לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-09-2008, 13:07
  ser11 ser11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.02.05
אירוע רב מטפלים - 3 תאג"דים על פצוע אחד

אמש אירעה תאונת דרכים בישוב שלי - רכב עלה על מדרכה ופגע בהולך רגל - שנפגע בראשו.

למקום הוזנק מד"א וכן צה"ל (ישוב בשומרון).
מד"א שלח אט"ן + הפעיל מערך כוננים בישוב.
אמבולנסים צבאיים - 3 תאגד"ים.
כך שבסיכומו של אירוע היה פצוע אחד -3/4 פראמדיקים - וכ-30 חובשים.

אני מבין את רצון החובשים הצבאיים לרוץ לטפל, אבל מדוע לא מוסתים את הכוחות ? מה קורה אם יש אירוע נוסף בגיזרה ?

ותמיהה נוספת : אני הגעתי באמצע הליכה - בלי ציוד.
מגיע תאג"ד - יורד פראמדיק ומספר חובשים - ביקשתי פנס.
לאף אחד !!! מהחובשים לא היה פנס באפוד - הם האירו לי עם היראור - נשק (טעון) מכוון לפצוע.
עם כל הכבוד - למה חובשי תאג"ד סדיר צריכים לרוץ עם יראור? - ולמה לכל הרוחות לאף אחד לא היה פנס באפוד?
(הפראמדיק עבד עם קסדה - כי פנס הראש שלו היה מחובר אליה - קסדה לא רכוסה שכמעט נפלה על הפצוע)
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-09-2008, 14:55
צלמית המשתמש של הנשר הקטן
  הנשר הקטן הנשר הקטן אינו מחובר  
מנהל "מה שבכיפה" בדימוס,מו"ס במיל',וסטודנטים בשוטף

חבר מתאריך: 10.06.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ser11 שמתחילה ב "אירוע רב מטפלים - 3 תאג"דים על פצוע אחד"

הבעיות של תאג"דים בטיפול באזרחים ידועות,ונובעות מנהלים גדודיים כאלו ואחרים,שנועדו ללחימה,ולא למתארים של תאונות דרכים וכו',מכאן נובע המיגון,והטיפול עם קרמי וקסדה למרות חוסר הנוחות.

בנוגע לפנסים-לכל חובש אמור להיות פנס ראש,אלא שהפנסים האלו מתקלקלים כל שני,שלישי,רביעי וחמישי,כך שהם לא ממש יעילים,והקצאות לפנסי וו-אין.

בנוגע להזרמת הכוחות,הנוהל הוא,גם במד"א למיטב ידיעתי,שלתאונת דרכים בד"כ מזניקים כל כוח פנוי שנמצא באיזור,מכיוון שלא יודעים בדיוק מה המצב,וכמה כוחות צריך.לא אכנס ספציפית לפריסת כוחות הרפואה באיזור המדובר,אבל מבחינת מהירות הכלים וזמן ההגעה המשוער שלהם,הקפצת הכוחות היתה סבירה בהחלט.

לגבי אירוע במקום אחר-הכוחות המהירים מסוגלים לנוע מאירוע לאירוע,וכך גם נעשה לפני 3 שבועות,כאשר היו 2 אירועים קשים במקביל,וכוחות ממוגנים פרוסים בצורה כזו,שנשארים כוחות גם לגזרות האחרות.

ישן 22-09-2008, 18:14
  sgt.itzhak sgt.itzhak אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.04.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ser11 שמתחילה ב "אירוע רב מטפלים - 3 תאג"דים על פצוע אחד"

א.אני לא יודע את הפרטים אבל הקפצה של 3 תאג"דים ובכן זה פשוט חוסר ארגון של קרפ"ח/ק"אר של ידעו לווסת/ל/שלח כוחות.
או פשוט שהם לא היו מעורבים ומי שהוציא את הכוחות זה החמ"לים השונים למרות שקשה להאמין כי יש קשר ישיר לגורם הרפואה התורן קא"ר/קרפ"ח.
והתורן רפואה שמטפל? למה? יש די ויותר אנשים שיכולים לעשות זאת.. זה דבר שצריך להכניס למנהלי אירוע שהם דרג ניהולי לא טיפולי.
אני בתור חוג"ד במקרים חריגים היה יוצא לי לטפל כי זה לא תפקידי העיקרי החוג"ד אמור לתפוס שליטה ולתאם בין הגורם הרפואי (פאר/רופא) לבין מה שבסיבובים החיצוניים (מסוק/חילוץ/פינוי וכו..)

ב.בקשר לפנסים ובכן זה כבר חוסר יכולת של החוג"ד כי הוא זה שאחראי על הציוד.
לא חייב פנסי ראש אם הם מתקלקלים כול יומיים (ובד"כ הם כן) אז מכניסים פנסי וו. דברים אלו הם כוננות בסיסית שאותה צריך לשמור ולבדוק כל יום.

בקיצור יצא לך לפגוש תאג"ד שהוא די מצוקמק שדואג יותר לוואסח מאשר לכוננות.
ישן 15-10-2008, 01:23
  dov_ts dov_ts אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.11.07

בנוגע לטיפול החובשים הצבאיים במתאר אזרחי- הרי לפניכם ארוע שנתקלתי בו כעובר אורח:
בבית הארחה בישוב מסוים באזור בנימין אחד מהאורחים איבד הכרה בחדרו
ואני ועוד מישהו התחלנו עליו פעולות החייאה ללא ציוד,
במקביל הזמנו אמבולנס ומישהו הלך לקרוא לחובש מהחברה ששמרו באזור.
עד שהחובש הצבאי הגיע, הגיע כבר האמבולנס של מד"א אבל רק עם נהג ופרמדיקית,
לכן נשארתי לעזור להם בפעולות ההחייאה עם הציוד שלהם (אני מתנדב מספר שנים) והחובש גם נשאר.
משום מה הוא לא ידע להשתמש בציוד ההחייאה! והיה צורך לסביר לו תוך- כדי מה לעשות ואיך,
לא רק זה: הוא נשאר עם האפוד, הנשק והווסט הכבדים- שרק סירבלו אותו והפריעו לתזוזה של כול הצוות בחדר הצפוף והחם כל משך ההחייאה (כ45 ד')!!!
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:31

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר