לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-08-2008, 18:52
  טירון טירון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.05.06
דמגוגיה?
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "..."

מה אתה מקשקש, במחילה מכבודך?
ברגע שיושב אזרח מול איש מכירות בתחום כזה - מידת יכולתו להבחין בין איכות לזבל היא בערך כמו היכולת של צוללן להבחין בין מזוודה לבין צמיג ישן בירקון!

והרי על האיכות הירודה של הערכות שהיו לנו בזמנו כבר שמענו רבות. ומי בחר אותן? מומחים! וועדות! אנשי משהב"ט שבטוח לא חיפשו "לדפוק" אותנו, ושמקצועיותם היא לפחות כמו זו של חברי הפורום הנכבדים, שלאשכולות שלהם אתה מפנה אותנו כדי לעשות בחירה מושכלת, כשמדובר במערכות יקרות מאוד.

אין לאף אזרח את הכלים לשפוט בין מוצרים אלה, ואני משוכנע שעל כל אחד שמהלל מערכת מסויימת, תמצא 5 משמיצים. "מקצוענים", עם אותו בטחון.

כמובן שבעלי היכולת מסודרים כבר בציוד בהרבה אלפי שקלים, אבל לך תשכנע ועד ביית תפרן בבניין שאין בו ממ"ד בדירות, לרכוש מערכת כזו או אחרת למקלט כי "ככה כתוב באשכול משכנע בפורום".
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-08-2008, 20:35
  טירון טירון אינו מחובר  

וכי לכך התכוונתי?
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "תחפש הודעות ישנות שלו בנושא,..."

להטיל ספק כלשהוא במקצועיותו של הבחור? כלל וכלל לא. אני רק אומר שלא ייתכן שאזרחים יבחרו להם ערכת מיגון לפי קריטריונים שאין להם מושג בהם. לבחור ערכת סינון מיים ביתית - אוסמוזה הפוכה, או מי עדן, או תמי 4, או מסנן בשיבר ראשי, וכו' היא מלאכה קשה, ועדיין קלה בהרבה מלבחור "חליפת מיגון" נגד אנתרקס/חרדל/סרין ולמה לא "פצצה מלוכלכת"...

שמחתי לקרוא את דבריו שכל ההשמצות על הערכות היו "דמגוגיה", אך מובטחני שאם אשכול זה ישאר זמן מספיק, נשמע כולנו אנשים טובים ומקצועיים שיגידו את ההפך.

לסיכום:
1.הפרטת מיגון העורף נגד חל"כ לחברות פרטיות למשך השנים הבאות היא בעיני בושה לאומית.
2.הישיבה באמבטייה (מה לעשות, ביית ישן בת"א) עם המסכה והניילון, כשמסביב מהדהדים קולות הסקאדים עם ה-500 ק"ג ראש קרבי, - היתה חוויה שלא אשכח. זה שההתקדמות היחידה מאז מבחינת מיגון העורף (לא מדבר על החץ שטרם הוכיח את עצמו בשום מלחמה) - היא מסירת הערכה, היא בושה בריבוע, כי כולם, עיתונאים, מומחים ופוליטיקאים מדברים כל הזמן על כך ש"במלחמה הבאה העורף הוא החזית". (מתן וילנאי, אתמול).
ישן 29-08-2008, 06:20
  טירון טירון אינו מחובר  

הפקת הלקחים שלי מהמלחמה ההיא:
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי עומר מסינג שמתחילה ב "בסקאדים האילו לא היה רש"ק של..."

כשמישהוא אומר לך "שתה מיים" - הוא עושה זאת כי אין לו מענה אמיתי לבעייה שלך.

אני מציע שאת המילה "טראומה" תשאיר למי שעברו טראומה אמיתית, ולא חסרים כאלה בינינו, לצערי.

לא ברור לי נסיונך להציג אותי כמי שלא יודע דבר, למשל בעניין משקל הראש הקרבי של הסקאד העיראקי. בדקתי שוב, באינטרנט, חובבן שכמוני, וזה נראה קצת יותר גרוע - 800 ק"ג, לא 500 ק"ג, מה שבהחלט אינו משנה את טענתי שישבנו אז עטופים בניילונים כמו אידיוטים.

אשמח לשמוע ממך על השיפורים המדהימים שחלו ב"מיגון העורף", כמו למשל: אם מחר, או עוד חודש, אסאד מחליט להשתגע, וביחד עם החיזבאללה מחליט להשתמש במלאי הטילים שלו - אני מודיע לך באחריות שבבניין שלי, ובכל הבניינים באזור מגורי, לא חל שום שינוי מאז, לא הוצאו הוראות חדשות "לאן לרוץ", לא הוכנו שום מקלטים ציבוריים לקליטה ושהיה ממושכת במקרה של מערכה שתיקח יותר מיום יומיים. ברמת האזרח - השינוי היחיד הוא לקיחת הערכה לצורך רענונה. לכמה שנים? 5?

ברור לי שמי שמצוי בעניינים יוכל לספר על כך שיש אולי יותר צוותים של פיקוד העורף אשר יבואו לטפל בבניינים שקרסו על יושביהם, ואולי הם קיבלו עוד כך וכך תקנים לצוותים שמאתרים חל"כ - אבל כל אלה, משום מה, אינם משכנעים אותי, ונתונים אלה ממילא אינם "שקופים", כך שאנחנו נאלצים להסתפק ב"סמוך", כמו תמיד, ולקוות שהג'ינג'י עם המפתחות של המקלט יהיה שם.

נטל ההוכחה והראיות לכך שחל שינוי לטובה מאז מלחמת המפרץ הראשונה במיגון העורף - הוא על הרשויות, לא על האזרח. כל מה שהבנתי מאשכול עגום זה, הוא שיש בחורים מצויינים שמייצרים סחורה טובה למיגון ביתך ומשפחתך, וכדאי שתפנה אליהם בהקדם ותיקח הצעת מחיר.

נערך לאחרונה ע"י טירון בתאריך 29-08-2008 בשעה 06:25.
ישן 29-08-2008, 07:04
צלמית המשתמש של עומר מסינג
  משתמש זכר עומר מסינג עומר מסינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.07
Facebook profile LinkedIn profile
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי טירון שמתחילה ב "הפקת הלקחים שלי מהמלחמה ההיא:"

קודם כל, אינני מנסה להציגך כבור, ממש לא.

ככל הידוע לי, הסקאד העירקי היה "שיפצור" (די מגוחך למען האמת) של דגם סקאד ישן, ועל מנת שישיג את הטווח לישראל חיברו (ע"י ריתוך פשוט) 2 סקאדים לאחד ע"י הגדלת מיכלי הדלק. בנוסף לא ניתן היה להגיע לטווח הנדרש עם הרש"ק התקני ולכן הקטינו אותו (לי אמרו שבחצי ל 250-300 ק"ג).
אבל יכול להיות שאני טועה. אני מניח שיש בפורום יודעי דבר יותר ממני (nsdq תואיל?)

להגיד כאן מה שאני יודע על השינויים והשיפורים (לכאורה) שנעשו בפקע"ר - לא נראה לי רעיון טוב.
אני יכול לומר לך שלהורים שלי שגרים בבית פרטי עם מקלט משלהם המלצתי לקנות מערכת סינון אויר למקלט שלהם (כזאת של החברה שלא רוצים להזכיר את השם שלה עכשיו משום מה, אבל היא יושבת בזיכרון יעקוב) מה שיכול להראות לך שגם אחרי כל השינויים, השיפורים, ההערכות, שינויי התו"ל, הגדלות תקציב ותקנים, הכשרות כ"א נוסף, קניית ציוד חדש, מו"פ (כושל - ראה אבן קיסר), יצור מואץ בשלאון, ועוד ועוד עוד - אני לא מאמין ששום דבר מזה יעבוד.
אבל זאת רק הגישה שלי - אם יפול ברעננה 2 סקאדים עם רש"ק כימי, לא נוכל לצאת מזה ראש.

ישן 29-08-2008, 18:35
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי טירון שמתחילה ב "מבקש להבין:"

זה אפילו לא עשרות מונים.
אם עובר מטוס ריסוס ומפזר טונה חל"כ בצורה מסודרת מעל עיר זה משהו אחד, אבל הפיזור בפגיעה של טק"ק הוא מאוד מאוד נקודתי.
במלחמת המפרץ הראשונה ראינו שבפגיעה של טק"ק נהרס חצי בניין ונפגעים הבניינים הצמודים. בפגיעה של טק"ק עם רש"ק כימי הנזק הפיזי יהיה קטן קצת יותר אבל חוץ מדיירים שהמחסה המוגן שלהם נפרץ פיזית מפגיעת הטיל, רוב רובם של הדיירים ברדיוס הקרוב יסתדרו מספיק טוב עם ההגנה של המרחב המוגן שלהם שמוריד את ריכוז החל"כ במידה ניכרת (לא זכורים לי הנתונים המספריים, אבל זה כמה סדרי גודל) ואפילו עם מסיכות לא הכי טובות בעולם יזכו לקו הגנה נוסף.

באשר לטיב המסיכות - צריך להבדיל בין הדרישות ממסיכה שדרושה למטהר שעומד בתוך שלולית חל"כ או אפילו חי"רניק ששוכב מאחורי מחסה כשפגזי חל"כ נופלים סביבו, לבין הדרישות ממסיכה של אזרח שנמצא בתוך חדר יחסית אטום לעולם החיצוני.
ישן 29-08-2008, 19:12
צלמית המשתמש של nsdq160
  nsdq160 nsdq160 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.08.04
אלטרנטיבה
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי טירון שמתחילה ב "תודה, אבל כל תגובתך מבוססת על דבר שאינו קיים..."

אם תשאל אותי איפה אני מעדיף להיות בבניין תחת התקפה של טיל עם רש"ק כימי או כזה עם רש"ק קונבנציונאלי אני אעדיף את הרש"ק הכימי.

ואני לא שקוע בקונספציה. אני יכול רק להגיד, שלאחר עיסוק בנושא זה ממש במשך מספר רב של שנים (במסגרות שונות) תוך בחינת חלופות וזוויות ראייה שונות, אני חושב שיש נטייה רבה מאוד להגזים ולהפריז בנוגע לאיום הכימי. זו דעתי שלי, כפי שהצגתי אותה בהזדמנויות שונות. אני מכיר מומחים לנושא שחלוקים עלי, ואני מקשיב בעניין רב לדעתם - גם אם איני מסכים איתם.

אם תחפש בפורום אני מניח שתמצא מספר דיונים שבהם הרחבתי יותר בנושא זה ועל הנימוקים מאחורי הערכת האיום שאני מבצע.

ביחס לערכות המגן, הרי שאני ישן טוב בלילה גם בלעדיהן.

ישן 29-08-2008, 19:30
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי ISHPUZ שמתחילה ב "זה אפילו לא עשרות מונים. אם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ISHPUZ
אם עובר מטוס ריסוס ומפזר טונה חל"כ בצורה מסודרת מעל עיר זה משהו אחד, אבל הפיזור בפגיעה של טק"ק הוא מאוד מאוד נקודתי.

נכון אבל לא מדויק.
הפיזור בתנאים מטאורולוגיים מיטביים יכול להתפרש על עשרות קילומטרים, אבל בריכוזים מאוד נמוכים.
כך שזה לא בדיוק נקודתי, אבל עם מסכת אב"כ שאתה יודע לחבוש, כולם ישרדו.
בתנאי פיזור גרועים, הריכוזים יהיו הרבה יותר גדולים, ולכן מסוכנים - אבל אז זה באמת אירוע נקודתי.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ISHPUZ
המרחב המוגן שלהם שמוריד את ריכוז החל"כ במידה ניכרת (לא זכורים לי הנתונים המספריים, אבל זה כמה סדרי גודל) ואפילו עם מסיכות לא הכי טובות בעולם יזכו לקו הגנה נוסף.

ניילונים על כל הפתחים, שימוש יעיל בדאקטייפ ומגבת עם סודה לשתיה מתחת לדלת - נותנים מקדם מיגון של 10. זה סדר גודל אחד, אבל גם סדר גודל אחד זה מאוד משמעותי.
כשמסתכלים על מסכות חומ"ס שמיועדות לגופי טיהור/הכלה בשוק האזרחי (מתאר שמדמה לוחם אב"כ), רואים שלמסכות ולברדסים יש טווח מקדם מיגון של בין 1,000 ל 50,000 אבל כשאתה מסתכל על מסכות מילוט לפועלים שצריכים לשרוד ולהתפנות (מתאר הדומה לאזרחים) - טווח מקדמי המיגון נע בין 50 ל- 500.
כך שמקדם המיגון ש"הניילונים האלו" נותנים לך הוא מהותי.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ISHPUZ
באשר לטיב המסיכות - צריך להבדיל בין הדרישות ממסיכה שדרושה למטהר שעומד בתוך שלולית חל"כ או אפילו חי"רניק ששוכב מאחורי מחסה כשפגזי חל"כ נופלים סביבו, לבין הדרישות ממסיכה של אזרח שנמצא בתוך חדר יחסית אטום לעולם החיצוני.

נכון מאוד. ובגלל זה גם יש את ההבדל בין הציוד שמנפיקים להם.

ישן 29-08-2008, 21:02
  טירון טירון אינו מחובר  

בהחלט.
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי nsdq160 שמתחילה ב "כצפוי מהכותב - תגובה אינטליגנטית ולא מתלהמת"

רק יש בעייה קטנה. בכל התיחסויותיו של cre666 למה שכתב ishpuz - הוא מזכיר את קיומן של ערכות, כאלה או אחרות, של לוחם בהשוואה לזו של אזרח, ערכה ש"אתה יודע לחבוש". אז אני שואל שוב - על מה אתם מדברים? הרי אין ערכות. לקחו. ולמעלה, בפוסט שפתח את האשכול מדובר על החזרתן בעוד... עוד 5 שנים. גם אם נניח שהבחור רק רוצה למכור, והערכתו שגוייה, עדיין - אין ערכות. ולא רואים אותן באופק.

לא יודע מה קורה עם מנוע החיפוש בפורום הזה. חיפשתי "חלבצ'ה". לא מצאתי כלום. לא מבין למה. אולי אני מחפש לא נכון. על כל מקרה:

השנה - 1988. הכפר - חלבצ'ה.(כפר כורדי). מטוסים עיראקיים הפציצו, לא יודע עם כמה פצצות ומה היה כיוון הרוח. 5000 הרוגים. מתקשה לדמיין מתאר שבו 5000 נהרגים בכפר מפצצות קונוונציונליות. עברו מאז 20 שנה. לא נראה לי ששכנינו הסורים לא שידרגו את מה שהיה לפני 20 שנה. אין לנו את הלוקסוס להניח את זה. וגם לא את הלוקסוס להניח שאף מטוס סורי לא ייכנס פנימה. לא היה תרגיל בסדיר שלי, ולא ב20 שנות המילואים שלא תרגלנו את הלחימה בתנאי התקפת חל"כ. וגם שורת מקלחות הטיהורבפתח של מיון איכילוב, לא מבשרת שאפשר לישון בשקט.

אז לא ברור - צריך או לא את הערכות הללו? נתחיל להצטרך רק עוד 3-5 שנים? נחכה לתרומה של גאידמק?
ישן 29-08-2008, 21:14
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי nsdq160 שמתחילה ב "אני מציע לך לקרוא עוד בנושא חלבג'ה"

כן, אם חלבג'ה מעניינת אותך הספר של הילטרמן בהחלט מומלץ.
ספר שאני מאוד אהבתי בנושא הוא הספר של של סימור הרש "Chemical & Biological warfare".
הוא קצת ישן והוא מתמקד בעיקר בארה"ב, אבל זה ספר שלדעתי מאוד טוב למתחילים בתחום.
יהיה לך קשה למצוא אותו, אבל יש לי עותק בבית.
אני יכול להשאיל לך אותו אם תרצה.

ולשאלתך - צריך את הערכות האלו, וצריך אותן תקינות.
האם צריך אותן אצל האזרחים או במחסנים - זו החלטה פיקודית שמתבססת על יכולת התראה מודיעינית שיש או שאין לנו.
אני לא טוען שההתנהלות של פרויקט ההחזרה של המסכות מ- 2003 תקינה, אני בעצמי העלתי מספר פעמים ביקורת לגביה, אבל זה לא אומר שהערכות לא מספקות הגנה.
אני כבר לא יושב בדיונים הנכונים, אז אין לי הערכה מדויקת עד כמה יעילה או פגומה התוכנית לחלוקת המסכות לאזרחים בחירום.

נערך לאחרונה ע"י cre666 בתאריך 29-08-2008 בשעה 21:19.
ישן 29-08-2008, 21:45
צלמית המשתמש של nsdq160
  nsdq160 nsdq160 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.08.04
השאלה האם צריך או לא צריך מסיכות מגן לאזרחים היא לגיטימית
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי טירון שמתחילה ב "תודה רבה לשניכם."

וכשאלת המשך לה - במידה ומחליטים שצריך לחלק האם מוטב לעשות זאת בעיתות שיגרה או רק בתקופת משבר. לשתי השאלות יש תשובות לכאן ולכאן, והשאלה אינה רק האם המסיכות יעילות ומספקות מענה לאיום. כשמנסים לספק תשובה מגלים מהר מאוד שבדיון משתלבים לא רק היבטים מקצועיים/ביטחוניים, אלא גם שיקולים מדיניים, פוליטיים, כלכליים ועוד. גם אם לעיתים הם נראים משניים או לא חשובים, הרי שבפועל התמונה מורכבת בהרבה.

וביחס לספר של קרודי שהזכרתי, אני רואה שהמלצתי בנושא התקבלה והספרייה למדעי החברה באוניברסיטת תל-אביב רכשה עותק שלו.

נערך לאחרונה ע"י nsdq160 בתאריך 29-08-2008 בשעה 21:48.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:08

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר