לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-03-2008, 15:43
  gurirot gurirot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.11.05
פניה אל לוחמי הנ"מ לדורותיהם

שלום לכולם.

שמי גורי רוט.
כאחראי תחום הרק"ם במועדון בוני הדגמים בישראל (ראו קישור מצורף) פרסמתי לאחרונה בעלון המועדון "קנה-מידה" כתבה בנושא תותחי נ"מ מתנייעים טרום עידן הוולקן. החלק הארי של הכתבה עסק מטבע הדברים בזחל"מ/זחל"ד ה20 מ"מ TCM-20 אך גם בפיתוחים שקדמו לו.
במסגרת מחקר מקיף שאני עורך בנושא ההיסטוריה של מערך הנ"מ אני מבקש לאסוף מידע היסטורי על התקופות הידועות פחות והסיפורים שטרם סופרו.
אני מצרף בזה 3 תמונות. ולהלן תיאורן:
הראשונה - נגמ"ש BTR-152 שלל עליו הותקן צריחון נ"מ M55 אמריקאי בתוצרתו המקורית (ארבע-קנית). התארוך הקיים אצלי לתמונה זו הוא אוקטובר 1968. לא קיים כל מידע נוסף (שהצלחתי להגיע אליו) על שלב זה של הפיתוח. בעניין זה חשוב להדגיש - הכלי העומד בחצר הנ"מ של מוזיאון חיה"א בחצרים נבנה לשם שיחזור וככל שידיעתי משגת ועל פי המחקר שערכתי הינו טעות! הBTR-40 הוא שצוייד בצריחון הTCM-20 הדו-קני ולא הBTR-152. במידה ויש למישהו מידע אחר - אשמח אם יוכל להעמיד אותי על טעותי.
השנייה - נגמ"שי BTR-40 שלל נושאי צריחוני נ"מ TCM-20. תמונה זו קשורה בהכרח לניצני הגנמ"מ הראשון וכרונולוגית לתקופת מלחמת ההתשה.
השלישית - תמונה הלקוחה מאתר ארכיון צה"ל - כוחות נ"מ (מצוידים בזחל"מי TCM-20) מלווים את גשר הגלילים בדרכו לתעלה (במהלך מלחמת יוה"כ כמובן).

בקשתי היא ליצור קשר עם האנשים המצולמים (או הקשורים לנושא). במידה ומי מכם מזהה עצמו / חבר / מכר, שרת במערך הנ"מ בתקופה המדוברת או על הכלים המוזכרים - אשמח מאוד לשמוע מכם.
בנוסף - כל לוחם נ"מ שמבקש לספר סיפור היסטורי בעל עניין (הפלות וכדו') - אנא צרו קשר.
אנא שלחו לי הודעה פרטית בפורום ואז אתן לכם את כתובת המייל הפרטית שלי.

הכלים המופיעים בתמונות שצרפתי כבר מזמן אינם בשרות. עם זאת מאחר ובאופן כללי אני מתעניין בתולדות הנ"מ מזמן המנדט ועד ימינו - אבקש להקפיד על נושא בטחון המידע בדגש על התקופות האחרונות. אני סמוך ובטוח שמנהלי הפורום ידאגו לנושא.

לכל המעוניין במידע נוסף על מועדון בוני הדגמים בישראל (פרסומים ו/או ארועים שאנו מקיימים) אנא בקרו באתר: http://www.ipmsisrael.org/

בברכת פורים שמח.
גורי

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י gurirot בתאריך 21-03-2008 בשעה 15:53.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:30

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר