לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-08-2008, 18:51
  פילבוקס פילבוקס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.07.08
אם כבר מדברים על רעיונות,
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי YHS שמתחילה ב "יש כאן בפורום"

אז גם לי יש איזה רעיון, בנושא מיגון ריאקטיבי. הרעיון מבוסס על אותו עיקרון של המיגון הקיים, אבל בצורה שונה. אז ככה, המיגון יורכב משתי שרשראות מקבילות המורכבות על גלגלי שיניים (כמו באופניים), בין השרשראות יורכבו שלבי פלדה בעובי ס"מ וברוחב שלושה ס"מ (האורך תלוי במרחק בין השרשראות, ובכל אופן המידות להמחשה בלבד), השלבים יורכבו מעט באלכסון כשקצה כל אחד מהם מחפה מעט על השלב שלפניו, התוצר הסופי יהיה 'תריס' של שלבי פלדה חופפים, המסתובב במהירות באמצעות מנוע. המערכת תופעל אוטומטית באמצעות מערכת ההתרעה של הטנק (מגל"ז מכ"ם וכדו'), כך שאם הטיל יצליח לפגוע, הוא יבזבז את הסילון בפריסת עשרות שלבי הפלדה במקום על חדירת המיגון העיקרי הפסיבי. מה דעתכם? אפשרי?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-08-2008, 13:21

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי DZZ שמתחילה ב "אנא הסבר"

בשביל להשוות בין המיגון הקיים לזה שהצעתי, אני צריך לדעת את אופן הפעולה של המיגון הקיים, מה שאיני יודע כרגע. לכן אני יכול רק להדגיש את היתרונות של הרעיון שהעליתי, ואת ההשוואה למיגון הקיים תעשה אתה. היתרון הוא כזה, נניח לצורך הדוגמא שאורכה של מערכת המיגון שהצעתי הוא 60 ס"מ, נמצא שיש בה כחמישים שלבים, שהם שווי ערך לכ500 מ"מ פלדה שהטיל יצטרך לחדור לפני חדירת המיגון הפסיבי. והחישוב (הממש לא מדעי) הזה מתבסס על המידות שהבאתי לעיל שעובי כל שלב הוא ס"מ אחד, כמובן שאפשר ליצור אותם בעובי של ס"מ וחצי, שאז נקבל עוד 250 מ"מ של מיגון. כמו כן ניתן לייצר אותם מהמתכת ממנה יצוק המיגון הפסיבי, שכפי שהבנתי חזק יותר מפלדה, כך שעוצמת המיגון תהיה חזקה יותר. החישובים שלי מבוססים יותר על היגיון ופחות על ידע מקצועי בתחום, כך שבהחלט יתכן שאני טועה.
ישן 18-08-2008, 13:58
צלמית המשתמש של DZZ
  DZZ DZZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.07
אני מסכים עם חלק מדבריך
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי פילבוקס שמתחילה ב "בשביל להשוות בין המיגון הקיים..."

אני מסכים עם אותו חלק מדבריך המדבר על היותו לא מדעי, על חוסר הידע שלך, ועל כך שיתכן ואתה טועה. בעיקר החלק האחרון.
אנא חשוב: אתה מציע מערכת מכנית מסובכת וכבדה מאד שתגן על חלק זעיר של המטרה (גודלה של לוחית אחת!). אם נלך בהיגיון שלך לרגע: למה לא לרתך את כל הלוחיות ביחד ולחבר אותן לדופן הטנק - ואז יהיה לו שיריון עבה יותר? למעשה אינני ממציא כאן דבר, ואחת השיטות הישנות ביותר לשידרוג שיריון היא תוספת לוחות נוספים, מרותכים ישירות או במרווח. (מרווח זה הוא בעל יתרונות משל עצמו שכן הוא מגדיל את האפקטיביות של השריון הן כלפי מטען חלול והן לגבי מטען מעיך). אם תבקר בלטרון, למשל, תוכל לראות לוחות מרותכים כאלה על טנקים ישנים, למשל שרמנים.
עניין אחר: אם מתעלמים לרגע מהסיבוך והמשקל של הצעתך: האם היא אפקטיבית? חוששני שלא. אתה לא לוקח בחשבון את ההבדל העצום בין מהירותו של הסילון של המטען החלול, לבין המהירות בה אתה יכול לדחוף לפניו לוחית לאחר לוחית של פלדה, באופן מכאני!
אני ממליץ לך לקרא יותר על מנגנון השיריון הראקטיבי ועל מנגנון הפעולה של המטען החלול, ואז אולי תבין יותר טוב ממה שאני יכול להסביר.
ישן 18-08-2008, 15:30

כמה הערות.
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי DZZ שמתחילה ב "אני מסכים עם חלק מדבריך"

א. לא הצעתי "מערכת מכנית מסובכת וכבדה", וזאת מהסיבה הפשוטה שלא ידעתי שהרעיון שהצעתי דורש מערכת כזו. אם כדבריך כן הוא, אכן אין תועלת במערכת כזאת. ב. לא הבנתי את טענתך שהמערכת תגן רק על חלק זעיר של המטרה. אם ניצור את ה'תריס' באורך של 60 ס"מ וברוחב 40, אז המערכת תגן על חלק בגודל זהה. וזו גם התשובה לשאלתך למה לא לרתך את הלוחיות לטנק. כי כדי לספק הגנה דומה לשטח של 60x40 באמצעות ריתוך אזדקק לאלף לוחיות ולא רק לחמישים. זה כל הרעיון, במקום שעל כל נקודה ונקודה נתקין שיריון כבד, אנחנו מתקינים שיריון פחות מסיבי אבל דינמי, כך שבכל נקודה בה יפגע הטיל השיריון ינוע לעברו וימנע ממנו לחדור. ג. אתה צודק שלא לקחתי בחשבון את מהירות הסילון. אודה לך אם תענה לי, מה היא מהירות החדירה של הסילון? ומהי מהירות הסיבוב המקסימלית אליה ניתן להגיע באמצעים מכניים? ד. היכן אוכל למצוא חומר קריאה בנושא? (עדיף בעברית.) תודה.
ישן 18-08-2008, 16:25
צלמית המשתמש של DZZ
  DZZ DZZ אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי פילבוקס שמתחילה ב "כמה הערות."

ראשית - תעשה חשבון פשוט: אתה מציע יחידת מיגון שמכסה רבע מטר מרובע. עכשיו חשב נא מהו השטח שאתה רוצה להגן עליו ותכפיל. חשב את משקל החומר בלבד (לשם הפשטות נניח שאתה משתמש בפלדה), ובלי לקחת בחשבון כל נתון אחר - תאמר לי אם תוספת המשקל הזו אפשרית בכלל, ואם כן האם כדאית. אני בכוונה תחילה לא מספק לך תשובה "בכפית לפה", כי אני חושב שזה טוב לתרגל דברים כאלה. אם יש לך קושי לחשב את החשבון הזה, אשמח לעזור לך.

שנית - יש חומר בעברית, אם כי לא הרבה, וחלקו מפוזר בכתבי עת שונים כגון "מערכות", "מערכות שיריון", מערכות חימוש" וכדומה. אני ממליץ לך על ספר טוב, אם כי כבר לא בדפוס ולא הכי מעודכן: "חמרי נפץ והדף" בהוצאת מערכות.
ישן 19-08-2008, 07:35
צלמית המשתמש של DZZ
  DZZ DZZ אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי vs1 שמתחילה ב "Active Denial System"

הדוגמה האחרונה שהבאת יכולה להדגים מדוע הנושא של נשק אל-הרג הוא בעייתי ביישום. טווח הבטיחות (ההפרש בין התחלת השפעה לבין התחלת נזק בלתי הפיך) שלהם מוגבל מדי. כדי להדגים אמירה זו, די אם תסתכל על מה שעושה כדור גומי הפוגע באדם ברגל מטווח של 100 מטר, לעומת אותו כדור עצמו, הפוגע בעינו של אדם, או בראשו של תינוק ממרחק של 20 מטר. היות ומערכות שכאלה מופעלות ע"י גורמים ממלכתיים ואחראיים, לא יתכן שיהיה פוטנציאל, ולו קטן, לפגיעה שאיננה בלתי מזיקה.

הצעתך להפעלת רעש, אינה חדשה. היו ניסויים כאלה מאז שנות השלושים, דרך ויאטנאם ועד לאחרונה. היו ניסויים ברעש "לבן" בעצמה גדולה מאד, צלילים צורמניים במיוחד, וגלי תת-קול. בכל מקרה - הרעיון נגנז בגלל סוגים שונים של נזקים, חלקם בלתי הפיכים, שנגרמו לאנשים. אתה בשום אופן לא יכול להפעיל אמצעים כאלה, בצורה לגיטימית, על אוכלוסייה אזרחית, אפילו אם היא עויינת.

אם תצליח לחשוב על משהו באמת טוב - הרווחנו כולנו.

אגב: חפש תחת הכותרת NON LETHAL WEAPONS.
ישן 18-08-2008, 20:24
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "הלקוח הטבעי הוא משרד הפנים..."

אני דווקא סקרן ואופטימי.
האם לחברת גלוק היה נסיון מוכח בחרשות נשק? משהו שמתקרב ל"קבלות" של קולט או סמית אנד ווסון?

חבר'ה- מי שחובב ומחפש קצת לזרוק רעיונות שהם במצב מעט יותר מתקדם מ"פעם ראשונה שעולה לי בראש", תשקלו אם אתם רוצים להציג כאן רעיונות (חשופים לחיצי הביקורת)
או
אם תעזו ותשלחו אל צה"ל או משהב"ט, יתכן שיצא מזה משהו אך גם יתכן שתזכו להתעלמות מנומסת עקב רעיון שאינו בשל או פשוט לא ישים.

על כל מקרה, יהודים- תמשיכו לחשוב... !

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 19-08-2008, 08:21

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי DZZ שמתחילה ב "אכן"

הרעיון הוא לפתח רימון הטעיה פירוטכני שידמה ירי ברובה. שימושים אפשריים: א. בתקיפת עמדת אויב, הכוח יגיע בחשאי אל היעד מכיוון אחד וישגר מספר רימונים כאלה שידמו התקפה מכיוון אחר, הדבר יגרום לכוח שבעמדה לנהל קרב סרק עם הרימונים למשך זמן קצר, ויאפשר לכוח התוקף לזהות את כל עמדות הירי וכד' שבמוצב, ורק אז לפתוח במתקפה מכיוון בלתי צפוי שיפתיע את אנשי המוצב. שימוש אפשרי נוסף הוא לאפשר לכוח קטן שנקלע לקרב עם כח אויב עדיף, להאריך את קו החזית באופן מלאכותי, כדי לגרום לאויב להאמין שהכוח שמולו גדול יותר ממה שהוא בפועל, ולגרום לו לפזר את כח האש שלו למספר מוקדים נוספים, דבר שיקל את הלחץ על הכוח ויאפשר לו להחזיק מעמד עד להגעת תגבורת, או לחילופין יאפשר לו נסיגה בתנאים נוחים יותר. מה דעתכם?
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:56

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר