לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-02-2008, 15:44
צלמית המשתמש של agent_amos
  משתמש זכר agent_amos agent_amos אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל agent_amos שלח הודעה דרך MSN אל agent_amos Facebook profile
אין דבר כזה
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי הפילדמרשל שמתחילה ב "לא חייב להיות M4 מקוצרר..."

M16 מקוצרר פלאטופ.

יש אמ 16 מקוצרר שזה דגם מקוצר של האמ 16 הקצר.דגם שיוצר ע"י סדנאות החימוש של צה"ל,אני יכול להעיד שהנשקים הללו גרועים,בעלי בעיית טווח וסובלים לרוב מ"קצה מהלך".לרוב תמצא את הנשק אצל נהגים,נגדים או קציני מפקדה (למעט אג"מ שמצוייד בפלאטופים) למיניהם.

לעומת זאת יש את הקולט קומנדו-פאר ויצירת אומנות של מפעל קולט שלקח את כל הטוב שבפלאטופ השאיר אותו אבל קיצר את הנשק לטובת CQB מה שנקרא. נשק מעולה פשוט פלאטופ קצר קנה,עם טווח טוב ולא עושה מעצורים.

איך מבדילים ביניהם:

על האמ 16 המקוצרר יש גשר רגיל+כיתוב של קולט M16 ו"מ" על הקנה שמסמלת הסבה חוקית בסדנת חימוש.
על הפלטופ קומנדו תראה כיתוב קולט קומנדו באנגלית עם ציור מיוחד.

נערך לאחרונה ע"י agent_amos בתאריך 09-02-2008 בשעה 15:46.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-02-2008, 17:00
  הפילדמרשל הפילדמרשל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.10.06
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי agent_amos שמתחילה ב "אין דבר כזה"

לא הבנת את מה שאמרתי.
רק כדי להיות בטוח שאנחנו מדברים באותה שפה:
M16 - הנשק הרגיל עם מעלה סלילים 1/12
M4 - נשק עם קנה מעובה שנותן מעלה סלילים 1/7 (טוב לטווחים של מעל 300 מטר)
פלטופ - כינוי לנשק שניסרו לו את ידית האחיזה העליונה. יכול להיות M16 או M4
מקוצרר - נשק שאורך הקנה שלו הכי קטן שניתן לראות (ארוך-מקוצר-מנוסר-מקוצרר)

אני יודע שמנוסר זה המצאה (גרועה) ישראלית. לא ידעתי שמקוצרר גם (ואם כן, אז חוץ מנוחות, כנ"ל שיפצור גרוע).

ישנן הרבה גרסאות של M16 מקוצרר (כמו שאמרת נהגים-סיבה טכנית, קצינים בכירים-רמטכ"ל למשל, וכבוד לפז"מניקים מקומבנים).
מה שאני אומר, שהנשק בתמונה זה מקוצרר רגיל, שפשוט נכנס לסדנת חימוש וניסרו לו גם את ידית האחיזה - אתה אומר שאין דבר כזה, אבל אני אומר שיש!

"הכשלון האמיתי הוא לא לנסות"

ואני בכלל שואל: נוב' 06 - מתי נקבל כבוד?

ישן 09-02-2008, 17:40
צלמית המשתמש של agent_amos
  משתמש זכר agent_amos agent_amos אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל agent_amos שלח הודעה דרך MSN אל agent_amos Facebook profile
יש לך טעות בהבנה הבסיסית..
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי הפילדמרשל שמתחילה ב "לא הבנת את מה שאמרתי. רק כדי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי הפילדמרשל
לא הבנת את מה שאמרתי.
רק כדי להיות בטוח שאנחנו מדברים באותה שפה:
M16 - הנשק הרגיל עם מעלה סלילים 1/12
M4 - נשק עם קנה מעובה שנותן מעלה סלילים 1/7 (טוב לטווחים של מעל 300 מטר)
פלטופ - כינוי לנשק שניסרו לו את ידית האחיזה העליונה. יכול להיות M16 או M4
מקוצרר - נשק שאורך הקנה שלו הכי קטן שניתן לראות (ארוך-מקוצר-מנוסר-מקוצרר)

אני יודע שמנוסר זה המצאה (גרועה) ישראלית. לא ידעתי שמקוצרר גם (ואם כן, אז חוץ מנוחות, כנ"ל שיפצור גרוע).

ישנן הרבה גרסאות של M16 מקוצרר (כמו שאמרת נהגים-סיבה טכנית, קצינים בכירים-רמטכ"ל למשל, וכבוד לפז"מניקים מקומבנים).
מה שאני אומר, שהנשק בתמונה זה מקוצרר רגיל, שפשוט נכנס לסדנת חימוש וניסרו לו גם את ידית האחיזה - אתה אומר שאין דבר כזה, אבל אני אומר שיש!

M4A1 נשק בעל קנה מעובה ובעל מסילת ARMS ולהתקנת עזרים כדוגמת כוונות אופטיות או טלסקופיות.מכאן הכינוי פלאטופ משטח שטוח שמאפשר התקנה של הכוונות.
פלאטופ לא יכול להיות אמ 16 כיוון שמבחינה הזאת של ניסור ידית האחיזה זה בלתי אפשרי,כיוון שאת מרכז האיזון של הנשק משתנה ותהיה בעיה למקם אותו ועוד שלל דברים אחרים.
מנוסר זאת לא המצאה גרועה,הגרסה הראשונה עשתה צרות,הגרסאות המוסבות האחרונות הן שוות ערך לקצר בבחינת פגיעות למרות העובדה שיש לנשקים בעיה של סטייה ימינה או "קצה מהלך" לעיתים קרובות.לי היה בתקופה הקצרה שאני משרת מנוסר בבא"ח שעשה מעצורים לא מעט אבל פגע בטווח של 250 מטרים במקבץ של 6 ס"מ על כוונות ברזל,פלאטופ בפלוגת מסלול שירה מעולה ואחרי החלפת חתימות מקוצר עם מפרולייט שירה 7 מחסניות אחת אחרי השנייה בלי מעצור.
יש גרסה אחת והיא אמ 16 מקוצרר עם גשר רגיל.יש בעיות מק"ט עם ההסבות האלה לא פעם.לקצינים בכירים יש פלטופ קומנדו,לגדוד חי"ר יש שתי הקצאות לקולט קומנדו אחת למג"ד השנייה לסמג"ד.בגדס"רים וסיירות זה שונה ותהיה בטוח שקצונה בכירה (מח"טים ותתי אלופים) אוהבת להסתובב בד"כ עם הקולט קומנדו וטריג' כפול או מארס סמוי(המח"ט של החטיבה והקשר"ח מסתובבים איתם).
שוב פעם בקשר למקוצרר רגיל זה בטוח לא כי אין אופציה לעשות דבר כזה.
יש גם אמ 16 רגיל (קצר) עם קנה מעובה הרבה כאלה אפשר לראות במג"ב.

ישן 09-02-2008, 18:48
  הפילדמרשל הפילדמרשל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.10.06
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי agent_amos שמתחילה ב "יש לך טעות בהבנה הבסיסית.."

שוב, אני לא מתבלבל, כל מה שאתה אמרת אני מכיר.
ועדיין אני אומר: צריך להבדיל בין "גג" שטוח, משמע אין ידית אחיזה, משמע פחות משקל ומיקום כוונת בגובה נמוך יותר לבין קנה מעובה. הראשון זה פלט-טופ, השני זה M4. זה שבגלל שלרוב הם באים ביחד, ופשוט אומרים פלט-טופ, זה מה שמביא את הבלבול.
לגבי מה שאמרת שזה בלתי אפשרי בגלל שזה משנה את נק' האיזון - איך בדיוק?
רק עם קנה מעובה אפשר לנסר את ידית האחיזה? איך זה קשור בדיוק?
אישית, היה לי נשק, M16 רק בלי ידית אחיזה. מה זה שינה בדיוק חוץ מפחות משקל, מיקום כוונת השלכה בגובה העין וקרוב יותר לעין (כולם יתרונות אגב)?

"הכשלון האמיתי הוא לא לנסות"

ואני בכלל שואל: נוב' 06 - מתי נקבל כבוד?

ישן 10-02-2008, 00:01
  mark182 mark182 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
תשובה סופית באמת מאחד שיודע
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי tomcarr שמתחילה ב "זיהוי נשק: מקוצרר עם מטול"

נשק - M4 פלאטופ בגרסא המקוצררת שלו יש האומרים קומנדו
כוונת - מפרולייט דור ראשון השלכה יום לילה עם סיב אופטי
כוונת מטול - זאב(!!!) כוונת פלסית מושפעת בהתאם לשיפוע הנשק
מטול - דגם מקוצר של קנה ה40 מ"מ מתאים לנשק מקוצרר
פנס - שורפייר עם מתאם ושלט
סתרשף - לא סמיילי של נגב הוא ארוך מספיק לחבר עליו קנה מטול
קת - תוצרת ריקושט עם מקום לסוללות לפנס או לאקילה
ידית אחיזה - גם כן תוצרת ריקושט

יחידה - או סיירת גולני או אגוז בטוח ב 1000% עם העדפה לסיירת גולני

נ.ב
תוצרת ריקושט לא אומר שירוקשט מייצרים אלא הערכה שלי שזה "הגיע " משם אני פשוט לא זוכר את שם החברה שמיצרת את כול החלקים האלה משהו בסגנון YDF או משהו אחר

נערך לאחרונה ע"י mark182 בתאריך 10-02-2008 בשעה 00:04.
ישן 10-02-2008, 04:29
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
לא נורא, כל אחד טועה לפעמים
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי mark182 שמתחילה ב "תשובה סופית באמת מאחד שיודע"

הקת לא מתוצרת ריקושט וגם לא תוכננה על ידה. זו קת GLR-16 מתוצרת Fab הישראלי. הבעיה הגדולה של הקת - בניגוד לקת LMT Crane בשימוש צבא ארה"ב - היא מיקום מכסה הבטריות בעקב הקת, עובדה המונעת התקנת בלם רתיעה קבוע על הקת (למרות שבלם כזה נמכר יחד עם הקת). בנוסף כמות הבטריות בקת קטנה (2 או 3) לעומת 6 בקת של Crane, בה מאוחסנות הסוללות בשתי צינוריות המותקנות לכל אורך הקת.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
צולם ע"י טומי קון בתערוכת מז"י 2004

קת LMT Crane, עם צינוריות אחסון בטריות מפורקות

אגב, ידית האחיזה AG-43 מיוצרת גם היא ע"י Fab

נערך לאחרונה ע"י סירפד בתאריך 10-02-2008 בשעה 04:33.
ישן 10-02-2008, 07:27
  assaf tolko assaf tolko אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.06.06
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "זה היה ברור מההתחלה"

אז בוא נעמיד דברים על דיוקם:

1. ראיתי כבר בעבר נשקים שנראו כמו זה (רק בלי המטול) - נשק פלטופ (ללא ידית נשיאה כשבמקום יש מסילת פיקטיני מובנית לחיבור אמצעים) שהקנה שלו קצר מאוד, ממש כמו של M-16 מקוצרר. אני לא יודע אם זה דגם שבא ככה, פלטופ רגיל (או קומנדו) שקיצרו לו את הקנה, M-16 מקוצרר שניסרו לו את הידית נשיאה (נשמע מאוד תמוה האמת) אבל מה שבטוח שככה לא נראה M-4 קומנדו.

2. זאב או זאבון - מה שבטוח שהאמצעי הזה הוא כוונת השלכה למטול, ולא אופטית.

3. הסתרשף בתמונה לא נראה כמו הסמיילי הסטנדרטי שרואים היום - יכול להיות שזה פיתוח מוקדם שלו או פיתוח מקומי של היחידה.

4. דובר פה הרבה על העובדה שהמטולון הוא המצאה של סיירת גולני. אם אני לא טועה זה נכון אבל מדובר על מטול שמורכב על M-16 מקוצרר ולא על מטול שמורכב על גרסא מקוצרת של פלטופ אבל אולי זה הגלגול הבא שלו ביחידה שכן לוחמים ביחידה כבר לא מסתובבים עם מקוצררים/מקוצרים.

4. לפי זה שניתן לראות סימני צביעה על הנשק אפשר להסיק שמקורו ביחידה מובחרת כזו או אחרת, הניחוש שלי הוא סיירת גולני או אגוז באמת כמו שמישהו כאן אמר. אם הייתי יודע מתי צולמה התמונה אולי הייתי יכול לחשוב על כיוון יותר ספציפי.

5. האמת שהאבטוחים שנעשו בנשק הזה עם כל החוטים נראים לי מאוד מסורבלים וכאלה שיכולים להפריע ברגע שיהיה צורך לתפעל מהר את הנשק, בעיקר חורה לי הכבל של השלט של הפנס שנראה ממש כעובר מול הכוונת.
ישן 11-02-2008, 22:22
צלמית המשתמש של סירפד
מנהל פורום צבא ובטחון

מקוצרר אמריקאי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי tomcarr שמתחילה ב "זיהוי נשק: מקוצרר עם מטול"

בעקבות שאלות בעניין שקיבלתי לפרטי וגם השאלה של sterling27, מצאתי לנכון לפתור את סוגיית המקוצרר. רובם הגדול של המקוצררים בצה"ל הם אכן מתוצרת נשקיות מקומיות, חלק קטן יחסית הוא קולט קומנדו (תוצר של M16 מקוצר) או M4 Commando (תוצר של M4A1, עם גוף פלאטופ) - לשני הכלים קנה באורך 29 ס"מ, ההבדל הוא במעלה סלילים: קולט קומנדו עם 1:12 לעומת M4 קומנדו עם 1:7 וקנה מעובה. רובי M4 Commando עם ידית נשיאה קבועה לא קיימים למיטב ידיעתי בצה"ל, לפני עשור המשטרה רכשה כמות לא גדולה של כלים כאלה.

M4 Commando

הדגם הקצר ביותר בשימוש האמריקאי היה CQBR ("רובה לשימוש לש"ב" עם קנה באורך 26 ס"מ), פרוייקט של צי ארה"ב שנועד בעיקר לטובת יחידת SEAL ואיפשר פעילות משופרת בסביבה הצרה והדחוסה שבתוך כלי-שיט. לאחר תחילת המלחמה בטרור בשנת 2001 החל פרוייקט SOPMOD II, שהביא את ה-M16 הפשוט לדיגום שאנו מכירים כיום בארה"ב (מסילות ועזרים תואמים). כחלק מהפרוייקט הוחלט לעשות סדר בדגמים הקיימים של M16, ואחד מהם היה הפיכת ה-CQBR לדגם סטנדרטי שקיבל את הסימון MK18. בניגוד ל-CQBR שהיה זמין כמעט בלבד עבור יחידות פיקוד המבצעים המיוחדים הימי (NAVSOC), ה-MK18 לעומתו הפך לחלק קבוע מפק"ל VBSS לעצירת וסריקת ספינות חשודות בסיוע לטרור במים בינ"ל.

CQBR בשימוש לוחמי SEAL, במהלך אימון

בחודש נובמבר 2007 פורסם סרטון קצר של סיור משולב של מחלקת נחתים וצוות SEAL נלחם ברחובות אחת הערים בעירק. בסרטון זה נראה בחטף MK18 עם מטול מנוסר, דומה לזה שבשימוש צה"ל

ישן 14-02-2008, 01:35
צלמית המשתמש של סירפד
מנהל פורום צבא ובטחון

"אקדח M16"
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי tomcarr שמתחילה ב "זה שונה מהנשק שהבאתי בתמונה..."

תרגום מצ'וקמק להגדרה המצ'וקמקת המקורית של הנשק "AR Pistol". בכלים מסוג זה הקפיץ המחזיר קצר בצורה משמעותית, וגם צינורית הגזים מחזירה רק כמות מוגבלת של גזים אחורה אל המכלול (תוצאה של קנה קצר במיוחד) - שתי סיבות שמביאות לביטול האפשרות של ירי אוטו'. נוסיף לכך את העובדה שמדובר בנשק קצר, קל, נטול מתפס בר-אחיזה ונטול קת הוא מקבל את הייחוס "אקדח" גם מבחינה חוקית (יש לכך השלכות מבחינת כמות הכלים שניתן להחזיק ברשיון, בשונה מרובי ציד וסער). העיבוי על צינורית הקפיץ המחזיר נועד לבטל כל אפשרות להתקין קת כלשהיא, כאשר התקנת קת על כלי זה תבטל את הגדרתו החוקית כאקדח. להלן Walkaround לאקדח AR מתוצרת Mega, שימו לב לכל המאפיינים הנ"ל.

מתפס ייעודי, הנועד לאפשר פינוי גזים מיותרים מהנשק ולמנוע פיצוץ

נצרת שני מצבים

ישן 14-02-2008, 02:14
צלמית המשתמש של סירפד
מנהל פורום צבא ובטחון

אז ככה...
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי tomcarr שמתחילה ב "אז מה היתרון באקדח כזה גדול?..."

ציטוט:
אז מה היתרון באקדח כזה גדול? התחמושת עצמה יותר קטלנית?

בוא נזכור שכלים מסוג זה לא מיועדים להרג אלא למטרות "ספורט" (זה בסדר, גם אני חושב שזה הזוי). מי שמחזיק כלים כאלה בבית הוא בד"כ חובב נשק רציני ולא סתם אזרח מן השורה - ואם אדם שכזה, שמתוקף המגבלות הקיימות בחוק האמריקאי לא יכול לרכוש כמות בלתי מוגבלת של נשק, מוכן להתגמש בביצועי הנשק רק כדי להחזיק כלי נוסף אזי כלי כזה לא יתפוס מכסה של רובה אלא של אקדח. התחמושת עצמה זהה לתחמושת M16 סטנדרטית (5.56/0.223) מכל הבחינות, למרות שאני מאמין שחובבי נשק רציניים משתמשים בתחמושת עם אבש"ש מופחת כדי להפחית את הבלאי לנשק.

ציטוט:
ומאיפה אתה יודע את כל הנתונים האילו יש איזה מקום שאפשר ללמוד או שזה עם הזמן?

שילוב של שניהם, אני מניח. כמובן שהנסיון תורם את שלו, אבל גם ידע בסיסי בחיפוש באינטרנט מביא הרבה תוצאות במאמץ ממש גדול במיוחד. אל תשכח שאני ממש לא מומחה גדול בהשוואה לחלק מהגולשים כאן, שעוסקים בתחומם זמן יותר ארוך מהגיל שלי...

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:44

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר