לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה  ✡ ברוכים הבאים לפורום יהדות ✡  חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > יהדות והלכה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-07-2008, 08:34
צלמית המשתמש של Tallyco
  משתמשת נקבה Tallyco Tallyco אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.06
Facebook profile
כתבה היום ב"ישראל היום": הרב אלישיב: "עדיף לא להשכיר דירות לחילונים"

הרב אלישיב: "עדיף לא להשכיר דירות לחילונים"
את הדברים אמר הרב בתשובה לשאלה שהיפנה אליו אדם חרדי, בעל דירה בשכונת מגורים חילונית בירושלים גורמים חרדיים: "מדובר בקביעה קריטית" הודה שלזינגר, כתבנו לענייני דתות

עוד לא עבר שבוע מאז הטקס מעורר המחלוקת בגשר המיתרים בירושלים - שהצית שוב את נושא היחסים בין החרדים לחילונים - ונראה שהמצב רק הולך ומחמיר. מי שנחשב פוסק הדור ומנהיג החרדים הרב יוסף שלום אלישיב קבע כי "עדיף שלא להשכיר דירות לאדם שאינו שומר תורה ומצוות."

לכתבה:
http://62.128.57.2/Olive/AM3/Israel...7%2F01&pageno=1

דעתכם?

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

נערך לאחרונה ע"י Tallyco בתאריך 01-07-2008 בשעה 08:55.
חזרה לפורום
ישן 01-07-2008, 10:16
צלמית המשתמש של -mAoz-
  משתמש זכר -mAoz- -mAoz- אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.09.06
שלח הודעה דרך MSN אל -mAoz- Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "היום ב"ישראל היום": הרב אלישיב: "עדיף לא להשכיר דירות לחילונים""

תרשי לי לפוצץ את הבלון לפני שיתנפח.
הרב אמר שעדיף לא להשכיר לחילונים, לא שאסור. אני יכול להבין את ההגיון ההלכתי, גם אם להסתייג ממנו (למרות קטונתי מלעשות כן), כמו למשל שלא יעברו על איסורים הלכתיים בשימוש בדירה, כמו חילול שבת או אי שמירה על כשרות.
אין מולי את הכתבה במלואה או את דבריו של הרב אלישיב במלואם, כך שאינני יכול להתיחס אליהם לעומק, עבל לעצם ההתעסקות בדברים והניפוח שלהם בתקשורת יכולות להיות השלכות שליליות יותר מאשר עצם דבריו של הרב אלישיב.
זה לא דומה כלל למה שקרה בטקס חנוכת גשר המיתרים, שהיה מיועד לציבור הרחב ולא לחרדים בלבד, וגם אז היה ניתן לצפות אולי להתחשבות מצד המארגנים כלפי הציבור החרדי שצפוי היה להיות נוכח בטקס.

חזרה לפורום
ישן 01-07-2008, 11:40
צלמית המשתמש של Tallyco

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי -mAoz- שמתחילה ב "תרשי לי לפוצץ את הבלון לפני..."

לא ניפחתי בלון - הבאתי ידיעה. ומכיוון שאני כ-ן קראתי את הכתבה הרשה לי לצטט לך משפט: "גורמים חרדיים מסבירים, כי "מדובר בקביעה קריטית. אמנם הרב אמר 'עדיף', אבל ברגע שרב כ"כ חשוב מצביע כיצד יש לנהוג, כולם נזהרים בכך. ראינו בפרשת 'שפע שוק' - שבה לא יצא מכתב רשמי אך ניתנו רמזים של רבנים שלא לקנות ברשת, וזה הספיק לכך שרוב הציבור החרדי הדיר את רגליו משם."
תבין, כל בעל דירה רשאי לבחור לו את הדיירים שלו - על כך אין ויכוח. הבעיה היא ספציפית בירושלים - הרבה מ-א-ד מבעלי הנדל"ן בעיר הם חרדים. אם יפסיקו להשכיר לחילונים - המגמה שכבר קיימת כיום של עזיבת העיר ע"י תושביה החילוניים רק תתחזק. בתור אחת שגרה בירושלים במשך מס' שנים אני יכולה להגיד שהולך ונהיה קשה יותר ויותר למצוא דירות למגורים - שכר הדירה זינק, רבים לא משכירים לחילונים, דירות רבות הן בבעלות של חרדים שגרים בחו"ל ועומדות ריקות ברוב השנה. גם שכונות שבעבר היו חילוניות הולכות ו"מתחרדות" ולהיות חילוני בירושלים הופך להיות קשה יותר ויותר. אם בעלי בתים חרדים יפסיקו להשכיר לחילונים - לסטודנטים רבים לא יהיה היכן לגור, לזוגות צעירים וכו' - העיר רק תזדקן, תהפוך דתית יותר וערבית יותר.....

מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

חזרה לפורום
ישן 01-07-2008, 18:19
צלמית המשתמש של הנשר הקטן
  הנשר הקטן הנשר הקטן אינו מחובר  
מנהל "מה שבכיפה" בדימוס,מו"ס במיל',וסטודנטים בשוטף

חבר מתאריך: 10.06.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "היום ב"ישראל היום": הרב אלישיב: "עדיף לא להשכיר דירות לחילונים""

לדעתי,אנחנו הולכים בסופו של דבר,לקראת פיצוץ בנושא יחסי החרדים עם שאר המדינה.

זה התחיל בפסילת הגיורים של הרב דרוקמן,וזה ממשיך באי השכרת דירות לחילונים,ואני כבר לא טורח להזכיר את השירות בצה"ל. אם המגמה הזו תמשיך,והחברה החרדית תמשיך להכתיב מדיניות לציבור הישראלי בכללותו,תוך התחשבות בעצמה בלבד והתעלמות מהציבור שהמדיניות מוכתבת לו,זה יחזור אליהם באבי אביהם,בצורת חוקים אנטי-חרדיים שיחייבו גיוס לצה"ל,ימנעו מלגות מלומדים וכו'.

וסתם חבל.

חזרה לפורום
ישן 02-07-2008, 17:24
צלמית המשתמש של Tallyco

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי אסיף13 שמתחילה ב "אני ממש מקווה שזה לא יקרה . ..."

אני בספק אם זה מגיע ממקום של שנאה. זה יותר מגיע ממקום של בדלנות ופחד מחשיפה לעולם שהחוקים בו שונים לחלוטין. אבל עם זה שאני מבינה לחלוטין את המניעים שלהם, אני בהחלט לא מסכימה איתם. הנשר צודק - בסופו של דבר, תגיע מגמה אנטי-חרדית. אי אפשר לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה. אתה לא יכול לחיות במדינה דמוקרטית ושמיעוט בה יכתיב דרך חיים לרוב המאסיבי (באמירתי רוב אני לא מכלילה רק חילונים אלא גם מסורתיים ודתיים-לאומיים), כאשר הרוב מתנגד לדרך החיים הזו. חמור מאד בעיני שהם בעצם מפקיעים את עיר הבירה של המדינה, זו שאמורה להיות של כולנו, ונותנים לה צביון אחד בלבד - צביון חרדי. משנה לשנה יש בירושלים פחות ופחות חילונים. גם אני עזבתי את העיר כי אחרי מס' שנים הבנתי שזו לא אווירה שנעים לי לחיות בה. העיר הולכת ומתחרדת, וכל הסממנים החילוניים המעטים שהיו בה הולכים ומיטשטשים, כאשר העובדה שבראש העירייה יושב חרדי לא תורמת (אם כי אני חייבת לציין שאורי לופוליאנסקי הפתיע לטובה פעמים רבות, והוא בהחלט ראש עיר טוב בהרבה מאולמרט, קודמו).

מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

חזרה לפורום
ישן 04-08-2008, 01:20
  משתמש זכר Yanky Yanky אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.10.01
שלח הודעה דרך ICQ אל Yanky שלח הודעה דרך MSN אל Yanky Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי lets_go_to_dance שמתחילה ב "לדעתי זה לא יוביל לפיצוץ כי..."

ציטוט:
לדעתי זה לא יוביל לפיצוץ כי העולם החילוני כבר גמור לגמרי זה רק יוביל לנוק אאוט לחילונים
ויגרום להם לחזרה בתשובה מתוך הבנה שהם כבר חסרי כל כח

אני צריך להסביר כמה התשובה שלך הזויה?
העולם החילוני גמור לגמרי? נו, שויין.. אני דוקא אומר את זה על חלקים רבים מהעולם החרדי, אבל זה לא לעכשיו, אולי אח"כ..
יוביל לנוק אאוט? בוא אני אצייר לך ציור, שכנראה לא הבנת מקודמיי..
תאר לך המוני חילונים שרוצים דירה ואינם יכולים להשיג כי הם חילונים, הדבר הראשון שעולה לי בראש, זה לעשות מיני-מצעד-גאווה, בחסות המשטרה, בתוך מאה שערים.. למה? כי ככה בא לי.
לסוע בשיירות ממוגנות אבנים ברחוב בר אילן בירושלים או רבי עקיבא בבני ברק בשבת, למה? כי בא לי.
שלב הבא? בבחירות הבאות להצביע למפלגה הזויה בשם שינוי 2, שרצה עם הסלוגן המוכר "שינוי מחדש, כי הפעם נצליח" והיא מצליחה בבחירות מעל ומעבר, ואח"כ מצליחה להעביר חוקים שמתירים נסיעה בתח"צ בשבת -בשכונות החרדיות- לפתוח מאפיות בפסח, לפתוח "מעדניות" של בשר לבן, וכן הלאה וכן הלאה..
עד כאן תרחיש האימה..
"נוק אאוט מתוך הבנה"? הפרדוקס לא שקוף? נוק אאוט זו מכה, זה מגיע מבחוץ, הבנה מגיעה מבפנים, אחד לא יגרום לשני.. אם תרביץ למישהו הוא לא יסכים איתך, מקסימום יפחד ממך..
חזרה בתשובה? בגלל שלא השכרת להם דירה? מצטער, אם אני הייתי חילוני, הייתי צוחק בפנייך בשניה זו ממש.
הלוואי הלוואי שלפחות בימים אלו (בין המצרים ותשעת הימים) נלמד לתקן את מה שבאמת צריך תיקון דחוף, ובמקום לחפש "ניצחונות" "נוק אאוט" "חוסר כח" וכו', נחפש את היחד והביחד..

נערך לאחרונה ע"י Yanky בתאריך 04-08-2008 בשעה 01:22.
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:15

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר