לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-07-2008, 11:40
  צופה ורואה צופה ורואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.07
כל הכבוד על האבחנה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "חיל האוויר האיראני - גרסת הפלסטיק"

טל, כל הכבוד לך על חדות העין. אני חייב לציין שהדגמים נראים לי, כאדם שאינו מבין גדול בנושא אמיתיים לחלוטין. הבחור יודע לבנות דגמים מדהימים.

מעניין מה זה אומר אם המשטר האיראני בוחר (או נאלץ) להשתמש בשיטות כאלו בשביל להציג את יכולות הצבא שלו.
כמובן שזה לא אומר שכל התרגילים האחרונים לא התקיימו או שצריך לזלזל בו, אבל נראה שהם מציגים חזות יותר חזקה ממה שיש להם.

מן הראוי להפיץ את המידע הזה בעולם.

(ויליאם רארף אינג')
גם כאשר יגור זאב עם כבש-אני לא מציע שנהיה הכבש.
(אלוף מיל' עוזי דיין)

נערך לאחרונה ע"י צופה ורואה בתאריך 22-07-2008 בשעה 11:48.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-07-2008, 10:50
  גיל חזקיה גיל חזקיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.04.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "חיל האוויר האיראני - גרסת הפלסטיק"

טל שלום

ברצוני להגיב למספר נקודות שציינת בכתבה.

ראשית
הדגמים של שמס אינם חדשים כלל וכלל,שכן תמונות של דגמיו פורסמו כבר מלפני שנתיים וחצי ויותר. (ישנו פתיל מוקדש במיוחד להם בפורום האירני Iran Military Forum).
לעניות דעתי,ובתור בונה דגמים בעצמי,אני יכול לומר שרמת הבנייה של פיבורז שמס לא גבוהה במיוחד.
כיצד אפשר ליפול ולהאמין שדגמיו אכן מטוסים אמיתיים נבצר מבינתי.

ובנוסף
ההשערה שחיל האויר האיראני אינו מפעיל את טילי האויר-אויר Aim-54 פניקס הינה שגוייה.
הטלויזיה האיראנית שידרה בשנים האחרונות (הן בשידורי תעמולה והן בסיקורי חדשות מהתרגילים הגדולים) תמונות של מטוסי F-14 החמושים בטילים אלו.
מצבם הטכני של הטילים והכמות המצוייה בשירות אינם ידועים בוודאות,אך אין זה נכון לשלול לחלוטין את המצאותם של טילים אלו בשירות כיום.
זכור לי שהיה אשכול על הנושא כאן בפורום.

כמו כן,ההנחה שהמיג 29 האיראניים הם אלו שהיו שייכים לחיל האויר העירקי גם היא אינה מדוייקת.
חיל האויר האיראני רכש מרוסיה כ-25 מטוסי מיג 29 (18 חד מושביים ו-7 דו-מושביים).
המטוסים הללו נראו לאחרונה טסים במצעד הצבאי הגדול מעל טהרן לפני קצת יותר מ-3 חודשים.
יש ברשותי את מספרי הזנב שלהם אם אתה מעוניין.

ידוע שברחו מספר מטוסי מיג-29 עירקיים לאיראן במהלך מבצע"סופה במדבר" ולא ברור אם הם אכן נכנסו לשירות. (אני נוטה להאמין שלא).
ההנחה שלך מתאימה (בערבון מוגבל) למטוסים העירקים לשעבר,אך לשאר המטוסים שנקנו מרוסיה אין הנחה זו נכונה שכן הם נמצאים בשירות מבצעי כיום.
ישן 23-07-2008, 11:03
  טל ענבר טל ענבר אינו מחובר  
מומחה לתעופה, תעופה צבאית, חלל ולווינות. חוקר בכיר במכון פישר

חבר מתאריך: 02.07.05
המרחק בין מה שאומרים למה שמפורסם בתקשורת הוא גדול לעתים
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי גיל חזקיה שמתחילה ב "[right][font=Arial][size=2]טל..."

כמעט כמו המרחק בין הדברים שאומרים לפרשנות של מגיבים - כמו למשל תגובתך.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי גיל חזקיה
טל שלום

ברצוני להגיב למספר נקודות שציינת בכתבה.

ראשית
הדגמים של שמס אינם חדשים כלל וכלל,שכן תמונות של דגמיו פורסמו כבר מלפני שנתיים וחצי ויותר. (ישנו פתיל מוקדש במיוחד להם בפורום האירני Iran Military Forum). אני מכיר את התמונות מזה זמן, ולא ציינתי בדברי - כך גם הדיווח העיתונאי - כי מדובר בדגמים חדשים.
לעניות דעתי,ובתור בונה דגמים בעצמי,אני יכול לומר שרמת הבנייה של פיבורז שמס לא גבוהה במיוחד.כבונה דגמים בעצמי, מזה למעלה מעשרים וחמש שנה, אני חולק על קביעתך, אבל אכן קיימים בוני דגמים ברמה גבוהה יותר.
כיצד אפשר ליפול ולהאמין שדגמיו אכן מטוסים אמיתיים נבצר מבינתי.

ובנוסף
ההשערה שחיל האויר האיראני אינו מפעיל את טילי האויר-אויר Aim-54 פניקס הינה שגוייה.
הטלויזיה האיראנית שידרה בשנים האחרונות (הן בשידורי תעמולה והן בסיקורי חדשות מהתרגילים הגדולים) תמונות של מטוסי F-14 החמושים בטילים אלו.זו נקודה מעניינת. אשמח אם תביא מובאות לכך מעבר להצהרה כללית - תמונות וקישורים לסרטי וידאו יהיו טובים. בנוסף, לא ניתן להעריך מהתמונות האם מדובר בטילים מבצעיים או בקליפות עם מערכות רקובות ולא תקינות מתחת.
מצבם הטכני של הטילים והכמות המצוייה בשירות אינם ידועים בוודאות,אך אין זה נכון לשלול לחלוטין את המצאותם של טילים אלו בשירות כיום.
זכור לי שהיה אשכול על הנושא כאן בפורום.

כמו כן,ההנחה שהמיג 29 האיראניים הם אלו שהיו שייכים לחיל האויר העירקי גם היא אינה מדוייקת.
חיל האויר האיראני רכש מרוסיה כ-25 מטוסי מיג 29 (18 חד מושביים ו-7 דו-מושביים).
המטוסים הללו נראו לאחרונה טסים במצעד הצבאי הגדול מעל טהרן לפני קצת יותר מ-3 חודשים.
יש ברשותי את מספרי הזנב שלהם אם אתה מעוניין. אני יודע שמטוסי מיג 29 טסו במפגן האחרון בטהרן. אני גם יודע שהציטוט שהובא מפי אינו מדוייק בלשון המעטה (אבל כך קורה כמעט עם כל דיווח עיתונאי.) ולגבי מספרי המטוסים - אשמח לקבל את הרשימה.

ידוע שברחו מספר מטוסי מיג-29 עירקיים לאיראן במהלך מבצע"סופה במדבר" ולא ברור אם הם אכן נכנסו לשירות. (אני נוטה להאמין שלא).
ההנחה שלך מתאימה (בערבון מוגבל) למטוסים העירקים לשעבר,אך לשאר המטוסים שנקנו מרוסיה אין הנחה זו נכונה שכן הם נמצאים בשירות מבצעי כיום.כפי שציינתי, לא הערכתי בדברי את מצבם של מטוסי מיג 29 באיראן

הידיעה שפורסמה עוסקת בשימוש של גורם ממשל רשמי באיראן (משרד החוץ במקרה זה) בתמונות של דגמי מטוסים.

נערך לאחרונה ע"י טל ענבר בתאריך 23-07-2008 בשעה 11:16.
ישן 23-07-2008, 13:31

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "לגבי הסרטון"

הבסיס העיקרי לקביעותיי הם על סמך מידע קונקרטי שנלקח מתמונות וסרטים.
הסטטוס האמיתי של טילי הפניקס באיראן כיום אינו ידוע בוודאות,ואני מניח שהאמת היא כרגיל אי שם באמצע...

אני ממליץ לקרוא את הספר F-14 Tomcat units in Iranian service מאת טום קופר\פארזד בישופ.
יש שם אוסף תמונות מעניין מאוד של F-14 איראניים מכל התקופות.
למלל,לעומת זאת,הייתי מתייחס בזהירות.

הנה לינק לדגם המצולם בטכניקה דומה לזו ששמס עשה בה שימוש.
הפעם,מדובר בדגם ברמת בנייה גבוהה מאוד.
לי אישית לקח זמן לעלות על כך שזה דגם. (וגם לקח זמן לעכל זאת).

http://www.arcforums.com/forums/air...pic=151345&st=0

נערך לאחרונה ע"י גיל חזקיה בתאריך 23-07-2008 בשעה 13:42.
ישן 26-07-2008, 01:09

תמונות נוספות
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "טיל פניקס איראני"

הטיל בתמונה שצירפת הוא טיל אימונים.
המטוס צבוע בסכמה המדברית המקורית של היצרן.

הנה מספר תמונות נוספות של F-14 איראניים נושאים טילי פניקס.

ה 3-6079 הוא ה F-14 האחרון שסופק לאיראן (מתוך הזמנה של 80).
המטוס ה-80 (שהיה אמור לקבל את המספר 3-6080) נשאר בארה"ב עקב המהפכה ונכנס לשירות אח"כ כאגרסור כשהוא עדיין צבוע בסכמה האיראנית.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://img67.imageshack.us/img67/4542/iriaf55sy1.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://img78.imageshack.us/img78/570/iiafphoenixjpguv7.jpeg]

נערך לאחרונה ע"י גיל חזקיה בתאריך 26-07-2008 בשעה 01:14.
ישן 28-07-2008, 20:22
  double_o double_o אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.09.07
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי noamlaw שמתחילה ב "עידכון - חיל האוויר האירני משפץ את מטוסיו"

קודם כל לא הייתי ממהר כ"כ לזלזל ביכולות האיראנים לצחזק את המטוסים האמריקאים שלהם, אחרי הכל הם מצליחים לשמור אותם טסים כבר למעלה מ30 שנה.

הנה ההודעה המקורית, יש בא כמה דברים מעניינים:
http://www.presstv.ir/detail.aspx?i...ionid=351020101
ציטוט:
He added that Iranian military experts are capable of overhauling F-5 two-seaters, F-14 Tomcat fighter jets, 707 and 747 aircrafts with only forty days of work.

מעניין שהוא מתייחס לF-5 דו-מושביים בלבד (סימורג?) ואין שום איזכור לפאנטום.

"
ציטוט:
We have upgraded our air force fleet, state-of-the-art radar-systems, and rocket launchers over the past few years," Brig. Gen. Miqani said

ציטוט:
The Iranian Air Force chief announced that the country is mass producing different types of drones used in reconnaissance missions, pinpointing enemy bases, and carrying explosives.

נדמה לי שזו הפעם הראשונה שהאיראנים מודים שיש ברשותם כטב"מים תוקפים.

ציטוט:
Iran has recently started the production of superior 'Quick Reaction' tanks to increase the country's defense self-sufficiency.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:04

הדף נוצר ב 0.48 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר