לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-04-2008, 16:14
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי spritz שמתחילה ב "כן,ואחרי זה מתפלאים איך כל מי..."

האמת היא שכרגע המערכת נפטרת מ-"עודפי כח האדם" על ידי צמצום כמות העוברים מקבע ראשוני למובהק, והפרשה של מובהקים לטובת ראשוניים טריים (שבתורם ייזרקו שוב).
ככה צה"ל "נפטר מהשומן". אולי גם תנאי השכר מיועדים להפטר מכמה שיותר אנשים..

התוצאה הברורה היא שכח האדם המקצועי בורח, ומתישהו איזו שכבת גיל תרוויח ותשב על מסלול קידום מהיר. ממש כמו לפני 10-15 שנה..

בינתיים, יחידות השדה משוועות לתקנים מובהקים, תוך כדי שאת תקני המובהק במטכ"ל לא מצמצמים בכלל, אבל לא טורחים להעביר אותם ליחידות השדה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-05-2008, 18:05
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "האמת היא שכרגע המערכת נפטרת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי NehemiaG
האמת היא שכרגע המערכת נפטרת מ-"עודפי כח האדם" על ידי צמצום כמות העוברים מקבע ראשוני למובהק, והפרשה של מובהקים לטובת ראשוניים טריים (שבתורם ייזרקו שוב).

או, במילים אחרות:
כרגע צה"ל מפטר כ"א מיומן ומקצועי עם שנות ניסיון יקרות מפז, כדי לא לתת להם פנסיה, ומחליף אותם בילדים חסרי ניסיון שעוד עשר שנים יגיעו לרמת המקצועיות של אלו שהופרשו כעת (ואז יופרשו בעצמם).

כן, בהחלט דוגמא ל"איך יוצרים פערי מקצועיות מהותיים במינימום זמן".

ישן 01-05-2008, 20:44
  hapshan hapshan אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.07.07
...
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "[QUOTE=NehemiaG]האמת היא..."

לא בהכרח פולטים את הטובים. הייתי מצפה ממך שלא להשאב לדמגוגיה.
כהליך, ההחלטה על קידום בדרגות החוגרים לנגדים מתבססת בעיקר על חוו"ד תפקוד תקופתית שניתנת ע"י המפקד. בהנחה ותפקודו של איש הקבע טוב ושווה למערכת להשאיר אותו - יילחמו עליו וימצאו דרך להשאיר אותו, בין אם החלפה של תקנים, מריבה עם המפקדה הממונה והמטכ"ל מבחינת תקינה ואפילו נתקלתי במקרים מיותרים ומבזבזי זמן כמו קק"ץ על מנת להושיבו על תקן של קצין על אף שהיה ברור שלא יבצע יותר מתפקיד או שניים נוספים וגם הם באותו תחום (ואינו בעל מאפיינים פיקודיים) וממילא השכר מוקפא וישאר כשכרו טרם הקק"ץ על אף ישיבה על תקן סרן - כאשר הדבר היחיד שיצא מכך זה בזבוז כספים והעדר בעל תפקיד לחודשים מספר בשביל לשבת במעגל בהכנה-קק"ץ-השלמה ולבלבל את הביצים יחד עם ילדות בנות 18 עם שטויות חסרות כל טעם ותועלת מעשית.
בקיצור, לא בהכרח ירידה ברמה, אלא גם רענון השורות והבנה כי אי אפשר לשים את כל הביצים בסל אחד ולהבין כי יש צורך בגיבוי, מחליפים וקולגות נוספים. במידת הצורך, תמיד קיים את עניין המילואים וניתן לזמן לאי אילו ימ"מ לפי החוק על מנת לענות על הצרכים המבצעיים המיוחדים...
ישן 01-05-2008, 22:45
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי hapshan שמתחילה ב "..."

לא פולטים רק את הטובים ביותר - פולטים את כל מי ש"יקר" למערכת.

איך הלך המשפט ההוא? אתה מקבל מה שאתה משלם עליו?
יש בזה משהו.
ראיתי כבר אל"מים עושים היפוכים באוויר מסובכים מאלו שתארת, ולפעמים מצליחים, לפעמים נכשלים.
אבל אף פעם לא הבנתי את חשיבות בזבוז הזמן שקוראים לו "קורס קצינים" לעתודאי שרוב הסיכויים שאף פעם לא ייצא מתחת לאור הנאונים...

גילוי נאות - המפקד הראשון שלי בצה"ל, שלימד אותי רוב מה שאני יודע (ודעתי די נחשבת ע"י המערכת בתחומי הצר) וזכאי לקרדיט על חלק גדול ממי שאני (לטוב ולרע) משוחרר כעת כי הוא הגיע לגיל 37 (כלומר אם ישאר עוד שנה יהיו חייבים לשלם לו פנסיה), אחרי 16 שנה של התמקצעות באותו תחום צר, ויש סרן צעיר בלי תארים שמוכן לבצע את התפקיד על תקן סרן ברמת פעילות ד'.

עם כל הכבוד לילד, אולי בעוד עשור הוא יגיע לרמה מקצועית גבוהה מספיק בכדי להתחיל לתקן את הנזקים שהוא יעשה מחוסר ניסיון וידע, למרות כל הכוונות הטובות שלו.

אם נגיע חס וחלילה ליום בו תחום זה יהיה רלוונטי - את המחיר החפ"שים ישלמו בשורות של מצבות.

ישן 30-04-2008, 19:48
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
או, זה השתנה :).
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי גונס שמתחילה ב "מאיפה הבאת את המספר הזה 11?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי גונס
נכון להיום ואני לא יודע מה מתוכנן הנושא די פשוט
אדם שחותם קבע בדרגת סמ"ר מקבל את דרגת הרס"ל לאחר שנתיים בדרגה
את דרגת הרס"ר הוא זכאי לקבל לאחר שלוש שנים בדרגת כתף רס"ל כאשר הזמן המקס' שבו ניתן לקבל את דרגת הרס"ר היא עד 7 שנות קבע בסה"כ.
אם עד אז הנגד לא מקבל את הדרגה הוא חייב להשתחרר מהצבא.

א. באופן אישי אני מכיר אדם שבילה בדרגת סמ"ר ארבע שנים.
ב. יש כמה וכמה אנשים שמתגייסים לקבע בדרגת סמל - בנות, ולא רק. אני מכיר אפילו רב"טית בקבע..
ג. כיום ניתן להאריך את התקופה שבין רס"ל לרס"ר בעוד שנתיים - בלי להבטיח דרגה לאחר השנתיים האלו. יש לי חברים במצב הלא נעים הזה.

למיטב זכרוני, התקופה הקובעת היא לא מחתימת הקבע, אלא מקבלת הרס"ל. כך יוצא 11 שנים בקבע ראשוני (ואף יותר). אם טעיתי והתקופה הקובעת היא מהכניסה לקבע - אזי 9 שנים בסך הכל (מה שלא מסתדר עם בנות וכדומה. בדרך כלל פז"מ דרגות הוא מדרגה לדרגה, ולא שום דבר אחר).

השלב הבא הוא הארכה משמעותית של הפז"ם בין הדרגות בקבע מובהק.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:20

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר