת טקטיקה - בשביל בדיוק יש רמטכ"ל.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 02-02-2008, 12:37
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי רמבו 6 שמתחילה ב "תרשה לי לחזק"

אני לא חושב שיש אזרח נבון אחד במדינה שיושב שתפקיד רוה"מ לפקד על איזשהו כוח באיזשהו קרב.

אני בטוח שכל אזרח נבון במדינה מבין שתפקיד רוה"מ, והדרג המדיני בכללותו, להגדיר לצבא מטרות אותן יש להשיג. תפקיד הצבא הוא להציג דרכים להשגת מטרות אלה (לעולם תהיה יותר מדרך אחת) כאשר אז על הדרג המדיני להחליט באיזו דרך יש לבחור, תוך התחשבות בכל מכלול הנתונים - צבאי, פוליטי, בינלאומי, כלכלי וכו'.

כאשר הדרג המדיני לא מגדיר מטרות ברות ביצוע, כאשר הצבא מציג לדרג המדיני חלופה אחת בלבד, כאשר הדרג המדיני מצהיר "אני נותן לצבא יד חופשית, אישרתי לו כל פעולה שביקש" ..... זו לא דרך קבלת החלטות וככה לא מנצחים מלחמה - לא בהיבט הצבאי, לא בהיבט המדיני ולא בהיבט התודעתי.

ישן 01-02-2008, 09:10
צלמית המשתמש של Gilgamesh
  Gilgamesh Gilgamesh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "לא בדיוק. כבר כתבתי באשכול..."

יש גם את הנושא המוזר של הפסקות הקרב באמצע. אולמרט עיכב את הקרב על הסלוקי ל-24 שעות שאיפשר לאויב להיערך. (לפחות לדעתי החיזבאללה אויב, מבלי להיכנס לפוליטיקה).

בפעולה היבשתית הגדולה, היו עיכובים רבים מאוד שההצדקה להם מוזרה אם יש בכלל. גם לאחר שיצאה לדרך, דבר שסיכן מאוד את הוכחות בשטח לחינם. גם פעולת ההצנחתה הופסקה באמצע אחרי שנפגע מסוק. זהו הליך מובן לגמרי בזמן שלום או עימות מוגבל, אבל לא במלחמה! . תאר לך שביום כיפור ח"א היה יושב על התחת בגלל שהופל מטוס...

לא קראו לי למלחמה, אני מודיעין שדה, לא חי"ר ולא שיריון. אבל אני מאמין שבשביל מי שנלחם, הפסוקת הפעילות הדחופות שחקו את המוראל עד דק. מפני שאם הכל חשוב כל כך שצריך להחליף משימות חמש פעמים ביום, אז שום דבר לא חשוב. ואם שום דבר לא חשוב, אז הכל לחינם.

ישן 31-01-2008, 15:59
  offerd offerd אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.04.05
לא הכל מדוייק
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "עפ"י התחקירים שפורסמו : כוח..."

לא הייתי בקרב ואיני יודע בדיוק מה היה שם אבל לפי פרסומים אחרים לא כל מה שכתבת מדויק

לא היתה התברברות של כוח השריון אלא אי הבנה מה הציר הנדרש מהרמה הממונה, כלומר גדוד 9 נסע בציר שהתכוון לנסוע בו אלא שהוא לא היה הציר שהאוגדה התכוונה אליו
אני מפנה אותך לכתבה בהארץ שממנה ניתן לקבל עוד פרטים
http://www.gvura.org/?l=he&a=175810

ואגב הכנסתי גם כתבה קודמת יותר שגם קבלתי תגובה מקצין שהיה שם וגם היא סובלת כנראה מחוסר דיוק
http://www.gvura.org/?l=he&a=175812

יש חוסר במידע של אנשים שהיו במקום

להצטרפות לרשימת התפוצה של עפר דרורי, שלח דוא"ל ל:
drori-post+subscribe@googlegroups.com

להצטרפות לרשימת התפוצה של אתר הגבורה, שלח דוא"ל:
gvura+subscribe@googlegroups.com

ישן 31-01-2008, 22:12
  offerd offerd אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.04.05
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "עופר, זה [u]המבצע[/u] של..."

זו אחת הסיבות מדוע הקרב הזה ספציפית מאוד מעניין אותי

כל שהערתי הוא כדי למנוע תחילתה של התלהמות כוללת על המפקדים בשטח. כל מי שהיה בסיטואציה כזו מבין ויודע שטעויות קורות בודאי של ניווט (מה שכלל לא ברור לי שהיה כאן). אין ספק שיש כאן שורה של כשלים והם צריכים להבדק (אם זה לא נעשה עד עכשו) כדי להשתדל לא לחזור עליהם.
ולגבי תשומת הלב הכללית... כבר נכתב גם בוינוגרד וגם בדוח של וועדת החוץ והבטחון, לא היתה ישיבת מטכל אחת מסודרת בכל המלחמה, הבור לא נפתח מבצעית והיום גם שמעתי את סגן האלוף שאומר שביקש מחלוץ להגיע לפחות אחת ליומיים לפיקוד ולא להסתפק בשיחות ועידה ממוחשבות מת"א לצפת. במישור הזה אני מקווה שעצם המינוי של רמטכל מכוחות היבשה תעשה את ההבדל גם בעתיד ולא אחזור על מה שאמר יאנוש לגבי רמטכל יוצא ח"א.

להצטרפות לרשימת התפוצה של עפר דרורי, שלח דוא"ל ל:
drori-post+subscribe@googlegroups.com

להצטרפות לרשימת התפוצה של אתר הגבורה, שלח דוא"ל:
gvura+subscribe@googlegroups.com

ישן 31-01-2008, 22:31
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי offerd שמתחילה ב "זו אחת הסיבות מדוע הקרב הזה..."

כשהאמריקאים בנו את הפאנטום, הם תיכננו אותו ללא תותח.
מי צריך תותח? הם חשבו, את מטוסי האויב נפיל עם טילים מונחי מכ"ם או חום לפני שיוכלו בכלל להגיע לטווח תותחים.
השנה היתה 1958, כשהמטוס המריא לטיסת הבכורה.

ההיסטוריה מלמדת ששילוב מוצלח של כללי פתיחה באש (מגבלות דרג פוליטי על הכוח הלוחם) ,חוסר בשלות של הטכנולוגיה ונחישות של האויב להגיע דווקא לטווחי מגע גרמו לפאנטומים ליפול, ולצפון וייטנאמים להפיל.

אולי אפשר להסיק שגם אנחנו חטאנו והחטאנו, והאוגדה הדיגיטלית לא הייתה בשלה מבצעית יחד עם כל מגבלות הכנה וכשירות הכוח שנמנו כבר.

אולי גם יש איזה משהו בשולי הדפים, על רמטכ"ל איש ח"א עם קבלות על ביצוע ויכולת, בוגר עתיר זכויות של מערך הקורנס (פאנטום) הישראלי שלא ידע להיערך נכון אל מלחמה קרקעית מאוד כאן במזרח התיכון.

האמריקאים, מאורגנים ונחושים על פי עצמם, לא איבדו את העשתונות ותכננו לפאנטום דגם E, דגם משופר עם תותח (סוג של חזרה לערכים הישנים, לא?), שגם מצא דרכו אל טייסות חיל האויר הישראלי והיה כנראה בשלשה המובילה של מטוסי הקרב המוצלחים בהיסטוריה של התעופה.

גם ליהודים, בבחינה כוללת ורחבה, יש עיקשות ודבקות העוברת במורשתנו כחוט השני אשר הביאה אותנו עד הלום.
אני ממשיך לעשות את החלק המוטל עלי, מתוך ציפיה לדגם המשופר שאנחנו נוציא תחת ידינו.

נצח ישראל לא ישקר.

נ.ב.
גם לF22 יש תותח, ונדמה לי שזה אותו תותח גאטלינג ששה קנים 20 מ"מ שהותקן בפאנטמים בשנת 1967 ...

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 31-01-2008, 23:05
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי יואב בן צוריה שמתחילה ב "הבעיה של חלוץ לא הייתה בחסר..."

אם אני עובד בסופרפארם חמש עשרה שנים ואז ביום אחד עובר לרמי לוי שיווק השקמה, למה שאני אדע איך מתבצעים שם הדברים בפועל?
אבל אם אני רוצה להיות המנכ"ל, אני חייב לעצמי ולמי שמשלם לי את המשכורת ללמוד היטב מה זה ואיך זה ומי ומי בעובדים.
זה כובד האחריות.
אפשר לרקוע ברגלים עד מחר על תרבות הצבא היבשתי או ה-לא-חיל-אוירי.
העובדה היא שזה מה שיש כבר יותר משנתיים (שלוש-שש-חמש עשרה ותמשיכו לבד).
איך יצליח המנכ"ל שלא מודע לרמת תפקוד האגפים שתחתיו?
למה שיהיה לו סיכוי?
ומי שרגיל לירוק ושחור וחום וסגול, למה שיחשוב שדווקא כשהרמטכ"ל כחול אז צריך לזרוק את הדרגות?
מה, מופז לא היה חייל-קצין-רמטכ"ל-שר בטחון?
בוגי יעלון?
אהוד ברק? מהסיירת לשריון לאמ"ן ורמטכ"ל ושהב"ט ורה"מ?
מי כאן מרשה לעצמו לגלגל עיניים ולצקצק בלשון?
לנו אסור לשכוח, אם בכוונתנו להיות מילואימניקים של צבא בריא חד ויעיל.

כמו שאמר אריאל שרון, מנהיג ומפקד יהודי- "לכו להצביע!"
העסק בידיים שלנו, באופן המילולי ביותר.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 01-02-2008, 04:15
  יואב בן צוריה יואב בן צוריה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.08
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי רגב06 שמתחילה ב "אם אני עובד בסופרפארם חמש..."

אתה טועה ומטעה, מה שיביא לבחירתך הוא לא הידע שתגלה במקום החדש, אלא הניסיון שצברת והרקורד שיצרת במקום הקודם. כשתגיע למקום החדש תאלץ להתסמך על הסגן שלך וראשי האגפים וראשי המחלקות.
חלוץ - ויש אנשים שיעידו, והאמן לי שמספרם יותר מאחד - הוא מנהל טוב רק היו לו חרא של יועצים., אני חושב שמדינה כמו מדינת ישראל שרמט"כל בעצם הוא מען אוגדונר על אין מקום בכלל לרמטכ"ל מח"א אבל כמו שאמרתי זו דעתי האישית, ונסיבות שנוצרו אותם אלופים היו צריכים לעשות את תפקידם קצת יותר חד.
אבל תראה - מי שאשם בהתנהגות שלהם זו מדינת ישראל שסירסה אותם עם הוראות מגוחכות לפתיחה באש, עם משפטי ראווה שעשו לפיקודיהם וכולי.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:12

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר