לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה --לשאלות בנושאי טלוויזיות, מערכות קולנוע ביתי, הגברה וסאונד - אנא פנו לפורום אודיו וקולנוע ביתי -- www.fresh.co.il/f=103 תגיות פורום: פורום אלקטרוניקה - פורום חשמל - שאלות בנושאי אלקטרוניקה - תכנון מעגלים - מעגלים מודפסים - פיתוח אלקטרוני - תכנון PCB - בקרים למנועים - תאורת לדים - תכנון דימר - מודינג - Arduino - מיקרו בקרים - שליטה על תאורה - שלט רחוק - משדר FM - תאורת LED - פתרון שאלות בחשמל - אלקטרוניקה תקבילית חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > חשמל ואלקטרוניקה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-10-2012, 11:23
  bbakshan bbakshan אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.10.12
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Elim שמתחילה ב "יחידת הפיקוד של הדמפרים היא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Elim
יחידת הפיקוד של הדמפרים היא ה- TAC900.
ביחידה זו יש את שני המייצבים, שהמתחים שלהם תקינים.
בעיקרון, היחידה מקבלת כניסת מתח (230V), ויש לה יציאות לכל הדמפרים. בנוסף, יש לה חיבור פיקוד (3 חוטים) ליחידת המזגן (ככל הנראה כדי לבצע כיבוי של המדחס כשכל הדמפרים סגורים).
החשד שלי הוא שיתכן ויחידת בקרת הדמפרים תקינה, ושהפיקוד מול המזגן הוא דו כיווני - ומשהו במזגן משתק אותה.

בנוסף - ביחידת בקרת הדמפרים (TAC900) יש 8 ממסרים (אחד לכל יציאת דמפר) - ולחצן TEST. לחיצה על הלחצן לא גורמת לשום תגובה (הממסרים לא מופעלים, ויש LED אדום שדולק קבוע).
אם למישהו יש גישה לסכימה של יחידה זו - אשמח לקבל.

elim
תודה רבה לך!
תותח!!
נתקלתי בבעיה דומה והחלפתי לרכיב AT24C04B של ATMEL :
http://www.atmel.com/Images/doc5226.pdf
אותו רכשתי בבאר שבע בבלנקט.

עובד פיקס!
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-08-2012, 13:05
  shmuel-h shmuel-h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.08.12
tac 900
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי מיכהק שמתחילה ב "ושוב תודה ל ELIM !"

למען התיעוד ההיסטורי:
1. גם אצלי מותקנת מערכת מיזוג עם בקרת חדרים tac 900.
2. גם אצלי, לאחר הפסקת חשמל ארוכה שהיתה בפתח תקוה בשבוע שעבר,המערכת לא חזרה לתפקד. ובעצם המזגן הפך למיני מרכזי רגיל כשהטמפרטורה נקבעת בשלט הראשי.
3. לאחר קריאת ההודעות בפורום ולאחר שהתגברתי על חוסר האמון (סליחה) ניסיתי לפעול לפי ההנחיות של alim.
4. קניתי את ה024cl04 ברחוב שדרות הר ציון 22 . אגב, לצורך זיהיו, גודלו פחות משני מילימטר.
5. שני רחובות משם, ברחוב לוינסקי 85 נמצא ניסים אלקטרוניקה, שלקח לי 100 ש"ח (המון כסף אבל הסוף טוב) תמורת החלפת הרכיב.
6. עדיין בחוסר בטחון הרכבתי את הכרטיס ו... לא יאומן. הכל פיקס.
7. למי שרוצה , יש אצלי רכיב עודף(קניתי שניים) אשמח לתת אותו בצרוף הנחיות למי שזקוק, ושיתפוצצו בתדיראן.
8. יגעת ומצאת---תאמין.
שמואל.
ישן 08-10-2012, 17:18
צלמית המשתמש של זיו
  זיו מנהל זיו אינו מחובר  
L'enfer, c'est les autres

חבר מתאריך: 21.11.01
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי i-pink שמתחילה ב "בשעונים של היום יש לא מעט..."

אני בספק אם יש מישהו שעונה להגדרה של "שען" ועוסק באלקטרוניקה. בימינו עבודת השענים מסתכמת בהחלפת סוללות ורצועות. שעוני קפיצים בקושי יש מישהו שיודע לתקן, ובקושי יש לו עבודה. שעוני קוורץ לא מכילים אלקטרוניקה, והם גם פשוטים לתיקון. שעונים אלקטרוניים אני לא מכיר מישהו שמתקן. לרוב הם זולים מכדי לתקנם, או יקרים מדי, ואז חוזרים ליצרן שפשוט מחליף.

מלבד כל זה, יש מעבדות אלקט' שמתמחות גם בתיקוני SMT והם לא נדירות. לתת למישהו שזה לא המקצוע שלו לעשות אפילו עבודה פשוטה כהחלפת רכיב - יכול להגמר ברע. מספיק שאותו סנדלר ילחים אותו הפוך...

נערך לאחרונה ע"י זיו בתאריך 08-10-2012 בשעה 17:20.
ישן 21-08-2016, 13:51
  Elim Elim אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.10.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Elim שמתחילה ב "מזגן מיני מרכזי תדיראן TAC-900"

אותו מזגן, עוד בקר - והפעם TAC-640:
(הבקר המרכזי שיושב ליד המאייד ואליו מתחבר גם ה TAC-900).

תיאור התקלה:
ביחידת הבקרה/תצוגה דולק הלד האדום עם קוד תקלה 00, מלווה בצפצוף כל כ-5 שניות. אין תיעוד לקוד זה, אך ההנחה שלי היא שקוד זה מציין שאין תקשורת בין התצוגה ל TAC-640.

https://2016-uploaded.fresh.co.il/2...21/78565602.jpg

לאחר פירוק ה TAC-640 ומבט מהיר, התברר שגם הוא מכיל EEPROM מסוג 93LC46 (אריזת SO8).
ללא בדיקות נוספות (מחמת הנסיון...) הוחלף הרכיב (לא היה לי LC, אז הוחלף ב 93C46) וכמובן שהבקר חזר לעבוד - תמונות הבקר הפתוח והרכיב מצורפות.

https://2016-uploaded.fresh.co.il/2...21/48427286.jpg

https://2016-uploaded.fresh.co.il/2...21/57386604.jpg

נערך לאחרונה ע"י Elim בתאריך 21-08-2016 בשעה 14:09.
ישן 07-12-2017, 19:56
  kaninragu kaninragu אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.09.13
תחליף ל - TAC 900
בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי מרק10 שמתחילה ב "אתה צודק=הזמנה של מוצר מאיביי..."

שלום -
לקח לי שנה (לא רצוף כמובן) אבל יש לי עכשיו מערכת חילופית ל-TAC900.

המערכת רק פותחת או סוגרת את הדמפרים - לא שום דבר יותר - עם שלט-רחוק פשוט ביותר.

בונוס: אפשר לשלוט בכל הדמפרים מכל חדר. כך שאם אני לבד בבית ומפעיל את המזגן, אין צורך לעבור בכל החדרים לסגור את הדמפרים - אני יכול לסגור אותם מהחדר שבו אני נמצא.

הפתרון טוב ל-4 דמפרים. בשבילי זה הספיק. אם יש יותר מארבע - אפשר לפתור אבל צריך לוח אחר מזה שתכננתי וארדואינו עם יותר יציאות מזה הבסיסי.

אם יש מי שמעוניין, אני יכול לחלוק את פרטי המעגל המודפס, החלקים והתוכנה ללוח ארדואינו.
נא לפנות ל - kaninragu@gmail.com

מיכאל

נערך לאחרונה ע"י kaninragu בתאריך 07-12-2017 בשעה 19:59.
ישן 16-01-2017, 08:55
  Blade_Trinity Blade_Trinity אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.17
תקלה בבקר TAC-900 מזגן מיני מרכזי תדיראן
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Elim שמתחילה ב "מזגן מיני מרכזי תדיראן TAC-900"

שלום
תקלה דומה קרתה לי במזגן, לאחר הפסקת חשמל ניסיתי להפעיל את המזגן
דרך השלטים של בקרת החדרים אך לא הייתה תגובה של הדמפרים.
לא ניתן היה אפילו לראות חיווי לדים על מקלטי ה IR בכל חדר.
ניסיתי את כל הדרכים כולל לחיצה על לחצן TEST שהפעיל את המזגן ללא חימום ...
היה חיווי של לד אדום על המקלט IR תחת TEST... הוא עבד משהו כמו 30 שניות ומיד הפסיק.
בקיצור נראה כי משהו בבקר TAC-900 נדפק. יש לי את המזגן משנת 2008.
תודות לפורום הנפלא הזה ולהכוונה פה של החברים עשיתי בדיוק
מה שכולם עשו פירקתי את הכרטיס מהבקר לקחתי אותו למשרדי
והחלפתי את ג'וק הזיכרון בג'וק תואם (ראו תמונות מצורפות).
לא עלה לי אפילו סנט כיוון שאני עובד בהייטק ויש לנו מלאי של רכיבים מכל הסוגים.
מחזור החיים של הרכיב הנ"ל אכן מיליון כתיבות/קריאות בערך 10 שנים.
הרכבתי בחזרה את הכרטיס והמזגן חזר לחיים...איזה כיף TAC...ולא הלכו 900 ש"ח לשודדי תדיראן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י Blade_Trinity בתאריך 16-01-2017 בשעה 09:07.
ישן 02-07-2019, 10:29
  Chrono Trigger Chrono Trigger אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.02.04
בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי kaninragu שמתחילה ב "למסירה: שלטים למערכת מזגן מרכזית מבוקרת TAC900"

הי מיכאל,

עברתי על השרשור היום, וראיתי שפיתחת מערכת תחליפית ל-TAC-900. לי יש את TAC-910 (למיטב זכרוני), ויש לי מספר שאלות, במידה והתעסקת עם המערכות כאן (אגב, אני אשמח לשתף את הדברים שכבר קיימים אצלי, במידה ומישהו צריך).

כהקדמה - אני לא מרוצה מהצורך בשלטים לטובת שליטה על המזגן, ומעדיף לשלוט עליו ממערכת הבית החכם שלי (מבוסס Home Assistant). באופן כזה, אני יכול להדליק את המזגן כשאני בדרך הביתה, וכד'. לטובת העניין, יש לי חיישני טמפרטורה ומשדרים אינפרא-אדומים בכל החדרים. יש לי דמפרים בכל החדרים, והגדרתי את יחידת הבקרה לעבוד באופן מלא.

על מנת להשיג את האותות האינפרא-אדומים לצורך הפתיחה והסגירה של הדמפרים, שמתי את אחד השלטים פעם במקפיא ופעם בתנור (על חום נמוך מאוד, לא להיבהל) - הוא שולח את האות הרלוונטי בכל פעם שהטמפרטורה משתנה, ולאחר ההוצאה מהמקפיא/מהתנור הטמפרטורה מתחילה להשתנות בקצב גבוהה. באופן כזה, זיהיתי אות המצביע על טמפרטורה מאוד נמוכה, ואות המצביע על טמפרטורה מאוד גבוהה. בשלב הזה, פשוט הגדרתי את כל החדרים לטמפרטורה בין לבין, וה-Home Assistant משדר את האות הרלוונטי כדי לסגור או לפתוח את הדמפרים (בקירור, אות על טמפרטורה גבוהה מאוד כדי לסגור את הדמפרים, ואות על טמפרטורה נמוכה מאוד כדי לפתוח אותם; בחימום - להיפך).

ישנן שתי בעיות לפתרון שלי:

1. הוודאות של שידור האות לא גבוהה מספיק. אני מתגבר על זה ע"י שליחה של האות מס' פעמים, אבל גם זה לפעמים לא עובד. הייתי רוצה להפוך את זה לוודאי יותר, על ידי החלפת העיניות לרכיבים משלי מבוססי WiFi. עד כמה הדבר מורכב? האם יש לעינית תפקידים נוספים מלבד שליחת המידע הלאה? למיטב הבנתי, אחד הדמפרים צריך להיות דמפר By-Pass כדי לשחרר לחץ עודף - האם הלוגיקה של פתיחת הדמפר במצב לחץ עודף עוברת דרך העינית, וצריך לטפל בה - או שפתיחת הדמפר מתבצעת ללא קשר לעינית?
2. כאשר המזגן מגיע לטמפרטורה הנכונה, והדמפר נסגר - סירקולציית האוויר הפנימי מפסיקה לעבוד גם כן. האם יש דרך לעבור למצב בו הדמפר נשאר פתוח ורק שהמנוע יפסיק לעבוד, כדי שהבית יישאר מאוורר?

בגדול, הייתי שמח ללכת על פתרון משלי לכל הסיפור הזה, אבל אין לי מושג מה ההשלכות של פתרון שכזה על אריכות הימים של המזגן (בפרט מלחיץ אותי העניין של דמפר ה-ByPass, אבל גם המחשבה על כך שאולי יש אלמנטים נוספים של בטיחות בתוכנה המקורית שאני לא מתחשב בהם כי איני מודע להם).

תודה מראש!
ישן 09-10-2019, 10:34
  Halfon3100 Halfon3100 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.10.19
האם קיימת תושבת לג'וק הרלוונטי?

אהלן,
גם לי כמוכם נהרס כמה וכמה פעמים הבקר, ולאחר החלפת רכיב U18 התקלה נפתרה(תודה לחבר'ה פה בפורום שחסכו לי אלפי שקלים!!)

חשבתי אולי על אופציה נוחה יותר להחלפה של הג'וק כשהוא מתקלקל. במקום שיהיה צריך ציוד מקצועי ואיש מקצוע להחליף את הג'וק - למה שלא נשתמש במעין תושבת שמולחמת ללוח, וכל מה שצריך הוא למעשה לשלוף את הרכיב הישן ולשים את החדש ללא צורך באיש מקצוע וכלים מקצועיים?
להלן דוגמה:תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

בתמונה מדובר בתושבת + ג'וק בחיבור DIP ולא בחיבור שאנחנו צריכים, אבל העיקרון זהה.
אני לא מכיר כלכך את התחום ולא יודע איך לחפש בדיוק את התושבת שאנחנו צריכים, אם יש מישהו שמוכן להרים את הכפפה ולמצוא חנות שמוכרת תושבות שיתאימו לצורך שלנו זה יחסוך להרבה מאיתנו המון כאבי ראש. נצטרך רק פעם אחת ללכת לאיש מקצוע שילחים את התושבת, ומשם כל כמה שנים להחליף באופן עצמאי את הרכיב ובעלות של גרושים.

שוב תודה לכל התותחים שחסכו לנו אלפי שקלים וכאבי ראש מול תדיראן
ישן 24-03-2020, 10:27
  udib udib אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.03.20
TAC 900 לעומת TAC 910 וחיבור שלהן למזגן

שלום,
האם מישהו כאן יודע מה עושה החיבור 3 חוטים בין ה-TAC900 לפיקוד של המזגן, האם המערכת יכולה לפעול בלעדיו, והאם הוא נשאר אותו דבר או דומה בין ה-TAC900 ל-TAC910?
מישהו יודע מה ההבדל בכלל בין 900 ל-910?

תודה לכל מי שכתבו בשרשור הזקן ומאיר העיניים הזה. באיחור של כמה שנים הבנתי למה ה-TAC900 הפסיקה לעבוד אחרי הפסקות חשמל. אצלי אגב היא היתה מתאוששת מזה בעצמה אחרי כמה שעות (לפעמים יום+). אף טכנאי מזגנים לא רצה להתעסק עם המערכת. אולי בצדק...
בינתיים המזגן עצמו סיים את חייו (יותר מדי תקלות יקרות בשנה) ודורש החלפה. אני שוקל להחליף לתדיראן חדש בתקווה שאפשר לעשות את החלפת הרכיב ב-TAC900 ולהמשיך להשתמש בה, כי אני עדיין רוצה דמפרים ולא בא לי להוציא 2500 שקל על TAC910 שבאה עם המזגנים שנמכרים היום.
יש לי הרגשה שמתקינים יגידו לי שאי אפשר להשאיר את ה-900 כי המזגנים החדשים לא ידברו איתה. מצידי אפשר להשאיר את ה-900 אפילו במוד "טיפש", שלא תדבר עם המזגן. יש אצלי פתח אחד קבוע בלי דמפר לצורך bypass

תודה !
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:34

הדף נוצר ב 0.16 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר