לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-09-2008, 19:24
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סירפדון7 שמתחילה ב "כדורי מרץ לפני מבצעים - או משהו בסגנון?"

פעם כשהייתי במוצב אסטרא א', מישהו הביא לי מין פחית שטוחה כמו של סרדינים שבתוכה היו סוכריות חמאה.

אכלתי סוכריית חמאה אחת, וממש הרגשתי איך הוורידים שלי נסתמים ומדד הכולסטרול מזנק מעלה מעלה. כששאלתי מה הקטע של הסוכריה הזו, אמרו לי שזו סוכריית הישרדות מיוחדת שיש בה אלף קלוריות.

נראה לי שקצת הגזימו במספר הקלוריות, אבל הסוכריה ההיא בהחלט הייתה מפוצצת בהן. מה שכן, היא לא נתנה לי כוח. סתם הרגשתי שאני הולך לקבל התקף לב, אבל מי שקיבל בסוף התקף לב (בגיל 22) היה מ"מ קיבוצניק אחד שהתלהב מזה שבמג'דל שמס הוא יכול לקנות פקט נובלס במחיר זול במיוחד, וחגג את העיסקה בלעשן קופסה שלמה ברצף באוויר הדליל של פסגת החרמון...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-01-2011, 13:18
צלמית המשתמש של שם משתמש תפוס
  שם משתמש תפוס שם משתמש תפוס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.11.04
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "פעם כשהייתי במוצב אסטרא א',..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עבדול אלהזרד
פעם כשהייתי במוצב אסטרא א', מישהו הביא לי מין פחית שטוחה כמו של סרדינים שבתוכה היו סוכריות חמאה.

אכלתי סוכריית חמאה אחת, וממש הרגשתי איך הוורידים שלי נסתמים ומדד הכולסטרול מזנק מעלה מעלה. כששאלתי מה הקטע של הסוכריה הזו, אמרו לי שזו סוכריית הישרדות מיוחדת שיש בה אלף קלוריות.

נראה לי שקצת הגזימו במספר הקלוריות, אבל הסוכריה ההיא בהחלט הייתה מפוצצת בהן. מה שכן, היא לא נתנה לי כוח. סתם הרגשתי שאני הולך לקבל התקף לב, אבל מי שקיבל בסוף התקף לב (בגיל 22) היה מ"מ קיבוצניק אחד שהתלהב מזה שבמג'דל שמס הוא יכול לקנות פקט נובלס במחיר זול במיוחד, וחגג את העיסקה בלעשן קופסה שלמה ברצף באוויר הדליל של פסגת החרמון...

לא אגדה אורבנית, נקרא butter scotch או משהו בסגנון, סחבתי כאלו כמעט שנתיים ואולי עוד יש לי איפשהו אחת.
ההבדל ביננו הוא שאני מספיק חכם לא לאכול משהו שמראש בנוי למצבי חירום
ישן 25-09-2008, 07:18
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
בנזדרין. גם בצה"ל בזמנו השתמשו בה.
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "אני זוכר שקראתי פעם משהו על..."

הבעיה איתה היא שאחרי תקופת-מה (48 שעות? לא זוכר בדיוק) של תפקוד מלא, האדם פשוט נופל ונרדם, לא משנה מה קורה מסביבו. לכן היא פתרון בתנאים מסויימים מאוד. כמו-כן, יש כל מיני תופעות לוואי, שיכולות להיות מאוד, מאוד לא נעימות (חרדות, דכאונות, אי-יציבות, ועוד ועוד).

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 26-09-2008, 15:31
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "והסוכריות הן לא עתירות..."

כסף יקירי. אין באמת צורך במזון עתיר קלוריות כזה בשימוש מסיבי (ספור כמה מילוטים רלוונטיים התרחשו בח"א ובכלל...).

אני משער שכמו תמיד - במידה ויהיה צורך בשימוש מסיבי שכזה, יבצעו רכישה. המזון הזה זמין בצורה מסחרית בצורה קלה מאוד. הרבה מאוד through-hikers משתמשים בזה כיום.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 26-09-2008, 16:28
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
חיפוש מהיר מעלה שיש להם טעות בנתון.
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי ColMonty שמתחילה ב "בבקשה"

המנה של משמר החופים האמריקאי, עם 3,600 קלוריות, שוקלת שלושת-רבעי קילו (765 גרם בערך, למען הדיוק) ואמורה להספיק לשלושה ימים במצב חירום. כלומר - פחות מחמש קלוריות לגרם, שזה נורמלי ביותר. ובאמת, אם תעשה חישוב של המרכיבים התזונתיים בלינק שהבאת, תמצא שהערך של *כל החבילה גם יחד*, כלומר תשעה חטיפים - הוא כ-3,600 קלוריות, והמשקל - 765 גר'. אותו דבר בדיוק. שום קסם, ושום דרך לדחוס קלוריות לפחות משקל מהנהוג.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 27-01-2011, 10:10
צלמית המשתמש של שמולביץ אשר
  משתמש זכר שמולביץ אשר שמולביץ אשר אינו מחובר  
מנהל פורום: דגמים לבניה עצמית, סקופים וחדשות, צילום ווידאו, וכן.... הצ'קלקה הכחולה של פרש

חבר מתאריך: 01.02.09
Facebook profile
הי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סירפדון7 שמתחילה ב "כדורי מרץ לפני מבצעים - או משהו בסגנון?"

יש ידיעות על כדורים שהגורם הפעיל בהם הוא מטהאפטמינים. אשר חולקו לחילים גרמניים במלחמת העולם השניה.
לפי דיווחים החיילים האלו לחמו מספר ימים ללא שינה.

כיום החומר נמצא בפקודת הסמים, ואסור לשיווק או שימוש.
"החברה" מכנים את הכדורים האלה בכינוי "יבא" או "מתה".

החומר פועל בעיקר על מנגנוני ההתראה של הגוף, וגורם לנזק שלפעמים הוא בלתי הפיך,
כמו כן הוא מאיץ קצב פעימות הלב עד לרמה שעלולה לגרום לאסון,

(מתוך הרצאה שאני מעביר במ"י על סמים מסוכנים).

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:20

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר