לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-02-2008, 12:00
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
פיגוע חייל נפצע מפליטת כדור

לפני כשלוש שעות נפצע חייל מבא"ח נח"ל ברגלו מפליטת כדור. החייל פונה לביה"ח סורוקה במצב בינוני ואושפז במחלקה האורטופדית.
זהו המקרה השני של חייל שנפצע בצורה דומה בתוך חמישה ימים. היום שוחרר מאותה מחלקה אורטופדית בסורוקה חייל גבעתי שנפצע בכף רגלו ביום חמישי האחרון מפליטת כדור במטווח של בא"ח החטיבה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-02-2008, 21:45
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Shurik1986 שמתחילה ב "מחזק! נפלט כדור? כלא! לא איזה..."

מתלהמים - נמאסתם. מי שלא עושה, לא טועה. נקודה.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 12-02-2008, 09:10
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי גליאנו שמתחילה ב "אנחנו נמאסנו....."

חאלס עם הדמגוגיה - פליטות כדור הן לא תמיד תוצאה של משחקי נשק וכדומה, וצריך לדעת את ההבדל. לאחד החיילים הטובים והמיומנים בפלוגה שלי נפלט כדור בפריקה לאחר משימה. הוא שיחק בנשק? הוא עשה דבר כלשהו שמוגדר כזלזול? לא. אז על מה אתה בדיוק רוצה לדחוף אותו לכלא?
פליטות קורות - חלק הן תוצאה של רשלנות מכוונת ומשחקים וחלק הן תוצאה של טעות בשימוש בנשק.
אתה חושב שהאמרים לא מתהפכים תו"כ אימונים? גם זה קורה די הרבה ולא תמיד כתוצאה מרשלנות. אז מה? נדחוף את כל הנהגים לכלא?

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 12-02-2008, 16:05
  גליאנו גליאנו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.09.07
שלח הודעה דרך MSN אל גליאנו
מסכים אבל...
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "חאלס עם הדמגוגיה - פליטות..."

ברור שלא התכוונתי שחייל שנפלט לו כדור עקב תקלה טכנית ייכנס לכלא.
התכוונתי שחייל שמשחק בנשק או שמזלזל בפקודות או שלא נזהר כראוי במהלך ביצוע הפקודות ונפלט לו כדור - ייכנס ולהרבה זמן.

נתת את הדוגמא של מישהו מהפלוגה שלך שנפלט לו כדור בפריקה לאחר פעילות, הפריקה הזו אמורה להתבצע בזוית של 60 מעלות בקו ישר,אז ע"פ הנהלים לא אמור להיפגע אף אחד (גם במקרה של פליטת כדור).
אם היית אומר לי שחייל מהפלוגה שלך פרק את הנשק לאחר פעילות,נפלט לו כדור והוא פצע חייל אחר ברגל,הייתי אומר שהוא זילזל בפקודות ולא נהג בזהירות ראויה וכן- הוא צריך להיכנס לכלא.

אתה יכול להסכים איתי שברוב המקרים שמישהו משחק עם הנשק,לא קורה כלום ?
אז על כל הפעמים האלה של משחק בנשק צריכים להחמיר.
כי באמת לפעמים בכל המשחקים האלה יש פליטות כדור ואנשים נפצעים ואולי חלילה יותר מזה.

דבר שני,
אני אמנם משוחרר כבר כמה שנים,
אבל אני ממש לא מבין למה חיילים צריכים להסתובב ברכבת או באוטובוס או בערים בעורף ישראל כאשר הם עם מחסנית ב"הכנס",המרחק מפה ועד לפליטת כדור הרבה יותר קרוב מאשר שהמחסנית תהיה בתפס מחסנית והנשק יהיה בלי מחסנית.
ישן 12-02-2008, 17:05
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי גליאנו שמתחילה ב "מסכים אבל..."

אני רק רוצה להציע להזהר כאשר מייחסים משחק בנשק לכל מקרה ולכל פציעה.
יצא לי לפקד על טירונים, וזכורות לי שתי פליטות של חיילים שהתבצעו תו"כ סיבוב מקו יורים.... בסופו של דבר, את ההתנהגות הזו משרשים תו"כ ההכשרה, אבל אי אפשר למנוע אותה תו"כ ההכשרה.
מקרה נוסף שאני יכול לתת הוא תרגיל חוליה לילה, בו אחד החיילים מזהה מטרה בצד ומיד יורה בה, מחטיא חייל אחר כחוט השערה. בשני המקרים שציינתי לא היו נפגעים, אבל זה באמת עניין של מזל.
לאחר שאמרתי זאת -
אין לי שום ויכוח על כך שחייל המשחק בנשק צריך להכנס לכלא - לא מדובר רק במשחק עצמו, אלא גם התפיסה שכלי הרג הוא בר שעשוע, ועל כך אין סליחה. לצערי בפלוגה בה התגייסתי, משחק שכזה נגמר בפציעה של חייל שחיסלה את קריירת הריצה שלו, בגלל משחק שהיה מקובל דאז בגדוד של ירי פילטרים.

ישן 12-02-2008, 17:39
  amitaikl amitaikl אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.10.04
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "אני רק רוצה להציע להזהר כאשר..."

לדעתי, המקרה היחיד בו חייל שפלט כדור לא יכנס לכלא הינו אם הנשק נבדק ע"י נשק מוסמך ונמצא פגום/תקול. כל סיבה אחרת - לכלא!

ביטיס - האם החייל אצלך פלט כדור בגלל שהנצרה לא עבדה? או שמא מרוב עייפות הוא לא שם לב ופלט כדור?
אם זו הסיבה השניה, החייל צריך למצוא עצמו בכלא! זו רשלנות בכל קנה מידה!

ניתן להבליג על כליאה ולהסתפק בענישה משמעתית בלבד בשבועות הקליעה הראשונים בטירונות, אז לומדים החיילים את הבסיס לשימוש בנשק. ולדוגמה שהבאת - חייל שמסתובב עם הנשק במטווח בטירונות צריך לקבל "ליטוף" עצבני על הראש. אם זה קורה לחייל ותיק - לכלא.
שמעון אבידן
מפקד חטיבת "גבעתי", תש"ח

ישן 12-02-2008, 23:54
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי גליאנו שמתחילה ב "מסכים אבל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי גליאנו
ברור שלא התכוונתי שחייל שנפלט לו כדור עקב תקלה טכנית ייכנס לכלא.
התכוונתי שחייל שמשחק בנשק או שמזלזל בפקודות או שלא נזהר כראוי במהלך ביצוע הפקודות ונפלט לו כדור - ייכנס ולהרבה זמן.

נתת את הדוגמא של מישהו מהפלוגה שלך שנפלט לו כדור בפריקה לאחר פעילות, הפריקה הזו אמורה להתבצע בזוית של 60 מעלות בקו ישר,אז ע"פ הנהלים לא אמור להיפגע אף אחד (גם במקרה של פליטת כדור).
אם היית אומר לי שחייל מהפלוגה שלך פרק את הנשק לאחר פעילות,נפלט לו כדור והוא פצע חייל אחר ברגל,הייתי אומר שהוא זילזל בפקודות ולא נהג בזהירות ראויה וכן- הוא צריך להיכנס לכלא.

אתה יכול להסכים איתי שברוב המקרים שמישהו משחק עם הנשק,לא קורה כלום ?
אז על כל הפעמים האלה של משחק בנשק צריכים להחמיר.
כי באמת לפעמים בכל המשחקים האלה יש פליטות כדור ואנשים נפצעים ואולי חלילה יותר מזה.

דבר שני,
אני אמנם משוחרר כבר כמה שנים,
אבל אני ממש לא מבין למה חיילים צריכים להסתובב ברכבת או באוטובוס או בערים בעורף ישראל כאשר הם עם מחסנית ב"הכנס",המרחק מפה ועד לפליטת כדור הרבה יותר קרוב מאשר שהמחסנית תהיה בתפס מחסנית והנשק יהיה בלי מחסנית.

המרחק לפליטה קרוב יותר כאשר התפיסה שלך לעניות דעתי שגויה!
אין שום הבדל בין נשק עם מחסנית לנשק ללא מחסנית - לשניהם יש להתיחס כאל נשק עם כדור בקנה בכל עת !!!

על זה נאמר הנצרה הטובה ביותר היא זו שבין האוזניים.

נהפוך הוא - אם כבר יוצאים הביתה עם הנשק, צריך שהוא יהיה עם מחסנית ובהצלב, הראשון כדי שבעת צורך חס וחלילה לא נצטרך לבזבז זמן יקר על פשפוש בכיסים / צימידנים וכו'. השני למניעת חטיפות.
שוב אני חוזר לביזיון ההכשרה.
חייל נושא נשק הוא חייל לוחם (וגם מטרה) בכל עת כל העת. ולכך צריך להיות מאומן.

הגיע הזמן שכל מי שמסתובב על מדים בדרך הביתה יהיה לוחם. כל השאר כמו אחיות בבתי חולים - הגעת למשמרת כאזרח לבש מדים (חלוק). סיימת תפקידך חזור הביתה כאזרח על אזרחי.
ישן 12-02-2008, 15:53
  Gevaldic Man Gevaldic Man אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.08.04
wow
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי e13290 שמתחילה ב "ראש גדול אתה אה?! חבל שלא..."

OK, let me try to answer the both of you with the slightest simplicity...

1- shai.Shai: If you have the ability to spend time on this, you will find the time to contact your freinds in Tironut and get the info you want.

2-
e13290:
Rosh gadol ATTA ah??
Has it occored to that the reason I said what I said was not in order to keep a Tiron Nachlawi's super secret identity out of the public's eye so our enemies wont have our secrets BUT RATHER because its Lashon Hara? that its nobody's buisness who the soldier is?? that he is entitled to his privacy and he does NOT need some young overexcited inconsiderate bloggers such as yourself to make him cyber-famous instantly??
Let the proper Gormim take care of him and let him leatrn his mistake, seerve for his punuishment and move on wiht his life...

ould you want me discussing YOUR NAME on a public forum after you screwed up and have no way of replying and defending yourself??

Rosh Gadol........

נערך לאחרונה ע"י Gevaldic Man בתאריך 12-02-2008 בשעה 15:56.
ישן 13-02-2008, 07:20
  Gevaldic Man Gevaldic Man אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.08.04
טוב מאוד
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי e13290 שמתחילה ב "אם שמו פורסם מישהו חכם ממך..."

עכשיו שאלת המליון היא האם שמו פורסמה ע"י דו"צ או ע"י חיילים?

עכשיו תקרא שוב את מהלך ההתבתביות כאן.

-אתה: "ידוע שמו?"

-עידו403: "אבל גם אם כן, מה זה משנה? זה יתן משהו?"

-אתה: "יש לי המון חברים שנמצאים עכשיו בטירונות נח"ל..."

אני- "אז למה שלא תשאל אותם בעצמך במקום לגולל את שמו של החייל ברבים?"

אתה- "ראש גדול אה????" וכו וכו ומתחיל לקטר....

בכל אופן, זה לא המקום שלך או של א,א כאן להתחיל לזרוק את השם של החייל. מה הקשר ב"מ?? שתדע לך שגם פרטיות זה דבר סודי ושמות של חיילים, עד שלא הועמדו לדין, וצה"ל אישר את פרסום שמם ואתה נותן את הקרדיט לגורמים אשר הוציאו את שמו לפרסום אין לך זכות לדבר עליו בדיוק כמו שאתה לא היית רוצה לככב במקודי רכילות ופורומים צבאיים כשכל העולם יורד עליך וכל שמוק שמכיר ודיודע "בדוק" את הצבא אבל עוד לא טעם מבדר בוקר ומכיר ריח של אבקת שריפה אבל הוא קילר רציני ב Ciunter-Strike ייתן את דעתו בענין-
זה פשוט לשון הרע לשמה.

אז בפעם הבאה לפני שאתה קופץ בצורה כ"כ הגנתית תנסה לחשוב שאולי אנשים באו אליך בצורה מכובדת ואמרו שלא כדאי לדבר על החייל הנ"ל ושסה"כ עם אתה באמת מכיר חברה בטירונות נח"ל אז וואלה צדיק תשאל אותם ועל תהפוך את זה לטלפון שבור נוסח פורום!

לילה טוב

NM
ישן 13-02-2008, 00:06
  ה"שמל" ה"שמל" אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.06
בואו נעשה הפוך-
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "חייל נפצע מפליטת כדור"

אולי ננסה להגיב הפוך
כלנו חכמים ונבונים , ויודעים את כל התורה, וחלק אפילו כותבים אותה....

גם האנשים הנפלאים פה אני משוכנע שפלטו.

אז בואו נלמד אחד מהשני מה לא, במקום לרדת על איזה טירון שעושה שטויות.

אני ראשון (בלי להיות אחד מהחכמים.....)
-יריתי כדור במחלמת לבנון!-
גוייסתי, (בי"ס אב"כ זוכרים אותנו?...) ושובצתי באבט"ש
ביום העליה לאבט"ש השקמנו בשעה 5 בבאלי"ש
אחרי עבודה יעילה ואופינית לצה"ל,
החלפנו בישוב ב22:30
בתור "מפקד הכוח"- עליתי לשמירה הגרועה- 00:00-04:0
בסוף שלה 03:40, הוצאתי וניקיתי אקדח פרטי.
בשלב מסוים ביקש האזרח ששמר איתי בש"ג לראות את האקדח
הייתי עם המחסנית ביד, אז שקשקתי ונקרתי ובום.
המחסנית ביד היתה הספר

נסיתי ל"השתיק" את הארוע, אבל הס' של הסדירים התעורר......

אחרי יומים באו לברר מה היה ה"מ"פ" וה"מ"מ" שלי (גיוס אד הוק של שלתניק"ים, לא פגשתי אותם לפני או אחרי מעולם)

לאחר שבועים אבט"ש ושבוע בבית, הגענו לסיבוב שני
ושם סיפר "המג"ד"(קצין בבי"ס לאב"כ-שוב פעם ראשונה ואחרונה...) שמשהו פלט כדור, נשפט וטופל...
נהנתי מאוד לשמוע שנשפטתי.. (כן בדקתי בחבר'ה, הייתי היחיד...)

אז הנה תחקיר ראשון שנעשה לארוע אי פעם (אולי יש משהו אי שם באב"כ- אבל ממוצא לגמרי)

גורם לארוע- טעות אנוש, רשלנות פושעת שלי- אי ביצוע פריקה כנדרש- שתי אצבעות בבית מחסנית0גם באקדח.

גורמים נוספים- עיפות - זו הייתה השעה ה23 ביום שלי- כתוצאה מחוסר ארגון נכון של האל"ל (מה הייתה שווה השמירה שלי באותו המצב?) , האמת שזה שופר מאוד במחזור שאחרינו-יאמר לזכות בבי"ס לאב"כ)

שאלה פתוחה- איפה הטיפול הרשמי, והתחקיר לארוע חמור?
תשובות חלקית- איפה המסגרת האורגנית?

אם משהו רוצה להוסיף הערות, תרגישו חופשי

נערך לאחרונה ע"י ה"שמל" בתאריך 13-02-2008 בשעה 00:29. סיבה: נשלח ללא תוכן
ישן 13-02-2008, 06:53
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי ה"שמל" שמתחילה ב "בואו נעשה הפוך-"

יש לי שתי הערות.
1.אתה בחור רציני.

2.אני משוכנע שבצבא לא מלמדים לפרוק את הנשק, אלא מלמדים לדרוך או "לשקשק".

אני אסביר-
פריקת כלי יריה היא פעולה פשוטה מבחינה טכנית בדרך כלל.
החייל צריך לדעת שמטרת הפריקה היא להביא את הנשק למצב שאין בו תחמושת וללא ביצוע ירי.
עכשיו השלבים צריכים להיות נגזרים מזה.
א.בכל שלבי הפריקה למעט שלב הנקירה אסור להכניס אצבע להדק.
ב.מצא מקום לביצוע התהליך- בדוק וודא שיש לך משהו שיכול לשמש כחומת מפגע שעונה על שני קריטריונים, הראשון הוא שהכדור לא יכול עבור דרכה ולהמשיך הלאה, השני הוא ששאריות ונתזים לא יכולים להיות מוחזרים על אנשים סביב.
ג.בדוק שאין אנשים בינך לבין חומת המפגע, ולא יכולים אנשים להופיע שם במפתיע בזמן שתבצע את הפריקה.
ד.עמוד עם הפנים לחומת המפגע והוצא את אמצעי הזנת התחמושת מן הכלי (מחסנית\שרשור).
ה.בדוק בעין ויד לוודא שאין אמצעי הזנת תחמושת בכלי.
ו.בצע דריכה כך שתוכל לבדוק הימצאות כדור בתוך הכלי- בית הבליעה, אזור ההזנה, אזור הסדן.
ז.בדוק פעם נוספת בעין ויד שאין אמצעי הזנת תחמושת בכלי (נקודת ביקורת- אם שכחת קודם ויש מחסנית, זה הזמן לשים לב ולהתחיל פריקה מחדש).
ח.כוון היטב לעבר חומת המפגע ונקור.
ט. אם דרוש ע"פ סוג הנשק, בצע דריכה על מנת לנצור.

כל המגילה הזו שווה כלום אם מראש מדובר באדם שלא חשוב לו כל כך הדיוק בפרטים.

שימו לב שאין כאן הנושא של "שקשוק בנשק". אפשר גם לציין שבפריקה כזו מוטלת האחריות על בעל הכלי להסתכל בעצמו ולראות מה מצב הנשק שלו, ולא להסתפק במספר דריכות. הרי אם יש מחסנית, צריך לדרוך כמעט שלושים פעמים כדי לוודא שבסוף לא יפלט כדור...

וכל מה שכתוב כאן זה לא המצאה שלי או יוזמה שלי, אנשים גדולים ממני חיברו את המגילה הזו, ופשוט הגישה המקצועית בצה"ל לכל העניין שונה.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:41

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר