לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-04-2008, 23:54
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
ב"ש=באר שבע - איך זה נמצא בישראל, עאיוני?
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "וכל זה כאן אצלינו בארץ?....."

ואיך אמרו חכמים "אם תרצו, ותמצאו יהודי עשיר מחו"ל, אין זו אגדה".

הפסל מייצג "פרש קל" אוסטרלי מהחטיבה הרביעית בעת כיבוש באר שבע: זה כמו "כוח צביקה" עבור האוסטרלים, רק שהם זוכרים שהוא קיים. התמונה הזאת ממחישה קצת יותר טוב מה בדיוק הוא עושה:

http://www.picsor.com/pics/d664d44a...b0939454388.JPG

אני אסתפק בידיעה שהוא לא יגמור את חייו כמו כמה אנדרטאות צה"ל - כ"קורה החמישית-דרום, קומה 56, מגדל הזהב, רחוב מאו צה טונג 453, שנגחאי".

ואגב, אני לא מוצא סיבה ללמה המנגינה הבאה מלווה הנחת זרים, אלא אם כן אפילו טרנר יכול רק להתפלל לאלוהים בבקשה שלא יעקרו את הפסל הזה (סליחה על האיכות הזוועתית):

(שים לב איזה כבוד עושים האוסטרלים לתורכים! הוא היחיד שקיבל מחיאות כפיים).

וכנראה שככה נראית צוות הווי ובידור בחצי השני של הגלוב:

נערך לאחרונה ע"י g.l.s.h בתאריך 29-04-2008 בשעה 00:10.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-04-2008, 09:48
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
כבוד ותהילה לגיבורי ANZAC.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "טכס חנוכת "שביל אנז"ק ומצפה בית אשל" ו"פארק החייל האוסטרלי"-ב"ש היום"

כבוד ותהילה לגיבורים אשר באו מרחוק ושינו את פני ההיסטוריה והאיזור.

They shall grow not old, as we that are left grow old:
Age shall not weary them, nor the years contemn*.
At the going down of the sun and in the morning
We will remember them.

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

ישן 29-04-2008, 21:24
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
Sometimes they seem to forget the "NZ" in ANZAC
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי קורנסון שמתחילה ב "ANZAC זה גם ניו-זילנד"

כמו שאומרים במרמור מופגן שלוש וחצי ניו זילנדים שאיכפת להם באמת. מצד שני כשאין לך שגריר בלא מעט מדינות, "אין לי תקציב" זו התשובה הראשונה שנציגים רשמיים שלך נותנים אוטומאטית לכל פניה אליהם הקשורה בהנצחת בני ארצם, ובכלל אתה לא מרגיש נוח עם צבא, אז לא ממש זוכרים אותך... אני לא אתפלא אם בתוך 15 שנה הם יחליטו שמכיוון שלא משתלם להחזיק משרדי ממשלה, עדיף להתאחד עם אוסטראליה ולחסוך הרבה מליונים (האוסטראלים כבר הציעו...). את הדגל לא יצתרכו לשנות הרבה: מקסימום להפטר מהמנהג הזוועתי של לבטא E בצליל של I.

בכל מקרה: בטכס של קק"ל היו כמה דגלים ניו זילנדיים:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

פארק החייל האוסטראלי - כולו כולל אחרון הפיסטוקים שהוגשו - הוא במימון קרן פינתרופית (שנשיאה הוא יהודי) אוסטראלית. ברור של מי יהיו הדגלים, ושל מי לא יהיו. בנס ציונה מתישהו אמורה לקום אנדרטא (צנועה) לזכרם של הניו זילנדים: גם זה רק בזכות כמה משוגעים מקומיים וראש עיר לשעבר שהוא בעל קשרי מסחר עם ניו זילנד.

הייתה שם נציגות, מבואסת למראה, של RSM אחד ועוד כמה חיילים שבאו מסיני:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

בכל מקרה: חשוב גם להזכיר שקק"ל וידידיה באוסטרליה סוף סוף החליטו לשמר אתר חשוב כמו מצפה בית אשל: העבודה מתקדמת יפה ואני מקווה שישומרו גם הביצורים שמחוץ למצפה - הזדמנות מעולה לשמר ישוב מבודד בתש"ח ולהמחיש באופן בלתי אמצעי איך עמדו יישובי הנגב.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 26-10-2011, 14:16
  ArieT ArieT אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.07.04
פרשים אוסטרלים בתחנת הרכבת צמח:
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "טכס חנוכת "שביל אנז"ק ומצפה בית אשל" ו"פארק החייל האוסטרלי"-ב"ש היום"

ציטוט:
מי שמעולם לא שכח את האתר ואת חשיבותו הם בני משפחותיהם של פרשים אוסטרלים עזי נפש, שבקרב הירואי שנערך במקום בשנת 1918 כבשו את התחנה מידי הכוחות העות'מאנים, עמם נמנו לוחמים וקצינים גרמנים רבים. אחרי שנים שנאלצו לראות את עליבותו של המקום, הגיעו אתמול לצמח ברי רוג'רס וטום דאוסון - נציגי אגודת הפרשים הקלים האוסטרלים, נכדיהם של כובשי התחנה, שם נפגשו עם הנהלת המכללה שהבטיחה להם כי חלקם של הלוחמים מהיבשת החמישית לא ייפקד. במקום תוקם אנדרטה לזכר הרוגי הקרב וסיפורם יסופר במסכת הארוכה שאותה נושא האתר.

http://www.haaretz.co.il/news/science/1.1531251
ישן 26-10-2011, 15:48
  חירניק חירניק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.07.11
האוסטרלים נלחמו גם בגוש דן

אין צורך להרחיק עד הנגב כדי למצוא מזכרות מקרבות האנז"ק . אחד מאזורי הקרבות הגדולים היה לאורך הירקון . משפך הירקון עד ראש העין. מצבה נמצאת בשפך ליד הגשר של רידינג לזכרו של ג' נרל היל מפקד הכוחות הבריטיים באזור . על שמו ישנה כיכר היל בצפון הישן של תל אביב . נמשיך מזרחה . כל האזור שבין קרית אונו לפתח תקוה היה אזור קרבות. כשהיינו ילדים נהגנו לטייל באזור ומצאנו שרידי מדים והרבה תרמילים ישנים של כדורים . לפני כ35 שנה שמעתי הרצאה מפרופסור זאב וילנאי , אבא של מתן . ושם הוא דיבר על מצבת החייל האוסטרלי שנמצאת בשטח הזה .נכנסתי עם ג'יפ לשטח ואחד החקלאים שעבד שם כיוון אותי למקום . מצאתי אבן ענקית ועליה כתוב שפה נפל אוסטרלי בשם זה וזה . מניו סאות וילס באוסטרליה והוא קבור בבית הקברות הבריטי ברמלה . נסעתי לרמלה והשומר שם לקח אותי לקבר של הבחור . האבן עם השנים טולטלה ממקום למקום עקב עבודות חקלאיות ועקב בנייה באזור . לפני כ5 שנים חיפשתי אותה והיא נעלמה . . בדקתי עם אחד מבעלי השטח והוא סיפר לי שהגיעה משלחת של דוברי אנגלית והעמיסו את האבן על משאית ולקחו אותה . הסתבר שקרובי משפחתו של החלל דאגו להעביר את האבן לאוסטרליה .
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:48

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר