לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-06-2008, 13:03
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
אלעד - מה שאתה מתאר כאן הוא האפקט שיוצר כדור "מעיך"....
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Elad E שמתחילה ב "תרשה לי רק להוסיף שבעבר..."

שהוא לא ממש הכדור הנפיץ ה"קלאסי" (אם ניתן לכנות זאת כך)שאליו התכוון פותח האשכול...
ב"מעיך" השליש הקדמי של הקלע (שהיה בעל אוגיב/חרטום מעוגל) היה ממולא בחומר דמוי זפת שנועד להצמיד את הקלע לדופן הטנק ואז בהשהייה קצרה המרעום (שנמצא בבסיס הקלע) היה יוזם את החנם.....

הרוסים (שמעולם לא אימצו את התחמושת הזו) עשו שימוש בתחמושת נפיצה "קלאסית" בטוענה שהאפקט הוא בסופו של דבר דומה אז בשביל מה להשקיע?....

פותח האשכול התכוון דווקא (אם הבנתי ) לקלע/פגז הנפיץ ה"קלאסי" (שוב פעם )... בעל מטען חנ"ם, דופן עבה ומרעום ראש...
וכאן באו באמת השאלות שהצגתי לו היות והמשתנים הם רבים.

וסליחה על הטרחנות....

אגב - פגיעה ישירה של 155 מ"מ נפיץ בדופן/צריח טנק לא תהייה הרסנית עבורו?...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-06-2008, 16:07
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
אכן שתי שאלות טובות !...
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי odedy שמתחילה ב "לבני שתי שאלות"

...

אני משער (ורק משער היות ועד כה לא מצאתי שום תימוכין לכך) שפגיעה של קלע 115 מ"מ נפיץ (אני לא בטוח שיש כזה גם ב 125מ"מ ) בדופן של טנק תגרום לו נזק משמעותי ולא אתפלא אם גם אפקט של פיצולת בדומה למעיך המוכר או לפחות נתזים שינתקו מהדופן הפנימית של הטנק ויפגעו בתכולתו.
במערב במשך שנים נעשה במעיך שימוש גם כנפיץ לכל דבר ולמעשה זה היה קלע בעל יכולת לפגיעה ברק"ם/טנקים ובמטרות נוספות כגון מבנים בעוד שנפיץ רגיל כמו בתחמושת המזרחית יהיה יעיל בעיקר כנגד מבנים ופחות כנגד טנקים למרות שגם להם הוא מסוגל כאמו לגרום נזק משמעותי...

בסופו של דבר - עניין של שתי גישות.

ועם זאת אני חושב שיעילותו של המעיך התערערה באופן משמעותי ככל שעל הטנקים המודרניים הוספו מיגונים ריאקטיביים ...

ויתקנוני באם לא דייקתי השריונאים ....
ישן 27-06-2008, 16:59
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "אכן שתי שאלות טובות !..."

בתגובה הזו בישר לנו "פשוט שיריונר" על כדורי 105 "מ שהאמריקאים פיתחו עבור לחימה אורבנית:

M393A3 - כדור מעיך (HEP-T) בעל ביצועים יוצאי דופן כנגד מבנים.

M1040 - כדור נ"א חדש יעודי לשטח בנוי.

M467A1- כדור אימונים
עוד פרטים ניתן למצוא בחיפוש פשוט על שמות הכדורים.
אני יכול להניח שאת אותו רש"ק אפשר להתאים לכדורי 120 מ"מ.
אני מייחל לראות את כולם אצלנו במהרה בימינו אמן.

ישן 27-06-2008, 14:31
צלמית המשתמש של ctua
  ctua ctua אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.09.07
יצא לי לירות בסדיר נפיץ בכינון ישיר על טנק אבל זה היה
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "אלעד - מה שאתה מתאר כאן הוא האפקט שיוצר כדור "מעיך"...."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי לבני
אגב - פגיעה ישירה של 155 מ"מ נפיץ בדופן/צריח טנק לא תהייה הרסנית עבורו?...

דגם ישן כך שאין לי מושג בקשר לדגמי הטנקים שיש כיום , בכל מקרה הפגיעה שלנו "קילפה" חתיכות מהטנק ואני מתאר לעצמי שגם אם הצוות לא היה מושמד הוא בטח היה נכנס להלם מהרעש והזעזוע מה שהיה די עוזר. הפיצוץ עצמו היה ממש גדול ומסיבי מה שמעלה אצלי את הרעיון שפגז כזה שיפגע בזחל הטנק ישתק לבטח את יכולת התנועה שלו (על סמך האפקט והנזק שאני ראיתי). אל תשכח גם שאנחנו לא מיועדים להלחם בטנקים וזו רק אופציית אין ברירה , אבל בשורה התחתונה כשאין ברירה לדעתי זה יעיל.

ישן 28-06-2008, 16:23
  chaikr chaikr אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.07.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Benor2005 שמתחילה ב "מהי מידת הנזק של ירי פגץ נפיץ?"

במקרה יצא לי להיכנס לסיפריה של שיבטה השבוע ושם היה גיליון ישן העוסק בתותחנות משנת 2003 שהייתה בו כתבה על הנושא. מהכתבה מסתבר שלמרות שהמחשבה היא שנפיצים לא כ"כ מזיזים לרק"ם ממוגן ההיפך הוא הנכון.
מניסויים שנעשו ברוסיה (בסוף שנות ה70 כמדומני...) ואח"כ בארה"ב הסתבר שבשביל להשבית את הטנק ברמה של 30% (מדגיש: אין הכוונה להשמדה מוחלטת או אף הריגה של אנשי הצוות) נדרשה תחמושת פחותה ממה שחושב בהתחלה ואף לאחר הניסויים מציינת הכתבה את כמויות התחמושת התו"ליות להשמדת רק"מים כשמרנית...
מה שהוסבר בכתבה היה שנפיצים בעלי מרעום קרבה אומנם לא יצליחו להשמיד את הטנק (מסיבות מובנות אני חושב...) אבל יש להם סיכוי לא רע בכלל לפגוע במזקו"ם, במערכות האופטיות וכמובן בקנה של הטנק מה שיכול להוציא אותו מכלל שימוש לזמן כזה או אחר, אומנם הנפיץ לא הצליח לפוצץ את הטנק אבל מתמונות שהיו שם בהחלט אפשר לראות טנק מלא בחורים שאני בספק רב מה הייתה מידת תפקודו לאחר הפגיה שנעשתה מרסיסי נפיץ...

לא מאמין שיש את הכתבה הזאת ברשת כי זה באמת גיליון ישן, אני בכל אופן התרשמתי לחיוב מהמידע שם, מה שעוד אני רוצה להוסיף זה שעושה רושם שבאף צבא בעולם לא נעשה מחקר מקיף, מעמיק וממצה על אפקט הנזק של פגזים כאלה או אחרים או איזה שילוב ומה הכמות של פגזים על מטרה כזו או אחרת יביא לאפקט נזק הרצוי וחבל שזה המצב...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:08

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר