לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-04-2008, 21:38
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
ראשית יש לציין שלא כל מי שהיה קצין בצבא אוטומאטית יהפוך לקצין במשטרה...
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי magad שמתחילה ב "מה האפשרות של אותו בלש להיות..."

לפחות זה כך בחלק מהיחידות המשטרתיות.
אם מדובר בחייל משוחרר (לא קצין) שמתגייס למשטרה יהיה עליו להמתין פז"ם מסויים (בהתאם למקובל ביחידת השירות כשלרוב מדובר בכ 4 שנים בממוצע), לעמוד בהצלחה במבחנים תקופתיים ובהערכה התקופתית שמפקדו אמור למלא וכמובן לקבל את המלצת מפקדו לכך, והיה וכל זאת התקיים הנ"ל יתחיל את תהליך מבדקי הקצונה שכולל מבחן עיוני, גיבוש בן מספר ימים וכן בדיקה רפואית מקיפה (יש עוד מספר משוכות בדרך)...

לגבי לימודי תואר, עקרונית המשטרה מעודדת לימודים אקדמאיים ולפחות עד לפני מספר שנים אף היית זכאי להשתתפות מסויימת בשכר הלימוד, היות ומדובר בעבודה במשמרות אזי תוכל להתאים את משמרותיך בהתאם ולרוב תזכה להבנה מצד מפקדיך.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-04-2008, 13:38
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי עופר123 שמתחילה ב "אם זה מה שמרווויח בלש, לא פלא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עופר123
(וזה נכון לעוד מגזרים). אפילו מלצר במקום טוב מרוויח יותר.

וואו, תרגע, יש דברים שלא כדאי שהגיד בקול, אתה יודע... הם עלולים לשמוע.
מי זה "הם" אתה שואל?
סג"מים, סגנים וסרנים בקבע!

אם הם ישמעו שמלצר יכול לקבל 5000 שקל על רבע מההשקעה, הם לא יחתמו לעולם קבע.
למען האמת אני לא מבין למה אנשים נשארים עם משכורות הרעב האלו.
המערכת הזו נוסעת על אדי דלק.

ישן 23-04-2008, 08:17
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
חוגרים...
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "איך המצב במשטרה מבחינת קידום..."

ראשית במשטרה הכינוי "חוגר" אינו קיים ובמקומו נעשה עד לא מזמן שימוש במושג "בד"א " (בעל דרגה אחרת) וכיום מנסים להשריש את הביטוי "נגדים"
קידום בד"א/נגדים במשטרה נעשה על פי הפז"ם והערכה תקופתית שתקבל ממפקדיך, לרוב "לא תיתקע" עם דרגה כזו או אחרת אך יש לקחת בחשבון שהפז"ם בדרגות הנגדים המתקדמות כגון רס"ר/רס"מ/רס"ב הוא של כ 8 שנים בין דרגה לדרגה , עם זאת בדרגות הללו קיימים גם כן מספר שלבים כגון "רס"ר 6 ואחריו רס"ר 8 שכל שלב שכזה כולל שדרוג מסויים במשכורת.

בגדול די דומה לקבע אבל עם יותר סיכוי להתקדם ככל שחולפות השנים.....
בעניין תואר - בעבר כל תואר תפס אולם אני חושב שכיום מדובר על תארים בעלי רלונטיות למקצוע, אני מניח שיהיה מי שיוסיף פרטים בעניין....
ישן 24-04-2008, 12:39
צלמית המשתמש של 760
  760 760 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.03.07
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי GrimReaper שמתחילה ב "אז למעשה הקמפיין הפרסומי של..."

יש מרכיב אקדמיזציה, רק שיש מושג שנקרא ישים או בלתי ישים.

דוגמאות:
ישים - תואר במשפטים למי שמתגייס להיות תובע.
ישים - תואר בקרימינולוגיה למי שמתגייס לתפקיד חוקר.

לא ישים - תואר במדעי המדינה לתפקיד חוקר.
לא ישים - תואר בקרימינולוגיה לסייר.

במידה והתואר ישים כלומר בעל זיקה ישירה וברורה לתפקיד - התוספת היא 20%.
במידה והתואר לא ישים כלומר אין זיקה, קיימת תוספת (מעליבה מאוד) בת 6%.

הרעיון בפרסום באוניברסיטאות הוא הרצון למשוך כ"א איכותי לגיוס, בזמנו, כאשר עברתי את הגיבוש, כמעט כולם היו אקדמאיים.
ד"א, בעבר, כאשר אסף חפץ היה ממ"ז מרכז, אני זוכר שבתחנת רחובות ובמרחב שפלה בכלל נערך גיוס המוני של אקדמאים לסיור, הגיוס הוכתר בהצלחה, וכמעט כל סיור רחובות הורכב מבוגרי הפקולטה לחקלאות, חבל שלא השכילו שם לטפח את המגוייסים החדשים ורק בודדים נשארו במשטרה.

ישן 23-04-2008, 19:41
  RedGti07 RedGti07 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.07.07
תארים ישימים...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי YARON19 שמתחילה ב "כמה מרוויח בלש במשטרת ישראל?"

לגבי בילוש אין תואר שהוא ישים בתפקיד זה. כמו כן גם לסיור אין תואר ישים. לחקירות ולא משנה איפה בין אם זה נוער,ימ"ר,תחנה וכו' יש ישימות ועל תואר במשפטים או קרימינולוגיה אתה מקבל 20% תוספת ודרגת רס"ר עם גיוסך. אם אתה לא בחקירות או שאתה חוקר עם תואר שאינו ישים אתה זוכה לתמריץ של 6% ודרגת רס"ל. בכל אופן עצם היותך אקדמאי , דירוג זה מאפשר לך לעשות שני גמולי השתלמות.
בעיקרון ה5000 וקצת נטו שאמרו פה זה מעט מחמיא למשכורת של בלש. בעיקרון, ללא תואר עם דרגת סמ"ר אתה מקבל בערך 4600 נטו בהתחלה. עם תואר ישים אתה מקבל 5600 ש"ח נטו ועם שני גמולים בחקירות אתה מקבל 6900 נטו.מקווה שעזרתי.בוא נאמר ככה שמי שמתגייס למשטרה שלא יחשוב על המשכורת שכן היא לא ממש מתגמלת את השחיקה שבעבודה, ויחשוב אם הוא באמת אוהב את זה או לא.

ישן 24-04-2008, 19:08
  RedGti07 RedGti07 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.07.07
היום יש את שיטת השרוולים...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי YARON19 שמתחילה ב "כמה מרוויח בלש במשטרת ישראל?"

ישנם שרוולים וכל אחד מיועד עוד לפני גיוסו לתפקיד מוגדר ובדר"כ למיקום ספציפי.בעיקרון ההכשרה דומה בהתחלה ואז כל אחד פונה לדרכו בקורס שמכשיר אותו ספציפית. בין אם זה בילוש , חקירות וכו'.
התנועה בין התחומים היא דלה לאחר הגיוס ובדר"כ רק אם מתאימה למערכת ולא לשוטר.
יותר קל לעבור בתוך תחומים מסוימים שכן חקירות,בילוש,פקחנות נוער ומודיעין שייכים לאח"מ ולעומת זאת סיור ותנועה שייכים לאג"מ.מפקד יעדיף להזיז שוטר טוב בתוך תחום שהוא עדיין מפקד עליו מאשר להעביר אותו בין הגופים.
אם תשאל אותי אני חושב שכל שוטר חייב לעבור תחילה בסיור שכן זהו בית ספר למשטרה ולהבנת חוכמת הרחוב.בעתיד כשיתקל למשל בחקירות בעבריין, הוא מיד ידע כיצד לדבר איתו או לפנות אליו.ישנם עבריינים שיעשו בית ספר לחוקר ללא נסיון שטח.חוץ מזה שחוקר קורא דוחות פעולה של שוטרי סיור. קשה לו להבין את אשר קרה אם אף פעם לא נתקל באירועים דומים בעצמו.
אני אישית התנדבתי מספר שנים בסיור לפני שהתגייסתי לחקירות, ואני חושב שזה תרם לי המון נסיון וידע.
לגבי התואר אני מכיר שוטרים רבים שעושים תואר תוך כדי אך צריך לקחת בחשבון שאם עושים תואר במשפטים הסיכוי לעשות סטאז' קלוש שכן אתה חייב לעבור לחצי משרה בשביל זה. חוץ מזה שישנם תכנונים לבטל את הישימות של התואר במשפטים לחקירות ורק תובעים יקבלו תוספת על תואר זה.

ישן 24-04-2008, 20:17
  lior432 lior432 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.03.07
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי RedGti07 שמתחילה ב "היום יש את שיטת השרוולים..."

ממש לא נכון.

הרבה מאוד חוקרים היו סיירים ו/או בלשים בעברם.

גם ההערה השנייה שלך לא בדיוק נכונה- חוקר טוב לא חייב להיות סייר טוב ולהיפך. אני מסכים שנסיון כסייר לא יכול להזיק אבל אם אין שינוי קו מחשבה בסיסי ועמוק, החוקר אולי יהיה סייר טוב, אבל חוקר גרוע מאוד.
עבריין מנוסה לא בהכרח יתחמן חוקר מיומן,גם אם הוא לא היה סייר, מה גם שעדות פרונטלית היא לא הכל בתיק.
חוקר טוב צריך כשרון לראיות, יצירתיות (תכונה שאפשר לגלות אבל אי אפשר ללמד) ויכולת טובה להבחין בין עיקר לתפל. העובדה שהוא מסר 1000 צווי הבאה, עשה זקיפיות בבתי חולים, ליווה עצורים, ועשה מחסומי חצי לא ממש תסייע לו בעבודה היום יומית. הסיור כן יספק לחוקר התמצאות בזירת עבירה, אבל חוקר לא עצלן גם יוצא לשטח.

לדעתי חוקר כותב דוחות פעולה בצורה הרבה יותר טובה מסיירים או בלשים, לפחות מבחינת תיעוד ראיות. חוקר טוב פשוט יודע איך הדוח הזה יראה בבית משפט במכלול הראיות, כיוון שהוא רואה תיק שלם, לא רק מעצר ספציפי או תפיסה.
חצי ממה שהסיירים כותבים בדוחות שלהם פשוט לא רלוונטי מבחינה ראייתית.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:12

הדף נוצר ב 0.16 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר