לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-10-2008, 07:57
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
כתבה כשמחבל מגיע לפגוע בכם, הוא לא בודק מי מכם בעלי תעודות לוחם ומי חייל מפקדה

החיילים לא נטרלו מחבל והודחו מהגדוד

מחבל הפתיע חייל גבעתי וחטף את נשקו אך למרבה המזל לא הצליח לתפעלו. צה"ל: חיילי המפקדה הודחו כי לא חתרו לנטרול המחבל

אמיר בוחבוט | 24/10/2008 8:10
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://www.nrg.co.il/images/nrg/include/img/article_toolbar_comment.gif]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nrg.co.il/images/nrg/include/img/article_toolbar_suitcase.gif]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://www.nrg.co.il/images/nrg/include/img/article_toolbar_print.gif]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nrg.co.il/images/nrg/include/img/article_toolbar_write.gif]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nrg.co.il/images/nrg/include/img/article_toolbar_send.gif]

את הלקח הבא צריכים ללמוד כל חיילי צה"ל: כשמחבל מגיע לפגוע בכם, הוא לא בודק מי מכם בעלי תעודות לוחם ומי חייל מפקדה. זה המסר שהעביר מפקד חטיבת גבעתי, אלוף משנה אילן מלכה, שהחליט להדיח שלושה חיילי מפקדה מהחטיבה בגלל שלא חתרו למגע כשהותקפו על ידי מחבל פלסטיני.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nrg.co.il/images//archive/300x225/891/294.jpg]
חיילי צה''ל. צילום ארכיון: רויטרס

באמצע חודש ספטמבר הגיע חייל החטיבה לתחנת הדלק בצומת אלמוג שבבקעת הירדן ונכנס לשירותים חמוש ברובה החדש בחטיבה התבור. לפתע התנפל לעברו מחבל חמוש בסכין ודקר אותו בגבו תוך כדי שהוא חוטף את נשקו ונאבק עמו עד שהחייל מצליח להימלט.

מתחקיר האירוע עולה כי החייל הזעיק עזרה כשהוא זב דם ואותת לשני חיילי החטיבה שעמדו מחוץ לחדר השירותים במתחם התחנה. כשהבחין המחבל, שאחז בנשק החייל, כי חיילים נוספים מגיעים לקראתו, הוא התבצר בשירותים תוך כדי שהוא מנסה לתפעל את הנשק החדיש. הנס היה שהמחבל כנראה לא הצליח לתפעל את הנשק, כי לא הכיר אותו ואת המבנה שלו.

עוד עולה מתחקיר האירוע כי שלושת החיילים הסתפקו בשמירה על דלת חדר השירותים שבו היה המחבל ולא ניטרלו אותו, למרות שהיה חמוש ברובה. "המחבל הפתיע אותו מאחור ודקר אותו", אמר גורם בחטיבה.
החיילים חששו לפעול
"החייל הזעיק עזרה אבל שלושת החיילים לא פעלו כמו שמצופה מחייל צה"ל חמוש. מדובר בחיילי מפקדה שעברו את ההכשרה המתאימה להשתמש בנשק ולהגיב בהתאם, אבל הם חששו", הסביר.

לאחר קבלת הדיווח מאנשי תחנת הדלק צוות בילוש ממחוז ש"י הגיע במהירות למקום והצליח לנטרל את המחבל ולהעביר אותו לחקירה. החייל פונה לבית החולים הדסה עין כרם בירושלים. "הם היו צריכים להסתער לעברו ולחסל אותו בו במקום", הוסיף הקצין.

"המזל הגדול של האירוע היה שמהחבל לא הצליח לדרוך את הנשק ולירות כי אחרת זה היה נגמר בטרגדיה והוא היה הורג לא רק את הלוחם אלא את כל מי שנקלע למקום האירוע כולל האזרחים בתחנה", אמר.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "מפקד חטיבת גבעתי החליט לשפוט שלושה חיילי מפקדה ולהעבירם מתפקידם ממפקדת הגדוד למפקדת החטיבה, מאחר ולא פעלו כמצופה מהם בהתאם לערכי רוח צה"ל, ולא חתרו למגע בניסיון להשתלט על המחבל".

http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/...&loc=3&tmp=9068

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-10-2008, 08:13
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "כשמחבל מגיע לפגוע בכם, הוא לא בודק מי מכם בעלי תעודות לוחם ומי חייל מפקדה"

עבדול יקירי
את הלקח צריכים ללמוד בכירי צה"ל והאחראים על הכשלת החיילים (הכוונה הכשרת החיילים)

כשבצענו הגנ"ש קיבלנו בסיפוח 11 אנשי קבע כולם רובאי 3 ומעלה.
האל"ל לא בוצע באחריותי.
בלשון המעטה מבחינה מקצועית לא אהבתי את מה שקיבלתי.
מבחינת מוטיבציה הבנת חשיבות העניין וההתיחסות.
שאפו רציני הופתעתי לטובה!!!
אני מדבר על 3 קצינות שלישות שני נשקים קצין ארגון רפואה. וחמישה אנשי חימוש.
כולם ללא יוצא מן הכלל אנשים מצוינים.
אבל הההכשרה אוי ביזיון ההכשרה.......................

מי שרוצה אנשי מפקדה שיודעים להגיב שיכשיר אותם כראוי.
תומכי לחימה חייבים להיות לובשי מדים וחייבים להיות מסוגלים להגן על עצמם.
ישן 24-10-2008, 08:20
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
הבעיה עם האל"לים היא שלפעמים וקחים אנשים שלפעמים כבר לא זוכרים את הבסיס,
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי ilanb שמתחילה ב "עבדול יקירי את הלקח צריכים..."

אימון שטחי עד שפעם אחת מסתדר, וזהו. פעם נכחתי באל"ל כזה שהוגבל על ידי יכולת לקויה של קצינה נחמדה מאוד ששנתיים וחצי כבר לא ירתה בנשק. מטבע הדברים גם אחרי כמה מקצים ותרגילי חוליה (שהתנהלו באיטיות מדהימה, כי המפקד פחד כמדומני מהמתאמנים) היכולת שלה לא הייתה כזו שהייתי מוכן לסמוך עליה אם יש לי ברירה.

אה, כן, וכדאי להזכיר לבני אדם שבמצב של ירי תגובה, לפעמים כדאי לשחרר כדור ראשון לכיוון הכללי של המטרה לפני שמתחילים לכוון בדיוק, ולא להגיב אחרי 10-15 שניות, אחרי שהשיגו איזון מלא, כאילו מדובר בירי איפוס.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 26-10-2008, 21:23
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
רובאים 03 ? היה לך מזל..
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי ilanb שמתחילה ב "עבדול יקירי את הלקח צריכים..."

להגנ"שים שולחים גם רובאים 02 עם הכשרה 00 (ואין כוונתי לחיילים שעברו תרגולת לירי דרך דלתות שרותים) ואל"ל. במידה ולחיילים הייתה הכשרה 02, הם פעלו כראוי בבידוד הארוע וראוים לצל"ש ולא לגנאי. חתירה למגע זה ערך ראוי כשיש ממנו תועלת מיידית וכשהחייל מסוגל לבצע אותו. אני (הכשרה 02) הייתי פועל בדיוק כמוהם, אבל כנראה שהקצין הבכיר המעורב בהדחה רצה לראות גופות..

בלי לפרט יותר מדי (אני לא יודע אם מדובר במידע חסוי) עשיתי הגנ"ש ביישוב שבו צפויה חדירת מחבלים. היישוב נטוש ברובו - רוצים לדעת מה הלש"ב שקיבלנו? חייל מהגדוד המקומי הריץ אותנו בין השיחים ואמר לנו לחפות אלה על אלה. אחרי 5 דקות הלש"ב הסתיים. לזכותם יאמר שהם לפחות השקיעו בזה..

[במאמר מוסגר, יצוין שמעבר ל- 6 חיילים שלחמישה מהם הייתה הכשרה של 02 ולשישי הכשרה של 03, נסמכנו גם על כיתת הכוננות של היישוב, שבתאוריה מנתה 6 תושבים מאומנים היטב ובמציאות מנתה אולי 2 תושבים שנשארו בישוב במהלך היום ואחד מהם - הרבש"צ אולי מאומן.)

ביישוב הנ"ל קיבלתי החלטה - שאם חו"ח יתפתח שם ארוע ואדע שבהסתערות חסרת תוחלת לא אציל אף אחד , אני אבודד את הארוע בלי לחסל את המחבל.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 24-10-2008, 08:15
  YGH YGH אינו מחובר  

רגע, שאני אבין:
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "כשמחבל מגיע לפגוע בכם, הוא לא בודק מי מכם בעלי תעודות לוחם ומי חייל מפקדה"

בהנחה ויש לך מחבל חמוש נצור בחדר שירותים, ויש לו רק דרך יציאה אחת - דרך הדלת (בהנחה ואין חלונות סמויים) - למה שחיילים יסתערו לתוך הכוונת שלו במקום להשאיר אותו נצור בפנים עד שצוות מו"מ יגיע? בהתחשב בכך שמן-הסתם הנשק שלו מכוון לדלת, הייתי חושב שבמצב כזה ההגיון יהיה לתפוס עמדות שיאפשרו לירות בו אם הוא מוציא את האף או פותח את הדלת, ולחכות.
או שלא הבנתי מה קרה שם?

גלריית התמונות שלי

ישן 25-10-2008, 19:13
  גמל קוטב גמל קוטב אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.07
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "מה אתה מבלבל בשכל?"

הקישור לא עובד, אז העתקתי:

"שוטרים בנתניה הצליחו לזהות אתמול את המחבל המתאבד לפני שפוצץ עצמו, אך לא ירו בו. אסון כבד יותר נמנע, אך חמישה איש שילמו בחייהם, בהם מאבטח הקניון. ועדיין, השוטרים חוששים לירות.

מחקירה ראשונית של הפיגוע אמש בנתניה עולה, כי אזרחים במקום זיהו את המחבל עוד לפני שפוצץ עצמו. מתחקור הפיגוע היום (ב', 5.12.05) עולה, כי אזרחים זיהו את המפגע. שוטרת שהיתה בקרבת מקום בניידת של אבטחת התחבורה הציבורית, רס"מ שושי עטייה, אף סיפרה כי לאחר שאזרח דיווח היא התקרבה למפגע וחשדה בו והוא התרחק ממנה. השוטרת קראה למאבטחים ולשוטרים לעצור אותו ולתפוס את ידו.

הנחיות המשטרה שהועברו לשוטרים ולמאבטחים בקניונים היא כי יש לפתוח באש אם החשוד זוהה בוודאות כמחבל מתאבד, כדי למנוע פיגוע. הנחיות אלו הוצאו לפני כשנתיים והן "מחודדות" מ"עת לעת". עם זאת שוטרים עדיין חוששים לבצע ירי.

חוששים לירות: "נגמור את הקריירה עם כתב אישום"

רפ"ק שוקי גולן, קצין אק"ם של משטרת נתניה, הבחין גם כן במחבל ורץ אליו עם שני שוטרים ומאבטח, חיים עמרם, שאף הצליח לתפוס בידו של המפגע לפני שפוצץ עצמו. רפ"ק גולן שלף את אקדחו אך חשש לירות כדי לא לפגוע במאבטח או באזרחים. ההיסוס הזה הספיק למפגע כדי להפעיל את המטען. רפ"ק גולן ורס"מ עטייה נפגעו. עמרם, בן 20 מנתניה, נהרג.

שוטרים בכל תחנות המשטרה בארץ מספרים היום כי החשש של השוטר הוא לגיטימי: "מה יקרה אם נירה ונפגע בחף מפשע. מה יקרה אם אותו אדם שאנו חושדים בו כמחבל יתברר אחר כך כאזרח תמים? ייפתח תיק במח"ש והשוטר גמר את הקריירה עם כתב אישום פלילי". במטה הארצי הודיעו כי יבחנו מחדש את הסוגיה של פתיחת באש וכי הלבטים העוברים על השוטרים מובנים.

המפכ"ל הודה: מדובר בכישלון

המשטרה תמשיך לבצע תחקיר של האירוע בנתניה במקביל לבדיקת שיתוף הפעולה עם גורמי הביטחון. במשטרה מיהרו היום למסור כי לא היתה התרעה ממוקדת על נתניה אלא התרעות כוללניות בלבד. המפכ"ל, משה קראדי, הודה כי מדובר בכשלון, אך לדבריו נמנע פיגוע חמור יותר בעקבות פעולת השוטרים והמאבטחים.
ישן 25-10-2008, 21:34
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Big Bad Joseph שמתחילה ב "[size=3]יורה?[/size] ..."

טעות בידך
ביריחו 1988 יריתי
מצ"ח התישו.
תשובה : "שיקול דעת" - אם לא מתאים לכם תטיסו אותי הביתה.
נשארתי.
הם ביקשו לסגור את התיק אחרי 8 חודשים.
אני תבעתי העמדה לדין בבית משפט צבאי - לאחר עינוי דין.
נגמר בהתנצלות שלהם.

אם אתה רוצה לדבר דבר ................
אם אתה רוצה לירות תירה אל תדבר.
אם אומנת כלוחם הפעלת שיקול דעת של לוחם וירית כלוחם!
מי שצריך לבדוק אותך הוא לוחם - ולא פרקליט שמעולם לא היה בשטח.

אתם פשוט מפחדים מהמשפטנים.
את החוקר מצח שבא לחקור אותי הושבתי בג'יפ ולקחתי אותו למערכת.
עשינו ויש מ"פ וכל מקום שהיתה בו התקלות הוא קיבל מורשת קרב.
וכן איך שהגענו לגדר עשינו גם תרגולות.
הוא חזר מהחקירה הזאת לבן (טוב נו לבן כהה)
החקירות הבאות היו בשנלר. רק שאחרי החוויה המתקנת הן התנהלו בקצת יותר כבוד ואמפתיה לנחקר.

לא יכול להיות שמי שגדל בפלורסצנטים יפחיד לוחמים.
פשוט תחשבו חיובי - תירו רק אם אתם באמת מוכרחים.
ותנו להם שתי אפשרויות.
או שאנחנו הלוחמים נמשיך להלחם - או שתמנעו מאיתנו ותצאו אתם לשטח.
מניסיון זה עובד גם אם לוקח זמן.

ולא אל תמהרו לירות.
תירו בשיקול דעת אבל רק אם מוכרחים....
החלטים תירו בנחישות וביעילות.
כמה שפחות כדורים וכמה שיותר מהר לחסל.

אגב עוד הערה - מי שמת לא יכול לסתור את דבריכם (אלא אם נורה בגבו)
ולא פעם ולא פעמיים מחבלים שיוצאים בחיים יעשו כל פרובוקציה אפשרית לסבך אתכם.
הם ועורכי הדין (פושעים במסגרת החוק) שמיצגים אותם.

ישן 24-10-2008, 14:57
  YGH YGH אינו מחובר  

אני שואל שוב:
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי -mino- שמתחילה ב "ואתה חושב שהם מנוסים כמוך?"

אתה נמצא מחוץ לחדר שירותים. בפנים יש מחבל עם נשק במצב לא ידוע, ו*בלי* בני ערובה.
אתה לא רואה את המחבל מן הסתם, אבל אפשר לנחש שמי שייכנס בדלת יימצא בין הכוונות שלו. (זאת בהנחה שזה לא חדר של דלת-אסלה וזהו, שבה באמת אפשר פשוט לירות דרך הדלת).
אתה עושה:
1. מסתער פנימה בתקווה שתירה במחבל לפני שהוא יירה בך.
2. תופס עמדה שמאפשרת לך לפגוע במי שייצא מהדלת ומחכה לצוות מו"מ או ימ"מ או מי שמומחה בעניין.
3. לוקח חייל נוסף, ושניכם פורצים סימולטנית תוך שכל-אחד מכסה זוית אחרת.
מה היית עושה?
אני מן הסתם הייתי עושה 2, בגלל שהנחת היסוד שלי הייתה שבמצב שאין אזרחים בידי המחבל והוא תקוע בפינה, עדיף שלא לעמוד מול הרובה כדי להוציא אותו. בפרט כשמדובר בחיילי מפקדה, שמן-הסתם לא מיומנים בלש"ב.
אם העיפו אותם על התגובה *לפני* שהוא נכנס לשירותים, נניח שהם איפשרו לו להתחמק ולא ירו בזמן, מילא. אבל אחרי שהוא דחס את עצמו לפינה, אני לא רואה שום סיבה ששני חיילי מפקדה (+1 פצוע ובלי נשק) ינסו להוציא אותו משם בשם החתירה למגע - אלא אם הוא יכול לברוח ממקום אחר, או כשיש לו יכולת מעשית לפגוע במישהו ממקום מושבו.

גלריית התמונות שלי

נערך לאחרונה ע"י YGH בתאריך 24-10-2008 בשעה 15:00.
ישן 25-10-2008, 18:29
  YGH YGH אינו מחובר  

פעם, הנוהל בצה"ל היה, גם במקרי בני ערובה -
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "ברמה הבסיסית ביותר (בלי..."

להקפיא מצב. לפנות אזרחים, לבודד את האזור, לחכות עד שכוחות ייעודיים יגיעו (וכן, "לחכות שם כל היום" לא נראית לי אופציה *כזו* גרועה. בטח כשיגיעו כוחות נוספים תוך הרבה פחות מכל-היום.). גם לא קשה, בד"כ, לבודד חדר שירותים אם יש לך שני בני אדם ומעלה.

בכל אופן, לימים שונתה התרגולת הזו, מסיבה פשוטה: הגיעו למסקנה שמחבל בא לרצוח וזהו, לא למו"מ. כל שניה עיכוב - פירושה פוטנציאל לעוד הרוגים. ואז התרגולת הפכה לחיסול המחבל בכל מקרה גם על חשבון יותר סיכון, במקום בידוד האזור - כי אם אתה מבודד את האזור, אתה נותן למחבל עוד זמן לרצוח.

אם מחבל נמצא בחדר מבודד, שהוא לא יכול לברוח ממנו בלי להיכנס לקו האש שלך, אבל מצד שני כשאתה נכנס לחדר אתה לא יודע איפה הוא והוא יכול לתפור אותך מיד, ולא מדובר במצב לחימה מתמשכת - אני חושב שבמקרה כזה עדיף לחכות עד שיגיע לפחות מישהו עם רימון יד או רימון הלם. אלא אם מדובר בחדר שירותים שהוא דלת-אסלה-כיור, שאז באמת אין שום סיבה לא לירות דרך הדלת.

גלריית התמונות שלי

ישן 25-10-2008, 18:54
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 מחובר עכשיו  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "פעם, הנוהל בצה"ל היה, גם במקרי בני ערובה -"

1. בוא נעשה הפרדה מקרה עם בני ערובה שונה בתכליתו לחלוטין מאירוע של מחבל בודד.
ברור שבמקרה כזה חובה לסגור את המבנה ולהמתין לכוח שמוכשר לפעולה שכזו.
מנגד כל חייל חי"ר (כן, גם מפקדה) צריך להיות מסוגל לקחת חדר באש.

2. אני לא אומר שבכל מקרה שני חבר'ה צריכים להתארגן אד-הוק ולהסתער לתוך החדר.
יש תרגולת לדבר כזה- חלק מהתרגולת היא הערכת מצב- להציץ לחדר, לראות מה קורה, אם אפשר לפגוע במחבל בלי להיכנס לחדר, אם החדר פשוט (כלומר שני חבר'ה יכולים לקחת אותו) או מורכב ואז חוסמים וקוראים לתגבורת.

בכל מקרה

במקרה הנ"ל 3 חיילים, אחד פצוע, בתחנת דלק קרובה מאוד ליישוב אזרחי וכנראה די רחוקה מבסיס צבאי (החיילים הרי נסעו למלא שם דלק) ולכן לא פרקטי אפילו להמתין לכוח הלוחם "הפשוט" הקרוב ביותר, בהנחה ששני חיילי מפקדה שנסעו למלא דלק בכלל יודעים ו/או יכולים ליצור קשר עם כוח כזה, כאמור המחבל יכול לקפוץ מאחד החלונות של השירותים ולבצע מסע הרג ביישוב הקרוב. חובה לקחת את החדר באש.

בסופו של דבר מי שסיים את האירוע היו אזרחים-שאפילו לא היו צריכים להרוג את המחבל (הוא הרי הועבר לחקירה).

כל אלה מעידים שהחלטתו של מח"ט גבעתי נכונה.
לדעתי היה מקום לעונש חמור יותר.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 25-10-2008, 19:31
  YGH YGH אינו מחובר  

1. באירוע עם בני ערובה לעיתים קרובות *אסור* לך לחכות!
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "1. בוא נעשה הפרדה מקרה עם בני..."

. כמו שציינתי, הנחת היסוד של 'מחבל = מסע הרג' התגשמה לצערינו לא פעם בשנים האחרונות. בשום אופן לא אוטומטי שאם יש מחבל במקום ובו בני ערובה אתה יכול לחכות. רק אם ברור שהוא *מחזיק* בני ערובה, ולא ממשיך בטבח כל מי שנמצא שם.
2. שוב - תלוי במבנה החדר. אני יכול לחשוב על כמה תחנות דלק שאם אני יושב בתוכן עם נשק, כל מי שיציץ פנימה ז"ל, גם בלי לחשוף את עצמי. מצד שני, יש תחנות שאתה יכול לראות מה קורה בלי להיירות סתם, ויש כאלה שאפשר פשוט לירות דרך הדלת.
3. כנ"ל לגבי חלונות. ברוב התחנות שאני מכיר, יש זויות די מוגבלות לחלונות. המקרה יוצא הדופן הוא לרוב של ביתן שירותים שנפרד מגוף התחנה, ואז בהחלט ייתכן ששני בני אדם ישגיחו על החזית, והמחבל ייצא מאחורה. אבל, למשל, בתחנות אחרות יש חלונות ודלת מזויות מוגבלות, והקיר האחורי חסום - במקרה כזה, לעיתים קרובות אפשר לסגור את כל אפשרויות הבריחה בלי להיכנס.
מה שהיה שם לא ברור לי, ויכול להיות שהדיחו אותם בגלל התגובה *לפני* שההוא התבצר בשירותים, ואולי בגלל שצוות בילוש (לא אזרחים, שוטרים, לפי הכתבה) יכול היה לנטרל אותו בקלות, אז ייתכן מאוד שהם נמנעו בגלל פחד. מכל מקום - לא בכל הזדמנות הסתערות היא הפתרון הנכון. לפעמים כן, לפעמים לא.

גלריית התמונות שלי

ישן 26-10-2008, 09:23
  odedy odedy אינו מחובר  

ועל מחבלים מבוצרים בשטחים מסתערים?
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "1. באירוע עם בני ערובה לעיתים קרובות *אסור* לך לחכות!"

לא.

עושים להם סיר לחץ, שופכים את כל טילי הלאו ששכחו במחסנים מאז ימי המכבים ואז מביאים D9 כדי לוודא שהבית מת. ואחרי זה מביאים את ה-Refrigerator שיקפוץ על ההריסות.

אז למה לא לחכות, נגיד למישהו עם רימון גז והלם ומסיכת אב"כ שיצמצם את הסכנה בהסתערות במצב מוקפא בו המחבל לא בהכרח מסכן את הסביבה

תוספת, ולמי שלא מכיר את המקרר:

היה היה משחק בו ויליאם פרי המשיך ללכת והכניס טאצ'דאון כששישה גברתנים תלויים עליו ומנסים להוריד אותו לרצפה (יכול להיות שהספירה שלי לא מדויקת, אבל חבל להרוס זיכרון טוב)
http://en.wikipedia.org/wiki/The_Refrigerator

נערך לאחרונה ע"י odedy בתאריך 26-10-2008 בשעה 09:39.
ישן 26-10-2008, 13:03
  משתמש זכר dggs dggs אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.04

מאיפה מעריב מביאים את המקורות שלהם.....
זה ממש לא מה שאני שמעתי... ואני יחסית מקורב לאירוע....

עד כמה שידוע לי לא כולם היו חיילי מפקדה(אף אחד מהם כנראה לא היה מפקדון). החייל שנפצע הוא בכלל לוחם, סמל מחלקה, נוב 05 מגדוד רותם. (או לפחות ככה הייתה השמועה (וגם ההודעה הרשמית מהמג'ד) בבסיס באותו יום. שני הגדודים שלנו היו באימון באותו בסיס 5 דקות מהתחנת דלק בצומת אלמוג).

הם לא הלכו לתדלק. הם חזרו מהבית וחיכו שם להסעה לבסיס.
החייל שנדקר הגיע על אזרחי ורצה להחליף לא' לפני שהוא מגיע לבסיס(כידוע, אסור כבר להגיע לבסיסים על אזרחי גם עם תעודת לוחם). הוא שם בצד את הנשק שלו בזמן שהוא החליף בגדים והמחבל שעקב אחריו ניצל את הרגע ועשה את מה שעשה.

במקום להגיד לחברים שלו שיכנסו לשירותים ויחסלו אותו(זה תא קטן בלי הרבה אופציות למחבל להתחבאות ולתפוס עמדה), הוא צעק שהוא נדקר ושיקראו למשטרה?! למה? כבר טעות אחת...

שדיברנו על זה אחרי האירוע, הרבה חברה אמרו שטוב שלא ירו בו כי יכול להיות שזה היה פלילי ואז היו מאשימים אותם ברצח. טיפשים. גם אם זה היה יהודי טוב שרק רצה לגנוב את הנשק לשוק השחור היה צריך להשפריץ אותו על הקיר במקום(מילים של מג'ד שקד). כל אחד שדוקר חייל וגונב את הנשק שלו, בלי הבדל של מניע, דת, גזע, מין ולאום, צריך לטפל בו עם צרור. לא לסגת אחורה ולחכות למשטרה שתעצור אותו. בנתיים הוא היה יכול לירות בכל התחנת דלק...

יש להם מזל שהמחבל היה כנראה טיפש גמור שלא הצליח לתפעל תבור... זה לא שונה מכל רוס'ר אחר...

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://2007.bluehost.fresh.co.il/02/17/35789858.jpg]

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:56

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר