לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה  ✡ ברוכים הבאים לפורום יהדות ✡  חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > יהדות והלכה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-06-2008, 11:17
  --qwerty-- --qwerty-- אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.06.07
דווקא זה לא מפתיע,
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי נחש מורעל שמתחילה ב "חיים אנטי דתיים-טומי לפיד | דיון"

מכיוון שרדפו אותו בגלל יהדותו, הוא שנא את היהדות, הוא שנא את הדבר שגרם לו לכל כך הרבה סבל.
מכל מקום אני חושב שאי אפשר לשפוט אותו, אסור לשפוט אדם עד שלא עוברים את מה שהוא עבר,
ואת השואה אי אפשר בכלל לדמיין.
ממה שאני ראיתי רוב (לפחות מה שאני ראיתי) ניצולי השואה מתחלקים לשני קבוצות, קבוצה אחת שמודה לה' מאוד על זה שהציל אותם
וקבוצה שניה שלא סובלת את היהדות, גם אם לא מסכימים איתם אי אפשר שלא להבין אותם, קראתי את הספר של אלי ויזל Night בו הוא מספר על כל מה שקרה לו לפני במהלך ואחרי השואה, כיום הוא לא מאמין בה' והאמת?מנקודת המבט שלו אני מבין אותו מאד.
ובחזרה לנושא, אני לא מתפלא שטומי לפיד התרחק כל כך מהיהדות אחרי כל מה שעבר עליו.
חזרה לפורום
ישן 09-06-2008, 23:02
צלמית המשתמש של שחף דרור
  משתמשת נקבה שחף דרור שחף דרור אינו מחובר  
מנהלת פורומי הצילום

חבר מתאריך: 12.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל שחף דרור
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי dani90 שמתחילה ב "את לא יכולה להגיד לבנאדם שהוא..."

שוב אדגיש את מה שהדגשתי בכמה מקומות באשכול - אני לא משווה אותו לאנטישמי. (אני כותבת את זה בראש התגובה שלי כי זה הכי חשוב.)
אנא אל תייחס לי השוואות שלא ביצעתי.

יכולת להבין את זה מהתגובה הקודמת שלי, אבל באמת לא כתבתי את זה בצורה מאוד ברורה. אז אני אבהיר עכשיו:
לא ממש משנה לי מה הוא הרגיש בפועל, אלא איך הוא התנהג. לטענתי הוא באמת שנא דתיים וחרדים על שום שהם דתיים וחרדים, אבל גם בהנחה שהוא לא שנא - הוא התנהג בשנאה, וזה מה שחשוב.
ולא, אני לא חושבת שהאידאולוגיה מקדשת את כל האמצעים, אפילו לא כשמדובר באידאולוגיה שלי (שלא לדבר על אידאולוגיה כשל טומי לפיד...).
חזרה לפורום
ישן 20-06-2008, 06:02
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי מאבטח שמתחילה ב "אין שום דבר "חופשי" בלהיות אכול שנאה, וגם התנסחויות ניוספיקיות לא ישנו זאת."

האם הג'ינג'ים בשם ג'ינג'יותם עשו את מה שהחרדים עשו בשם חרדיותם שהביא למותו של הפסל דוד פלומבו? האם הג'ינג'ים, אלמלא מספרם המועט ופחדנותם היחסית שואפים להשמיד (ממש כך) את כל היקר לכהי השיער כשם שהחרדים היו רוצים להשמיד ולמחוק את סגנון החיים שלי ושל שכמותי?

"ואהבת לרעך כמוך", "חביב אדם שנברא בצלם" ושאר סיסמאות יפות תקפות בראייה החרדית רק כלפי הקהילה פנימה. על האחרים יש פסוקים פחות יפים כמו "אתם שקרויים אדם והם שאינם".

והחרדים שונאים, שונאים מאוד אנשים כמו טומי לפיד. למה הם שונאים אותנו? כי אנחנו לא מוכנים לחיות כמוהם. לו יכלו, הם היו מונעים מאיתנו את כל מה שהם מגדירים כחטאים ואנחנו מגדירים כחופש - החופש של כל אדם לשכב עם מי שהוא בוחר (ללא הבדל דת, גזע ומין), לאכול מה שהוא רוצה, לנוע בחופשיות במשך כל ימות השבוע, לקרוא כל מה שמעניין אותו ולעסוק במדע גם כשהעובדות סותרות את התורה. אולי דרכיה דרכיה נועם ונתיבותיה שלום, אבל אצל החרדי המצוי (וכן, אני מכיר חרדים) הכל אסור ואסור, וזה רע וזה לא טוב ואם לא תעשה את זה אלוהים ישנא אותך ויעשה לך סרטן.

אילו החרדים האמינו ב"חיה ותן לחיות" כפי שהם דורשים שינהגו כלפיהם, לא היו שונאים אותם כל כך. מכיוון שהם גם שונאים וגם מנסים לחבל באורח חייו של כל מי שלא חי כמוהם (וחנפיהם בציבור הדתי אך הלא חרדי קיבלו מהם מזמן "צינור" לא רע - מישהו אמר גיורים והיתר מכירה) אז שונאים אותם בחזרה.

החרדים הם תופעה חדשה (רק 200 שנה בערך), חריגה ולא מייצגת כלום באורח החיים היהודי. במשך רובה המוחלט של ההיסטוריה היהודית רובו המוחלט של העם היהודי חי בסגנון שמזכיר משהו בין המסורתיות המזרחית לבין הדוסילייטים מרחביה, אז אל תתנו לשקרנים האלה לכפות עליכם את סטיותיהם כסוג כלשהו של "אותנטיות" - אלו סתם חומרות מונפצות ללא בסיס.
חזרה לפורום
ישן 10-06-2008, 00:11
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.04.07
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי שחף דרור שמתחילה ב "רדיפת אנשים על רקע היותם..."

שנינו יודעים שזה יותר מורכב.

מבחינת שר לא מדובר פה על טוב או רע אלא בין היתר על שיקולים כלכליים, תרבות וכדו' שמתבטאים גם כן בסדר עדיפויות.

אני השתמשתי במונח שאת השתמשת- "רדיפת אנשים" - גם טומי לפיד לא יישם באמת רדיפה של האנשים עצמם אלא את מה שהם מייצגים.

כפי שכבר ציינתי לעניות דעתי הדברים שהוא עשה אינם מהווים יותר אבסורד מכל מה שחילוני מצוי אחר מהווה.
CHRIS MARTIN: Coldplay is for people with great taste, intelligence, incredible good lookingness, talent, ability, success, grabbing of life. Coldplay's for people who know what life's about. They're always entertaining. Delightful to talk to. Sweet, charming, incredibly good in bed. Virile. They have incredible success with girls, or boys, or both. They're generally just the world's best citizens.. Maybe I'm biased, but I'm definitely right

חזרה לפורום
ישן 20-06-2008, 08:52
צלמית המשתמש של Tallyco
  משתמשת נקבה Tallyco Tallyco אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.06
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי שחף דרור שמתחילה ב "הם רדפו אנשים על רקע לאומיותם..."

שחף, טומי לפיד לא רדף אנשים, אלא נלחם בדרך.... הוא נלחם בכפייה דתית. ראי את התגובות של עבדול - הן כ"כ נכונות.... אני בספק גדול מאד (לא הכרתי את האדם ואפילו לא ממש חיבבתי אותו) אם טומי לפיד עשה דברים מתוך שנאה לאדם זה או אחר. הוא עשה אותם מתוך לחימה על העקרון, של חופש האדם לבחור את דרכו הדתית, החופש שלו לא לממן תלמידי ישיבות חרדים פיקטיביים מכספי המיסים, חופש התנועה בכל ימות השבוע, החופש להנשא להתגרש ולהקבר כפי שאותו אדם רוצה, מבלי להיות כבול למוסדות הדת הממלכתיים - ובאופן עקרוני יותר - הפרדה מוחלטת של דת ומדינה. אז נכון, אולי הוא היה קיצוני בדרכיו, אבל אני לא רואה כאן מחאה גורפת מהצד הדתי של הפורום כנגד פסיקות של הרב עובדיה כנגד חילונים, או של הרב אליישיב לצורך העניין. זה מאד יפה לבוא ולהגיד "הוא רדף אנשים בגלל אמונתם". הוא לא רדף איש, אלא קידם אידיאולוגיה, שמסתבר התאימה לחלק לא מבוטל בעם ישראל, כפי שזה התבטא בבחירות שהביאו לכהונתו כשר. הוא מעולם לא קרא רדיפת אף חלק בעם, אך יצא כנגד דברים שחלקים מסויימים (שנמצאים במיעוט) מנסים לכפות על חלקים אחרים. אני בטוחה שלא היה אכפת לו כלל אם אנשים מאמינים בה' או לא. מה שאי אפשר להגיד על רבנים חרדים....

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:01

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר